Jak naprawić stosunki z matką: tajemnice zrozumienia

Relacje między matką i córką – jeden z najpotężniejszych, głęboka i ważna. Niestety, nie zawsze są one doskonałe, „Nie lubię twojej dziewczyny”, „Siedź prosto, a następnie zarobić skoliozy!”, „Masz głupią fryzurę.” – często można usłyszeć te słowa od swojej matki? I jak często odpowiedź: „Mamo, zostaw mnie w spokoju! To jest mój przyjaciel, z tyłu włosy, życie „? Jeśli na oba pytania odpowiedziałeś twierdząco, to ten artykuł jest o tym, jak budować relacje z matką, będzie interesujące i użyteczne.

load...

Przyczyn powściągliwości

Z reguły okazuje się, że wszystko jest złe, nie w jednej chwili. Zdarza się stopniowo – wzajemne żale zgromadzone, a twój głos jest coraz usłyszał zarzuty. Przewrotnie, w takich chwilach, oddalają się od siebie ludzi, którzy chcą być blisko siebie – ty i twoja mama. Najprawdopodobniej trudno mówić o tym, co się z tobą dzieje. To zawsze w kontakcie z najbliższymi – boimy się z nich lub coś powiedzieć, albo powiedzieć coś takiego, to co chcę zapaść się pod ziemię. Plątanina emocji składających żalu, winy, wstydu i złości mówi, że zatruły relacje z matką. Z reguły, położyć się tych uczuć, a potem wybuchnął.

W celu rozwiązania tego problemu, w jaki sposób nawiązać stosunki z matką, konieczne jest, aby ustalić przyczyny ich zdenerwowany. Można mówić o tych rzeczach, które często powodują niezgodę w relacji z matką:

 1. Próby matka przez całe życie córki, aby zrealizować swoje niespełnione marzenia. Może to być wyrażone na różne sposoby: w miękkim ale uporczywego szturchać na wszelkie pomysły co do tego, co powinno być, lub w trudno wyrażając swoje opinie. Ale pozostaje faktem – jak oczekuje się od ciebie zbyt wiele, zaczynasz czuć ciężkie brzemię odpowiedzialności. A ty nie przejmie – nakłada na ciebie jest twoja matka. Kiedy zrealizować swoje winy za to, co przeważnie nie realizować oczekiwania twoja mama, powinien przejść. To jej pragnienie, ale twoje życie i masz prawo do życia zgodnie z potrzebami.
 2. Pragnienie, aby uzyskać córką swojej matki zatwierdzone. Robisz to, by cię matka chwalony. Jej zatwierdzenie wiele znaczy dla ciebie, a ty staraj się nie robić niczego, co mogłoby ją zdenerwować. Zapotrzebowanie na matczynego uwielbienia nienasycone – zawsze to nie wystarczy. Jeśli brzmi to jak ty, to najprawdopodobniej problem leży w swoim dzieckiem: Mówiłeś, że trzeba wiele osiągnąć w życiu, wszystkie swoje postępy za pewnik, a awaria zostały ocenione bardzo negatywnie. Istnieje potrzeba głębokiej pracy z ustawieniami osobistymi, takimi jak: „Muszę być najlepszy we wszystkim” i „Nie mogę się denerwować moją matkę.” Jest to bardzo ścisłe limity, po przekroczeniu której, co do zasady, jest obarczona ataku negatywne emocje: lęk, poczucie winy, wstydu lub strachu. Najważniejszą rzeczą – jest uświadomienie sobie taką konfigurację, a następnie zdecydować – czy trzeba go w tej formie, albo może zostać zmieniony, na przykład, „Chcę jak najmniejszym stopniu zakłócić jego matki” lub „Chcę, aby osiągnąć sukces w swojej karierze.”
 3. Szczelina między pokoleniami. Jest to znany problem „ojców i synów”. Co kiedyś było uważane za coś niezwykłego (np płci i mieszkają razem przed ślubem), a teraz – to absolutna norma. Jako informacja stały postęp. Więc coś może nie być jasne dla twojej matki, ale coś jeszcze potępił go. Porada – kilka nowych rzeczy, spróbuj jej wytłumaczyć, ale nie sprawiają, że przystanek. Twoja mama jest starsza i nowe rzeczy podane do niej mocniej niż ty. Nie jest konieczne, aby twierdzić, aw niektórych przypadkach – aby słuchać jej opinii i zrobić swój własny sposób.
 4. Stała krytyka od matki. Niekończące się oskarżenia i cavils przynoszą do „białości”? Masz najgorszą fryzurę, chód, mąż, praca i styl życia? Można współczuć. Żyć w ciągłej krytyki – jest to bardzo trudne. Starają się analizować przyczyny takiego szykany. Mogą one być ze względu na charakter swojej matki lub jej pragnienie, aby lepiej. W pierwszym przypadku, po prostu trzeba przyjąć, adaptacji i zabrać go na to, co to jest. Można zmniejszyć intensywność dialogu, a następnie powody komentarzach nie będą tak oczywiste dla niej. W drugim przypadku, starają się regularnie dać jej opinia – powiedzieć, jak bolesne i niewygodne to sprawia, że ​​jego stałej krytyki. Spróbuj dowiedzieć się, dlaczego ona nie chce przyjąć cię za to, kim jesteś – może to jej własny zestaw?
 5. Próbuje żyć życiem boku córki matki. To nie tak, że „buduje” Ci – to jest po prostu zbyt agresywnie zainteresowany w swoim życiu. Twoja mama wiedzieć wszystko – z którymi komunikujesz, tam, gdzie i dlaczego robisz tak, a nie inaczej. I można być zbyt duszno z całkowitym brakiem osobistej przestrzeni. Na przykład, niektóre aspekty jego życia osobistego – W takiej sytuacji ważne jest, aby zidentyfikować te granice i kilka kulek w swoim życiu, gdzie matka sposób zamówiony. Wytłumacz jej, że nie jest z niechęci czy nieufności. Po prostu chcesz mieć coś własnego, należące wyłącznie do Ciebie. I pamiętać, że zwykle takie zachowanie ze strony matki spowodowane własne problemy, tak być pobłażliwy – chyba tylko ci radość w życiu.

Jak to wszystko naprawić?

Początkowe powody mogą być różne, ale w przyszłości wzajemnego niezadowolenia gromadzi, a to jest niemożliwe, i nie ma potrzeby, aby zrozumieć, kto ma rację, a kto nie. Co można zrobić tak, że nie trzeba już się martwić, że zatruły relacje z matką, i przyszedł do ciebie spokoju i harmonii?

load...
 • Spróbuj zrozumieć, co motywuje swoją matkę. Najprawdopodobniej ta maszyna będzie wszelkiego rodzaju dobrymi intencjami. Ale gdy chcemy dobra, aby się urażony i zły nie jest jakoś z rękami. Zdając sobie sprawę z tego, co twoja mama prawdopodobnie życzy nic oprócz dobra, a jeśli nie przebaczycie ją całkowicie, prawdopodobnie chcesz nawiązać dialog.
 • Uznanie faktu, że każdy z was ma swoje własne życie. Jest to dość trudne do zrobienia, ale trzeba przejść przez siebie i uświadomić sobie, że są różne osobowości, posiadać różne wartości, ideologii, marzenia i pragnienia. Może myślisz, że to rozpoznanie powinien iść wyłącznie od matki? Nie! Należy również zdawać sobie sprawę, że ma prawo do własnych poglądów i marzenia o dobrobycie, stabilności i przyszłego spełnienia. Część tej samorealizacji jako matka po prostu może być obrazem córką, obronił pracę i skutecznie żonaty. Ona może go pragnąć, ale z kolei nie są zobowiązane do wdrożenia jej sny o tobie, a zatem nie powinien czuć się winny, którzy chcą przeżyć swoje życie.
 • Dowiedzieć się więcej o całe życie matki. Co miała dzieciństwo? Jakie były jej młodzieńcze marzenia? Dlaczego zaczęła się spotkać ze swoim ojcem? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można otworzyć oczy na przyczyny swoich działań i źródeł pewnych cech charakteru. Jest możliwe, że twoja matka mieszka trudne życie, ale zawsze pozostawia swój ślad na charakterze danej osoby. Jest możliwe, że wszystkie swoje choroby – wołanie o pomoc i wsparcie z jej strony, którą niestety nie mogła wyrazić bezpośrednio.
 • Należy zwrócić uwagę na to, co mają ze sobą wspólnego: podobny wygląd, te same cechy charakteru i wspólne poglądy na ciebie. Będzie to ustawić się na założeniu, że jesteś – z krwi i kości, kobiety z tego samego rodzaju. Widać, jak bardzo wszystko od matki, w tym swoje siły, umiejętności i mocnych stron. Można nawet poczuć się dzięki niej, bo nie byłoby tak, jak ty teraz, jeśli nie dla niej.
 • Poprosić mamę o swoim dzieciństwie. Jak wyciekły ciążę? W jaki sposób zachowywać się w łonie matki? Czy pobity lub nogi były spokojne? Jak się urodziłeś? Jaki był jej pierwszy uczucie w tej chwili, kiedy cię zobaczyłem? Co lubi w ciebie, gdy byłeś dzieckiem? Co bała? Co było najtrudniejsze dla niej dba o ciebie? Jeśli ona uważała się złą matką? Po pierwsze, będzie koncentrować się na swojej bliskości, dzięki opowieści o tym, jak twoja matka dbać o ciebie, gdy byłeś mały. Po drugie, będzie to przyczynić się do zrozumienia, jak trudno jest być matką. Co kryje się z uwagą matki, a ponadto, da jej szansę jeszcze raz poczuć się jak ekspert w tak trudnym zadaniem jak macierzyństwo. Po trzecie, wspomnienia z dzieciństwa są źródłem pozytywnej energii dla ciebie i dla twojej matki, i to jest ta energia jest potrzebna teraz swój związek z nią.
 • Pomyśl o odpowiedzialności, która leżała na swojej matki. Spróbuj postawić się na jej miejscu i poczuć, że czasami trudności filc i doświadczonych. Najprawdopodobniej będzie to zmniejszyć stopień swojej niechęci i złości na matkę. Nie zapominaj, że urodziłeś się dzięki swojej mamie. Ona cię karmione, ubrany i opiekę ze wszystkich sił. Martwiła się o ciebie i chciał się upewnić, że wszystko było dobre. Położyła cię wiele wysiłku. Należy o tym pamiętać i będzie łatwiej przymknąć oko na niektóre z jego wad.

Jest to bardzo ciekawe zjawisko – co do zasady, problemy w relacji z matką iść w momencie, gdy masz własne dziecko. Jest to, po pierwsze, z powodu trudnej restrukturyzacji całej postawy i postrzegania świata, a po drugie, fakt, że można zacząć żyć w nowej roli – roli matki. I w tym momencie często przychodzi prawdziwe zrozumienie działań matki.

Najprawdopodobniej pierwsze kroki w celu rozwiązania problemów w relacji z matką musiał dokonać ciebie. Oprócz prostego wyjaśnienia: jesteś młodszy, a zatem bardziej elastyczne. Twoja mama jest starsza i często może być przypisana do jakiegoś wieku sztywności jej poglądów. Problemy w relacji z matką są potęgowane przez fakt, że oba czujesz nieprawidłowości swoich negatywnych emocji do siebie, powodując rozłam między wami. Dlatego muszą być uwzględniane i nie pozwalają Ci na zawsze zatruły relacje z matką.

Ci przypominać siebie bardziej niż ktokolwiek inny. To podobieństwo wspiera swoją wzajemną sympatię i sprawia, że ​​jest wyjątkowy. I dlatego starają się przywrócić i zachować intymność, która jest możliwa tylko między matką i córką, bo innej szansy na taki związek z tobą, niestety, nie.

load...