Jak możemy zrozumieć siebie: psychologię stosunków między mężczyznami i kobietami

Zawartość:

Przez wieki, psychologii kobiet i mężczyzn spojrzał przez pryzmat seksizmu, gdy miał notorycznie wyższości mężczyzn nad kobietami i jego dominacji nad nią. Współczesne społeczeństwo jest zdecydowanym krokiem w kierunku bramki ustanowienie pełnej równości silnej i słabej płci; ale im bardziej wyrównane w swoich prawach, tym bardziej tracimy świadomość istotnych różnic między nami. Dążenie do równości ludzi różnych płci zawężony możliwości dla zrozumienia tego, co naprawdę jest istotą męskiego i żeńskiego. Ale świat jest coraz nudny czy wszystko równe …

load...

Fizjologiczne różnice między płciami

Oczywiście, dobrze jest, gdy każdy jest równy. Ale wciąż pozostaje inna! Kiedy mówimy o równości, to znaczy, że wszyscy mają prawo do równych szans i ochrony zgodnie z prawem. Ale ta równość nie zmienia faktu, że mężczyźni i kobiety różnią się bardzo od siebie fizycznie i psychicznie. Żaden z nas nie odważyłby się z tym spierać. Fizyczne różnice są oczywiste, a większość z nich można zobaczyć, a nawet zmierzyć. Waga, kształt ciała, różnice anatomiczne, w przeciwieństwie do, na przykład, poglądów politycznych, są istotne, a więc widoczne gołym okiem. Te fizyczne różnice między mężczyznami i kobietami w wieku daje nam korzyści funkcjonalne i miał wartość przeżycia.

Mężczyźni są zazwyczaj bardziej wydajne górnej części ciała, proste w budowie masy mięśniowej i więcej tłuszczu niż my skórę, ze względu na to, co faceci prawie nigdy siniaki (w każdym razie znacznie mniej niż my) i ich lekceważyć próg świadomości urazy kończyny. W zasadzie ludzie są dostosowane do konfrontacji fizycznej i użycia siły. Ich stawy są dobrze nadaje się do rzucania przedmiotami. Męska czaszka jest prawie zawsze znacznie grubsze i silniejsze niż samic. Jak widać, twierdzenie, że nasi panowie, prawie wszystko jak wybór „gruboskórny” i „uparty”, nie jest naciągane! A to przede wszystkim budowa ciała wynikało z konieczności nieustannych starć i walczyć przeciwko wielu wrogów.

Dla kobiet i cztery razy więcej komórek mózgowych, które komunikują się z prawej i lewej półkuli. Jest to stosunkowo niedawne odkrycie, które z łatwością wyjaśnia, dlaczego mężczyźni „polegać” głównie w lewej półkuli, dlatego cechuje taki algorytm działań, w momencie, gdy jedno zadanie jest rozwiązane. Piękne panie mają znacznie większy dostęp do obu stronach mózgu, a zatem może być znacznie bardziej efektywne wykorzystanie swojej prawej półkuli. Dlatego łatwiej nam skupić się na kilku kwestiach, a my wolimy, aby rozwiązać problemy z używaniem wielu jednoczesnych działań.

load...

Jeśli nadal pamiętam jak nastolatka, prawdopodobnie nie zapomnieli, jak nudny myśleliśmy chłopcy rozmawiają. Chłopaki zbyt kłopotliwe, naszym zdaniem, aby wyrazić swoje myśli, i wolał pojechać lepiej niż w piłce nożnej do udziału w rozmowie z czterech lub pięciu dziewcząt, który mówił przez trzy problemy na raz!

Psychologiczne różnice w mężczyzn i kobiet są mniej oczywiste, więc czasami mogą być trudne do opisania. Niemniej jednak różnice te mogą mieć najbardziej głęboki wpływ na kształtowanie się relacji między ludźmi różnej płci, i dotyczy to wszystkich rodzajów relacji – przyjaźni, współpracy biznesowej, małżeństwa, rodzicielstwa i więcej.

Psychologiczne różnice między mężczyznami i kobietami

Najczęściej główne przyczyny problemów w związkach wynikają z faktu, że partnerzy nie zawsze zdają sobie sprawę z różnicy w psychologii siebie. Ale jeśli było zrozumienie, że jesteśmy dwa zupełnie odmienne postrzeganie rzeczywistości, byłoby w stanie zrozumieć i do siebie nawzajem. Więc, jakie są podstawowe różnice psychologiczne między nami?

 1. Umiejętności komunikacji poprzez język ciała (komunikacja niewerbalna) opracowaliśmy wiele lepiej niż nasi chłopcy

  Nasze mózgi mają zwykle większe szanse niż mężczyźni, na podstawie analizy informacji uzyskanych za pomocą słuchu i wzroku. Wiemy, jak czytać „między wierszami”, zwracając większą uwagę na słowa, mimika, ton głosu, gesty, i innych źródeł informacji o interesujących nas.

 2. Dużym problemem tworzy różnicę w podejściu do rozwiązywania problemów

  Zazwyczaj ludzie są bardziej niezależne w tej materii niż my. Oni nawet wolą rozwiązywać swoje problemy sami, nikt im zabranie głosu. Jeśli pojawia się problem, facet natychmiast przyjęty do swojej decyzji. Wszyscy jesteśmy różni. Będziemy tylko w niebezpieczeństwie, jeśli stracą możliwości dzielenia się problemy z ich krewnych lub przyjaciół, nawet jeśli są one znane w stanie dostarczyć rozwiązanie wzrosły przed nami dla nas.

  Jest to najczęstsza przyczyna, która powoduje wiele konfliktów. Na przykład, żona mówi do męża o sytuacji, która jest przyczyną jej zakłopotanie, i czyni to wyłącznie w celu wymiany informacji i chęci uzyskania wsparcia emocjonalnego. Ale głównym celem człowieka – w celu zapewnienia rozwiązywania problemów! Naturalnie, natychmiast wydać jednoznaczną odpowiedź: trzeba zrobić tak i tak. Żona widzi kilka rozwiązań, a to jest dziwne, dlaczego jej partner tak kategoryczny. I poneslos.Imenno dlaczego kochamy zatrzask z przyjacielem, siostrą, matką i córką, gdzieś w kuchni lub w łazience, z dala od ludzkich uszu, aby porozmawiać o wszystkim, co musiał przejść w przeciągu doby. Kobieta, ponieważ kobiety zawsze zrozumieć!

 3. Znaczenie apel do przedstawicieli różnych płci i postawy wobec seksu jest również bardzo różne

  Że obszar mózgu, który jest odpowiedzialny za pożądanie seksualne u mężczyzn znacznie więcej, a w rezultacie ludzie są, po pierwsze, myślę o seksie częściej niż my, a po drugie, wygląd kobiety jest dla ludzi wielkie znaczenie. Jeśli mamy głównie docenić osoby osobowości, oni przede wszystkim ocenić wygląd.

  To jest powód, że facet jest łatwo przymocować do dziewczyny tylko dlatego, że wygląda bardzo sexy. Dopiero później, coraz starszy i napełniania stożki, przechodząc przez serię nieudanych związkach, ludzie zaczynają zwracać uwagę na osobistych cech swojego partnera. Ale nawet wtedy nadal idealizuje fizycznej kobiece piękno; są w stanie poświęcić dużo i przymknąć oko na niedociągnięcia charakteru, żeby dostać się na najbardziej atrakcyjnych kobiet.

 4. Agresja przez mężczyzn wobec kobiet Dyplomacji

  Jesteśmy „nastrojona” przez naturę w taki sposób, aby spróbować uniknąć ewentualnych konfliktów. Chłopaki też bardzo agresywne w ogóle. Badania naukowe wykazały, że mężczyźni są szybsze kobiety wyróżnia wśród innych gniewną twarz, że od czasów starożytnych pomogły im łatwiej zobaczyć wrogów. Typowa kobieta będzie starał się unikać konfliktów, a każdy wysiłek będzie zachować spokój, podczas gdy typowy człowiek jest mało prawdopodobne, aby wycofać, jeśli ktoś mu zagraża lub wyzwanie.

 5. Kolejna konfrontacja: logiczne myślenie vs. Myślenia emocjonalnego

  Faceci są w stanie ignorować emocje i podejmować decyzje niezależnie, natomiast słabsza płeć w ogóle bierze pod uwagę inne czynniki, które są związane z emocjami i że silniejsza płeć nie zauważy.

Odmienne podejście do rozwiązywania problemów

Chciałbym trochę większy nacisk na tę różnicę, które są odpowiednie do rozwiązania mężczyzn i kobiet pojawiających się problemów, to w takich sytuacjach często mają spory i konflikty. W tym czasie, jak również niektóre, a inni mogą znaleźć wystarczająco skuteczne rozwiązanie problemu, proces często ma bardzo duże znaczenie.

Dla większości kobiet, wymiany poglądów i omówienie pojawiających się wyzwań umożliwia zbadanie problemu, jednocześnie pogłębienie i wzmocnienie relacji z partnerem. Mamy tendencję do być bardziej mylić, w jaki sposób problem został rozwiązany. Jest on do czynienia z pewną trudnością, kobieta może czuć się mniej albo izolowane, omawiając problem ze swoim partnerem, albo źle i samotnie, jeśli nie chce słuchać. To jest jej rozwiązywania problemów procesu może wzmocnić lub osłabić połączenie ze swoim partnerem.

Mężczyźni podejście do rozwiązywania problemów w zupełnie inny sposób niż my. Dla większości z nich rozwiązanie problemu umożliwia wykazania ich kompetencji, wagę, siłę i determinację. Jak rozwiązać ten problem – dla nich to nie ma znaczenia; Najważniejsze, że został on rozwiązany sprawnie i z najlepszym wynikiem.

Dlatego mężczyźni mają tendencję do dominowania w sytuacji problemowej. Starają się „przejąć władzę w swoje ręce”, gdy jest to niezbędne do poszukiwania wyjścia z sytuacji kryzysowej. Jednocześnie nie reguluje uczuć i emocji – dla nich jest tylko problem, a jego rozwiązanie jest środkiem dowód swojej męskości.

Zrozumienie różnicy pomiędzy płciami ułatwia zrozumienie

Brak zrozumienia różnicy istniejącej między nami jest nieunikniona i nieporozumienie siebie. Nasza niezdolność do zaakceptowania i doceniać różnice te mogą być przez całe życie, aby stać się źródłem gorzkiego rozczarowania, frustracji, stresu, a wskutek upadku związku. Ten brak zrozumienia może zniszczyć nawet najbardziej oryginalnie relację dostatnie i szczęśliwe.

W tym wszystkim nie można jednoznacznie zadeklarować, że harmonijny związek między mężczyzną i kobietą jest zasadniczo niemożliwe. Problemy pojawiają się, gdy przedstawiciele jednej płci oczekiwać od ludzi odmiennej płci, które ich zdaniem, czuć lub działają w ten sam sposób, jak robią. Chociaż, oczywiście, nie znaczy, że mężczyźni i kobiety żyją też w zupełnie innej rzeczywistości. Przeciwnie, jest to nasza niewiedza cech psychologii siebie i stanowić podstawę do napięć między nami.

Okazuje się: mimo wielkiego postępu w powszechnym dążeniu do równości płci, nowoczesne społeczeństwo nie czyni relacje między mężczyznami i kobietami łatwiejsze. Mamy nadzieję, że będziemy żyć razem w harmonii i zrozumienia, ale te oczekiwania były nierealne. W końcu, gdy okazuje się jeszcze gorzej: stale obrazić i zranić partnerów sami nie znajdziemy wspólnego języka i oferują sobą pewne rozczarowanie.

Zadanie przed nami jest, aby nauczyć się akceptować nasze różnice, które wynikają ze względu na różnicę w postrzeganiu świata, a do kompromisu w miarę możliwości. Musimy zrozumieć, że każdy ma prawo do w pełni przeżyć swoje życie i powinniśmy unikać próbuje zmienić innych do własnych potrzeb. Jeśli chcemy, aby być szczęśliwym, trzeba zapamiętać raz na zawsze: psychologia szczęśliwych mężczyzn i kobiet na podstawie partnerzy Quest dać ukochanej szansę być sobą, a nie stać się źródłem cierpienia i frustracji w życiu ludzi, których kochamy.

load...