Jak mogę zwiększyć żeńskich hormonów?

Jak zwiększyć hormonów żeńskich? Pytanie jest dość istotne dla kobiet, które chcą zachować młodość i opanowanie. Dostarcza procesy hormonalne w organizmie kobiety, które są odpowiedzialne za wygląd, fizyczne i psychiczne samopoczucie. Powstaje pytanie, jak zwiększyć poziom żeńskich hormonów, powinno wzbudzać każdą kobietę. Poza sferą seksualną, równowaga hormonalna może wpływać na inne aspekty życia. Inną rzeczą, niż zwiększenie hormonów żeńskich? Rozwiązaniem tego problemu zaleca się szukać, wraz z lekarzem.

load...

Specyfika kompozycji hormonalnej

W organizmie kobiecym produkuje szereg specyficznych hormonów odpowiedzialnych za wiele procesów. Naruszenie równowagi prowadzi do różnych schorzeń, a nawet poważnych schorzeń. Spośród całkowitej kompozycji hormonalnej następujących głównych elementów:

 1. Estrogen jest uważany za jednego z najważniejszych hormonów. A pod tą nazwą rozumie się grupy estrogenów żeńskich hormonów. Są one produkowane w jajnikach i są odpowiedzialne za wiele procesów: odnowy komórkowej, nadając właściwości skóry, tworząc połysk i gęstość włosów, chronią ściany naczyń z cholesterolu, wpływa na kształt piersi i ud, itd. Gdy jest nadmierne nagromadzenie zawartością tłuszczu może na udach i brzuchu, a nawet wystąpienia mięśniaków macicy. Niedobór estrogenów stymuluje wzrost włosów na ciele i kończynach, pogarsza się kształt, a co najważniejsze, odpowiedzialny za wcześnie więdnięcia ciała, co jest szczególnie widoczne na starzenie się skóry.
 2. Progesteron – drugim najważniejszym hormonem żeńskim. To jest bardziej typowy dla męskiego ciała, ale jest zawarta i kobiety. Zaczyna produkować tylko przy opuszczaniu ich jaj pęcherzyka. Hormon produkowany jest tylko w pewnych okresach, a największe jego zawartości obchodzony jest dzień owulacji. Niepłodności kobiet jest całkowicie zależny od jego poziomu. Służy do rodzenia dzieci oraz zmniejszenie jego zawartości zwiększa ryzyko poronienia w pierwszym trymestrze ciąży.
 3. Estradiol jest najaktywniejszym żeński hormon płciowy. Jest produkowany w jajnikach i łożysko może być wynikiem konwersji testosteronu. Substancja ta jest odpowiedzialna za stan układu rozrodczego, reguluje cykl menstruacyjny, wspiera rozwój jaj oraz macicy podczas ciąży. Ponadto, hormon wspomaga odnowę kości, obniżenie cholesterolu oraz zwiększonego krzepnięcia krwi. W tym samym czasie, powodując nadmiernego powyżej normalnych zaburzeń neurologicznych.
 4. Testosteron promuje popęd seksualny kobiety odmładza i wzmacnia mięśnie. Substancja wytwarzana przez nadnercza. Podczas podnoszenia jej poziomu, należy pamiętać, że nadmierna agresywność jest powyżej normy, pojawienie się trądziku.
 5. Oksytocyna jest utworzony w gruczołach nadnerczowych i na emocje, tkliwość, sentymentalizmu. Podczas sytuacji stresowych on aktywnie uwalniane do krwi.
 6. Tyroksyny jest w tarczycy i wpływa dane stanu, regulują rozwój umysłowy, wpływ na szybkość reakcji.
 7. Noradrenaliny jest uwalniany przez nadnercza. On jest bardzo ważne dla przezwyciężenia stres, lęk, fobie. Hormon rozszerza naczynia krwionośne i krew w zwiększonej ilości wpada do głowy, więc mózg zaczyna pracować ciężej.
 8. Somatotropina wytwarzana w przysadce mózgowej, a czasem jest zwany hormonem harmonii i wytrzymałości.

Substancje te stanowią ogólne tło hormonalne. Przy poszanowaniu ich równowagi w organizmie kobiety jest pełne zdrowie i wygląd odzwierciedla młodość i atrakcyjność. Z niedoborem hormonów zaczynają wykazywać objawy w różnych chorób, przedwczesnego starzenia się skóry.

load...

Sposoby poprawy poziomu hormonów

Poziom żeńskich hormonów wzrasta ze względu na przyczyny jego naruszenia. Jeśli przyczyny psychologiczne i fizjologiczne nie związane z chorobą, produkcja podstawowych substancji poprawić we własnym zakresie przy użyciu jednej z następujących metod:

 • Zmiany stylu życia;
 • Unikanie szkodliwych nawyków;
 • Unikanie sytuacji stresowych;
 • Optymalizacja mocy.

Jeśli poziom spadł znacznie, i nie mogą być przywrócone za pomocą prostych metod, stosowanej farmakoterapii.

Ważną rolę w hormonalnej równowagi sił odgrywa kobiet. W celu ustabilizowania pożądanego poziomu hormonów, ważne jest, aby wprowadzić do diety produkty, które skutecznie poprawiają ich zawartości – fitoestrogeny. Zaleca się następujące produkty:

 1. Rośliny strączkowe. Zawierają izoflawony, które są korzystne dla produkcji żeńskich hormonów i różnych fitoestrogenów: fasola, soczewica, groch, soja, sezam, len oraz oleje roślinne oparte na nich.
 2. Warzywa i owoce. Fitoestrogeny: buraki, marchew, ogórki, pomidory, szparagi, papaja, jabłka, figi, granaty.
 3. Pokarmy bogate w selen i cynk oraz zapewnienie równowagi hormonalnej: nasiona dyni, gorczyca, grzyby, czosnek, bakłażan, ostrygi, owoce morza, makrela, orzechy, sezam.

Jednocześnie powinno być ograniczone do używania produktów, które mogą zmniejszyć produkcję estrogenów. Produkty te obejmują kapusta, kukurydza, brokuły, arbuz, cebula, figi, owoce cytrusowe, winogrona, ananas, gruszka upraw. Całkowicie niedopuszczalne alkohol i kofeina.

Farmakoterapia

Leki poprawiające żeńskich hormonów jest prowadzona zgodnie z zasadą leczenia substytucyjnego. W tym przypadku leki są wprowadzane do uzupełnienia dostaw hormonów, biorąc na funkcję wydzielniczą szeregu gruczołów wewnętrznych.

Najczęściej są 2 typy środków hormonalnych estrogeny (łącznie) i tabletki o działaniu progesteronu.

Kombinowane produkty oparte są na zamienniki estrogenu i progesteronu w jednej mieszaninie, która zapewnia odpowiednią równowagę. Stosowanie tych tabletek są następujące:

 • Novinet;
 • Mersilon;
 • Dianę-35;
 • Rigevidon.

Preparaty zawierają substancje syntetyczne progestyny ​​analogiczny progesteron. Należą do nich następujące tabletki:

 • Femulen;
 • Mikrolyut;
 • Kontinuin.

W celu zapewnienia równowagi hormonalnej czasami mianowany niehormonalną postać leku. Jasny przedstawiciel – Mamoklam. To przyczynia się do normalizacji czynności gruczołów wydzielniczych, zwłaszcza w tarczycy. Preparat zawiera optymalny zestaw składników: chlorofilu, jodu, takie jak kwasy tłuszczowe omega-3.

Konieczne jest zwłaszcza, aby zwrócić uwagę na możliwość medycynie. Aby zwiększyć poziom hormonów żeńskich są skuteczne i nalewka napój z wapna kwiat, seler, Aralia, mięty, melisy, korzeń lukrecji. Znacząca zawartość fitoestrogenów widzianych w chmielu. Jest to użyteczne w celu zwiększenia wykorzystania kompleksy multiwitaminowe Undevit, Dekamevit, Kvadevit, Letsiton. Bardzo przydatny do stymulacji wydzielniczej funkcji jajników wziąć tokoferol (witamina E).

Równowaga hormonalna w organizmie kobiety jest odpowiedzialny za ogólny stan zdrowia kobiety. Normalny poziom hormonów – zastaw młodości, atrakcyjności i dobrego nastroju.

load...