Jak metody antykoncepcji w organizmie kobiety?

Zawartość:

Wiele kobiet w końcu znaleźć się w sytuacji, gdy nie można użyć zwykłej metody antykoncepcji w celu zapobiegania ciąży lub środki były nieskuteczne. Co robić w takich przypadkach? W celu uniknięcia niechcianej ciąży, jest to rodzaj antykoncepcji jako antykoncepcji awaryjnej. Ten rodzaj ochrony pomogą uniknąć niechcianej ciąży, ale to nie może chronić przed chorobami przenoszonymi drogą płciową chorób przenoszonych drogą płciową.

load...

Awaryjnego lub po stosunku płciowym antykoncepcji jest przeznaczony przede wszystkim do zapobiegania ciąży, w wyniku stosunku bez zabezpieczenia i obejmuje rozmaite metody i preparaty. Istotą tego sprowadza się do antykoncepcji, aby zapobiec zapłodnionej komórki jajowej do przymocowania do ściany macicy i zacząć się rozwijać. Podczas korzystania z tej antykoncepcyjny w organizmie kobiety jest rodzajem małego poronienia. Skuteczność tej metody zależy od przyjęcia następujących środków „niebezpieczne” stosunku seksualnego: im wcześniej zostanie podjęta, tym większa skuteczność.
Powrót do spisu treści

Przypadki, w których wymagane antykoncepcji awaryjnej

Głównym powodem przyjmowania tych leków jest niezabezpieczony stosunek seksualny. Pomimo ogromnego występowania różnych metod antykoncepcyjnych, niektóre pary o nim zapomnieć. W kluczowym momencie pod ręką nie jest prezerwatywa, albo on jest po prostu rozerwana w tym procesie. Czy konieczne jest w tym przypadku paniki?

Po pierwsze, trzeba spróbować obliczyć, co dzisiaj jest dniem cyklu miesiączkowego. Ponieważ antykoncepcja awaryjna nie jest bardzo bezpieczne i podjętych tabletki może prowadzić do bardzo nieprzyjemnych konsekwencji. Oznacza to, że jeśli miał seks bez zabezpieczenia w pierwszej lub ostatniej 7-8 dni cyklu (jeśli jest regularny, a czas trwania wynosi 28-30 dni), to prawdopodobnie nie powinien brać pigułki, od owulacji (okres, podczas ciąży jest bardziej prawdopodobne), w środku cyklu.

Inna kwestia, że ​​wiele kobiet interesuje: czy antykoncepcja awaryjna jest używany podczas rutynowych? Na przykład, w ciągu pierwszych 14 dni po pierwszym cyklu doustnych środków antykoncepcyjnych, czy stosowanie innych metod antykoncepcyjnych powinno być, ponieważ podstawowa metoda jeszcze nie rozpoczęły działania, czy doustne środki antykoncepcyjne nastąpiło równolegle antybiotyki lub inne leki, które mają tę cechę, w celu zmniejszenia efektu głównego leku. W tych przypadkach, podjąć dodatkowe leki nie powinny być. Ponadto, nie tylko antykoncepcja hormonalna może być używany.

load...

Całkiem inny sposób wpływać plemnikobójcze (jeżeli, na przykład świeca umieszczona w pochwie po albo tuż przed stosunku, bez czasu ekspozycji niezbędnego do jego aktywacji) lub prezerwatyw.

Czy muszę antykoncepcji awaryjnej, jeśli kobieta jest karmienie piersią? Oczywiście takie sytuacje należy unikać, ale w nagłych przypadkach, można skorzystać z antykoncepcji awaryjnej. Aby to zrobić, trzeba być przesunięta o jeden dzień piersią aż do całkowitego wyeliminowania z organizmu biorąc lek.


Powrót do spisu treści

Antykoncepcja doraźna: Rodzaje

Połączone doustne środki antykoncepcyjne. Leki te są podejmowane nie później niż 3 dni po kontakcie seksualnym. Preparaty na bazie etynyloestradiolu (Marvelon, Miniziston, Mikrogenon, Femoden, Preparat Rigevidon), zazwyczaj podejmowane kilkakrotnie. Preparaty na bazie etynyloestradiolu (Non-ovlon, Bisekurin, globulki, Ovidon, Anovlar) również muszą wejść w życie kilka razy z przerwą pomiędzy dawkami w ciągu 12 godzin.

Chistoprogestinovye doustnych środków antykoncepcyjnych. Leki te są podejmowane nie później niż 2 dni po stosunku.

Mifepristone. Lek ten jest hormon. Jej działanie ma na celu tłumienia hormonu żeńskiego na poziomie receptora macicy oraz wzrost jej skurczu mięśni. Mifepristone jest zdecydowanie najskuteczniejszą metodą antykoncepcji. Blokuje ona jajko tak, że nie może dostać się do błony śluzowej macicy, jak również stymulować jego odrzucenie. Lek ten jest stosowany w celu zakończenia niepożądaną ciążę we wczesnych etapach. Korzystanie Mifepristone jest możliwe tylko po konsultacji z lekarzem.

Wkładki wewnątrzmaciczne. Narzędzia te są bardzo skuteczne antykoncepcji awaryjnej. W kształcie litery T urządzeń wewnątrzmacicznych zawierających miedź wprowadzone nie później niż 5 dni po stosunku w gabinecie ginekologa. Jeśli kobieta jest powoływany wkładki jako antykoncepcji awaryjnej, to niekoniecznie uwzględnia jego indywidualne cechy, przeciwwskazania do stosowania tego sposobu.

Wewnątrzmaciczne antykoncepcyjne mogą być stosowane w celu zapobiegania ciąży tylko rodziły kobiety.

Ta metoda jest pokazany przez kobiety, które mają żadnych chorób zakaźnych ginekologicznych oraz tych, którzy są narażeni na ryzyko infekcji przenoszonych drogą płciową.

Powrót do spisu treści

Wpływ antykoncepcji na korpusie

Lekarze nie zaleca się stosowania tego rodzaju antykoncepcji konsekwentnie, jak to jest szkodliwe dla układu rozrodczego kobiety, która może dodatkowo prowadzić do zaburzeń czynnościowych jajników.  Na przykład, codziennie lub biorąc chistoprogestinovye połączeniu antykoncepcyjnych, ciało kobiety staje się małe dawki obliczone dla całego cyklu miesiączkowego. Na przykład, leki hormonalne nie narusza czas trwania cyklu i jego zwykłych cyklicznych, dzięki nim funkcji jajników tylko lepiej. Wszystko inne, w celu usunięcia różnych zaburzeń hormonalnych, które są dostępne dla kobiet.

Jeżeli kobieta ma leku do celów antykoncepcji, organizm otrzymuje dawkę leku hormonalnego, przekraczającej wielokrotnie, bez względu na fazę cyklu menstruacyjnego. W wyniku dalszego stosowania antykoncepcyjnych takich cykli menstruacyjnych brak jajeczkowania (bez jaj), co grozi niepłodności.

Naruszenie prawidłową czynnością jajników daje impuls do rozwoju zaburzenia zespołu metabolicznego, co przekłada się na wzrost poziomu cukru we krwi, wysokie ciśnienie krwi, pojawienie się nadwagi.

Jako douching różne rozwiązania, to można powiedzieć, czego sposób ten nie ma wpływu, jak plemników w ciągu 1 minuty po stosunku wnikać do szyjki macicy. Poza tym zbyt częstego douching może prowadzić do suchości pochwy z powodu naruszenia mikroflory.


Powrót do spisu treści

Jak awaryjne leki antykoncepcyjne

Duże dawki połączonych doustnych środków antykoncepcyjnych lub chistoprogestinovyh, które zostały przyjęte w pierwszym etapie normalnego cyklu miesiączkowego, zakłócić dojrzewanie pęcherzyka, który kieruje jego rozwój w kierunku przeciwnym. Pojedyncze otrzymują również tych leków, niezależnie od fazy cyklu endometrium formacji przerwą i odrzucenia. Te środki antykoncepcyjne są skierowane w hormonalnej zaburzenia funkcji jajników. Tak więc, antykoncepcja awaryjna ma na celu hamowanie owulacji, naruszenie normalnego procesu zapłodnienia.

Bloki Mifepristone działanie progesteronu i zwiększenia zdolności macicy, co przyczynia się do odrzucenia endometrium.

Działanie spirali powoduje znalezienia ciała obcego w macicy ze względu na akumulacji w błonie śluzowej macicy, które komórki, które mają szkodliwy wpływ na jaja obrony. Liczba prostaglandidov przyczyniając się do zwiększenia wydajności macicy, umożliwiając implantację jaja jest zablokowany. Znacznie zwiększona jajowodów, które już zapłodniona komórka jajowa przechodzi do łona dużo wcześniej i mogą zostać dołączone. Metoda ta została użyta do antykoncepcji lub dziesięciu lat, co dowodzi jego skuteczności.
Powrót do spisu treści

Wady antykoncepcji

Antykoncepcji awaryjnego jest całkowicie nieprzydatne w procesie przyłączania do macicy jaj. Skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych połączonych można zaobserwować tylko w przypadku stosowania leku w ciągu 72 godzin po stosunku. Przyjęcie pierwszej dawce chistoprogestinovyh doustne środki antykoncepcyjne powinny być przeprowadzone nie później niż 48 godzin po stosunku. Skuteczność wewnątrzmacicznego antykoncepcyjny może wystąpić wtedy, gdy środki te wprowadzono do macicy, w ciągu 5 dni po stosunku. Mifipriston Lek należy przyjmować tylko w warunkach ambulatoryjnych pod nadzorem lekarza. Inną wadą mifepristonu – wysoka cena.

Powrót do spisu treści

Skutki uboczne

Antykoncepcja awaryjna powinny być stosowane tylko w przypadkach działania siły wyższej, jeżeli wybór nie ma. Korzystnie, jeśli nie jest często używany 3 razy w roku. Im mniej, tym lepiej.

Najczęstszymi działaniami niepożądanymi doustnych środków antykoncepcyjnych terminu jest krwawienie, które pojawia się 2-3 dni po ich odbiór. A dla niektórych kobiet, wręcz przeciwnie, są opóźnienia z silnym miesięcznych nieprawidłowości miesiączkowania.

Inne działania niepożądane, takie jak zawroty głowy, bóle głowy, wymioty i biegunka, różne reakcje alergiczne są rzadkie.

Podczas korzystania Mifipristona często dyskomfort w jamie brzusznej, wymioty, nudności, osłabienie, zawroty głowy, podwyższona temperatura ciała znacznie.

Podczas korzystania wewnątrzmacicznego antykoncepcji w ciągu pierwszych kilku dni nie mogą być ostre skurcze bóle brzucha, zwiększenie ilości i czasu trwania menstruacji, dodatkowo istnieje wysokie ryzyko wystąpienia ciąży pozamacicznej z powodu naruszenia skurczu jajowodów i rury rozwoju jaj. Rzadziej, może być spontanicznie Utrata wkładki wewnątrzmacicznej, uszkodzenie macicy podczas podawania.
Powrót do spisu treści

Porady kobiet stosujących doustne środki antykoncepcyjne dla antykoncepcji

  1. Godziny dawki powinny być tak dobrane, że wygodnie jest przyjąć następną (na przykład o godzinie 21:00 i 9:00).
  2. Aby uniknąć dolegliwości (nudności, wymioty), pigułki antykoncepcyjne w nagłych wypadkach najlepiej przyjmować przed snem wieczorem, podczas posiłku lub napoju mleko o niskiej zawartości tłuszczu.
  3. W okresie do następnej miesiączki powinny być obowiązkowe, aby użyć dodatkowych środków ochrony (metody mechaniczne).
  4. Nie zapominaj, że antykoncepcji doraźnej nadaje się tylko do jednorazowego użytku. Tak więc, do stałego użytkowania powinien wybrać się do lekarza jest inna metoda antykoncepcji.
  5. W przypadkach miesiączki, come z opóźnieniem tydzień lub dłużej, należy skontaktować się z ginekologiem w celu wykluczenia ciąży.

Powrót do spisu treści

Przeciwwskazania antykoncepcji

  • Wysoka czułość na którykolwiek ze składników leku;
  • Wcześniej przenoszone zapalenie wątroby;
  • Choroby dróg żółciowych i wątroby w ciężkich;
  • Dojrzewania;
  • Ciąża.

Tak więc, biorąc żadnych funduszy powinny być prowadzone pod nadzorem lekarza.

load...