Jak masować: podstawowe zasady i techniki masażu

Masaż, wykonywany przez wszystkich zasad, szybko łagodzi stres, pomaga się zrelaksować, przywrócić siły fizycznej i psychicznej. Zaledwie kilka minut w rękach mistrza i znużenie wyparuje! To po prostu odwiedzić profesjonalnego masażysty nie może sobie pozwolić każdy. Na szczęście, uczenie się, jak zrobić masaż i opanowane podstawowe techniki masażu ogólnym, można łatwo wziąć na siebie odpowiedzialności w domu masażysty i dowiedzieć się, jak to zrobić na własny masaż. Przenośnik blisko wiedzy, a dostaniesz swoją porcję przyjemności. Nawiasem mówiąc, najsilniejszy pozytywny wpływ zarówno na poziomie fizycznym jak i psycho-emocjonalnego ma vzaimomassazh, zwłaszcza gdy jego żona uczynić siebie. Wiele laicy nie masować intuicyjnie, ale w celu zapewnienia zgodności z głównym przykazaniem lekarskiej – „nie szkodzić”, a do osiągnięcia maksymalnego efektu zdrowotnego, powinni być świadomi „reguł gry”.

load...

Zawartość:

Podstawowe zasady masażu

Bez względu na to jakiego rodzaju techniki masażu wybierzesz, istnieją ogólne zasady masażu, które w każdym przypadku musi być zgodny z leczeniem był tak samo skuteczny, jak to możliwe i nie przyniesie szkody. Techniki

 • Wszystkie masa musi być prowadzone wzdłuż dróg chłonnych, a mianowicie w kierunku sąsiednich węzłów chłonnych. W związku z tym, masowanie tyłu grzbiet i boki miednicy szyi. Masowanie piersi, bezpośredni ruch z żołądka do pachy. Biodra pracują od kolana do pachwiny. Z pracy na palcach piszczeli stopy do stawu kolanowego. Masowanie Szczotka palców do nadgarstka. Przedramię ręce rozpocząć pracę z pędzlem, dochodząc do stawu łokciowego i barku, odpowiednio, od łokcia do ramienia. Brzuch masowanie ruchem wskazówek zegara. Sacrum i dolnej części pleców – do pachwinowych węzłów. Węzły chłonne
 • Lli_1, jak również obszar brodawki piersi u kobiet i mężczyzn nie mają piersi masowane.

  Mięśnie

  load...
 • Masować podczas procedury powinny być rozluźnione.
 • Silne techniki musi przełączać się słaby, z których każdy odbiera powtarzane pięć do ośmiu razy.
 • Techniki masażu

 • Nie powinna przekraczać próg bólu. Jeśli „pacjent” odczuwa ból podczas masażu, siły i intensywności technik masażu powinna zostać zmniejszona. Czas działania na mięśnie i zmusić aplikacji muszą być zgodne z tonusu mięśni.
 • Masaż może być przeprowadzona przez bieliznę lub arkusza, ale dla optymalnego efektu masowanej obszary powinny być narażone. Jeśli ciało jest gładkie, temperatura w pomieszczeniu nie powinna być niższa niż 20 stopni Celsjusza.
 • Aby przyspieszyć krążenie krwi i limfy, masaż ciała zaczyna się od dużych obszarów ciała, które przyczynia się do odsysania chłonki z kończyn.
 • Przed zabiegiem pacjent powinien wziąć prysznic, albo przynajmniej przetrzeć wilgotną ręcznikiem. Specjalne kremy do masażu, maści, oleje, proszki stosowane w przypadku, gdy dłonie masażysty potu dużo, obficie głowy masować lub kiedy skóra uwodniony, a także w celach terapeutycznych.
 • Przeprowadzenie masażu od masażysty wymaga maksymalnej koncentracji i sprawności. Ręce masażysty muszą być czyste, wolne od pierścieni i bransoletek. Racjonalnie wykorzystać energię do pracy z obu rąk należy, z wyjątkiem dodatkowego ruchu kanapy wysokość do masażu powinny być na poziomie kolan masażysty.
 • Masaż powinien odbywać się w określonym rytmie i tempie, których wybór zależy od pożądanego wpływu na układ nerwowy: szybkim tempie zwiększa pobudliwość ośrodkowego układu nerwowego, stymuluje, pobudza, mobilizuje do działania; Medium – salda, wyrównuje i harmonizuje; Wolno – zmniejszenie pobudliwości centralnego układu nerwowego, łagodzi, odpręża.
 • Przejście z jednego do następnego odbioru musi przejść bez zatrzymywania.

Technik masażu i ruchy

Nawet robi masaż intuicyjnie, ludzie chcąc nie chcąc stosować tych lub innych technik masażu. Istnieje osiem technik masażu: sześć podstawowy i dwa drugorzędne. Główne techniki obejmują głaskanie, ugniatanie, wyciskanie, ruch, tarcie i wibracje. Metody pomocnicze są stosowane w celu zwiększenia lub zmniejszenia skutków fizjologicznych podstawowych technik masażu.

 • Głaskanie

To głaszcząc rozpoczynać i kończyć masażu. Gdy gładząc wpływ na skórę wykonane łatwy poślizgi dłoni. W celu zapewnienia prawidłowego odbioru cztery palce powinny być szczelnie zamknięte i kciuk do granicy zostanie podjęta na bok. Głaskanie są prostoliniowe, spiralne (zygzak) i połączone. Spiralne klepie mają maksymalny efekt uspokajający. W połączeniu głaskanie pomaga złagodzić stres na zmęczenie fizyczne i psychiczne. Gdy głaskanie poprawia oddychanie skóry, usuwa martwe komórki naskórka, zwiększa napięcie mięśni skóry, poprawia elastyczność i jędrność skóry, eliminuje stagnacji, zwiększając przepływ limfy i krwi żylnej, co eliminuje stres nerwowy, zmniejszają ból z urazami i skurcze.

 • Wyciskanie

Push-uruchomić krawędź dłoni z relaksującą i lekko zgiętymi palcami, zainstalowanych w poprzek powierzchni masowanej przy użyciu kciuka lub bazy palmowego z ciężarami. W przypadku wysokości szczotki wolnej ręki nałożona na tylnej masowania. Wyciskanie wpływa nie tylko na skórę, ale także tłuszcz podskórny, tkanki łącznej i powierzchowne warstwy mięśniowej umieszczony z ich grubszymi ścięgien. Ta technika masażu zwiększa drenaż limfatyczny, usuwa przekrwienie i obrzęk zjawiska, usprawnia procesy przemiany materii w tkankach. Wyciskanie powoduje, że organizm w tonie, ma stymulujący wpływ na ośrodkowy układ nerwowy, jest dobrze rozgrzewa mięśnie, pomaga przygotować ich do wielkiego wysiłku fizycznego.

 • Ugniatanie

Ugniatanie to podstawowa technika masażu, która usuwa ponad pół godziny sesji. Ugniatania odbywa się na dwa sposoby: mięsień jest popychany podstawę dłoni lub palców do łóżka kości i przesuwa się w stronę lub odsunęła się od niego i podgrzewania między kciukiem a pozostałymi czterema palcami. Odbiór ugniatania, istnieje wiele, ale najczęściej są następujące typy:

 • Zwyczajne ugniatania – wyprostował palce dłoni mocno chwycił mięsień jest wyciągnięta i przesuwa się w kierunku małego palca, szczotka jednocześnie przesuwa się w górę.
 • Double Neck jest podobna do niezwykłego, tylko w tym przypadku, w celu zwiększenia wpływu jednej strony innych obciążeń. Stosuje się go mięśnia brzuchatego łydki i bioder.
 • Podwójnym pierścieniem ugniatania – dłońmi mięśnie całej ręce kłaść skierowany na stronę z tak kciukami, że uzyskana odległość między nimi była równa szerokości dłoni. Mięsień jest wyciągnięta do góry, jeden po drugim, z każdą ręką wykonując ruchy ugniatania, jak w zwykłym ugniatania.

Ugniatanie wpływa na tkankę podskórną i cały układ mięśniowy. Ze względu na wzmocnienie metabolizmu i odżywiania tkanek technika ta przyczynia się do zwiększenia siły mięśni. Ugniatanie zwiększa przepływ krwi i limfy jest nie tylko masować, ale również w jego okolicach. Wszystkie rodzaje ugniatania dźwięk ciała, zapewniając działanie pobudzające na ośrodkowy układ nerwowy.

 • Potrząsając

Bieganie po wstrząśnięciu i ugniatanie na maksimum między mięśnie rozluźnione. Technika ta łagodzi stres, rozluźnia mięśnie, ma uspokajający wpływ na ośrodkowy układ nerwowy, poprawia przepływ krwi i przepływ limfy, jest bardzo dobra na zmęczenie mięśni i obrzęk, pomaga odzyskać siły pomiędzy wysiłkiem fizycznym.

 • Tarcie

Szlifowanie jest stosowana w praktycznie wszystkich rodzajów masażu i wmasuj go w stawie jest podstawową techniką, która przyczynia się do łagodzenia bólu i przywrócić zakres ruchu w urazach i mikrourazy i przy przeciążeniu stawów i więzadeł aparatu. Ta technika ma ogromny wpływ na ścięgna, stawy, więzadła, powięzi. Tarcie pomaga uporać się z zastoju, przyspiesza wchłanianie tłuszczu i utwardzenie, poprawia ruchomości stawów. Stosowany głównie liniową i kołową Tarcie, które odbywa się za pomocą palców jednej lub obu rąk i otarcia z ciężarkami paliczków założonymi rękami w pięść lub nasady dłoni.

 • Terapeutyczna ruch

Różne rodzaje ruchów terapeutycznych mieć korzystny wpływ na układ kostno-mięśniowego, poprawia krążenie krwi i limfy, elastyczność mięśni i więzadeł, ruchomości stawów. Podczas masażu stosowane czynne i bierne ruchy i ruchy oporu.

 • Wykonywanych ruchów są wykorzystywane do wzbudzania i aktywacji obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego, jak również do odtworzenia i wzmocnienia osłabiony układ mięśni. Są one przedmiotem samodzielnego masażu bez masażysty i bez jakichkolwiek obciążeń czy hantle, ekspandery lub gumowe bandaże, czyli wyłącznie przez wysiłku fizycznym.
 • Ruchy bierne wykonywane są z pomocą po masażu mięśni i stawów. Mięśnie sprasowany podczas wykonywania ruchów masażysty pasywne powinny być złagodzone i przygotowane złącze na działanie metod ugniatania i tarcie. Wszystkie ruchy są wykonywane w wolnym tempie, amplituda stopniowo doprowadza się do maksimum, przy czym głównym kryterium efektywności są lekkie bóle stawów i mięśni. Ruchy bierne pomóc rozwijać sztywność stawów po urazie lub zabiegu chirurgicznym. Poprawiają elastyczność mięśni, zwiększa siłę skurczu włókien mięśniowych i promowania resorpcję krwotoków. Ponadto, zwiększenie wydajności i elastyczności stawów, pomagają zmniejszyć urazów. Ruch oporu
 • Obejmować przezwyciężenia oporu wywieraną przez masażystę lub sprasowany. Ruch rozpoczyna się z lekkim oporem, który stopniowo zwiększa i koniec osłabia ponownie. Ruch oporu na wzmocnienie stawów i więzadeł aparatu i mięśnie, które pomagają utrzymać je w dobrej kondycji i zdrowia.

Samouczek wideo techniki masażu klasycznego

load...