Jak marynowane ogórki?

Zawartość:

Jednym z najbardziej pysznych konserw żywności na zimę są ogórki, które mają uprawnienia do przygotowania gospodyni. Sam proces marynowania jest skórki warzywa ułożone w słoiku, wypełnione specjalnym solanką i walcowany. Pozwala to zaoszczędzić i użyteczne właściwości, a jednocześnie dać niezwykły, charakterystyczny smak warzyw.
Powrót do spisu treści

load...

Korzyści z ogórków na ciało

Ogórki mogą być bardzo przydatne, nie tylko smaczne. Pozwalają one normalizacji równowagi wody słonej i oczyścić jelita, pobudza trawienie, metabolizm. Ogórki pomagają oczyścić skórę, mogą być stosowane jako środek moczopędny. Skuteczna tego warzywa na niedołężny, w wieku skóry, umożliwiają one zamaskować, usunąć ciemne plamy.

Ogórki w zimie zachować niektóre ich właściwości użytkowe, ale do tego muszą być wybrane wystarczająco uważnie. W zimie można korzystać tylko średnie, świeże owoce z czarnymi kolcami, biały nie może być stosowany, jako ten deser odmiany nieprzeznaczone do solenia. Powolny i korkowe ogórki nie są odpowiednie, nie będzie smaczne.


Powrót do spisu treści

Co trzeba wiedzieć, do konserw?

Każdy przepis jest używać tylko specjalnych odmian, które są przystosowane do konserw. Niektóre rodzaje ogórków są powodem, dla którego spin wybuchnie (co jest problemem dla wielu początkujących). Nie można wziąć pożółkły i przejrzałe owoce, trwały zbyt długo zachowywała. To wpływa na smak ogórka, jakości spin.

load...

Przed marynowanie lub solenie warzyw zaleca się zanurzenia w wodzie przez co najmniej trzy do czterech godzin. Zacznij zarabiać pikle najlepiej w tym samym dniu, gdy warzywa są zbierane. Jeśli nie jest to możliwe, to ich wstępnie biust jest jedynie, aby wybrać najbardziej solidne i świeże. Jeśli ogórki są duże, można je pokroić na połówki lub plasterki, smakować ich od tego nie zmieni.

Ważne jest również, aby przechowywać ogórki przed marynowanie, ponieważ w przeciwnym razie szybko stać się ospały. W temperaturze pokojowej, to nie ma absolutnie konieczne, aby położyć je w lodówce, przechowywać w temperaturze zera stopni i wilgotności około 80%. To pozwala zachować ogórki i dwadzieścia dni, mogą być również wykorzystywane do obrotów w okresie zimowym.

Odmiany szklarniowe pogarsza się szybciej, to najlepiej, aby umieścić je w misce z wodą w dół ogony i zmieniać wodę codziennie jest konieczne. W ciemnym i chłodnym miejscu warzywa mogą być przechowywane przez powieszenie za nogi. Tylko w takich warunkach mogą być przechowywane na ogórki pyszne zimowych.


Powrót do spisu treści

Pickles: smaczne przepisy kulinarne zasolok

Ogórki w zimie może rzucać różne metody, ale podstawowe an_3 mają podobne składniki. W zależności od receptury ogórki będą się różnić w smaku. Oto przykład z kilku sposobów marynowania.

Na każdym słoiku trzy-litrowego podjąć:

 • Silne, małe ogórki (do 8 cm każda);
 • Trzy do pięciu ząbki czosnku (umieścić na dole powinna być w całości, ale między ogórków można dodać pokrojone na plasterki);
 • Parasol koper;
 • 3-5 liści porzeczki, wiśnie, winogrona;
 • Kawałek papryki;
 • Litra wody solance;
 • Dwie łyżki soli pełna (tylko kamienia);
 • Dwie łyżki cukru;
 • Istotą ocet (1-2 łyżek stołowych).

Proponowany przepis zakłada proces przygotowania:

 • Należy najpierw przygotować puszki, mycia i sterylizacji wraz z ich pokrywami;
 • Na dnie każdego słoika położył dwa lub trzy ząbki czosnku, jeden parasol koper, liście wiśni, porzeczki, winogrona, chrzan. Dodać seler, kawałek papryki (może być zielony lub czerwony pieprz, ma specjalnego znaczenia, ale nie zapomnij najmniej!);
 • Ogórka powinny być wstępnie namoczone w zimnej wodzie na okres czterech godzin. Wybór powinien być zbyt dużo owoców, ogórki powinna wynosić około 8 cm;
 • Gotowane ogórki określone w puszkach bardzo napięty, nie należy zapominać o przyprawy, czosnek (można go schować całe ząbki, krojone lub przejść przez prasę);
 • Teraz robimy solankę (nasza recepta jest stosowanie tylko soli!). Banki tylko wypełnienia ze studni lub sprężyny wodę do góry, a następnie ostrożnie połączyć je w garnku, który wprowadza się do ognia. Woda jest doprowadzana do wrzenia, w razie potrzeby dodaje się, to jest możliwe, aby umieścić soli i cukru na litr solanki 2 łyżek stołowych soli i 2 cholewkami łyżki cukru.

W każdym słoiku wlać dwie łyżki octu, ale można go do zwykłego octu devyatiprotsentnym zastąpić. Bezpośrednio potem wlać gorącą solanką, banki kamuflaż plandek. Umieścić je w garnku z wodą do sterylizacji aż ogórki nie zmieni kolor. Trwa 10-15 minut wrzącą wodą. Pamiętamy, że w dnie garnka powinien położyć specjalny metalowy stojak!

Po banki ostrożnie usunięto i rolki. Zamknięte pojemniki są przykręcanie pokrywy, aż do następnego dnia urlopu aż do ostygnięcia.

Jak widać, przepis jest bardzo prosty do dokonywania takich Marynowane warzywa to nie tylko proste, ale również dość szybko. W zimie można przygotować pyszne ogórki i inne leki na receptę.

Powrót do spisu treści

Marynowanie w małych pojemnikach

Oferujemy tradycyjną recepturę marynowania ogórków, które obsługują żadnej gospodyni. Canning może być w małych słoików 0,45 litra, będzie to zrobić „a la carte” ogórki, każdy słoik wystarcza na około jeden raz.

Do konserwowania ogórków w mniejszych słoików, należy najpierw przygotować takie składniki:

 • Klas soli powlekające do 6 cm (banki to być małe, ogórki należy idealnie mieści się w nim);
 • Solanka wodę;
 • Halitu (dwie łyżki stołowe);
 • Cukru (dwie łyżki z suwaka);
 • Pół szklanki octu devyatiprotsentnogo;
 • Pieprz;
 • Czosnek;
 • Ziarna gorczycy;
 • Różyczki i łodygi kopru włoskiego;
 • Ocet;
 • Liści wiśni (można wziąć dąb, liści porzeczki w razie potrzeby).

Marynaty do konserw na zimę należy wybrać rozmiar, aby pasowały do ​​słoika. Marynować je w bardzo prosty sposób. Gdy wszystkie składniki są gotowane, warzywa należy umyć, wyciąć wszystkie wskazówki, a następnie wlać warzywa zimno, czystą wodą przez kilka godzin.

Przed rozpoczęciem konserwowe, ogórki wszystkie muszą być klasyfikowane według wielkości, a następnie obrać czosnek, dzieląc go na poszczególne ząbki (mają być silny, aby mieć żadnych śladów zgnilizny).

Pyszne ogórek niemożliwe bez zieleni, więc przygotować kwiatostan koper mogą być podjęte liści wiśni. Potrzebujesz przyprawy, ziarna gorczycy i pieprzu (można wziąć czarny, biały, zielony lub czerwony).

Następnie umyć słoiki, sterylizować je i pokryć. Na dole każdego można układać zielenie, jeden lub dwa ząbki czosnku, przyprawy gotowane (nie dać się ponieść z nich!). Gotowane ogórek gęsto wypełnia słoiku, pomiędzy poszczególnymi owoce do smaku dodać całe ząbki czosnku.

Przepis obejmuje gotowanie w solance na litr objętości pół litra wody, to dla naszych małych słoików 200-250 mm wystarczy solanką. Podczas gotowania można dodać ciekły zielona pozostałość solanka gotuje bez ochłodzeniu, wlać do słoików. Po tym należy ogórki odstawić na około pięć minut.

Teraz wylać solanki w garnku, dodać sól, trochę cukru, zmieszane. Pan jest umieszczony na ogień, wszystko doprowadza się do wrzenia. Gotować solanka należy dodać, aby całkowicie rozpuścić sól i cukier. Ciecz wlano do słojów w postaci gorącej, wstępnie powinno być dodawane do octu. Teraz można zacząć ząbkowanie powieki, banki muszą się ochłodzić, usunąć do ciemnego miejsca do przechowywania.

Marynowane ogórki korniszony (lub) można łatwo zrobić w domu. To świetnie, nawet w zimie, aby cieszyć się przydatne i smaczne warzywa. An_3 zastosować różnorodne prawie każdej kobiety dodaje coś własnego, zmieniając proporcje składników. Ale podstawowe techniki i wymagania pozostają takie same, więc po prostu trzeba wybrać własną, złoty środek, jak zrobić pyszne, bardzo użytecznych pikle.

load...