Jak marynowane ogórki w beczce: przepis

Więc masz naprawdę smaczne danie, ogórek powinny być świeże, ciemnozielony kolor, nie porośnięte elastycznym ciele. Beczka z bednarstwo mistrzów Petersburgu można umieścić ogórki długości 60-80 cm, a w pełnej beczce lepiej putting green krasavchikov przez 90-95 centymetrów. Po pierwsze dolne wiadra umieścić przypraw, a następnie – rzędy ogórków (około środku lufy), a następnie – inną warstwę przypraw i ogórkach do poziomu tuż nad krawędzią. Wtedy lepiej put, trzecią warstwę przypraw: mocniej ty ukladete, smaczniejsze danie będzie ostateczna i bardziej cieszyć męża i dzieci.

load...

Tutaj mówimy o przyprawy i może być myślenie – co przyprawy coś takiego? Po prostu, to patrząc przepis z Bajena:

  • Ogórek 100 kg (rozmiar dużych dębowych beczkach);
  • 0,5 kg czystej korzeni chrzanu;
  • 3 kg kopru;
  • 40-60 perchinok suchej papryka;
  • 0,3 kg drobnych ząbków czosnku;
  • Około 100 perchinok gorzkie papryki (do smaku).

Również okurtsy się jeszcze bardziej smaczne (choć, oczywiście, wiele, wiele więcej!), W kadziach dębowych Petersburgu mogą i powinny dodać 1 kg liści porzeczki, 0,3-0,5 kg liści i chrzanu funta estragon. Jeśli nie wiaderka wykonane z dębu lub jasne, gdzie w razie potrzeby dodać 0,6-0,7 kg wiśni lub dębowych liści, które będą chronić produkt przed możliwym zewnętrzne zakłócenia smaku.

Sporządzania solanki oblicza się z 7-9 kg soli w naszych 100 litrów wody. Jeśli masz beczki i małe ogórki – W razie potrzeby roztwór 7%, a jeśli duże i dąb baryłkę – to 8,5-9%. Najlepszą rzeczą tutaj, oczywiście, używać owalne kadzie dębowe Petersburg, które są przeznaczone specjalnie do marynat. Te beczki są w stanie utrzymać udziału w aromacie i smaku poprzednich marynat i przekazuje go do kolejnych posiłków – to znaczy uczynić ten sam cykl jak specjalnych beczek na wino. Jeśli tych bębnów nie znajdziesz – to ogólnie najlepiej użyć wanna: z nimi mniej kłopotów.

Pre-fermentację ogórków trwa 3-4 godziny (jeśli przechowywać beczułkę na lodzie – to do dwóch dni). Potem trzeba szczelnie korek beczki (i jeśli trzeba wanna – następnie szczelnie zamknąć korkiem) i umieścić w chłodni w temperaturze od około 0 ° C Więc beczka musi być przechowywany jeden i pół lub dwóch miesięcy, a następnie będzie można cieszyć się nieopisany smak potrawy.

load...

Udane Ci pikle!

load...