Jak marynowane kalafiora

Zawartość:

Po raz pierwszy pojawił się około kalafiora to 2500 lat temu. Zrobiło się tylko w Syrii, i nazwał kapustę syryjskiego. Choć wciąż była gorzka, i wyglądało inaczej niż jest teraz. Dziki nigdy nie była, kapusta uprawiana chłopów jako kultura. W tym czasie, kalafior zaczęły odrastać w Egipcie i Persji. Arabowie chwalili tego warzywa ze względu na jego właściwości odżywczych i mineralnych, a oni mieli swój własny przepis. Ponadto wierzono, że to pomaga organizmowi jak najwięcej w czasie zimy.

load...

Później ten przepis warzyw i rozprzestrzenił się na Cyprze, która została wniesiona do osadników przybyła. Później, nasiona zaczęły doprowadzeniu do wielu krajów, a w miarę upływu czasu, ten produkt został sprzedany w całej Europie. Jest to warzywo jest uważany za pokarm ludzi o wysokiej randze, arystokracji.
Powrót do spisu treści

Trochę historii

Przez długi czas kalafiorów uprawianych w Polsce nie jest tak złe warunki atmosferyczne nie nadają się do uprawy. Nie mogła się rozwijać ze względu na zimno i mróz, które nie były w krajach arabskich. Naukowiec A. Bolotov przyniósł nasiona warianty północne, który był odporny na zimno. Wykorzystane do przygotowania standardowej an_3ury. Do tej pory, ten produkt jest uprawiane i sprzedawane w całej Europie, w Polsce i Ameryce. Teraz, pod względem kultury, kalafior, drugi w uprawie i sprzedaży po kapuście. Na przykład, uprawa w CIS ma około 1% powierzchni zajmowanej przez inne rodzaje kapusty, podczas gdy w Niemczech jest to 10% całkowitej powierzchni.


Powrót do spisu treści

Użyteczne właściwości i składu

Dziś to warzywo można łatwo nabyć na rynku lub rosną w ogrodzie na jego daczy. Przy zakupie kalafior, należy zwrócić uwagę na dostępność świeżych liści. Musisz wybrać ciężki, silny, piękny kapustę bez ciemnych plam. Jednakże, jeśli nadal są miejsca dostępne, należy je odciąć lub odrzucić taki główka kapusty. Kalafior nie zawsze jest zwykle biały. To może być żółte i zielonkawe, a fiolet i szarawy: wszystko zależy od tego, gdzie jest uprawiana. Kapusta mogą być przechowywane w komorze chłodniczej na 10 dni w temperaturze 0 ° C, a w zamrażarce o wiele dłużej. Aby przygotować się na konieczność korzystania sprawdzony przepis.

load...

Kalafior jest cennym narzędziem w leczeniu różnych chorób. Ten warzywa zawierają enzymy, które są złożone substancje organiczne niezbędne do usuwania toksyn z organizmu człowieka. Minerały i witaminy zawarte w kalafior, zwiększyć ochronę antyoksydacyjną. Działanie tych substancji, zapobiega nowotworów. Receptura preparatu jest bardzo prosta. Kapusta je w chorobach układu wewnątrzwydzielniczego, przewodu pokarmowego, dróg oddechowych. Komórkowa struktura roślinnego małą ilością błonnika, który przyczynia się do jego łatwiejszego wchłaniania. Lekarze zalecają go u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka, zapalenie żołądka.

Kalafiora zawiera: witaminy, witaminy A, D, E, K, N, PP, a także białka, kwasu askorbinowego, tłuszczów, węglowodanów, skrobi, potas, żelazo, cynk, fosfor i inne. Kalafior zawiera 21 kcal na 100 gramów produktu. Istnieje specjalny przepis w celu zachowania wszystkich tych właściwości.

Powrót do spisu treści

Receptą kalafiora

Przygotowanie kolorowego kiszona kapusta nie potrwa długo. Spróbuj może to być kilka dni.

Przepis na marynowanie kalafior jest bardzo prosty, dzięki czemu można bezpiecznie rozpocząć gotowanie.

Kalafior potrzeba marynowanie:

 • 1,5 kg lub 2 kalafiora
 • 2 średnie marchewki
 • 2 duże papryki słodkiej,
 • 1 pęczek pietruszki
 • 3 – 4 ząbki czosnku,
 • Liść laurowy,
 • Sól,
 • Zmielony czarny pieprz.

Potrzebne do marynaty:

 • 2/3 Art. Olej roślinny
 • 3 łyżki 9% octu
 • 3 łyżki. L. Cukru.

Użyjemy specjalnej an_3ury do wytrawiania kalafiora . Dzięki niemu można szybko i łatwo przygotować tego warzywa. Wziąć patelnię i wlać do 2 litrów wody z solanką. Następnie przejdź do spania na patelni 2 łyżki soli. Gotować solanki, a w tym czasie możemy segregować kapustę pozostać małe różyczki. Kwiatostany te są dodając do solanki, wyłącz kuchenkę. Zastrzegamy różyczki kalafiora w solance przez 5 – 10 minut. Pierwsze pokrojone warzywa: paprykę pokroić w paski, zetrzeć marchewkę, posiekany czosnek i pietruszkę. Kapusta, leżeć w solance, wyrzuca w cedzidło. Ponadto, musimy do 1 litra solanki do marynaty, jego filtr.

Następnym krokiem jest wymieszać wszystkie warzywa i dodać je do smaku świeżo zmielony czarny pieprz i liść laurowy. Otrzymaną mieszaninę układany w puszkach warzyw. Ponadto jest potrzebny do zagotowania marynaty, która składa się z 1 litrem solanki i octu i cukru zmieszanego z olejem roślinnym. Marynata wlewa się do puszki. Banki z kapusty należy umieścić w ciepłym miejscu na 12 godzin, a następnie usunąć je w lodówce. I nie czekając długo, jutro, marynowanego kalafiora, może przynieść do stołu. W rezultacie banki ukaże się 2 litra lub 1 dwulitrowych. Teraz już okazało się wielką przekąska na każdą okazję.

load...