Jak malować ściany w prawo mieszkania?

Piękno i komfort własnego domu dróg każda gospodyni. A więc są one droższe, tym więcej własnej pracy zainwestowanych w nich. Ale jeśli dzielimy poduszki na kanapie i stolik do dekoracji wazon z owoców jest możliwe bez jakiegoś szkolenia i wiedzy, a następnie pomalować ściany w mieszkaniu na chybił trafił – po prostu sensu. To będzie „niedźwiedzi pracy”, który będzie musiał przerobić. Ale jeśli wziąć pod uwagę niezbędne niuanse i starają się uchwycić istotę sprawy, wynik może być różny.

load...

Jak malować ściany w mieszkaniu: Zalecenia

Malowane ściany w mieszkaniu przyciągają uwagę, ponieważ ich powierzchnia jest znacząca w skali istniejących mieszkań. Jeżeli praca została wykonana „na chybił trafił”, pęknięcia, kosmki z pędzla i plamy są nieestetyczne krosna przed moimi oczami. Aby osiągnąć dobre rezultaty, należy wykonać pewną sekwencję.

Powinny one być przygotowane przed pomalować ściany w pokoju. Najłatwiej jest w sytuacji, w której „eksperymentalne” samolot nie poddaje się poprzedniego malowania. W tym przypadku, powierzchnia otynkowane dokładnie kurzu i brudu są usuwane. Powinno być sprawdzane pod kątem pęknięć, wgnieceń, wstrząsami i innych wad, które wymagają usunięcia. Istniejących problemów wypełniające są korygowane, a następnie zeskrobać brud i pył. W przeciwnym przypadku, warstwa farby utworzą nierównomiernie, co prowadzi następnie do pękania i złuszczanie.

Jeśli twoje ściany zostały pomalowane lub tapetą z tapety, musimy działać inaczej. Początkowo usuwa się, i bardzo dokładnie, poprzednia warstwa farby lub tapety do czyszczenia powierzchni tapet. Jak malować ściany w mieszkaniu, gdy stare tapety trzymać dość trudne? Nie możemy powiedzieć, że metoda ta jest często praktykowane, ale nadal można malować ściany bez kasowania. Aby to zrobić, wstępnie zagruntować powierzchnię podkładu farby alkidowe, rozkładając go na 1/3 benzyną lakową.

Jak pomalować ściany w pokoju, jeśli znaleźć stare popękane, Grzyb, plamy oleju, itp? Obszarze zagrożonym koniecznie traktowane kompozycjami zasadowych lub kwasowych, wyodrębnia się kwas, albo ich mieszaniny usuwa się za pomocą środków mechanicznych. Kawałki tynku źle oczyszczone, powinny one zostać zastąpione nowym powłoki. Dostępne pęknięty trochę na pierwszy wzrost, a następnie uszczelniony: płytkie „leczyć” alabaster, a duże – z dodatkiem roztworu alabastru lub białego kleju.

load...

Upewniając się, że ściany są gotowe do dalszej pracy, nakłada się podkład. Wnikania do porów powierzchni primer wzmacnia poprawia przyczepność warstwami kitu i różnych farb.

Aby osiągnąć równomierne wybarwienie ściany muszą przetwarzać otshpaklevannuyu znakomitą powierzchnię papieru ściernego i nałożyć drugą warstwę podkładu. Zastosować farbę dopiero po całkowitym wyschnięciu powierzchni. Zrobić w kilka warstw, z których ten ostatni stosuje się w kierunku promieni świetlnych.

Jak malować ściany: nakładanie farby

Po przygotowaniu miejsca dla aktywności logiczny powstaje pytanie: jak malować ściany. Bez znajomości specyfiki, jeden zły skok – a wszystkie prace będą zepsute.

 • Farbę nakłada się równomiernie. Po pierwsze powinien poruszać się w jednym kierunku, po czym – w kierunku prostopadłym do pierwszej. Nie powinno być leniwy cieniu, inaczej powierzchnia nie jest jednolicie kolorowe, nieco później nadmiar farby nie cień drenaż powierzchni i uzyskanie bezstronnej pogląd. Z tego samego powodu nie należy używać zbyt dużej ilości płynnej farby lub lakieru w kilka warstw grubych.
 • Ostatni ruch szczotki powinny być wykonane od góry do dołu.
 • Jeśli używasz farby na lakierze, światło na końcu wygładzania ruchów prowadzić prostopadle do kierunku poprzedniego ruchu. Zaleca się, aby wybrać szczotkę do włosów.

Aby prawidłowo malować ściany dużych obszarach, muszą najpierw zostać podzielony na mniejsze części, które mogą być ograniczone przez pasy lub szwów. Farba suszenia oleju farby mogą na płytę drzwiową jako całości, ale przy użyciu oleju emalie, najlepszy rezultat można osiągnąć, gdy podzielenie całego obszaru do pewnych niewielkich obszarach.

Skomplikowane powierzchnie reliefowe nie wymagają stosowania dużej ilości tuszu z zakamarków innego planu, ponieważ zacznie płynąć i zmarszczek, a wyschnie znacznie dłużej.

Jak dokładnie pomalować ścianę, jeśli nie istnieje dodatkowe wytyczne? Użyj taśmy klejącej, która jest przyklejona do pre-odparty przy pomocy pionu lub sznurkiem.

Jakie farby do malowania ścian?

Jakie farby do malowania ścian różnych budynkach, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze funkcji i na co zwracać uwagę? Dobre pytanie. Rzeczywiście, w kuchniach i łazienkach jest duża wilgotność i salony włosów. A kiedy warunki są różne, dlatego farba do nich powinien być inny. Czy jest to możliwe, aby znaleźć opcję uniwersalny?

Eksperci twierdzą, że najlepsza farba na bazie wodnej jest pomalować ściany pomieszczeń. Taki wybór jest uzasadniony przez szereg cech:

 • Brak toksycznych składników;
 • Nie charakterystycznym zapachu;
 • Bezpieczeństwo przeciwpożarowe (ze względu na nieobecność rozpuszczalników organicznych).
 • Produkt jest przyjazny dla środowiska.

Można znaleźć nazwę farby emulsyjne. Wynika to z tego, że farba może składać się z różnych spoiw na bazie wodnej dyspersji octanu winylu, kopolimery styrenu, poliakrylany i pigmentów. Składniki nie rozpuszczają się w wodzie, i są w niej, w stanie zawieszonym. Po nałożeniu farby i odparowania wody na powierzchni błony utworzonej.

Kiedy malowane farbą lateksową ściany i niech całkowitego wyschnięcia, a następnie suszono folia tworzy powłokę wodoodporną. Możemy stwierdzić, że użycie podobnego puszkę farby i na obszarach o dużej wilgotności.

Malowania ścian farbą lateksową można cegieł, drewna, betonu, gipsu i powierzchnie budowy płyt gipsowych. Nie jest konieczne, aby umieścić je w płaszczyźnie i metalowych wyrobów, gdyż obecność wody może prowadzić do korozji.

Jak pomalować ściany farbą lateksową? Jak łatwo jest? Zbyt wiele problemów, w każdym razie, nie powinny powodować. Wyjątkiem może tworzyć powierzchnię pokrytego powłoką błyszczącego. Ale w warstwie wodnej dyspersji może być stosowany do każdego rodzaju farby.

Jak pomalować ściany farbą lateksową, jeśli chcesz stworzyć swój własny, unikalny wnętrze za pomocą koloru? W tym przypadku, przede wszystkim decydują się malować przemieszczenie, które będą potrzebne do malowania wszystkich niezbędnych samolotów. Zauważ, że gdy nie można uniknąć złego obliczenie „zamieszania” w kolorach. Dobrze, jeśli niewielka ilość tuszu pozostaje w przypadku, gdy ściana gdzieś lub zarys do dzieci zatrutsya.

Aby kolorowe malowane ściany w mieszkaniu, trochę białej farby w odpowiedniej ilości i dodać tylko kropla barwnika w nim, nie zapomnij go dokładnie wymieszać. Pamiętaj, że kolor farby na ścianie i w pojemniku będą się różnić. Wymaga sterowania plamę na ścianie, aby upewnić się, że zakres jest wybierany zgodnie z własnymi życzeniami.

Farba na bazie wody, najlepiej do malowania ścian w kilka warstw (2-3). Dla dolnej warstwy lakieru można rozcieńczyć z wodą, ale nie więcej niż 10%. Poniżej warstwy nanoszenia.

Jak malować ściany wałkiem i jak go wybrać?

Przed dowiedzieć się, jak malować ściany wałkiem, należy zrozumieć jego strukturę.

Kompozycja samego urządzenia składa się z rolki (rolki w futrze „lub” walca) i uchwytem ramy. Są bardzo wygodne do malowania dużych powierzchni, na przykład, betonu i gipsu.

Najbardziej preferowane rolki płaszcz grzejny, który to sposób jest stosowany do wałka. Podczas chłodzenia jest przymocowane na stałe do wałka. Połączenie jest niezawodny i trwały, jego powierzchnia nie ma żadnych szwów, co jest bardzo ważne przy malowaniu.

Jak wałek do malowania ścian zależy od odporności chemicznej materiału.

 • Rolka poliakryl i nylon z tkaniny podłoża. Są trwałe materiału, odpornego na korozję, często w kolorze białym z kolorowymi paskami. Model ten nadaje się do epoksydowych, poliuretanu lub farb nitrocelulozowych.
 • Poliester i wałek welurowy malować ściany lepiej jeśli stosowanych farb alkidowych lub oleju. Poliester absorbuje farbę i zamszu – elastyczne i trwałe, można je wybrać do wykończenia i malowania.
 • Malować ściany wałka piankowego jest wygodny w takim przypadku, jeśli używasz na bazie wody, akrylowe, silikatowe lub farby silikonowej.

Jak malować ściany wałkiem, jeśli duża powierzchnia ściany? Aby to zrobić, producent dostarczył wałków o różnych rozmiarach.

Dla prawidłowego malowania wałkiem ścian, aby się przygotować. Przygotowanie metalowe pudełko płaskie ściany wzdłużne, które przypominają kształt trapezu. Komórki sito do zamontowania w oknie powinna wynosić około 10-20 mm. Po spędzeniu ponad rolką ekranu, usunąć cały nadmiar farby, która może zniszczyć całą swoją ciężką pracę z ich nierównych uderzeń i krople.

Technika: na powierzchni około 1 tys. Miernik powinien zastosować farby taśmy 3, następnie są walcowane wciśnięty wałek, osiągnięcie równomiernego rozprowadzenia farby na powierzchni.

Jak malować ściany w pasie z rolki? Jak osiągnąć płynne rysowanie linii? Nic skomplikowanego, po prostu trochę kreatywności i cierpliwości.

Przygotuj wąską pędzlem i wałkiem, taśma maskująca, lakiery i farby. A następnie przejdź do poniższych kroków.

 1. Dokonaj oznaczeń ołówkiem przyszłych pasków bezpośrednio na ścianie. Taśma maskująca jest wklejany tak, że paski ołówek zostały zamalowane w wyniku farby. Taśma klejąca powinna trzymać się blisko powierzchni, następnie zespół okaże się idealnie prosto.
 2. Wziąć gwóźdź i wąską szczotkę. Szczotka lakieru ze szwem pomiędzy ścianą i taśmy. Pozwoli to zapobiec wypływaniu farby pod taśmę. Farba powinna być na górze taśmą, ale nie można przejść nad brzegi.
 3. Jaka jest najlepsza farba do malowania ścian, aby uzyskać zespół i jaki kolor wybrać? Wszystko zależy od Twojego wnętrza i pomieszczeń, w których naprawa zajmie miejsce. Ale cokolwiek farba nie jest zaznaczone, aplikacja programu środków barwiących dla wszystkich będą takie same. Powinny być one stosowane wyłącznie między taśmami z taśmy klejącej. Pozostawić do wyschnięcia farby, nie spiesz się, aby usunąć taśmę. W pośpiechu smugi zostaną dostarczone.

Malować ściany w barze, ale mniejszy, może znajdować się na tej samej technologii. Jedyną różnicą jest to, że ściana jest pokryta kolorem bazowym, a po stosowanych pasków kolorów.

W łazience i kuchni: jak i co robić?

Malować ściany w łazience, konieczne jest przeprowadzenie następującej procedury:

 1. Gruntowanie (dowolny wodoodporny podkład).
 2. Kit i obróbka papierem ściernym.
 3. Zastosowanie impregnacji wodoodpornej wnikliwej.
 4. Pierwsza warstwa lakieru wodoodpornego podkładu.

Teraz można malować ściany w łazience, rysować na nich widoki na morze i ocean lub co chcesz zobaczyć w tym obszarze.

A co jest do malowania ścian w łazience i niektóre farby, aby stworzyć piękne obrazy? Wybierz wodoodporny lakier: wyciągnąć ją dość dobrze, dodatkowo weźmiemy pod uwagę wysoką wilgotność.

Top malować ściany w łazience powinny być bezbarwne wzmacnia lakierów, pozwalając kompozycja jest bardziej trwały.

Jak malować ściany w kuchni i jest jakieś cechy? Należy wziąć pod uwagę obecność otwartego płomienia, należy pamiętać, że materiały palne nie mogą być stosowane.

Malować ściany w kuchni lepiej niż półmat i błyszczących kompozycji, ponieważ taka powierzchnia będzie bardziej gładka i nie absorbują brudu. W trosce o takiej farby jest bardzo proste: wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką.

Ale tu są też „ale”: im wyższy połysk, bardziej widocznych nieprawidłowości w podłożu. Mat farba może ukryć wady, ale uzyskuje się przez dodanie tlenku krzemu, która nadaje chropowatość powierzchni niewidoczne. Ułatwia to gromadzenie się pyłu i zanieczyszczeń.

Co wybrać, oczywiście zdecydować. W każdym sklepie specjalności można dać dobrą radę, że odebrać i co jego połączenia. W oparciu o ich życzenia i cech pokrycia aktywów. Udane remont!

load...