Jak mają wstępnie pierwszej pomocy medycznej w astmie?

Zawartość:

Astma oskrzelowa – ciężką przewlekłą chorobą zapalną płuc, której głównym elementem jest skurcz oskrzeli w wyniku określonego lub nie określonego mechanizmu alergicznej. Objawy astmy objawia się w postaci zatorów w klatce piersiowej, świszczący oddech, kaszel i duszność. Atak astmy oskrzelowej występuje nagle z uduszenia. Jeśli wstępnie pierwszej pomocy medycznej w czasie zaostrzeń astmy będzie pochodzić ze czasie, nie będzie obrzęk płuc i skurcz oskrzeli. Opracowanie poważne komplikacje, takie jak stan astmy.
Powrót do spisu treści

load...

Jak do udzielenia pomocy

Co to jest leczenie w nagłych wypadkach astmy oskrzelowej? można podzielić w zależności od procesu dostarczania o pomocy wstępnie medycznej i medycznej. Głównym pomocy przedlekarskiej w ataku mającego na celu ochronę pacjenta przed kontaktem z substancjami, które wywołują zaostrzeniu. Pierwsza pomoc przy ataku astmy jest w porządku.

Najpierw trzeba pomóc pacjentowi, aby się uspokoić, wziąć specjalną postawę ciała podczas siedzącej lub stojącej, pochylony pod ręką, aby włączyć pomocniczych mięśni oddechowych, jak to możliwe, aby spróbować wziąć go ze stanu stresu. Następnie zatrzymać atak astmy wziewnymi lekami, w celu łagodzenia skurcze z oskrzeli. Stosowanych leków, takich jak alupent, salbutamol, astmopent i innych, co do zasady, należy je chory. Również działania sympatykomimetyczne oskrzeli mieć stymulujący wpływ na serce, zwiększa pobudliwość mięśnia sercowego, powodując szybkie bicie serca – tachykardia. Następnie należy skontaktować się z lekarzem w zakresie opieki medycznej. Jest również łatwo powstrzymać atak może być noga lub ręka jacuzzi.

Ponadto, opieki przedlekarskiej jest w tej kolejności. Jest to konieczne do wentylacji pomieszczenia, aby zmniejszyć stężenie alergenów domowego. Usuń z pokoju i poduszki z pierza, czystych zwierząt. Po wietrzenie pomieszczenia, aby zamknąć okna, aby zmniejszyć wnikanie alergenów pyłku z ulicy, a pozostałe alergeny osad w pokoju z wodą i sprayem, nawilżyć powietrze.

Jeśli pacjent ma objawy alergii pokarmowej są obecne, należy zmniejszyć dawkę do osiągnięcia alergenów pokarmowych leków, mając chłonnych i ochronnych działań, takich jak Almagelum lub cholestyramina. W gospodarstwie domowym można używać węgiel aktywowany lub skrobi. Podać dużą ilość ciepła, lepsze niż alkaliczne, do picia. Trzeba pić małymi łykami. Zacząć tworzyć specjalnie zaprojektowane ćwiczenia oddechowe, głęboki wdech i wydech bardzo ostre. To ćwiczenie pomoże wnieść lepki śluz z płuc.

load...


Powrót do spisu treści

Pilna pomoc medyczna

Jeżeli pomocy przedlekarskiej nie pomogło, atak i nie może być przerwana, a objawy są, to przełom medycznej w nagłych wypadkach. Medyczna pomoc w nagłych wypadkach w ataku astmatycznego jest w porządku.

Pierwszy wprowadzono do roztworu adrenaliny łagodzi skurcze, zmniejsza wydzielanie błon śluzowych i zatorów płuc. Zazwyczaj z powodu leków rozszerzających oskrzela, płuca, relaks, efekt występuje w 5-10 minut. Jeśli atak jest silny, długotrwały, a to nie było możliwe, aby zatrzymać, a następnie ponownie wstrzykuje roztwór adrenaliny. Po podaniu epinefryny mogą wystąpić skutki uboczne, drżenie, ból głowy, kołatanie serca. Dzięki starannemu roztworu należy stosować adrenaliny pacjentom z chorobami współistniejącymi, takimi jak niewydolność wieńcową i nadciśnieniem tętniczym jest przeciwwskazane w przypadku astmy sercowej.

Więcej ostrej astmy za pomocą roztworu efedryny, zaczyna działać w około 25-30 minut. Skuteczna efedryna słabszy od adrenaliny, ale działanie rozszerzające oskrzela trwa dłużej. W przewlekłej ciężkiego ataku podawania efedryny często nie daje pożądanego efektu i całkowite usunięcie ataku nie może zostać osiągnięty. W tym przypadku należy użyć podskórny zastrzyk z atropiny w połączeniu z efedryny albo adrenaliny. Jeśli terapia jest nieskuteczna, a objawy i usunięcia awarii, aminofilina podaje się dożylnie, pacjent jest hospitalizowany.

Awaryjne sprzed pierwszej pomocy medycznej na astmę, nie pozwala leczyć pacjenta, tylko to sprawia, że ​​czujesz się lepiej czasowo. Dlatego powinno być pierwsza okazja, aby zwrócić się do płuc lekarza specjalisty, który zaleci odpowiednie testy, włóż prawidłową diagnozę i przepisać odpowiednie kwalifikacje leczenia.

load...