Jak leczyć zgaga? skuteczne recepty

Zawartość:

Zgaga – zjawisko, które może pozbawić resztę każdej osoby, nawet najbardziej pacjenta. I to zdarza się bardzo często – prawie każdy wie, co zgaga nie jest ze słyszenia i, że tak powiem, na własnym doświadczeniu. Zgaga charakteryzuje się silnym uczuciem wzdłuż pieczenie przełyku, a także za mostkiem. Najczęstszym zgaga występuje u osób o wysokiej kwasowości soku żołądkowego, ale także na ograniczonej ale również może być bardzo dobrze. W większości przypadków, zgaga występuje u około 30-40 minut po przyjęciu żywności, co najmniej – na pusty żołądek. Typowo, zgaga jest bezpośrednią konsekwencją odlewania treści żołądka do przełyku.

load...

W większości przypadków, ludzie uważają zgaga coś frywolny, nie zasługują na szczególną uwagę. I nawet nie próbują dowiedzieć się od tego, co jest zgaga. Ponadto, nawet jeśli zgaga towarzyszą nieprzyjemne objawy, takie jak odbijanie i ból w jamie brzusznej. Ale lekarze-gastroenterologii nie są tak optymistyczne. Twierdzą oni, że zgaga, co daje efekt tylko raz w tygodniu zwiększa ryzyko raka żołądka u 6 (!) razy.

Co do zasady, ludzie poczuła ukłucie zgaga, wypić szklankę mleka lub roztworem sody i zgaga jest zniknąć jak bezpiecznie zapomnieć o nim aż do następnego razu. Ale w rzeczywistości problem nie znika – po prostu przez jakiś czas zamaskowany. Spróbujmy zrozumieć, co jest zgaga. Ponadto, ważne jest, aby wiedzieć dokładnie, co jest przyczyną zgagi i jak się go pozbyć.

Natychmiast Chciałbym zwrócić szczególną uwagę na następujący fakt – w niektórych przypadkach uczucie zamostkowym pieczenie może wskazywać na obecność chorób układu sercowo-naczyniowego i układu pokarmowego. Najczęściej zjawisko to występuje w nadciśnieniu lub dławicy piersiowej. I dowiedzieć się, że nie jest tak trudne, nawet na własną rękę – mają Valodol tabletu i obserwować reakcję organizmu. Jeśli po kilku minutach, pieczenie nie ustępuje, to – potencjalnego pacjenta kardiolog.


Przyczyny zgaga

Zgaga nigdy nie pojawiają się bez powodu. Najczęściej, zgaga pojawia się z powodu takich chorób jak:

 • Przewlekłe zapalenie żołądka

W większości przypadków przyczyną zgaga staje się przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka – zazwyczaj z wysokiej kwasowości. Zapalenie błony śluzowej żołądka, w istocie, to nic innego jak zapalenie błony śluzowej żołądka. Najczęściej żołądka rozwija się pod niekorzystnym wpływem czynnikami chemicznymi i fizycznymi.

load...

W takich przypadkach, zgaga pojawia się wkrótce po otrzymaniu dużych ilości pokarmu, zwykle tłuste, pikantne lub słodkie. Ponadto, ataki zgagi są często wywołane przez słodycze i czarnego chleba i, co dziwne, z mlekiem. Bardzo często bierze mleko, aby złagodzić kwasu refluks, ale jest to efekt krótkoterminowy.

 • Otwory Przepuklina żywieniowe

W takim przypadku, jeśli dana osoba ma do czynienia z takimi zaburzeniami jak przepukliny rozworu przełykowego, zgaga stała jest gwarantowana do niego. Podobne doświadczenie może patologią ze względu na osłabienie mięśnia przepony, lub z powodu zwiększonego ciśnienia w jamie brzusznej. Podnosząc tę ​​samą ciśnienie może powodować ciężką systematyczną aktywność fizyczną, kaszel, ciągłe przejadanie się, zaparcia.

 • Refluksowa przełyku

W przypadku, gdy zawór, położony od żołądka i przełyku, jest słaba, to występuje ciągłe odlewanie treści żołądka do przełyku. Zazwyczaj w takich przypadkach, zgaga gorsza podczas zginania w położeniu poziomym. Najczęstszym refluks daje o sobie znać nawet w dzieciństwie. Poza tym wzdłuż pieczenie przełyku na zjawisko znamienny tym, wymioty, które występuje natychmiast po posiłku, zwłaszcza gdy osoba ma położenie poziome.

 • Wrzód trawienny i / lub dwunastnicy

Większość osób cierpiących na chorobę wrzodową, prędzej czy później rozwinąć zgagę. A przyczyny zgagi w tym przypadku tylko kilka. Po pierwsze, wrzód żołądka, w większości przypadków znacznie wzrasta poziom kwasu żołądkowego. Dlatego nawet najmniejsze zawartość odlewania żołądka do przełyku, co prowadzi do poważnego podrażnienia błony śluzowej układu pokarmowego.

A po drugie, pod chłodnicą zwrotną wzrasta ze względu na fakt, że funkcja skurczowa żołądka jest znacząco zmniejszona. Oznacza to, że przejście przez żołądek wzrasta żywności dwa lub trzy razy. I wreszcie, po trzecie, forma prowadzenie wrzodu trawiennego jest typowa zastój pokarmu w żołądku. W rezultacie – odbijanie, wymioty i uporczywej zgagi.

 • Objaw obsługiwane żołądka

W takim przypadku, jeśli dana osoba nie pacjent obsługiwany resekcję żołądka, przełyku często staje się nie tylko soku żołądkowego i żółci i soku trzustkowego.

 • Wykonywanie niektórych leków

Wiele leków może sprowokować rozwój zgagi. Dlatego, jeśli masz zgagi zaczął biorąc konkretnego leku, należy powiedzieć o tym lekarzowi. On wybierze alternatywne leki dla ciebie.


Leczenie zgagi

W celu pozbycia się zgagi, należy ustalić przyczynę zgagi. Niezależnie sprawiają, że nie jest tak łatwo, więc należy skonsultować się z lekarzem-gastroenterologa. On powołuje inspekcję i wybierz odpowiednie leczenie, które wyeliminuje zgaga.

Cóż, w takim przypadku, jeśli zgaga jest tylko elementem ciała, można spróbować środków ludowej eliminowania zgaga. Ponadto są one bardzo skuteczne i całkowicie nieszkodliwe. Najważniejsze – że nie mają reakcje alergiczne na ten czy inny składnik receptur.

 • Miód i Aloes

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów leczenia zgagi – miód i aloes. Zwłaszcza jeśli zgaga spowodowana zapaleniem błony śluzowej żołądka lub wrzodu trawiennego. Trzy liści aloesu umieścić w zamrażarce i pozostawić na dwa dni. Następnie rozmrożenia liści, pomiń je przez maszynkę do mięsa i umieścić w szklanym pojemniku. Dodać trzy łyżki miodu dowolny, dobrze wymieszać z miodem – należy uzyskać jednorodną masę. Przechowywać w lodówce w szczelnie zamkniętym pojemniku.

Osoba chora powinna pół łyżkę powstałej mieszaniny przed każdym posiłkiem. Zgaga zniknie w ciągu zaledwie dzień lub dwa, ale leczenie należy kontynuować przez co najmniej 10 dni. Ale może być rozszerzona na miesięcy, o ile to konieczne. Zwykle nie tylko zanika zgaga i ból.

 • Kreda

Grind, stosując młynek 200 g zwykłej białej kredy. Utrzymać kredę w szklanym pojemniku z pokrywą, w suchym miejscu. Proszek ten jest chory powinien ½ łyżeczki przed każdym posiłkiem. Zazwyczaj, zgaga był przetrzymywany przez dwa dni. Ale kuracja powinna trwać co najmniej jeden miesiąc.

 • Ziołowy

Jeśli zgaga jest silny i irytujące osoby w sposób ciągły, można spróbować leczenia ziołowe. Trzeba będzie jedną łyżkę ziele dziurawca, krwawnika i mięty pieprzowej. Umieścić zioła w termosie, zalać jednego litra wrzącej wody i pozostawić na godzinę. Po infuzji szczepu za pomocą szmatki z gazy, wlać do szklanej miski. Weź nalewkę na pół szklanki dwa razy dziennie, przed posiłkami. Przebieg leczenia – 10 dni.

Jeśli wystąpi zgaga oprócz ból w okolicy żołądka, będzie pochodzić z pomocą zwykłej centaury. Place w emalii pan trzy łyżki ziół, zalać litrem wrzącej wody i gotować przez 20 minut. Następnie wyłącz ogień, przykryć patelnię pokrywką, owinąć ręcznikiem i pozostawić do zaparzenia na trzy godziny.

Odcedzić wywar z wykorzystaniem materiału z gazy, dodać trzy łyżki któregokolwiek z miodem. Otrzymany bulion wlać do szklanego słoja i przechowywać w lodówce. Weź wywar powinien być co trzy godziny, pół kubka. Przebieg leczenia – 14 dni.

 • Korzeń imbiru

Kolbę umieścić dwie łyżki mielonego imbiru, wlać dwie filiżanki wrzącej wody, dodać łyżkę miodu i pozostawić do zaparzenia na jeden dzień. Po tym wlewu szczepu za pomocą szmatki gazę i przelać do szklanej miski. Take infuzji musi być dwie łyżki stołowe przed każdym posiłkiem. Przebieg leczenia – 21 dni.

 • Siemię lniane

W takim przypadku, jeśli zgaga zaczyna przeszkadzać człowiekowi w nocy, trzeba przygotować następujące środki. Umieścić w pojemniku szkliwa pięć łyżek siemienia lnianego, wlać litr wrzącej wody, przykryć, owinąć grubym ręcznikiem i pozostawić do zaparzenia na jeden dzień. Po tym wlewu szczepu za pomocą tkaniny z gazy, dodać trzy łyżki któregokolwiek z miodem. Czas trwania leczenia – 14 dni.

 • Choroba wrzodowa

W takim przypadku, jeśli dana osoba cierpi na wrzody żołądka, pomożecie następnego rosołu. Umieścić w misce emaliowanej pół łyżeczki majeranku, ziele dziurawca, liści babki lancetowatej i nasiona kminku. Wlać litr wody, doprowadzić do wrzenia.

Potem bulion chłodny, szczep szmatą gaza i dodać pięć łyżki świeżego soku z aloesu. Bulion należy przechowywać w szklanej butelce w lodówce, nie więcej niż pięć dni. Wziąć wywar powinien być dwa razy dziennie. Przebieg leczenia – 30 dni.

 • Kolekcja zgaga i zarzucanie

W przypadku, gdy oprócz zgagi pojawia się czkawka, pomożecie następny ziołowy. Kolbę umieścić jedną łyżeczkę majeranku, pokrzywa, dziurawiec i babki lancetowatej liści. Wlać ziołowy jednego litra wrzącej wody, pozostawić do zaparzenia na dwie godziny.

Następnie przecedzić napar z wykorzystaniem materiału z gazy, dodać trzy łyżki miodu każda, pięć łyżek masła, wymieszać wszystko dokładnie i wlać do szklanej miski. Weź jedną łyżkę 3 razy dziennie. Przebieg leczenia – 7 dni.

Teraz, gdy wiesz, jak leczyć zgagę. Ale w każdym razie, nie zapomnij, aby przestrzegać środków zapobiegawczych i czas, aby zobaczyć się z lekarzem. Bądź zdrowa!

load...