Jak leczyć zaparcia u dorosłych i dzieci: środków ludowej do łagodzenia krzesła

Zaparcia – delikatna kwestia, ale to jest bardzo powszechne. Ona często martwi się o dzieci i dorosłych. Każdego dnia możemy powiedzieć sobie „cześć”, a zatem życzyć sobie zdrowia. A jeden ze wschodnich ludzi istnieje taka życzeniami: „Miałeś dziś krzesło?” Dla wielu może się to wydawać dziwne, ale to uczucie i nastrój zależy od regularnego wypróżnieniu, a zatem jest to także rodzaj życzenia zdrowia. Jeśli często nękane opóźnienie problemy ze stolcem mogą wynikać nie tylko z przewodu pokarmowego i skóry, krwi. Jak pozbyć się zaparcia?

load...

Zawartość:

Filmy o problemie nielegalnej stolca u dorosłych

Jak leczyć zaparcia

Naukowcy, że w korpusie przy wypróżnieniu wytwarzane przez specjalne substancje – endorfiny. Tej przyjemności hormonów. Świeccy damy ubiegłego wieku przed pójściem na bal stał się oczyszczenie lewatywy. Słusznie uważa, że ​​procedura ta promuje dobrą cerę. Nowoczesne gastroenterologii nie w pełni zgadzam się z paniami z przeszłości. Lewatywa uznają ostateczności. Jeśli często uciekają się do tej metody, organizm po prostu przyzwyczaja. Istnieje wiele innych sposobów, aby regularnie krzesło, jeśli masz jakiekolwiek problemy z nim. Ale najpierw trzeba dowiedzieć się, co jest przyczyną zaparć.

load...

Jak często zdrowa osoba powinna być krzesło? Indywidualnie. Niektórzy ludzie po prostu na krześle, a nawet dwa razy dziennie, co jest dobre, a inne – co dwa lub trzy dni, a szkoda, jeśli dana osoba czuje się dobrze. Ale jeśli toaleta stawała się coraz bardziej rzadkie, pilna potrzeba, aby znaleźć przyczynę i podjąć decyzję, jak radzić sobie z zaparciami.

Powody hamował perelstatiki jelitowych

Najczęściej zaparcia występują w chorobach układu pokarmowego – przewlekłe zapalenie jelita grubego, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, zespół jelita drażliwego, zapalenie pęcherzyka żółciowego, odbytnicy bruzd, hemoroidy. Czasami zaparcia są spowodowane przez podejmowanie pewnych leków. Ale czasami posiadające problemy ruchowe jelit i wpływa na ludzi zdrowych. Przyczyną zaparć – monotonna dieta, zaletą żywności białka, mało warzyw w diecie. Takie lekarze nazywają pokarmowego zaparcia.

Moc jako główny powód

Jeśli kochasz desery i ciasta, pasztety, klopsy, biały chleb i inne puree, posiłki, które nie zawierają błonnika, jest prawdopodobne, że będzie prędzej czy później borykać przewlekłe zaparcia.

Początkowo zwłoka z krzesła nie powodują żadnego dyskomfortu, ale jeśli ktoś nie dostosować system zasilania, skargi wkrótce pojawią się i ostatecznie będą one znacznie więcej. Ten wzdęcia, bóle głowy, osłabienie, zawroty głowy, zmęczenie, drażliwość.

Korekta zaparcia mocy

pierwszą rzeczą do zrobienia – by użyć bardziej proste, bogate w żywności światłowodowych, dając pracę i zęby, i jelit. Zamiast białego chleba, jeść chleb razowy. Ponieważ owoce i warzywa dla osób cierpiących na zaparcia, to jest najlepsza kapusta, pomidory, buraki, ogórki, marchew, szpinak, cukinia, winogrona, owoce cytrusowe, figi, daktyle, jabłka, orzechy, suszone śliwki, melony, brzoskwinie, dynia. Zaleca się również, aby spożywać rośliny strączkowe.

Jeść kwaśne mleko, jogurt, acidophilus dwudniowego lub jednodniowego kefir, mleko klaczy, zupa z kiszonej kapusty Kwas chlebowy, olej roślinny (słonecznikowy, oliwa z oliwek, kukurydzy, siemię lniane), olej i masło. Każdy z tych pokarmów zwiększają perystaltykę jelit.

Pij dużo płynów – od dwóch do trzech litrów wody dziennie. Unikać kakao, ryż, białe pieczywo, ciasta, czarnej kawy, mocnej herbaty, żurawiny, borówki, dereń, posiłki puree. Te produkty, które hamują perystaltykę, ponieważ mają właściwości ściągające.

Środki ludowe dla zastępowania krzesło

Jeżeli zmiana diety nie daje pożądanego efektu konieczne jest stosowanie środków przeczyszczających, co zwiększa objętość zawartości jelitowej. Ale nie pęd do kupowania leków. Możesz pomóc otręby bulionu babki, wodorosty, agar-agar.

Otręby pszenne zalać wrzącą wodą przed użyciem tak, że są spuchnięte i złagodniał. Można je dodawać do pierwszych i drugich pól. Start z trzech łyżeczek otrąb dziennie, stopniowo zwiększać do trzech łyżek.

Jednym z najbardziej powszechnych popularnych receptur zaparcia spożywać na czczo łyżkę się olej roślinny, a także parze wykorzystania nasion lnu (stosowany w taki sam sposób jak otręby pszenne).

Innym popularnym przepis – korzystanie z kruszonym suszonych owoców. Całkiem smaczne medycyny naturalnej, które mogą być stosowane w leczeniu zaparć u dzieci w wieku od dwóch lat i starszych. Suszone morele, rodzynki, śliwki, a kawałki aloesu w równych proporcjach przewija przez maszynkę do mięsa lub maceracji w blenderze. Picia otrzymaną zawiesinę należy 2-3 razy dziennie, na łyżce między posiłkami.

Łagodne działanie przeczyszczające ma wodorostów. Jedz dwie łyżki w nocy, pijąc ciepłą wodę lub herbatę zbyt silny. Kapusta morska jest szczególnie przydatna dla osób starszych, ponieważ ma antymiażdżycowo działania.

Jaki jest nawykowe zaparcia

Powstają wówczas, gdy z jakiegoś powodu przerwana tryb normalny lub nie może pójść do toalety w czasie. To się często zdarza w przypadku zmiany rezultatu, odruch defekacji jest hamowany, odbytnica traci napięcie i defekacji musimy się sprężyć. Czasami przyczyną zaparcia są problemy psychologiczne, stres, emocje.

Jeśli chodzi o miejsce zaparcia, regulować moc według tych samych wytycznych jak w przewodzie zaparcia. Na czczo rano i przed obiadem pić małymi łykami szklankę zimnej wody. Lepiej jest, gdy jest woda mineralna, która zawiera sole magnezu. Będzie to przydatne ćwiczenia, zwłaszcza ćwiczenia dla prasy „rower”. Masaż brzucha w kierunku ruchu wskazówek zegara. Jeśli nie ma efektu, lekarz przepisze leki, które poprawiają perystaltykę jelit (prokinetycznych). Dobry efekt daje przeczyszczających kontakt – świece, woda w oleju mikro lewatywę.

Jeśli masz miejsce zaparcia, należy skorzystać z toalety 20 minut po śniadaniu, nawet jeśli nie ma chęć. Ale jeśli nie ma efektu, nie siedzieć długo.

Czy muszę iść do lekarza na zaparcia

Czasami z zaparciami trzeba skonsultować się z lekarzem – lekarza lub gastroenterologa. Wiele wahaj się skontaktować się z lekarzem na takie drobiazgi, ale zaparcia mogą wskazywać na nieprawidłowe działanie w organizmie. Częste problemy z krzesłem może wywołać zatrucie, to z nich może rozpocząć rozwój przewlekłych chorób jelit. Zaparcia mogą być pierwszym objawem poważnych, chorób układu trawiennego, w tym raka.

Jak leczyć zaparcia w dzieci

Diagnozowania i leczenia zaparcia u dzieci nie jest łatwe, ponieważ lekarze i rodzice, określenie „zaparcie” jest często rozumiane różne rzeczy, a dziecko nie bierze pod uwagę jego problem warunku. Jeśli ciało procesów potomnych są normalne, a częstotliwość wypróżnień nie jest stała, co niekoniecznie musi dziecko należy traktować na zaparcia. Dzieci w pierwszych miesiącach życia może oczyścić i co dwa dni, a 6-7 razy dziennie (jeśli dziecko jest karmione piersią). Wraz z wprowadzeniem uzupełniającego fotela zasilania staje się bardziej gęsty i rzadki (głównie raz dziennie). Dzieci w wieku poniżej trzech lat i starsze mogą wykonywać wypróżnianie i trzy razy dziennie, trzy razy w tygodniu.

Dziecko w każdym wieku, którzy zajmują zaparcia, konieczne jest przede wszystkim dostosowanie systemu zasilania. Jeśli grudnichok, prawidłowe odżywianie matki, gdy dziecko jest karmione butelką, pediatra wam radzę mieszać z niskowęglowodanowa lub mieszaniny kwasu mlekowego. Starsze dzieci zaleca się pić więcej, codziennie jeść produkty mleczne, do włączenia w diecie jęczmiennej i gryczanej kaszy, która zawiera dużo błonnika, jeść więcej buraki, suszone morele, figi, pieczone jabłka i śliwki.

Dzieci, które cierpią na zaparcia, trzeba poruszać się, uprawiać sport (pływanie, jogging). Stosowanie leków na zaparcia – środkiem ostatecznym, który znajduje zastosowanie jedynie wtedy, gdy działanie innych sposobów normalizacji krzesło jest nieobecny. Odwołanie się do leczenia farmakologicznego zaparć u dzieci, należy skonsultować się z pediatrą, ponieważ niekontrolowane stosowanie leków może niekorzystnie wpłynąć na kruche ciało dziecka.

Przyczyny zaparć u dzieci

Najczęściej powoduje ona charakter funkcyjny. Zaparcia u dzieci są najczęściej spowodowane przez fakt, że tworzenie neuronalnych zapewnienia okrężnicy, nie jest jeszcze zakończone. Dziecko nadal nie może kontrolować skurcze mięśni dna miednicy. Dlatego dzieci w wieku od kilku miesięcy przed wypróżnienia i często martwi się krzyk.

Czasami zaparcia towarzyszy wprowadzeniu pokarmów uzupełniających lub przenieść dziecko od karmienia piersią sztucznego. Rodzice wiedzieć, że przyczyną zaparcia lub biegunki u niemowląt mogą być ostre infekcje jelit, jak bakteryjne lub wirusowe. Dzieciak letni czasem prowokują zaparciem czynnościowym ze względu na fakt, że nie chce siedzieć na nocnik.

Wideo dzieciństwa zaparcia

load...