Jak leczyć wrzody dwunastnicy środków ludowych

Choroba bolezn – przewlekłym procesem, w którym nie są ranami na powierzchni błony śluzowej narządów wewnętrznych (żołądka i dwunastnicy). Kiedy lekarz diagnozuje „plaga”, pojawia się pytanie, jak leczyć wrzody dwunastnicy środków ludowych. Według statystyk, co trzeci pacjent jest całkowicie wyleczony, zastosowanie zioła lub roślinne do normalizacji slizistoy.Oglavlenie:

load...

Wrzód rozwija się w wyniku zwiększonej kwasowości żołądka, gdy wzrasta zawartość kwasu solnego. Głównymi czynnikami wyglądu ciała są dziedziczne, wrodzone cechy, zaburzenia odżywiania (np brak powściągliwości w jedzeniu, ostry sos, przyprawy nadużycia, alkoholu, 5-12 godzin między posiłkami). Również wrzodowa występuje z powodu nietolerancji leków, doświadczeń neuro-psychicznych, paleniem.

Wrzód – raną wewnątrz

ciała. Środki ludowe dla wrzód dwunastnicy

Leczenie ziołowych naparów

 • Przygotowany roztwór do infuzji z ziela Polygonum. Jedna łyżeczka suchego pieprz Polygonum wlać dwie filiżanki wrzącej wody. Ta stawka dzienna. Skuteczne i krwawienie wewnętrzne.
 • łyżkę suszonych korzeni łopianu zaparivayut 350 ml wrzącej wody, nalegać na dwie godziny i przelewa się przez sito. Pić do pięciu razy dziennie ciepły 100 ml. Stosuje się jako środek o działaniu przeciwzapalnym. Wykorzystywanie i wywar z korzenia łopianu.
 • Kwiaty nagietka (20 gramów) zaparivayut filiżanki wrzącej wody, pozostawić do zaparzenia, potem przecedzić. Pić między posiłkami 3 razy w ciągu pół kubka. Skuteczne wyniki obserwowano po zmieszaniu z nagietka i rumianku tysyacheletnikom. Stosuje się z zapaleniem błony śluzowej żołądka, zapalenie okrężnicy, zapalenie jelit, wrzód dwunastnicy, żołądka, jako oczyszczenie, przeciwzapalne i dezynfekującym.
 • Bulwy ziemniaczane

  load...
 • Wypełnić w maszynce do mięsa dwukrotnie lub ruszt i wycisnąć przez gazę miazgi. Przechowywać sok na zimno. Weź pół szklanki na czczo rano iw porze lunchu. Czas trwania – trzy tygodnie.
 • Do leczenia wrzodów dwunastnicy w użytku domowego nasion lnu. Ta powłoka i przeciwbólowy. Brew w termos z wrzątkiem 2 łyżki siemienia lnianego zwykle. Stosowanie leku 4 razy dziennie po pół szklanki.
 • Zgnieciony owoc Sophora japoński (10 g), wlać wódkę (0,5 litrów). Naciska się w temperaturze pokojowej przez 10 dni, wytrząsa się raz dziennie. Weźmy na czczo 30 kropli 3 razy dziennie. Narzędzie zatrzymuje krwawienie wewnętrzne.

Ziołowy tkanka powierzchniowa kopertę i zmniejszyć stan zapalny

Rokitnika wrzodowa oleju

Sok i olej z tej rośliny w nauce i medycynie od dawna stosowane. Do leczenia wrzodów, 12 Frakcja oleju pospolita wrzód dwunastnicy morskiej zebrano ciemne soku z powierzchni.

Technologia produkcji oleju jest:

 1. Jagody wycisnąć płyn i bronić go na zimno. Olej unosi się na powierzchni, wyjąć ją delikatnie. Jest to wysokiej jakości produkt.
 2. Frezowane Placek po wyciśnięciu wlać olej słonecznikowy lub oliwa nalegać oddzielny kompresji. Lekki olej o niskiej jakości.
 3. Wycisnąć sok z jagód, ciasto suszy się, a następnie mielono w młynie lub młynek do kawy, wlać oliwę lekkiego, nalegać na trzy tygodnie, sączy. Przechowywać w ciemnym szklanym pojemniku.

Skuteczne leczenie wrzodu dwunastnicy środki ludowe, takie jak olej z rokitnika, jeśli są stosowane na łyżeczki trzy razy dziennie, pić pół godziny przed posiłkiem. Referencje pozytywne, ale leczenie trwa miesiąc.

Olej z rokitnika ma silne działanie lecznicze

Propolis jako medycyny

Trophy granulacji i przeciwbólowe działanie propolisu wspomaga szybkie gojenie. Dodatkowe korzystne czynnikiem jest zdolność propolisu, tworząc ochronną warstwę na powierzchni rany. Substancja zmniejsza stan zapalny i skurcze, zmniejsza kwaśność soku żołądkowego.

Po raz pierwszy w leczeniu wrzodu dwunastnicy, wrzodu 12 propolisu zakończone sukcesem w 19 wieku. Działanie produktów pszczelich na wrzód pacjenta badano Makarov i Gorbatenko.

220 pacjentów wzięło 60 kropli 30% roztworu propolisu, rozcieńczonych w szklance mleka krowiego, trzy razy dziennie na godzinę przed posiłkami 28 dni.

Pracujący lekarze i oleju propolisovoe. 5 dni po rozpoczęciu terapii pacjentów odnotowano zanik bólu, podrażnienia kwasowość i nudności. Kwasowość żołądka do normy, wrzód niszowych zniknął (po wyników rentgenowskich). U 90% chorych pozostaje w remisji 5 lat. Tylko 6% osób biorących propolis nastąpił wysyp gleby nadwrażliwości.

0. Propolis – unikalny produkt pszczelarstwa, pomagając wrzodów

Można leczyć wrzód 12 wrzód dwunastnicy ludowego remedium – roztopionym masłem z propolisem. Do traktowania 150 g produktu pszczelarstwa rozcieńcza się kilogram oleju, oznacza się pięć gramów żywności. Czas trwania – 1 miesiąc.

Marka i nalewki propolis (alkoholowe): rozdrobniony surowiec pakiet apteka, a trzy dni nalegać na alkohol 70 stopni (100 ml). Mieszaninę mieszano i tsedyat lekarstwo. Nalewki (20 kropli) rozcieńczono w wodzie i picia jedną godzinę przed posiłkiem, trzy razy dziennie.

Leki z apteki ziół

Napary, wywary i napary – wszystkie środki zaradcze ludowej wrzodów 12 -perstnoy wnętrzności są wykonane z ziół, które są sprzedawane w każdej aptece lub z własnych surowców zebranych. Najbardziej skuteczne leki na receptę są wykonane z wrzodu w domu.

5. Prawoślaz lekarski w połączeniu z innymi ziołami – lekarstwo na wrzody

Przepisy dla self-

 1. Biodrach (łyżeczka), zalać wrzącą wodą (500 ml), nalegać noc w termosie. Pić pół szklanki przed posiłkiem trzy razy dziennie.
 2. świeżych liści babki są myte, krojone, zgniotu. Wycisnąć z nich sok, zmieszany z miodem w równych proporcjach i gotować 20 minut. Pij 3 łyżki. L. Dziennie. Przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku w chłodnym miejscu. Stosuje się z jelit, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, zapalenie jelit, zapalenie błony śluzowej żołądka, zapalenie jelita grubego.
 3. Korzenie Polygonum węża (5 g) zaparzonej filiżanki wrzątku, odcedzić wywar i pić trzy razy dziennie po 100 ml. Narzędzie jest stosowany jako lek hemostazy i ściągające na wrzody, krwawienie wewnętrzne.
 4. Od kłącza tataraku bagna aby proszek i zabrać ją na czubku noża trzy razy dziennie przez miesiąc.
 5. Poleca lekarzy wrzód pić napar z grzyb – brzozowego grzyba. W domu, infuzji wytwarza się w sposób następujący: chaga wlać ciepłą wodę (w temperaturze nie przekraczającej 50 ° C) i 4 godziny domagać. Następnie przejdź namoczone kawałki pieczarek przez maszynkę do mięsa lub trzeć na małej tarce. Dodano do rozdrobnionej masy gorącej wodzie (w proporcji 1:5 ) i pozostawiono do odstania przez dwa dni. Wlać ciecz pozostałości grzybów przecisnąć się przez sześć warstw gazę. Dodano wodę, który wytworzono przez wlew. Środki podjęte na dobę przez 3 filiżanek dziennie na pusty żołądek.

1. Jest to konieczne ze względu na proporcje w przygotowaniu Napary i wywary

Opłat leku

 1. Korzeń prawoślazu lek jest zmiksowane z kwiatów rumianku dziurawca. Wlać mieszaninę zgnieciony (1 łyżeczki) z dwoma filiżankami wrzącej wody, pozostawić na 8 godzin. Pić przed snem z miodem.
 2. Korzenie mniszka lekarskiego są połączone w równych częściach z cykorii, devyasilom torebkę wysokiej trawie pasterza. Dwie szklanki zimnej wody wylany mieszanki proszku (1 łyżka. L.), Domagaj godziny, gotowane przez dziesięć minut, przecedzić. Post biorąc trzy razy dziennie do 10 gramów.
 3. Prawoślaz lekarski miesza się w równych częściach z korzenia lukrecji, rumianku, kłącze quack trawy, nasiona kopru zwyczajnego. Wlać mieszaninę 5 gramów szklanką zimnej wody, gotować przez pół godziny, nalegać pół godziny i przesączyć przez gęstą gazą. Take przed śniadaniem i wieczorem nad kieliszkiem.
 4. Connect 3 torebki pasterza, małych centaury trawy i kory kruszyny kruchego z jednej części liść melisy, kwiat rumianku, mniszek lekarski kwiaty leku, tym lawendy. Gotować przez 8 minut (w 250 ml wody 1 łyżka. L. Mieszanina), przesączono. Wykonanie trzech razy dziennie po 200 ml.
 5. Radix Althaea leku (30 g) zmieszano z dużą Ziarnopłon trawy (15 g). Warzone mieszaniną (1 łyżka stołowa. L.) A filiżanka wrzącej wody, filtr i wziąć trzy razy dziennie.
 6. Podłączyć glistnika trawy z rzędu jednakowo trójstronnego, babki, dziurawiec. Wlać mieszaninę (1 łyżka stołowa. L.) wrzącej wody (250 ml), owinięty kocem, namoczoną w pokoju przez 2 godziny, przesączono przez tkaninę. Take 5 g przed posiłkami.

Skuteczne leczenie dość wyraźnie zaobserwować proporcje składników, przygotowanie wywary, napary, warunków przechowywania, a ilość leku dziennie.

load...