Jak leczyć wrzód w uchu?

Zawartość:

Wielu zna choroby, jak gotować w uchu. Jest to dość nieprzyjemne, bolesne, ropne zapalenie mieszków włosowych, które może towarzyszyć gorączka. Najtrudniej jest choroba występuje u małych dzieci, są na wczesnym etapie, kiedy można zapobiec, nie potrafią nawet wyjaśnić, jakie są zaniepokojeni.

load...

Treat czyraki mogą być bardzo różne sposoby, w rzadkich przypadkach, wymaga hospitalizacji, ale najczęściej są one o tydzień, pod warunkiem, że właściwą opieką. Objawy we wczesnych stadiach mogą być różne, ale najczęściej jest to bolesne, pieczenie, kłucie, zaczerwienienie, niewielka. Czas utwardzania może być różny, ale jeśli prawidłowo i na czas, by zacząć traktować gotować może po prostu zniknąć przed osiągnięciem dojrzałości.
Powrót do spisu treści

Przyczyny czyraków

Prawidłowo gotować lekarstwo jest bardzo ważne, zwłaszcza dla dzieci, ale musimy wiedzieć, dlaczego się pojawia. Nie może być kilka, ale najważniejszym jest brak higieny. Dziecko musi być od samego początku naucza, że ​​ręce powinny być zawsze myte, brudne rączki nie może dostać się do jamy ustnej, nosa, uszu, grzebień ran i zadrapań. Spowoduje to rozpocznie się z bardzo małym wieku, dziecko jest dopiero wtedy rozpocznie się automatycznie sobie higienę.

Może pojawić wrzenia i ze względu na uszkodzenia mechaniczne, tj zarysowania różnych obiektów, często brudne. Otrzymany mikrotsarapinku dostaje gronkowiec zaczyna ropień, który należy leczyć.

Czasami przyczyną jest zapalenie z powodu przeziębienia, jeśli dziecko jest w mroźny chłód i wilgotnej pogody.

Objawy wrze w uchu

Pierwsze objawy, które wskazują, że konieczne jest rozpoczęcie leczenia czyraków są pieczenie, obrzęk, zaczerwienienia, mrowienie i zaczerwienienie skóry. Objawy mogą obejmować wyginając bóle głowy, ból przebijający w uchu, drażliwość. U dzieci objawy te są szczególnie trudne: dziecko jest niegrzeczne, może odmówić jedzenia, stale uwagę na ból miejscu.

load...

Stadia rozwoju choroby obejmują:

  • Rozwój infiltracji, trwa 1-2 dni. Jest to etap początkowy, w którym można zapobiec dojrzewanie wrzodów przy użyciu ocieplenia kompresuje wódkę;
  • Ropienie, martwica występują w trzeci lub czwarty dzień. W tym czasie potrzebujesz lekarza leki na receptę, nie należy próbować wycisnąć ropa siebie;
  • Całkowity odzysk faza może trwać do 10 dni.

Przebieg choroby jest następujący:

  • Od lokalizacji wrzenia raz pierwszy pojawia się zaczerwienienie, świąd;
  • Zapalenie jest zlokalizowana, jest gęsta, ma kolor fioletowo-niebiesko;
  • W dniu 3 jest utworzona martwiczego rdzenia bańki u góry;
  • Ostatnim etapem wrzenia dojrzewa, rod ropne oderwany kiedy bańka pęknie.

Czego nie można zrobić w każdym przypadku

Ostrzeżenie! Gdy czyraki są często stosowane zabiegi „home”, która absolutnie nie może zrobić! Dla sprowadza zabrania się korzystania Bicze, w uchu nie powinien w żaden sposób wpaść do wody. Oznacza to, szamponu, kąpiel powinna zostać odroczone do momentu wrzenia nie w pełni odbyć.

Nie możemy dopuścić do zarysowania ropą wyszedł. Dopóki wrzenia jest dojrzały, wcisnąć go w żadnym wypadku nie jest zalecane!

Niewłaściwego leczenia może prowadzić do powstawania wąglik, posocznica, zakrzepicy. Dlatego też, w celu szybkiego wyleczenia, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Carbuncles są ogromne, osiągając herbata spodek pokonać tłuszczowej tkanki podskórnej, są trudne do wyleczenia i pozostawić blizny, w rzadkich przypadkach śmiertelne konsekwencje. Dlatego konieczne jest, aby zagotować leczenie należy traktować bardzo poważnie!


Powrót do spisu treści

Sposoby leczenia czyraków

Leczenie może być przeprowadzone gotować w szpitalu lub domu – wszystko w zależności od stopnia nasilenia choroby. Najczęściej przepisane leki, takie jak erytromycyna, tetracykliny i inne rulid. Jeżeli forma jest bardzo zaniedbane, konieczne jest, aby posiadać serię zastrzyków z antybiotykiem. W niektórych przypadkach wskazane jest przeprowadzenie autohemotherapy tj domięśniowo własnej krwi, która musi być powtarzana co 48 godzin. Zabieg ten jest bardzo skuteczny, można połączyć go z przyjmowaniem antybiotyków.

Na początkowym etapie, to zaleca stosowanie okładów wódka, UHF, promieniowania ultrafioletowego. Jeżeli czyrak została odkryta, która służy do usuwania ropa wąskie specjalne gaziki nasączone ciągnąc maści. W ostatnim kroku można leczyć za pomocą dotkniętym obszarze myje borowy wazeliny, to pozwala złagodzić swędzenie.

Czyrak ucha zazwyczaj łatwo wyleczyć w ciągu tygodnia w domu, ale duże, dolgosozrevayuschie gotuje najlepiej usunąć chirurgicznie. Zdarza się, że jeśli zaczniesz terminowe leczenie we wczesnym stadium, a następnie gotować po prostu rozpuszcza krótka już na etapie dojrzewania.
Powrót do spisu treści

Leczenie w szpitalu

Jeśli znajdziesz się w oku dziecka wrzenia, a następnie nie starają się pozbyć ropnia siebie, szczególnie jeśli skóra wokół bardzo gorące, a rany sama daje dzieciakowi wiele bólu.

Zazwyczaj oferowane wstęp w obecności dużych czyraki, dlatego konieczne jest, aby ocieplenie kompresy, płukanie wodą utlenioną, bandaże z Dimexidum, Vishnevsky maści, levomikol. Interwencja chirurgiczna, nawet w szpitalu jest rzadko używane, ale zdarzają się sytuacje, kiedy to zrobić to za konieczne.

Jeżeli temperatura zostanie zwiększona, lekarzom zmniejszyć ją Często leczenie w połączeniu z przyjmowaniem witaminy, immuno stymulatory.


Powrót do spisu treści

Leczenie domu wrze w uchu

Traktować wrzód może być na wiele sposobów, w tym ludzi, którzy są dość skuteczne. Najczęściej leczenie odbywa się w domu, we wczesnym stadium, można zrobić zwykły nalewki jodu. Jeśli obserwowano jedynie ucho swędzenie, mrowienie, łagodne podrażnienie, a następnie zagotować można uniknąć zjawiska. Ale to nie zawsze jest możliwe, jako małe dziecko nie można jednoznacznie wyjaśnić, co to znaczy, że jest zaniepokojony, ucho zwykle zaczyna boleć źle, gdy wrzód już wyraźnie widoczne.

Po pierwsze, wskazane jest, jeżeli występują było gotować w uszach – jest użycie ciepła. Spowoduje to przyspieszenie dojrzewania czyraki, jego lokalizację. Aby to zrobić, ucha pacjenta jest konieczne ustanowienie na podkładce ogrzewania, który jest wypełniony ciepłą wodą, sama poduszka rozgrzewająca pre-wrap ręcznik. Również w tym celu można użyć reflektor Minina, który jest dobrze znany wielu „niebieskiej lampy”, który różni przeciwwirusowe, antybakteryjne.

Jednak stosowanie tego zabiegu, musimy być ostrożni, ponieważ częste ocieplenie może doprowadzić do posocznicy, co oznacza, że ​​Staphylococcus aureus dostaje się do krwi. Dzień wystarczy 13-15 minut na rozgrzanie się w ucho. Przed dojrzewania nie może otworzyć gotować tak, aby wywrzeć nacisk na jej szczycie, zdjąć kopułkę. Ta „leczenie” może jedynie prowadzić do rozprzestrzeniania się infekcji, zwłaszcza u dzieci. Zapalenie zaczyna migrować do sąsiadującej tkanki, co tylko pogorszy sytuację.

Traktować wrzód w uchu, szczególnie u małych dzieci, należy bardzo ostrożnie, ponieważ krążenie krwi w głowie jest bardzo intensywny, a jakakolwiek infekcja, która dostaje się do krwi, może spowodować komplikacje, zagrażające życiu.

Takie leczenie może być prowadzone w domu:

  • Stosowanie roztworu boraksu (tj tetraboranu sodu) służy do UNSHAPED czyrak. Łyżka leku rozpuszcza się w 200 ml ciepłej przegotowanej wody, a następnie zanurzyć w roztworze uzyskanym z wymazów są stosowane do danego obszaru, należy je wymienić jak suszenie;
  • Do leczenia wrzenia w domu, jak to możliwe, za pomocą nagietka, który łyżka posiekanej zio, że dodaje się do 30 g wazeliny, wszystkie dokładnie miesza. Ucho gotować uzyskany smarować maścią kilka razy dziennie.

Jako skuteczne leki mogą być stosowane, a pieczony czosnek i miód i kwiaty mniszka lekarskiego, ale przed rozpoczęciem leczenia, należy jeszcze skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli obszar dotknięty znacznie stan zapalny.

Leczyć wrzód nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Nie można ręcznie usunąć go, ponieważ jest to ropne stany zapalne choroby mogą łatwo dać komplikacji. Czasem wymaga leczenia w szpitalu, ale w przeważającej części, jeśli złapiesz wczesnym stadium, czyraki całkowicie uleczalna iw domu.

load...