Jak leczyć wrodzone nadżerek?

Zawartość:

Nadżerek – dość powszechną chorobą, co jest związane z naruszeniem błony śluzowej – czyli nabłonka macicy pokrywy. To patologia występuje u 15% kobiet w wieku poniżej 45 lat. Z reguły ujawniają erozji podczas normalnego badania ginekologicznego. Lekarz łatwo odróżnić od zmienionego części otaczającej tkanki zdrowe różowy, czerwony kolor i charakterystycznego ziarna.
Powrót do spisu treści

load...

Co wyróżnia regularny nadżerek wrodzonych?

Wrodzona nadżerek jest uważany za naturalny proces występujący w ciele młodej kobiety lub dziewczyny. Macica – główny narząd żeńskiego układu rozrodczego składa się z 3 głównych części: szyjki macicy, trzonu macicy i przesmyk. Szyjka wygląda cylindra z kanałem wewnątrz, która łączy go z jamy macicy. Kanał szyjki macicy (tj kanał szyjki macicy), od strony wewnętrznej są pokryte cienką warstwą unikalny pokryte materiałem o nazwie nabłonka. To chroni tkaninę przed bakteriami, uszkodzenia fizyczne i chemiczne. Nabłonek jest 2 rodzaje: cylindryczne – Wewnątrz szyi i płaski – out.

Początkowo noworodka dziewczynka nabłonka znajduje się na zewnątrz. Jednakże, wraz z wiekiem, stopniowo przemieszczane do w normalnym rozwoju fizjologicznego. Istnieją przypadki, gdy proces zwolnił, dzięki czemu kobiety szyjki macicy jest zachowany stan jako dziewcząt. W tym celu kilka powodów: wiek, dziedziczność, hormonów. Po wykryciu tej patologii lekarz stawia diagnozę – wrodzona erozji.


Powrót do spisu treści

Erozja: leczymy?

Większość wrodzonych nadżerek nie wymaga leczenia, ponieważ działa niezależnie od hormonalnej poruszenia.

Dzieje się tak zwykle w okresie ciąży, dojrzewania u dziewcząt, lub po urodzeniu. Naturalne procesy ciała występują co prowadzi do raka szyjki normalnego stanu.

load...

Więc nie zdziw się, jeśli lekarz twierdzi, że erozja lepiej nie dotykać go, dopóki dostawy. To wcale nie jest zagrożeniem dla płodu w czasie ciąży i często rozwiązuje.

Wśród sposobów leczenia wrodzonej erozji jest uważana za najbardziej prosty Moxiterapia. Przed porodem zastosowanie takiego leczenia jest wysoce niepożądane, ponieważ może to niekorzystnie wpływać na elastyczność szyjki i proces ujawnienia. I w wyniku tych punktów naturalne kauteryzacji naruszone.

Gdy takie zjawisko u kobiet nie towarzyszy zapalenie lub inne infekcje lub choroby każdego roku wystarczy zauważyć na ginekologa. Jeśli nie jest stan zapalny lub zakażenie lekarz przeprowadzi niezbędne badania, a następnie zalecić odpowiednie leczenie.

Oprócz badań i konsultacji z lekarzem, należy regularnie brać wysiewu i rozsmaruj na infekcje (chlamydia, Ureaplasma, HPV, MójKomp-plazma, itp) i flory pochwy. Ale głównym sprawie procedury dzisiaj, co umożliwia dokładną diagnozę – badanie szyjki macicy pod mikroskopem, tj kolposkopii. To pozwala zobaczyć dokładny obraz kliniczny.

Należy zachować szczególną ostrożność u kobiet w ciąży, które wykryły HPV, które mogą wystąpić erozja odrodzenie.  W tym przypadku leczenie erozji leżał przed porodem, jej prowadzić nadzór i zapewnić najbezpieczniejszą drogę do leczenia infekcji. Fakt, że infekcja może przynieść zarówno matki i dziecka, dużo więcej szkody niż prenatalnej eliminacji wrodzonych nadżerek.


Powrót do spisu treści

Terapie

Dziś wielu lekarzy sugerują leczenia chorób szyjki macicy, w tym:

  • Leki. Stosowanie leków przeciwbakteryjnych (emulsja maść tetracykliny sintamitsinovaya itd.), A także środki do promowania szybsze gojenie (olej owoc dzikiej róży, olej z rokitnika, itp), obecnie uważane za przestarzałe i nieskuteczne leczenie.
  • Chemiczne usuwanie erozji. Jest on stosowany, gdy istnieje tylko uderzył brodawki lub tkanki powierzchowne. Gdy procesy patologiczne wpływa na głębsze warstwy, chemiczny częściowo wpływa na chorą tkankę, w wyniku erozji pozostaje w tym samym miejscu lub postępuje.
  • Diathermocoagulation (elektrokoagulacja). Metoda ta jest stosowana tylko do leczenia erozji w parous kobietami, promuje blizny, która zwęża się kanał szyjki macicy, które przy urodzeniu może spowodować pęknięcie lub poważnego urazu szyi.
  • Zastosowanie ciekłego azotu – Krioterapia. Jest to dość łagodna i bezbolesna metoda, która nie prowadzi do powstawania blizn. Głębokość penetracji substancji wystarcza tylko do leczenia niewielkich powierzchniowej szyjki macicy oraz brodawek narządów płciowych usunięcia. Procedura nie jest wykonywana w obecności głębokiego lub poważne zranienie. Skuteczność tego sposobu jest 54.96%. Przypisany do pierwiastek kobiet.
  • Terapia laserowa. Jest to nowoczesna metoda skuteczne leczenie. Podczas zabiegu, gdy dotkniętej tkanki usuwa się, zatrzymuje krwawienie. Sposób bezbolesny i bezpieczny, że jest możliwe jej stosowanie w pierwiastek kobiet, gdyż pozwala na usunięcie dokładnie istniejących uszkodzeń.
  • Radionozh – chirurgia Radiowave. Procedura za pomocą fal radiowych, jest uważany za najbardziej skuteczny i łagodny techniką chirurgiczną. W oparciu o mechanizm działania radionozha energii fal radiowych. Główną zaletą – kawałki (nie palą!) Uszkodzonego obszaru, po którym może ona zostać wysłana do badania histologicznego i dokładną diagnozę. Technika ta jest bezpieczny sposób, gdyż urządzenie nie tylko usunięcie tkanki, ale również ograniczniki, które zaczęło się w wyniku krwotoku chirurgii. Metoda jest odpowiednia do różnych kobiet, w tym tych, którzy planują zajść w ciążę w przyszłości.
  • Wycięcie macicy. Po biopsji wyniki wskazują na nowotwór złośliwy, leczenie powinno być kontynuowane u onkologa. Leczenie jest skuteczne w większości przypadków, w szczególności, jeśli jakiś problem na wczesnym etapie rozwoju. Operacja może odbywać się za pomocą radionozha.

Czasami erozja nie rozwiąże albo w okresie dojrzewania lub w czasie ciąży i porodu, rozwija się w bardziej poważnych patologii. W tym przypadku, nie jest możliwe, aby opóźnić leczenia, poza konsekwencje mogą być najsmutniejszymi.

load...