Jak leczyć trądzik na głowie?

Zawartość:

Krosty na skórze głowy jest nadal przeszkadza nasi przodkowie tysiące lat temu. Egipscy faraonowie i rzymscy patrycjusze myśleli o tym, jak pozbyć się tej dziwnej choroby. Ten defekt skóry może wystąpić u osób należących do zupełnie różnych grup wiekowych. Pryszcze dość niespodziewanie.

load...

Choroba ta powoduje nie tylko fizyczne, ale również psychologiczne diskomfort.Neestetichny rodzaju skóry głowy kilku osób lubi to. Ale popatrz – nie najgorsze. Jak dbać o włosy jest bardzo niewygodne stałe swędzenie zaczyna przeszkadzać najmniejszy dotyk grzebienia. A jeśli próbują zarysować głowy, świąd i ból jest jeszcze bardziej wzmocniony. Błędne koło i stałe męki.
Powrót do spisu treści

Dlaczego istnieją białe plamy na głowie?

To pytanie jest z pewnością interesujące dla wszystkich tych, którzy cierpią na trądzik.

Powodem może być absolutnie każde wadliwe działanie w organizmie. Często boljuchih pryszcze na głowie pod włosami, które występują u młodzieży, kobiet w ciąży lub u kobiet przed miesiączką, wskazują, że nastąpiło uszkodzenie hormonalnej organizmu. Aby ustalić, dlaczego nie było plamy na głowie pod włosami, jest przeprowadzenie pełnego badania przez specjalistę, ponieważ przyczyny mogą być o wiele bardziej poważne, a sygnałem jakiejś choroby.

Ale są też powody domowego do pojawienia się trądziku na głowie. Należą do nich nieprzestrzeganie elementarnych zasad higieny osobistej, w tym przypadku, małe wypryski ropne dosłownie dot całą skórę głowy, powodując swędzenie i zaczerwienienie.

load...

Krosty są wytwarzane w następujący sposób:

Jak wiesz, nasza skóra jest na poziomie komórkowym z 3 warstw: tkanki podskórnej, skóry właściwej i naskórka, – każda warstwa ma specyficzną funkcję. W ten sposób skóra właściwa (tkanki łącznej) zawiera gruczołów łojowych i potowych. Gruczoły te znajdują się na twarzy i głowie. Jeśli istnieje nadmiar tłuszczu, przenika przez pory na zewnątrz (z późniejszymi) w komórkach skóry. Ludzka skóra hydrolipidowa folii powleka chroni organizm przed nadmierną utratą wilgoci i wnikania bakterii do powierzchni ciała i środowiska. Jeśli warstwa lipidowa jest uszkodzony lub nie działa, bakterie wciąż pokonania go i wnikają w pory, a następnie staje się stan zapalny. W tym procesie, są czerwone i bolesne miejsca.

Dzieci również zmierzyć się z tym problemem. Dlaczego dzieci, które zawierają prawie sterylnych warunków, również nie są plamy na głowie w jej włosach?

Przyczyny trądziku u dzieci są zupełnie inne. U niemowląt trądzik może być spowodowany złą matką żywienie pielęgniarskiej. I trochę starszych dzieci, pojawiają się one w wyniku reakcji alergicznej na niektóre pokarmy, produktów do pielęgnacji skóry, leki, a nawet zabawek niskiej jakości. Rodzice powinni być szczególnie ostrożny w leczeniu trądziku na głowy u dzieci, ponieważ jest często pierwszym objawem pojawienia się ospy wietrznej niemowlęcym. Dziecko powinno być rozpatrywane niezwłocznie przez pediatra w szpitalu i dermatologa.


Powrót do spisu treści

Trądzik u dzieci 13-16 lat

Nastolatki są jednym z najbardziej ryzykownych grup wiekowych. Jest w tym wieku podskórnej tkanki tłuszczowej zaczyna produkować bardziej intensywne niż wcześniej. Trądzik Companion ropne i często stają się białe plamy.

Co jeszcze leży powód wygląd?

Możliwe jest, że pojawienie się nieprawidłowego trądzik wywołany wybrany szamponu i inne środki do pielęgnacji skóry i włosów na głowie. Może zbyt często lub odwrotnie, zbyt rzadko umyć włosy. Pamiętaj, że trzeba myć włosy co drugi dzień, co najmniej, a jeśli włosy są tłuste, jeśli nie codziennie, tak aby nie pojawiają się trądzik.

Niedożywienie jest również dość często powoduje trądzik. Szkodliwe produkty, aw szczególności duża ilość słodyczy z pewnością wpływa na stan skóry. W tym przypadku, należy odwiedzić dietetyka, który powoła specjalną zbilansowaną dietę. Jest to możliwe i prawo do jedzenia, zwracając uwagę na zasadę ogólną: rano – kasza na obiad – owoców, po południu – pierwszy i drugi, na kolację – głównie pokarmy białkowe. Jeśli nie można zrezygnować słodycze, a następnie dać pierwszeństwo naturalnych przysmaków być spożywane w godzinach porannych. Trzymanie się tych zasad, otrzymasz nie tylko pozbyć znienawidzonego trądziku, ale także poprawiają ogólny ton ciała, przyspieszyć metabolizm, co jest ważne w walce z trądzikiem.

Dlaczego istnieją pryszcze, chociaż zdrowia i higieny, wszystko w porządku? Rzadsze przyczyny trądziku na głowie – stres, zaburzenia nerwowe, zaburzenia miesiączkowania. Ale oni też powinni zwrócić uwagę.
Powrót do spisu treści

Dokręcić traktowania w żaden sposób

Aby pozbyć się trądziku, wywołując swędzenie i łuszczenie, należy natychmiast rozpocząć leczenie. Nie ja. Istnieje kilka różnych rodzajów skóry, a człowiek nie orientuje się w dermatologii, nie będzie w stanie wybrać lek prawo, prawo do niego. Po tym wszystkim, przyczyny trądziku jest wiele, a przypisanie odpowiedniego leczenia, należy skonsultować się z dermatologiem, aby uniknąć komplikacji.

Od dawna wiadomo, że trochę ukoić swędzenie i ból, należy brać kąpiele siarkowe z dodatkiem niewielkiej ilości soli morskiej. Po tym zabiegu, skóra głowy jest trochę „osuszone” zapalenie i swędzenie stopniowo zanikać. Tylko tutaj siarkowego kąpiel w naszych czasach – to jest nierealne. Oczywiście, mogą być dodawane do środka kąpieli zawierającej siarkę i sól morską, efekt ma być takie same. Jednakże wiele z tych opartych na produktach naturalnych, są prawie niedostępny.

Ale istnieje wiele dobrych nowoczesnych leków na bazie składników syntetycznych. Oni pomogą szybko pozbyć uciążliwego trądziku na skórze głowy. Na przykład, specjalne szampony suszony groch i przyczyniają się do ich zniknięcia. Jest to najbardziej „nieszkodliwe” oznacza, i jeśli tylko pojawiły się plamki, to lekarstwo musi być zawsze pod ręką, aby przy pierwszych oznakach choroby można natychmiast zneutralizować. Obróbkę przeprowadza się w taki sposób nie jest większa niż 2 tygodnie. Jeśli szampon nie pomoże, trzeba ponownie szukać pomocy u dermatologa.

Leczenie trądziku na skórze głowy: popularnym środkiem

  • Antybakteryjne maści. Jeśli są przepisywane tak, to nie zapomnij, aby postępować zgodnie z instrukcjami i stosować maści w małych porcjach na umyte i lekko wysuszonej sierści.
  • Jeśli maść nie pomoże, należy spróbować ihtiolku. Musi być rozłożone cienkich plasterków bezpośrednio na wypryski. Zmień bandaż powinien być codziennie.
  • Wokół każdego pryszcz skórę wytrzeć salicylowego i kamfory alkoholu. Należy uważać, aby nie starać, aby nie poparzyć skórę głowy.
  • I najsurowszym środkiem w walce z trądzikiem na skórze głowy to antybiotyki. Bardziej skutecznym środkiem farmakologii nie posiada jeszcze. Ale jak wiesz, antybiotyków może prowadzić do poważnych konsekwencji, więc metoda ta powinna być stosowana wobec trądziku na głowy pod włosami, co w ostateczności.

Należy pamiętać, że popularne media, takie jak Skinoren lub Chatterbox, stosuje się tylko do usuwania trądziku na twarzy. Na głowicy są po prostu bezużyteczne.

Wypryski ropne na włosy głowy w żadnym wypadku nie może wypchnąć i odebrać, nawet jeśli grzybica nie daje spokoju. Znosić, poza swoje działania będzie tylko pogorszyć sytuację i stan skóry pogarsza się znacznie.


Powrót do spisu treści

Jak leczyć trądzik na głowę pod środków ludowej włosów

Narzędzia te mogą również pomóc, ale powinny one być stosowane wyłącznie po wizycie u lekarza, a zatem z jego własnej zgody.

  • Ocet jabłkowy. Wytwarza się roztwór do tej mieszanki, ocet z wodą w stosunku 1: 1. Świeżo umyte włosy płucze się takiemu rozwiązaniu. Czekamy na 5-7 minut, a następnie spłukać głowę pod bieżącą wodą.
  • Olejek z drzewa herbacianego – doskonały środek antyseptyczny, który może łagodzić swędzenie i zaczerwienienie. Olej można dodawać do maski do włosów lub szamponów. Oznacza to, że można nie tylko w leczeniu trądziku, ale również jako profilaktykę.
  • Maska z cynamonem i miodem. Wymieszaj jedną łyżeczkę cynamonu z dwoma łyżkami miodu, po umyciu zastosować mieszankę na obszarach problemowych w skórę głowy i pozostawić na 20-30 minut. Następnie zmyć ciepłą wodą. Dokonywanie takich maskę 2-3 razy w tygodniu.
  • Nie zapomnij o prawidłowe odżywianie, ponieważ nadmiar fast foodów jest szkodliwe dla skóry i organizmu jako całości. Konieczne jest włączenie do codziennej diety pszenicy, rabarbaru, śliwek, kapusty i owoców. Jeść owsiankę, szczególnie przydatny gryka, owies i pszenica. Unikaj produktów piekarniczych. Jako napój lepiej jest używać produktów mlecznych, zielona herbata, woda mineralna i soki naturalne.

Po prostych wskazówek, będzie można poradzić sobie z trądzikiem na głowie pod włosami i nigdy nie wiem, co swędzenie i łuszczenie się.

load...