Jak leczyć przewlekłe zapalenie oskrzeli

Zawartość:

Zapalenia oskrzeli, – choroby zakaźne, któremu towarzyszy zapalenie rozproszonego światła oskrzeli. A głównym objawem tej choroby jest kaszel. Wtedy, gdy choroba trwa krócej niż trzy tygodnie, to już można mówić o ostre zapalenie oskrzeli. Potem, kiedy objawy zapalenia oskrzeli są ujawniane przynajmniej 3 miesięcy w roku i trwa 2 lata lub więcej, możemy bezpiecznie ustalić rozpoznanie przewlekłego zapalenia oskrzeli. Ale to jest pod warunkiem, że dana osoba nie posiada żadnych chorób układu oskrzelowo lub górnych dróg oddechowych, co może powodować takie objawy.

load...

W przewlekłym zapaleniu oskrzeli, kaszel z plwociny skąpe i duszności na każdy przejaw aktywności fizycznej mogą być również objawy stają się trwałe, które będą towarzyszyć pacjentowi przez całe życie. W tym przypadku, nasilenie takiego zastrz oskrzeli, gdy istnieje znaczna poprawa powyżej symptomów: nasilony kaszel, zwiększona objętość plwociny, zwiększone duszności, podwyższenie temperatury ciała, itd.

Wszelkie oskrzeli, szczególnie ostre, rzadko pojawia się w izolacji.

Często łączy się z pojawieniem się zapalenia błony śluzowej nosa, czyli innymi słowy, nieżyt nosa, zapalenia tchawicy i inne podobne objawy. Taki stan wpływa na ogólny obraz kliniczny.

Jeśli występowanie choroby towarzyszy duszność, tutaj możemy mówić o obturacyjnego zapalenia oskrzeli. Przyczyną przewlekłego zapalenia oskrzeli mogą być pochodzenia bakteryjnego, wirusowego lub nietypowe flory. Główną patogeny bakteryjne zapalenie oskrzeli są gronkowce, paciorkowce i pneumokoki. Oskrzeli wirusowe czynniki chorobotwórcze są uważane wirusa grypy, układu oddechowego RSV rodzaju zakażenia, adenowirusa, wirusa parainfluenzy, itd.

load...

Rzadko, ale zdarzają się przypadki, w których przyczyną zapalenia oskrzeli jest zakażenie grzybicze.  Istnieją przypadki, gdy istnieje połączenie różnych patogenów. Na przykład, choroba może rozpocząć się zakażenia wirusowego, a następnie do niego może dołączyć patogenów pochodzenia bakteryjnego. I ze wszystkimi tego wirusa wydaje się otworzyć drzwi do różnych bakterii, które tworzą najbardziej korzystne warunki dla ich szybkiego rozmnażania. Taki przepływ jest najbardziej popularna, że zawsze jest potwierdzone przez szybki wzrost częstotliwości występowania tego w okresach jesień i zima, w czasie, kiedy nie jest w sezonie rozmieszczenie różnych infekcji wirusowych.

Działania terapeutyczne wykonywane w przewlekłym zapaleniu oskrzeli, prawie wszystkie są określone przez formę klinicznego choroby oraz od charakterystyki jej przepływu. Klasyfikacja ogólna tam przewlekłego zapalenia oskrzeli. W obecnej praktyce lekarskiej, wskazane jest, aby korzystać z następującą klasyfikację.

Etiologia zapalenia oskrzeli może być bakterie, wirusy, mykoplazmy, z ekspozycją na różne czynniki chemiczne i fizyczne dla kurzu. Na podstawie zapalenia oskrzeli jest nieżytowe, ropne, nieżytowe-ropna, włókniste i krwotoczny. Ze względu na swoje funkcjonalnych zmian w niewyspecjalizowanych obturacyjnych, obturacyjny. Jeśli pochodzą zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, może to dać oddechowego (płuca) niewydolność, rozedmę płuc. W niektórych przypadkach może rozwinąć się oskrzeli. Objawy tej choroby są zawsze takie same.


Powrót do spisu treści

Opieka żywieniowa

Ludzie, którzy mają przewlekłe zapalenie oskrzeli, leczenie zaleca się rozpocząć ze zrównoważoną dietą z dużą ilością witamin. Wskazane jest uwzględnienie tego w swojej diecie surowych owoców, warzyw, soków, napojów drożdży.

W przewlekłym zapaleniu oskrzeli z rozdzielania ogromnej ilości plwociny jest szybka utrata białka z płuc wyrównaną utraty albuminy serca może zwiększać się w kierunku od naczyń bezpośrednio do światła jelita. Tacy pacjenci pomaga dieta bogata w białko i albuminy transfuzji dożylnie, preparaty aminokwasowe, takie jak poliaminy, a alvezin neframin.

Po wystąpieniu leczenia przewlekłego zapalenia oskrzeli opartego na diecie № 10, które ogranicza wartość energii, ilość soli i płynów o dużej zawartości potasu.
Powrót do spisu treści

Cechy dietę, styl życia zapalenie oskrzeli

Z ostrym zaostrzeniem zapalenia oskrzeli zwykle zaleca się pić dużo płynów. W przypadku osób dorosłych, dzienna objętość płynu zużywana powinna wynosić co najmniej 3-4 litrów. Często pacjenci ci odpowiednie sok alkalicznych, korzystnie z gorącego mleka z dodatkiem wody mineralnej jako procentowy stosunek 1: 1.

Dieta na dzień powinien zawierać normalne ilości białek, witamin. Na tle stosunkowo wysokiej temperatury ciała i ogólnego zatrucia można głodzić nieznacznie (w razie potrzeby, ale tylko przez organizm) i w ogóle ograniczenie różnych Diety podobnych pacjentów przeciwwskazane.

Dostatecznie wysokiej wydajności jest pokazane za pomocą wziewne za pomocą nebulizatora. Rozwiązaniem tego zupełnie możliwa inhalacja użyć zwykłej wody mineralnej, solankę lekarza lub roztwór Ringera. Takie postępowanie prowadzi się 2-3 razy dziennie, a szybkość obróbki wynosi od 5 do 10 dni.

Te manipulacje promuje absolutorium flegmy, aby ułatwić odprowadzanie drzewa oskrzelowego, co znacznie zmniejsza stan zapalny. Dla tych pacjentów ma bardzo konieczne dostosowanie sposobu życia głównie w celu wyeliminowania czynników ryzyka, które powodują choroby zakaźne górnych dróg oddechowych. A przede wszystkim jest to zwykle związane z paleniem i różnych ekspozycji zawodowych, takich jak zakurzonych działań produkcyjnych z materiału farby, częste narażenie.

Doskonały efekt przewlekłych chorób płuc jest stosowanie ćwiczeń oddechowych, na przykład metodą Strelnikovoj. Zabieg ten stosuje się do przewlekłego zapalenia oskrzeli kierunku. Nie mając zaostrzenia zapalenia oskrzeli, można wykonać działania i ogólnego twardnienie.


Powrót do spisu treści

Leczenie przewlekłego zapalenia oskrzeli z użyciem środków ludowej

Bardzo popularny środek ludowej do leczenia przewlekłego zapalenia oskrzeli są inhalacja parowa. Zaleca się, aby wdychać pary, który tworzy podczas gotowania ziemniaków i innych potraw. Niektórzy ludzie uważają tę metodę, gdy stosowane ostrożnie pomaga, ale często jego użycie może spowodować oparzenia śluzowej i późniejszego pogorszenia. W leczeniu przewlekłego zapalenia oskrzeli i możliwych środków ziołowych.

Zwykle odbywa się to za pomocą następujących zioła: oregano i tymianek, lukrecja i matka-i-macocha, wapno i babki lancetowatej. Dla prawidłowego brzeczce wymaga gotowania 1 łyżka przygotowana mieszaninę wlać pół litra wrzącej wody i odstawiono na 2 godziny. Weź jedna trzecia kubka trzy razy dziennie.

Czas trwania leczenia wynosił od 1 tygodnia do 10 dni. Taka metoda jest bardzo skuteczna tylko w kompleksie.

Nie mniej skuteczne mleko klaczy, a mleko kozie. Podczas leczenia oni zalecają spożywanie co najmniej 1 szklanka co najmniej 3 razy na dobę. Takie leczenie jest o 2 miesiące. Można też zastosować inną metodę. Trzeba będzie cebuli i miodu, wziąć go w ilości od 1 do 1, mielone. Jeść następująco: łyżkę – dwa razy dziennie, czas trwania przyjęcia od 10 dni do 2 tygodni. Czasami zamiast cebuli można stosować świeży czosnek.
Powrót do spisu treści

Zapalenie oskrzeli w czasie ciąży

Objawy przewlekłego zapalenia oskrzeli u kobiet w ciąży nie jest szczególnie różnią się od objawów oskrzelowej u innych pacjentów. A głównym objawem zapalenia oskrzeli to kaszel.

Ale takie traktowanie, istnieje szereg funkcji, ponieważ wiele leków są zakazane do stosowania w tym okresie życia z powodu ich negatywnego wpływu na płód. Na przykład, jest zakazane stosowanie pochodnych tetracykliny, streptomycyny i chloramfenikolu. Z dużą ostrożnością należy stosować aminofilinę. Zatwierdzonego współczesnej medycyny leki przeciwbakteryjne można zauważyć vilprafen. On jest lekiem o wysokim profilu bezpieczeństwa i normalnej aktywności przeciwbakteryjnej. Dla kobiet w ciąży wolno terapię inhalacyjną.

Powrót do spisu treści

Zapobieganie przewlekłym zapaleniem oskrzeli

Współczesna medycyna zidentyfikował kilka metod zapobiegania chorobom zakaźnym.

  • Zużycie produkty immunoukreplyayuschih i komponenty w sezonach możliwe zaostrzeń, które obejmują jesienią i zimą. Taka metoda jest najbardziej odpowiedni dla pacjentów z przewlekłym zapaleniem oskrzeli z częste zaostrzenia lub ostre zapalenie oskrzeli. Doskonały efekt w tym zakresie podano narkotyków bronhomunal, ribomunil IRS-19. Schematy i dawki są określane wyłącznie przez lekarza prowadzącego. Dla niespecyficzne opcje immunomodulacja obejmują regularne spożycie kompleksy multiwitaminowe.
  • Szczepienie pacjentów. Ze względu na wysoką częstość występowania choroby pneumokokowej, a także jego ogromny wkład do powstania choroby, większość lekarzy zaleca, aby pacjenci z grupy ryzyka zawsze zaszczepić szczepionką zapalenie płuc-23, który zapewnia obronę immunologiczną właśnie tego rodzaju patogenu.

    Efektem tego szczepienia trwa pięć lat. Biorąc pod uwagę, jest fakt, że wirusy i infekcje wirusowe często stanowią czynnik prowadzący do wystąpienia zapalenia oskrzeli, zaleca się coroczne szczepienie osób, które są zagrożone. Kto należy do tego ryzyka? Przede wszystkim obejmuje ludzi, którzy są ponad 50 lat i tych pacjentów, którzy cierpią na przewlekłe choroby narządów wewnętrznych, takich jak serce, płuca, nerki, etc.

    Tradycyjnie stal szczepić kobiety, które planują ciążę oraz te osoby, których działalność zawodowa związana jest z bliskim kontakcie z ludźmi – to pracownicy służby zdrowia, nauczycieli, sprzedawców. Pamiętaj, aby zaszczepić którzy otrzymują długoterminowe leki przeciwzakrzepowe, które zawierają kwas acetylosalicylowy, warfaryna, etc.

  • Ścisłe przyleganie do prostych podstawowych technik higieny osobistej, takich jak częste mycie rąk, stosowanie jednorazowych chusteczek do nosa, – jest bardzo prosty sposób zapobiegania takim zakażeniom.

load...