Jak leczyć podskórnej talk Ciało

Zawartość:

Wen pod skórę (tłuszczak) – zjawisko dość powszechne. Choroba ta występuje zarówno u kobiet i mężczyzn w każdym wieku.

load...

Wen podskórne bryła miękkie wypełnione tłuszczem.

Te grudki jak na osiedlenie się na plecy, ramię, szyję, głowę. Dość często, talk pojawiają się w małych grupach na ciele.


Powrót do spisu treści

Przyczyny i objawy

Przyczyny tłuszczaki nie jest jeszcze w pełni zbadane. Lekarze nie mogą zidentyfikować wyraźne czynniki, które przyczyniają się do wen na ciele. Istnieje kilka teorii, z których każdy ma prawo do istnienia, ale nie jest bezsporne. Na przykład, niektórzy lekarze uważają, że przyczyny tej choroby są genetyki i dziedziczności. Inni sugerują, że talk utworzona ze względu na zachwianie systemu autonomicznego. Jeszcze inni uważają, że winę za wzrost gruczołów łojowych na skutek niewłaściwej diety, trybu i obniżoną odpornością. Niektórzy lekarze zauważyli, że tłuszczaki występują częściej u osób z objawami innych chorób skórnych zostały zidentyfikowane.

load...

Objawy nie są zazwyczaj wyrażane jasno. Wen często są edukacja bezboleśnie pod skórę na ciele i nie powodują znaczny dyskomfort. Ból nie występuje nawet po naciśnięciu, umożliwiając objawy Wen natychmiast odróżnić je od objawów zapalenia węzłów chłonnych. Tłuszczak na wciśnięcie może poruszać się lekko i deformować.

Z biegiem czasu, nowotwór tłuszczowych wzrost wielkości i przynosi znaczne niedogodności estetycznych. Szczególnie przykre, jeśli nie można ukryć ciało pod ubraniem lub maski lub w jakikolwiek inny sposób. W tym przypadku leczenie jest konieczne. Jeżeli talk jest w niewidocznym miejscu na ciele, zaleca się również do przetestowania. Objawy, które pojawiają się w niektórych innych chorób skóry mogą być bardzo podobne do objawów wyglądu tłuszczaki, więc lepiej być bezpieczne.

Jeśli wen pojawił się na jego twarzy, leczenie w żadnym wypadku nie można odkładać. Choć tłuszczaki są małe, traktowane są one dość proste. Ale usunięcie dużych tłuszczaki mogą ozdobić twarz nie są bardzo estetyczna blizna. Ponadto, nie opóźniać leczenia, jeśli guz powstały w okolicach narządów wewnętrznych.


Powrót do spisu treści

Jak leczyć wen

Pierwszą rzeczą, którą trzeba wiedzieć – obróbka i usuwanie odpadów w domu wen kategorycznie nie do przyjęcia! Niektórzy ludzie próbują przebić wen lub wycisnąć go jak normalny pryszcz. Taka manipulacja może prowadzić do infekcji i rozprzestrzeniania się nowotworu w organizmie.

Nie należy ufać sobie i medycynie ludowej. Folk „rzemieślnicy” wymyślić wiele technik, które w większości nie są tylko nieskuteczne, ale też mogą być szkodliwe dla zdrowia. Na przykład, mit, że tłuszczak zniknie po osobie schudnąć. Wyczerpujący dieta nie chronić przed tą chorobą! Oni tylko osłabić obronę swojego ciała, a to z pewnością nie jest korzystne i zwiększyć leczenia.

Zanim przepisać leczenie, lekarz bada tłuszczak. Jeśli powstawanie małych rozmiarów, jest perforowana i ciecz, która znajduje się wewnątrz, jest badana. Jeśli wen wzrosła, może być wysłana do USA, aby zobaczyć, co zgromadzone wewnątrz bryły.

Standardowe talk chirurgicznie usunięte po prostu. Operacja trwa około 1-2 godzin, a całkowite wyleczenie operowanego części – około 2 tygodnie. Małe guzy są usuwane w znieczuleniu miejscowym, a zarośnięte – zbiorowo. Lekarz musi nie tylko usunąć tkankę tłuszczową, ale również wyciągnąć tłuszczak kapsułki. Jeśli tego nie zrobi, to jest prawdopodobne, że po pewnym czasie na miejscu tworzą guz ponownie.

W niezbyt zaawansowanych przypadkach choroby, lekarz może zalecić leczenie, które nie obejmują chirurgii operacyjnej. Zabieg ten polega na wprowadzeniu specjalnego leku wen, która „rozwiązuje” tkanki tłuszczowej. Jednak wadą tej metody jest to, że wyniki mogą być postrzegane tylko kilka miesięcy, a kapsułka jest tłuszczak nie jest usuwany i pozostaje ryzyko nawrotu choroby.

Z biegiem czasu w arsenale lekarzy zaczęły pojawiać się nowe non-chirurgicznych i minimalnie inwazyjnych metod usuwania wen. Szczególnie popularne są: metoda laserowa, przebicie, aspiracja, radio-wave. Ten ostatni sposób jest skuteczny dla małych jednostek. Laser jako panaceum na wszystkie wen. Ze względu na fakt, że wiązka lasera jest bardzo cienka, możliwe jest usunięcie tłuszczak na jej twarzy, nie pozostawiając blizn. Rany od lasera na organizm leczy się znacznie szybciej – przez 4-5 dni. Sama operacja jest bezbolesny i bezkrwawy, co jest ważne dla wielu ludzi. Kolejną zaletą jest to, że pacjent nie jest obsługiwany wymagane szwów i hospitalizacji. Po usunięciu metodą laserową wen nie ma nawrotów.

Nie zaczynaj swoje zdrowie i czas, aby podjąć działania, jeśli odkrył, nawet drobne objawy! Wczesne leczenie pozwoli Ci zaoszczędzić od wielu przykrych konsekwencji, które mogą wyniknąć w związku z obojętną postawę wobec ich zdrowia.

load...