Jak leczyć nadżerek?


Zawartość:

Bardzo częstym schorzeniem kobiet jest uważany nadżerek. Ta diagnoza jest prawie co druga kobieta.

load...

Konsekwencje tej choroby mogą być bardzo różne, a czasem nawet katastrofalne. Zgodnie z erozją rozumie się wad na powierzchni tkanki śluzowej macicy. Wada ta może występować w postaci niewielkich ran i owrzodzeń. Często zdarza się, że erozja jest zauważalne gołym okiem. Lekarz widzi, patrząc małe zaczerwienienie i owrzodzenia w jamie macicy. Zaniedbane rany może wzrosnąć do 2-3 cm. Ważne jest, aby wiedzieć, że erozja jest uważany za łagodne jamy macicy.

Stan choroby nie jest uruchomiony, nie dostarcza żadnych poważnych zagrożeń dla zdrowia kobiet, ale jeśli można wyciągnąć w tej kwestii nie jest ignorowany i nieleczona, może prowadzić do poważnych konsekwencji i strajku w bardzo cierpliwy dla każdej kobiety – dla funkcji rozrodczych.


Powrót do spisu treści

Szyjki macicy erozja, skutki, przyczyny, diagnostyka, leczenie

Dlaczego ten problem występuje? Co służy jako bodziec do jego wyglądu? A jak jest choroba leczyć?

load...

Powody, dla których pojawienie się tej choroby na powierzchni szyjki mogą być bardzo różne. Tak więc, w erozji lekarstwa są podzielone na dwa gatunki. To może być wrodzone lub nabyte.

Wrodzona erozji nazywa pseudo i wygląda jak rodzaj aksamitnej zaczerwienienia. Patologia ta charakteryzuje się kobiet zawyżone poziom progesteronu we krwi. Ten typ erozji jest uważany za bardzo rzadkie.

Nabyta erozja jest uważany za wadę z błony śluzowej macicy, co można przedstawić w postaci owrzodzeń i ran. Zewnętrznie, usterka pojawia się jako czerwona plama u zdrowych tkanek. Przyczyny nabytego nadżerek może być zupełnie inna. Bardzo często powodem są przenoszone chorób przenoszonych drogą płciową (STD), które mogą obejmować chlamydia, mykoplazmozy, ureaplasmosis, opryszczka narządów płciowych, rzeżączka, rzęsistkowica, i inne. Każda z tych chorób ma szereg jego nieodłącznymi objawy nie ustępują. Wszystkie te choroby są przenoszone z jednego partnera do drugiego.

Czasami przyczyną erozji są choroby bakteryjne, w tym kandydozy i pochwy.

Uszkodzenia mechaniczne szyjki macicy podczas porodu, aborcji i współżycia seksualnego brutto może być również przyczyną erozji.

Jest bardzo podatna na pojawienie się erozji dziewcząt i kobiet z trwałych zaburzeń hormonalnych i nieregularne okresy. Wczesny początek aktywności seksualnej, częsta zmiana partnerów seksualnych, a osłabiony układ odpornościowy – wszystko to może jedynie wywołać wrażenie erozji.


Powrót do spisu treści

Objawy erozji w macicy

Zazwyczaj takie bezobjawowe choroby szyjki macicy, co może prowadzić do zaawansowanym stadium choroby. Aby zidentyfikować erozji ewentualnie przekazać żadnych procedur niestandardowych, wystarczy odwiedzić ginekologa, który zbada Cię i wyda sprawozdanie. Zewnętrznie, erozja pojawia się jako małej części aksamitnych czerwonych śluzówkę. Ginekologiczny sonda może uszkodzić witryny bez trudności, w rezultacie będzie on zacząć krwawić. Istnieją przypadki, w których erozja można zobaczyć na własną rękę, po prostu przez wpisanie pochwy ginekologiczne lustro.

Jednym z pierwszych objawów, sygnalizując erozji nastąpiło mogą być nieprawidłowe wydzielina z pochwy biały. Nie mylić ze zwykłymi białymi śluzu. W normalny stan separacji mają przezroczyste mleczny kolor, ich liczba może być trochę. Jeśli zaczął dostrzegać, że ilość krwawienia jest znacznie wzrosła, ich kolor zmienił się i uwolnić się nabyte nieprzyjemny zapach – wszystko to jest głównym powodem pójścia do lekarza. W celu ustalenia dokładnej diagnozy lekarz może wydać kolkoskopiyu.

Przed przejściem bezpośrednio do leczenia nadżerek, konieczne jest, aby przejść wiele testów, a wyniki, które pomogą ustalić najbardziej wiarygodną i skutecznym sposobem leczenia tej choroby. Te badania krwi z żyły oznaczania obecności Chlamydia, opryszczka narządów płciowych, Mycoplasma, Ureaplasma, gardnerely, kiłę, zapalenie wątroby B i C, HIV, etc. Ponadto, konieczne do przekazania wymazu flory pochwy, do obsiewu mikroflory w pochwie do wykrywania lub wyłączenia dysbioza bakterii. Czasami trzeba biopsję.

Powrót do spisu treści

Leczenie nadżerek w jamie

Podobnie jak w przypadku jakiejkolwiek choroby, erozja mogą być traktowane w sposób tradycyjny, jak również środków ludowej. Przed rozpoczęciem samodzielnego leczenia tradycyjnych leków, należy skonsultować się z ginekologiem. Takie traktowanie jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy nie istnieją poważne przeciwwskazania małe wymiary erozja żadne choroby współistniejące dosyć i.

Konwencjonalne leczenie może być przedstawiony w różnych postaciach. Na przykład, czasami odpowiednie leki. Jest skuteczny w usuwaniu różnych procesach zapalnych, które pojawiają się w szyjce komory. Leczenie tej choroby za pomocą leków mogą być niezależne (co jest nieefektywne) lub złożone. Jeśli erozji doszło z powodu chorób zakaźnych lub bakteryjnych, należy wyznaczyć leczenia przeciwbakteryjnego. Nie zapominaj, że leczenie powinno być przeprowadzone dla obu partnerów, w przeciwnym razie będzie to po prostu nieprzekonujące.

Praktykowane inną metodę leczenia, która nazywa się krioablacji lub zamrażania erozji. Ten sposób działania jest wykonywane za pomocą ciekłego azotu, który jest podawany bezpośrednio do chorego obszaru szyjki. W wyniku tej procedury erozji komórki są zamrażane i umierają, natomiast normalne komórki nie są uszkodzone w inny sposób. Dużą zaletą tej an_4 leczenia jest uważany za jego lenistwo i brak krwi, co jest korzystne dla państwa i zdrowia szyjki po leczeniu. Na powierzchni szyjki nie tworzy się ani bliznowacenie nie zachodzi odkształcenie.
Powrót do spisu treści

Inne an_4 i sposoby leczenia chorób

Leczenie tej choroby jest możliwe laserowego kauteryzacji. Taka metoda jest znana w dziedzinie medycyny laserowej koagulacji. Ta metoda obróbki jest uznawany za delikatny. Wiązka lasera przenika do wymaganej głębokości i usunąć tylko chore komórki tkanki. Zdrowe komórki, podczas gdy w żaden sposób naruszone, w wyniku pozostałości blizny.

Istnieje również sposób leczenia kauteryzacji erozji. W medycynie, metoda ta jest nazywana diathermocoagulation. Ta metoda leczenia tej choroby polega kauteryzacji dotkniętych obszarów w błonie śluzowej macicy z ładunku elektrycznego prądu. W wyniku tego sposobu obróbki powierzchni szyjki blizny tworzy się, co może niekorzystnie wpływać na funkcję rozrodczym. Oprócz tego, niuanse, metoda ta jest uważana za bardzo skuteczny.

Ostatnio w dziedzinie medycyny i ginekologii jest uważane za metodę leczenia erozji fal radiowych. Jest bezpośredni wpływ fal radiowych na dotkniętych obszarach tkanki śluzowej. Metoda ta jest skuteczna i bezbolesna. Po obróbce w ten sposób powierzchnia szyjki jest przywracany wystarczająco szybko. Warto zauważyć, że ta metoda leczenia jest praktykowana erozja nie jest wszędzie.

Niezależnie od tego, która jest wybrana metoda leczenia formacji erozyjne, trzeba najpierw przejść serię testów i zdać egzamin.

Bardzo często lęk przed erozją leczenia prowadzi do niepłodności. Wizyta u ginekologa powinny odbywać się nie rzadziej niż 1-2 razy w roku.

Bardzo ważną rolę odgrywa sposób, aby przestrzegać higieny osobistej. Podczas cyklu miesiączkowego trzeba umyć jak najwięcej, nie mniej niż 2 razy dziennie. Nie zaniedbuj życia seksualnego, regularne zmiany partnerów seksualnych, co ma negatywny wpływ na zdrowie kobiet. W wyniku tych zmian flory pochwowej, a ryzyko erozji tylko wzrasta. Staraj się unikać aborcji. Aborcja jest tylko szkodliwe dla kobiecego ciała, zranić macicy, które mogą powodować korozję.

Powrót do spisu treści

Co może być przyczyną erozji leczone?

Wiadomym jest, że kiedy warunki erozyjne są idealne dla rozwoju patogennych bakterii, które powodują może powodować różne choroby. Wszystkie te choroby mogą prowadzić do bezpłodności, ponieważ spadek jest najsilniejszym przeszkodę w normalnym zapłodnieniu.

Konieczne jest, aby wiedzieć, że łagodnego erozji mogą rosnąć i złośliwe, tj przyczyniają się do powstawania raka szyjki macicy . Aby uniknąć takich poważne konsekwencje, erozja należy traktować we wczesnym etapie. Nie zaniedbuj zdrowia.

load...