Jak leczyć nadżerek błony śluzowej żołądka i jego formy

W podręcznikach medycznych w diagnostyce chorób wewnętrznych erozyjne żołądka przypisany osobny „ciężki” rozdział. I nie bez powodu. Ta choroba podstępna Od dawna wiadomo, że ich skrytej naturze i zdolność do uchodzić za banalną niestrawność. Wrzodziejącego zapalenia żołądka, których leczenie jest procesem długotrwałym i kosztownym, większość pacjentów leczonych chorób z „wychodzi sama.” Ludzie od czasu do czasu, nie przywiązują żadnego znaczenia zagrażające objawy. I na próżno TREŚCI :! Uul_1

load...
 • Objawy zapalenia żołądka
 • Zewnętrzny przejaw patologii
 • Przyczynowość
 • Te postacie choroby
 • Ostre zapalenie żołądka erozyjne
 • Erozyjne i krwotoczny
 • Antral żołądka
 • Jak leczyć zapalenie żołądka
 • Diagnozowanie
 • Zabiegi
 • Wideo: jak leczyć erozyjne żołądka
 • Objawy zapalenia żołądka

  Zewnętrzny przejaw patologii

  Objawy erozyjne żołądka, rozpoznano u 20% badanych pacjentów skarżył się na ból w nadbrzuszu, są charakter głównie dyspeptic.

  W tym samym czasie, może być kilka objawów o różnym natężeniu

  Wśród nich:

  • Wcześnie (rano), ból w nadbrzuszu z „ssanie” w naturze;
  • Nudności lli_1, w połączeniu z tępy ból w nadbrzuszu;

   Zgaga lli_1;

  • Odbijanie cząstki pokarmu;
  • Wymioty lli_1, po której pacjent odczuwa natychmiastową ulgę;

  • Biegunka z wtrąceniami krwi;
  • Częste zaparcia.

  Należy zauważyć, że obraz kliniczny jest rozmazany – w tym samym czasie może być obserwowane jako jeden lub więcej z objawów o różnym natężeniu. W niektórych przypadkach (na przykład, jeśli jest to postać przewlekłą przepływu) choroby i nie może przejawiać się w jakikolwiek sposób. Dlatego nie należy próbować postawić diagnozę, koncentrując się na subiektywnych odczuć i zaufać ich służby zdrowia.

  load...

  Przyczynowość

  Przed podaniem ogólnych porad, jak traktować nadżerek błony śluzowej żołądka, omówić przyczyny jej występowania.

  Choroba rozpoczyna się tym, że błona śluzowa (ochronna) membrany ściany żołądka są małe (około 0,2 mm) patologicznych uszkodzeń – erozji, że postęp choroby może rosnąć. Erozyjne nierówne powierzchnie, zwykle w kolorze brązowym, co jest spowodowane krwotokiem, które występują wskutek podrażnień błony śluzowej żołądka.

  Nie ma zgodności, które z powodów, odpowiedzialnych za tworzenie się nadżerek w środowisku medycznym nadal nie ma. Mimo różnorodności poglądów, lekarze zgadzają się, co następuje: choroba jest związana z historią prowokując czynniki pacjenta. Należą do nich:

  Czynniki egzogeniczne (o przyczynie zewnętrznej):

  • Mechaniczne uszkodzenia błony śluzowej żołądka z powodu nieprawidłowości w zasilaczu (xerophagy, przejadanie, haste podczas jedzenia); Ekspozycja
  • Na działanie agresywnych środków spożywczych (zbyt ostry, kwaśny, słony żywności);
  • Efektu cieplnego (zbyt ciepło / zimno żywności);
  • Zastosowanie

  • środków farmakologicznych (zwłaszcza salicylany);
  • Choroby wynikające z korzystania z niskiej jakości żywności w żywności;
  • Zmęczenia psychofizycznego;
  • Nadużywanie alkoholu i palenie lli_1.

  Dobrze wiedzieć! proces zapalny „Run” może nawet nie jest dobrze żuć jedzenie. Pomyśl o swoich odczuciach po pośpiesznie połknął kolacji: „ból w brzuchu”, ociężałość i nudności. Chcesz czuć się dobrze po jedzeniu – stosować się do zaleceń indyjskich joginów: nauczyć się „pić” stałych pokarmów, a „żuć” – ciecz!

  Słabo żuć pokarm może wywołać stan zapalny. Chew dokładnie!

  Czynniki endogenne (ze względu na narażenie wewnętrzne):

  • Chorób zakaźnych (odra, dur plamisty, grypa, gruźlica, itd.). W tym przypadku, bakterie wprowadza się do krwi w ścianie żołądka, gdzie toksyny wydzielane przez nie powodować stany zapalne.
  • Chorób endokrynologicznych. Wskutek krwiopochodnej dryfu upadku produktów śluzowej żołądka (patologiczne) zaburzenia metabolizmu, co wywołuje również erozirovanie.
  • Autoimmunologicznych ataków na błonie śluzowej (odpornościowy awarii systemu).
  • Zakażenia Helicobacter.

  Interesujące jest, że mechanizm pochodzenia dowolnego rodzaju zapalenia żołądka jest bezpośrednio związana taki zwrot jak „osobnik chłodziwa oporu” (tj śluzówki żołądka). Jest to szczególnie wysoki w osławionych właścicieli „konserw” żołądków zdolnych, jak plotka trawić kamienie.

  Błona śluzowa na

  Te formy

  Ostre zapalenie żołądka erozyjne

  W przeciwieństwie do małej intensywności, na przemian z okresami remisji, przewlekłą postać rozwija się bardzo szybko. Nie ma powodu silnego bodźca – duże oparzeń powierzchniowych, uszkodzeń i urazów związanych z utratą dużej ilości krwi, jak również na tle jednym spożyciu niektórych leków (salicylany, sulfonamidy, etc.) i agresywnych czynników chemicznych (alkohol, kwas).

  W tym postać choroby charakteryzuje się następującymi objawami:

  • Wymioty z krwią;
  • Krzesło, które wygląda przypominająca smołę (smoliste stolce);
  • Krwawy obrót w fotelu.

  Stan pacjenta jest zazwyczaj skomplikowane intensywnego krwawienia wewnętrznego, a co za tym idzie, spadek ciśnienia krwi. To wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. System ten jest odpowiedni leczenie nieżytu żołądka erozyjne wybranej indywidualnie i prowadzone wyłącznie w szpitalu.

  0. „Crying żołądek krwi” nazywa erozyjne krwotoczne zapalenie żołądka Słynny francuski lekarz Georges Delafua

  Erozyjne i krwotoczny

  „Płacz żołądka krew” – tak poetycko opisana na początku XX wieku francuski lekarz Georges Delafua inna odmiana wyżej wymienionych patologii. W rzeczywistości, żadne romantyczne uczucia pacjentów cierpiących na regularne krwawienia z żołądka, nie przetestować. Charakterystyczne cechy tej choroby, która nazywa się krwotoczny nadżerek błony śluzowej żołądka, jest jednoczesna obecność zmian zapalnych zarówno erozji i natury.

  Antral żołądka

  Jeśli mówimy o najczęstszych odmian erozyjne zapalenie błony śluzowej żołądka, antral powinny wskazywać na swój kształt. „Zasada” o wyglądzie tej choroby uważa się przewlekłe choroby somatyczne. Jego nazwa erozyjne odźwiernikowa żołądka zobowiązany jest do umieszczenia w przewodzie żołądkowo-jelitowym, przy czym najczęściej owrzodzenia – antrum (dolna część żołądka). Jest to dział od dawna mocno „został wybrany” niesławny Helicobacter pylori. Tutaj nie tylko aktywnie propagowane, ale również wytwarza toksyny, powodując zwiększenie funkcji wydzielniczych żołądka. Jest zapalenie i jako logiczna konsekwencja tego, zapalenie błony śluzowej żołądka antralnego, leczenie, które jest obowiązkowe dla każdego pacjenta, który nie chce, aby dostać się w szeregi „palec pani.”

  5. Powielanie zakażenia Helicobacter pylori w żołądku

  Jak leczyć zapalenie żołądka

  Diagnozowanie

  Główną metodą, aby dokładnie zdiagnozować i określić formę zapalenia żołądka – fibrogastroduodenoendoskopiya (EGD). Za pomocą specjalnego czujnika, w połączeniu z biopsji prowadzone w tym samym czasie zależy od stanu śluzówki żołądka. PH-metry pomaga określić poziom kwasowości i obecność H. Pylori – specjalistycznych badań krwi lub testu oddechowego.

  Gdy specjalista zdiagnozowano nadżerek błony śluzowej żołądka, leczenie przypisany profil składający się z leków, specjalne diety i środków zapobiegawczych.

  1. Główną metodą dokładnego zdiagnozowania żołądka dziś – fibrogastroduodenoendoskopiya (EGD)

  Zabiegi

  1. Antybiotykoterapii jest wskazany, jeśli choroba jest sprowokowana Helicobacter pylori. Leczenie w tym przypadku długa: podstępna bakteria jest nie tylko „owocne”, ale również bardzo opłacalne.
  2. Obniżenie wartości pH soku żołądkowego. Aby to zrobić, przyjmowanie środków zobojętniających, przygnębiający wpływ na procesy syntezy kwasu solnego w żołądku.
  3. Działania korekta leków – dodatkowa terapia enzym. Zaprojektowany do regulacji i optymalizacji trawienie trawienie.
  4. Eliminacja bólu. Przypisywanie przeciwskurczowe.
  5. Wznowienie integralności błon śluzowych. To pokazuje przypisanie leków, które zwiększają przepływ tlenu do danego obszaru, a co za tym idzie, zwiększenie procesów regeneracyjnych.
  6. Dieta i dieta zgodności. Całkowicie wykluczyć alkohol, smażone, tłuste, pikantne, kwaśne, słone i bardzo słodkie pokarmy i pokarmów, które powodują wzdęcia (fasola, itp.) Konieczne jest skorygowanie pomiarów temperatury spożycia pokarmu (powinien być obojętny) i konsystencję produktu stosuje się (korzystnie ciekłe i proszkowe żywności). Ułamkowej mocy, w ściśle określonym czasie. Pamiętaj, aby przejść do menu niskotłuszczowych pokarmów białkowych, który ma stworzyć podstawy dla tworzenia nowych, zdrowych komórek.
  7. Leczenie

  8. Z zapaleniem błony śluzowej żołądka erozyjne Uzupełnieniem tych zaleceń jako normalnej aktywności fizycznej, brak emocjonalnego skoku, zdrowego snu i obowiązkowego jakości i terminowego żywności.
  9. Wideo: jak leczyć nadżerek błony śluzowej żołądka

   Ostatni punkt jest zapobieganie obowiązkowe coroczne badania lekarskie u gastroenterologa. Tylko specjalista jest w stanie wyjaśnić, obraz kliniczny zdrowia układu pokarmowego. Zignorowanie tej prostej zasady nieuchronnie przypomni Ci, że następnym etapem zapalenia żołądka – wrzód żołądka, po której mogą również pojawić się ponury nowotworu układu.

  load...