Jak leczyć brodawki w domu?

Zawartość:

Od brodawki do czynienia przez wiele osób, więc pytanie jest istotne dla ich rozwiązania zawsze. Oczywiście, najprostszym sposobem, aby pozbyć się brodawek za pomocą dermatologa lub kosmetyczki – wymaga tylko jednej procedury. Ale nie każdy odważy się tej procedurze. Ktoś przezwycięża strach lekarzy, ktoś – niechęć do wydawania pieniędzy, które, jak wiemy, nie są zbędne kiedykolwiek.

load...

A tu, w większości przypadków pochodzą z pomocą tradycyjnej medycyny, która oferuje ogromną liczbę przepisów na pozbycie się brodawek. I wiele funduszy są rzeczywiście skuteczne. Ale nie możemy zapominać, że wszyscy powinni być miarą – nie warto zbytnio się gorliwym, aby nie szkodzić zdrowiu.

To, co zostanie omówione w dzisiejszej rozmowie – dowiesz się o tradycyjnych metod pozbycia się brodawki, które są oferowane przez współczesnej medycyny, a także mieć możliwość wyboru kilka receptur tradycyjnej medycyny, które lubisz. I zwrócić uwagę na bardzo ważną kwestię – w każdym przypadku jest to niemożliwe, aby niezależnie zmieniać skład i / lub sposobu przygotowania narzędzia i wykonać nie więcej niż niezbędne procedury zalecane.

Tradycyjne metody usuwania brodawek

Jeśli widzisz lekarza, będzie oferowane kilka sposobów, aby wyeliminować brodawki. Wszystkie z nich są całkowicie bezpieczne, ale różnice między nimi są na tyle znaczące, aby dokładnie zapoznać się każdy z nich. Choć najprawdopodobniej lekarz wybierze się i doradzić najbardziej odpowiedni sposób dla Ciebie.

load...
  • Usuwanie azotu

Jednym z najbardziej popularnych sposobów leczenia brodawek – jest kriochirurgia z ciekłym azotem. Mówiąc najprościej, wart jest zamrożony w bardzo niskich temperaturach, w wyniku czego śmierć tkanki. Większość ludzi niejasno sobie wyobrazić, jak to się dzieje – stąd wszystkie rodzaje lęków.

W rzeczywistości nie ma nic skomplikowanego zabiegu. Lekarz bierze specjalnego aplikatora (drewniany kij), na końcu której znajduje się wacika. Choć konkretny pojemnik może być wykorzystywany w niektórych przypadkach – krioapplikator, przy czym atom azotu i przechowywane. Jeśli używasz drewniany kij wacikiem zwilżonym ciekłym azotem jest wełna.

Aplikator przez około 30 minut – w zależności od wielkości brodawki – zaciśnięte na brodawkę z lekkim ciśnieniem. W tym czasie, brodawek jest bardzo blada, a stają się dużo grubsze niż zwykle. Już po krótkim czasie będzie nieco obrzęk i zaczerwienienie skóry wokół brodawek. I godziny po zabiegu, brodawka zamieni się w bańce z wodnisty treści. Należy zauważyć, – bardzo bolesne w dotyku.

Przyswajalne ta bańka jest około dwa do trzech tygodni – najpierw sama bańka zacznie się kurczyć pod względem wielkości, a następnie tworzą skorupę. Gdy strup odpada z brodawki zostanie zakończona. Ches skorupy mniej próby oderwać go w żaden sposób nie niemożliwe, gdyż w przeciwnym razie występuje duże ryzyko powstawania blizn.

  • Laserowe usuwanie brodawek

Najbardziej nowoczesny sposób, aby pozbyć się brodawek i innych łagodnych – wiązki laserowej. Zaletami tej metody są bardzo wiele – laserowe usuwanie brodawek praktycznie bezbolesne, a blizny blizny prawie nigdy nie opuścił. Chociaż, oczywiście, są wyjątki, ale bardzo, bardzo rzadko.

Lekarze użyciu najnowocześniejszego sprzętu – impulsowy laser. Zasada jest bardzo prosta usuwanie – przy pomocy wiązki laserowej pobliskiego lekarza cauterize naczynia krwionośne, które karmią brodawkę. Bardzo szybko brodawek tkanki pozbawione normalnego dopływu krwi, zaczynają obumierać. Ale potem brodawek znika.

Zjawisko to występuje najczęściej w ciągu tygodnia, ale możliwych jest wiele wariantów – od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od indywidualnych cech ciała. Nie ma bólu, nie ma dyskomfortu – to jest to, co laserowe usuwanie brodawek zdobył taką miłość. Jednakże, jest także jedną wadę – procedura ta jest raczej wysoka cena.

Środki ludowe dla usuwania brodawek

Więc ocenić proponowane opcje i nadal decydują się na korzystanie z popularnych receptur. Miejmy zrozumieć jak leczyć brodawki improwizowanych środków. Najważniejszą rzeczą w tym przypadku – nie zranić.

  • Aplikacje czosnku

Czosnek – pierwsze środki zwalczania brodawek. Ale w ten sposób, jak każdy medal, i ma drugą stronę – bardzo wysokie ryzyko uszkodzenia zdrowej skóry wokół brodawki. Dlatego należy ją chronić – albo tynk lub folii z tworzywa sztucznego. Wystarczy wyciąć otwór odpowiedniej wielkości i zabezpieczyć tak, że wart był na zewnątrz, a cała skóra pod pokrywą ochronną.

Obrać i posiekać pięć lub sześć ząbków czosnku i stosować uzyskaną zawiesinę do brodawki, przykryć ściereczką z gazy na górze, a następnie drugiego, folii polietylenowej. Wszystko to powinno być na brodawki jest nie mniejszy niż jedna godzina, a więc sensowne, aby ustalić strukturę za pomocą taśmy klejącej.

Jest bardzo prawdopodobne, że będziesz czuć lekkie pieczenie – jest to całkiem normalne i nie powinno być powodem do niepokoju. Ale, oczywiście, jeżeli dyskomfort jest zbyt dużo, natychmiast zdjąć i uprać aplikacja brodawek wody – w tym przypadku, za pomocą to dać. Jeśli wszystko poszło dobrze, leczenie może być kontynuowane – średnio, aby pozbyć się brodawek, trzeba będzie trzy – cztery tygodnie. Sama procedura powinna odbywać się co drugi dzień co najmniej.

  • Czosnku Flatbread

W takim przypadku, jeśli czosnek w czystej formie jest nie do przyjęcia dla Ciebie, i chcę, aby pozbyć się brodawek, tak szybko jak to możliwe, konieczne jest, aby spróbować zrobić ciasto czosnek. Dla niej, trzeba będzie pięć ząbków czosnku, jedna trzecia łyżeczki dowolnego oleju roślinnego, mąki i wody. Czosnek czyste i pominąć chesnokodavku, wymieszać z oliwą z oliwek, dodać mąkę i wodę i zagnieść ciasto na tyle, z którego kształt ciasta odpowiedniej wielkości.

Przed pójściem do łóżka brodawkę moczyć w gorącej wodzie, a następnie suche i wystąpić do ciasta brodawek, szczelnie zabezpieczyć go z zespołem pomocy i pozostawić go na całą noc. Ta metoda leczenia jest również bardzo skuteczne, ale nie oczekuj zbyt szybkich rezultatów – brodawka zacznie się kurczyć pod względem wielkości po około dwóch tygodniach, a znikają zaledwie sześciu tygodni. I to pod warunkiem, że procedura będzie powtarzać co noc.

  • Cebula

Jeśli brodawki są małe, można spróbować się ich pozbyć za pomocą cebuli. Aby zarabiać pieniądze, przygotować słoik z pokrywką, małej głowie cebuli i trochę cebuli jabłko. Cebula czyste, natrzeć na małej tarce i odświeżyć w szklanej miski, wlać ocet jabłkowy cydr tak, że łuk został całkowicie pokryte cieczą. Banku Przykryć i zaparzenia na dolnej półce w lodówce do 7 dni.

Następnie wlać ocet i cebulę papkę zwrotu w słoiku – może być przechowywany przez dłuższy czas: około dwóch tygodni. W kaszy rano pocierać brodawkę i pozostawić na 15 minut, a następnie spłukać wodą. Ale wieczorem nie można zrobić bez cebuli kompres – stosuje się do brodawek grubą warstwą cebuli kleiku, górną pokrywą z folią i pozostaw na godzinę. Następnie umyć brodawkę ciepłą wodą, osusza na śmietanie smaru niemowlęcym dla najmłodszych – krem ​​powinien być wolny od jakichkolwiek perfum i barwników.

Nieprzyjemne odczucia nie powinna w ogóle. Jednak po kompres cebuli można zauważyć zaczerwienienie brodawki, ale nie martw się. W pierwszym tygodniu trzeba zrobić tę procedurę co drugi dzień – jeśli brodawka zacznie się kurczyć w rozmiarze, i kontynuować. A jeśli zmiany te nie zaczną robić procedurę codziennie. Średnio leczenia brodawek trwa około dwóch miesięcy.

  • Ocet jabłkowy

Jeśli czas gotować rozmaite środki kategorycznie nie wystarcza, można użyć najprostszy sposób – ocet jabłkowy. Każdej nocy przed snem nasączoną octem jabłkowym wacikiem, stosuje się do brodawek. Top koniecznie dołączyć folią i zabezpieczyć go za pomocą taśmy klejącej. Zostaw kompresji przez 20 minut, następnie spłukać i smarować brodawkę jej zwykły krem ​​dla niemowląt. Jeśli robisz tę procedurę regularnie, brodawka zniknie po około dwóch do trzech tygodni.

Bardzo rzadko, ale zdarzają się przypadki, gdy rozwija się reakcja alergiczna na octu jabłkowego. I nie zawsze jest tak, że ma to miejsce w pierwszej procedury. Tak więc uważnie obserwować przez kilka pierwszych dni, reakcja ciała – nie powinna być wysypka i zaczerwienienie oczu oraz świąd i pieczenie.

  • Surowe ziemniaki

Surowe ziemniaki doskonale stymuluje gojenie wszelkich uszkodzeń skóry. Ale dla brodawek to jest jak śmierć – sok z ziemniaków prowadzi do zniszczenia tkanek i brodawek, odpowiednio do ich obumierania. Nawiasem mówiąc, to narzędzie jest bardzo miękka i nie ma negatywnego wpływu na zdrowe tkanki wokół brodawek.

Jeśli brodawka jest wystarczająco mały, miazga z surowych ziemniaków – czyste połowie małe bulwy, jak umyć i natrzeć na małej tarce. Ponadto trzeba folii z tworzywa sztucznego, gazy i taśmy klejącej. Kleik nakładać na brodawki, miejsce podpaskę na wierzchu tkaniny z gazy, a następnie – folia z tworzywa sztucznego, a wszystkie bezpieczne taśmą klejącą.

Skompresować dwa należy pozostawić na co najmniej trzy godziny, a następnie kolejne trzy godziny nie mokre miejsce, gdzie brodawek. Czy tej procedury codziennie wieczorem i przez cały miesiąc swoimi brodawkami zostanie zakończona. Ale jeśli brodawki jest dość duży, jeden pulpa ziemniaczana nie będzie wystarczające.

W takim przypadku można spróbować surowego ziemniaka z octem jabłkowym. Czyste jedno małe bulwy ziemniaków, pokroić go na dwie części i umieścić w plastikowym pojemniku lub szkła i wlać ocet jabłkowy cydr, pozostawić na jeden dzień. Następnie pokroić ziemniaki, mają zastosowanie do brodawki na wierzchu – ściereczką z gazy, plastikowej folii i naprawić tynk. Kompres musi być na brodawkę na noc i rano spłukać go wodą i nałożyć krem ​​dla niemowląt.

  • Szare mydło

Tyle agresywny, ale jest to bardzo skuteczny środek na brodawki – mydło. I konieczne jest, aby wybrać najbardziej powszechne mydła. Ponadto, trzeba będzie wszystkie tego samego octu jabłkowego. Mydło trzeć na małej tarce, umieścić żetony w garnku szkliwa i wlać ocet, tak że obejmuje mydło.

Na małym ogniu, doprowadzić do wrzenia ocet, stale mieszając – mydło należy rozpuścić. Gdy roztwór ostygnie, można uzyskać gęstą masę mydła. Codziennie wieczorem nanieść grubą warstwę tej masy do brodawki, przykryć folią, podłączyć i pozostawić na noc. Uwaga – procedura ta może być wykonane, nie częściej niż raz na dwa dni. Po tygodniu można zauważyć, że brodawka zaczyna się kurczyć, a pełny cykl leczenia trwa około miesiąca.

Cokolwiek lekarstwem na leczeniu brodawek wybierzesz, pamiętaj główną zasadę – jeśli po miesiącu nie będzie widać pożądanego rezultatu, to nie warto kontynuować. Idź do lekarza, dermatologa, a nawet kosmetyczki.

load...