Jak leczyć bóle kręgosłupa?

Zawartość:

Osteochondroza stanowi naruszenie funkcji kręgosłupa, który towarzyszy bolesnych doznań. W większości przypadków dotyczy populacji kobiet. Głównym kręgosłupa, która przeprowadziła wpływ jest szyja. Istnieje wiele sposobów, które pomogą zmniejszyć ból i wyeliminowania choroby. Wystarczająco skuteczne do masażu szyi z osteochondroza. Ale to musi być przeprowadzona prawidłowo, z zachowaniem podstawowych zasad.
Powrót do spisu treści

load...

 Czym jest osteochondrosis?

Główne objawy choroby zwyrodnieniowej stawów są okresowe uczucie ciężkości w tył, zmęczenie mięśni, drętwienie, ostry lub dokuczliwy ból w okolicy lędźwiowej, ból przy podnoszeniu rąk, jednocześnie obracając głowę, występowanie zawroty głowy, szum w uszach, nudności i innych. Gdy wiele objawów zaleca się wizytę u specjalisty, a po inspekcji, aby rozpocząć skuteczne leczenie. W przeciwnym razie dochodzi do pogorszenia, zaawansowane stadia towarzyszy sztywność w ruchach. Im wcześniej rozpoczyna się leczenie, tym większe prawdopodobieństwo całkowitego wyleczenia i eliminacji nieprzyjemnych objawów.

Jakie są przyczyny choroby? Po pierwsze, jest to czynnik dziedziczne. Oczywiście, nie oznacza to, że obecność choroby zwyrodnieniowej dysku u rodziców dziecka musi pojawić choroby. Jednak znacząco zwiększać ryzyko, że ze względu na raczej kruchej struktury międzykręgowy chrząstki.

Drugim czynnikiem jest często uważane za choroby tyłu. Należą do nich różne krzywizny (takie jak kifozy, lordozy, skoliozy). Ich obecność i słabe mięśnie pleców znacznie zwiększyć obciążenie kręgosłupa. Ponadto obciążenie jest rozłożone nierównomiernie, co prowadzi do pojawienia się defektów chrząstki.

Trzecim powodem jest monotonna i ciężka praca. Przekroczenie dopuszczalnego obciążenia kręgosłupa prowadzi do choroby zwyrodnieniowej stawów. Gdy siedzący tryb życia i siedzący tryb pracy (pracownik biurowy, kucharz w firmie, pracując na komputerze, itd.) Podlegają choroby pleców i szyi.

load...

Innym czynnikiem ryzyka jest zaburzenia metaboliczne i urazy. Choroba może pojawić się na tle osłabionej odporności, na tle beri-beri. Jednak nadmierne spożycie witaminy i składników ludzkiej poważnie wpływać na stan chrząstki kręgowców.


Powrót do spisu treści

Leczenie osteochondrozy

Wystarczy, aby skutecznie przeprowadzić gimnastyka pod ścisłym nadzorem specjalisty. Oczywiście, leków i pomoc w postaci maści, które są stosowane na szyjce lub w innych obszarach kręgosłupa. Aby wybrać odpowiednich środków należy ustanowić formę choroby i stopnia nasilenia.

Wskazane jest, aby przeprowadzić kurs masażu i manipulacji. Ręczna obróbka na biologicznie aktywnych punktów pozwala wcisnąć kręgi, gdyż ich przesunięcie powoduje szczypanie nerwów i pojawieniem się objawów. Masaż może poprawić kondycję i leczenia, aby ustalić wynik pacjenta. To nie tylko przyczynia się do wzmocnienia więzadeł tyłu, ale pozwala również na zwiększoną krążenia krwi i dostarczania składników odżywczych do tkanek i narządów. Silniejszy środek wiążący zdolny do utrzymywania kręgów na wysokim poziomie, z zachowaniem dystansu między nimi. Masaż nie tylko na plecach i szyi.

Klasyczna technika masażu wykonuje się w pozycji siedzącej lub leżącej pacjenta. Musisz najpierw pocieranie ruch ciepłego strefę kołnierz, po czym ruchy stają się bardziej intensywne. W tym napięcie mięśni jest usuwany, powodując zmniejszenie bólu. Następnie zaleca się, aby włączyć pacjenta na plecach i dalej do masażu karku z owłosioną głowy.

Gdy ból w barku i ręki, i muszą nadal masując te części ciała, które osiągnąć lepszy wynik. Wystarczy na pierwszej sesji tylko 5-7 minut, stopniowo zwiększając czas ekspozycji na dotkniętego regionu. Stopa jest co najmniej 7-krotnie i wyeliminować przykre objawy.

Leczenie powinno być uzupełnione o zbilansowanej diecie, ponieważ wystarczająca ilość witamin i składników mineralnych, potrzebnych do wzmocnienia chrząstki. Aby jeszcze bardziej choroba nie przeszkodziła aktywny tryb życia, należy wybrać materace i poduszki, aby monitorować pozycję ciała podczas pracy i wypoczynku. Nieprawidłowa postawa w fotelu może znacznie zwiększyć ryzyko wystąpienia bólu i zaburzeń.


Powrót do spisu treści

Środki ludowe przeciwko chorobie zwyrodnieniowej stawów

Okład miodowo-ziemniaczaną. Aby przygotować wymagane startego na drobnej tarce surowe ziemniaki i taką samą ilość miodu. Uzyskany preparat nanosi się kompresji obszaru kręgosłupa. Pojawienie się światła spalania – to znak, że środek wpływa na ciało, w tym przypadku konieczne jest, aby usunąć oblewanie.

Wax. Topić wosk do miękka konsystencja, a następnie zastosować do dotkniętych obszarów ciasta, górna powinny być pokryte folią i ciepłym ręcznikiem.

Cebula okład. Cebula, tarty, powinny być umieszczone w obszarze między łopatkami, a na wierzchu papieru kompresora. Aby poprawić efekt trzeba ciepły koc lub ręcznik. Zostaw kompresji przez 1-2 godziny, po czym szczątki cebuli, spłukać ciepłą wodą. Powtarzać kilka razy w tygodniu, aż do całkowitego zniknięcia przykre objawy.

Nalewka. Weź pół szklanki soku z rzodkwi, dodać szklankę płynnego miodu, pół szklanki wódki i łyżkę soli. Otrzymany roztwór stosuje się tarcie dotkniętych obszarów przed snem. Oznacza doskonale rozgrzewa kręgów i prowadzi do stopniowej poprawy.

Tak więc, w celu uniknięcia bólu pleców od wczesnych lat wskazane jest, aby monitorować postawy wykluczyć nadmierne obciążenie kręgosłupa, należy regularnych ćwiczeń. Zdrowy tryb życia znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych objawów i bólu układu mięśniowo-szkieletowego.

load...