Jak leczyć astmę u kotów?

Zawartość:

Uważa się, że koty chorują trochę. A jeśli chorują, a następnie potraktować je tylko tyle. Jest to częściowo prawda: kot jest rzeczywiście w stanie wyleczyć się. Jednak istnieją choroby, które nie mogą być zamknięte w sobie lekarstwo. Na przykład, kota lub kota z astmą nie można wyleczyć całkowicie, ale w celu ułatwienia stan zwierzęcia jest możliwe i konieczne.

load...

Dlatego leczenie tej choroby wymaga nie tylko interwencji weterynarza, ale właściwą opiekę nad zwierzętami.
Powrót do spisu treści

Przyczyny choroby

Niestety, przyczyny takich chorób jak astma oskrzelowa u kotów pozostają nierozstrzygnięte do końca. Jednak możemy powiedzieć na pewno, że choroba jest uczulony, ale decydującym czynnikiem – predyspozycją genetyczną. Dlatego większość kotów cierpiących na astmę oskrzelową, znajdują się między Siamese i Himalayans. Ale wiek zwierzęcia lub płeć roli nie odgrywają. Jednakże, jak w przypadku każdej choroby alergicznej astmy mają swoje „prowokatorów”.

Wśród przyczyn prowokowanie ataków i zaostrzenia choroby są następujące:

 • Ostre zakażenia dróg oddechowych,
 • Kurz
 • Zanieczyszczone powietrze,
 • Dymu tytoniowego
 • Stres,
 • Pyłki,
 • Oparów chemicznych.

Jednakże, wszelkie choroby górnych dróg oddechowych i wszelkie zanieczyszczenia powietrza może być czynnikiem predysponującym. I to jest bardzo ważne, aby rozpoznać objawy astmy jest odwołanie się do weterynarza i pomóc zwierzęciu.

load...


Powrót do spisu treści

Objawy i pierwsza pomoc

Ataki astmy charakteryzują się skurczem oskrzeli i duszności podczas wydechu. Powodem tego staje się patologiczny wygląd śluzówki na jej wrzody i nadżerki nadmiar lepkiego śluzu, obrzęk i stan zapalny, a także przerost mięśni gładkich oskrzeli. U kotów, jak u ludzi, jest wyrażona jako trudności w oddychaniu, świszczący oddech i towarzyszyły gwizdy. Może pojawić się kaszel, co stwarza wrażenie, że zwierzę ma coś w gardle. W tym przypadku, kot siada, wyciąga szyję, otwarte usta i zaczyna dokonać szybkiego przerywanych oddechów.

Więc szukać bezpośrednio objawy ataków astmy u kotów. Jednak należy zwrócić uwagę na inne objawy, które powinny cię Alert:

 • Szybki zmęczenie po wysiłku;
 • Gwizdy dźwięki podczas oddychania;
 • Płytki i szybki oddech;
 • Zgarbione plecy i kark rozciągnięte w pozycji siedzącej.

Jednakże, trudności w oddychaniu pojawia się nie tylko w astmie. Dlatego diagnoza wyłącznie na podstawie tych objawów nie może być. Jednak gdy pierwsze podobne objawy należy natychmiast skontaktować się z lekarzem weterynarii. Jeśli tak się stanie w czasie wakacji lub w godzinach wieczornych, konieczne jest, aby wezwać karetkę opieki weterynaryjnej. W każdym razie, nie można wszystkich ride – atak nie miała miejsca, zwierzę powinno być wspierana.

Ale nie ma powodów do paniki. Astma czasami wygląda zastraszenia, a samo zwierzę boi tego stanu – uczucie niemożności oddychania. W związku z tym istnieje obawa, kot, zwierzę może się rozpocząć do szczytu, lub vice versa wchodzą w stan letargu. Twoje zadanie – aby uspokoić zwierzę. W żadnym wypadku nie próbować złapać kota i wepchnąć go w wypełnianiu. Pamiętaj, że w tym momencie zwierzę czuje się lepiej, on jest osłabiony i nieostrożne obchodzenie się i nadmierne pobudzenie tylko pogorszyć jego stan.


Powrót do spisu treści

Leczenie astmy

Raz w klinice weterynaryjnej będą zdiagnozowano astmę u kota, lekarz przepisze leczenie. Pamiętaj, że astma nie można wyleczyć całkowicie. Dlatego głównym celem leczenia jest zmniejszenie częstości i czasu trwania napadów aż całkowitego zwolnienia.

Zazwyczaj, astma u kotów są traktowane w ten sam sposób jak u ludzi – kortykosteroidy w celu złagodzenia zapalenia oskrzeli i beta2-agonistów do łagodzenia ataków. Oczywiście lekarz określi nasilenia choroby i, w zależności od tego, przepisać odpowiednie leczenie. Ale nie zaszkodzi wiedzieć, że istnieje kilka opcji leczenia.

 1. Wtryskowego. Zalety – łatwość użycia leków. Przeciw – leczenie systematyczne i długotrwałe w ten sposób może wystąpić niewydolność nerek lub cukrzycy.
 2. Lek w postaci tabletek. Zalety – ciągłość leczenie z powodu stałego stężenia leku w organizmie. Przeciw – niedogodności i niepożądane efekty, jak iniekcje domięśniowe.
 3. Wdychanie. Najczęstszym wariantem astmy u kotów. Plusy – Wpływ leku bezpośrednio do oskrzeli, brak efektów ogólnoustrojowych na ciele. Wady – konieczność zakupu specjalnego urządzenia do inhalacji.

Na ogół, leczenie za pomocą inhalacji w połączeniu z przyjmowania tabletek. Fakt, że wziewny lek staje się skuteczna w około 2-4 tygodni po rozpoczęciu leczenia. Dlatego też, w początkowej fazie obróbki ujawnionej tabletki środków, w ciężkich przypadkach – wstrzyknięcia.

W uzupełnieniu do leczenia kota z astmą pokazuje zrelaksowany styl życia, bez stresu. Pamiętaj, że najbardziej nieszkodliwe na pierwszy rzut oka, zmiana miejsca stałego emocjonalne tło kot może wywołać jej objawy astmy: zmiany miejsca zamieszkania, gośćmi, pojawienie się w domu małe dzieci lub innych zwierząt. Aby uspokoić zaniepokojonych zwierząt, lekarze weterynarii powinni użyć specjalnego Flower Essence. Może on być kojący do kroplówki do jamy ustnej kota lub umieścić kilka kropel na wewnętrznej części ucha, a następnie zmielić je. Takie leki mogą być stosowane co 15 minut aż do całkowitego spokoju zwierzęcia.
Powrót do spisu treści

Przydatne porady dla właścicieli

Leczenia zwierzęcia, oczywiście, jest to konieczne. Ale nie zaniedbywać podstawowych zasad higieny – to pomoże poradzić sobie z chorobą swojego ulubionego kota lub przynajmniej zmniejszyć częstotliwość i czas trwania ataków. Dlatego praca z domu systematycznego czyszczenia na mokro. W sezonie grzewczym, spróbuj użyć nawilżaczy i używać odkurzacza z filtrem wodnym. Wentylować mieszkania, nie dymu w pomieszczeniu, zrezygnować z roślin doniczkowych, zdolne do wywoływania reakcji alergicznej. Jako Żwirek stosowanie środków zlepiania. W żadnym wypadku nie wlać do zasobnika wypełniaczy na bazie kredy lub gliny, a nawet lepiej – umieścić kota na jego tacy z siatki.

A co najważniejsze – dbać o swojego zwierzaka, być czuły z nim a pacjentem. Pamiętaj, że jesteśmy odpowiedzialni za tych, którzy oswojone.

load...