Jak kupić plecak?

Nie daleko od nowego roku szkolnego. Oznacza to, że dla rodziców to był najgorętszy czas – nadszedł czas na zakup przedmiotów potrzebnych do szkoły. A ta lista nie jest to ostatnie miejsce jest zajęte przez zwykłą tornistrze. Wydawać by się mogło proste – kupić plecak, dobra uwaga rodziców jest szeroki wybór plecaków dla każdego smaku i koloru. Jednak w rzeczywistości, kupując plecak nie jest taka prosta sprawa. Nie każdy ładny plecak dla dziecka. Dziś będziemy rozmawiać o tym, jak wybrać tornister szkolny. Torby szkolne, krótkie skrzynki – najważniejsze zakupy.

load...

Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić – jest zdecydować, co chcesz kupić – torbę z paskiem na ramię, plecak lub dyplomaty. Mimo chorób stóp jednogłośnie polecam go dla dzieci do nabycia tornistry ortopedycznych.

Poradnik takie zalecenie jest bardzo prosta. Dziecko przez bardzo długi czas jest dość ciężki portfel. Jeśli portfel będą noszone przez cały czas dziecko na jednym ramieniu, szybko tworzą złą postawę. Co więcej, taki ładunek negatywny wpływ na kręgosłup dziecka przez resztę życia. Skolioza – jest jednym z najbardziej nieszkodliwej choroby, która jest obarczona nierównomiernego rozkładu obciążenia.

Ale sobie plecak usuwa ryzyko takich powikłań układu mięśniowo-szkieletowego. Podczas noszenia ciężaru książek plecak jest rozprowadzana równomiernie, a więc obciążenie jest jednolity i nie prowadzi do zaburzenia postawy i innych powikłań. A poza tym, noszenie dziecka plecak pozostawia wolne ręce, co jest również ważnym atutem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze plecaka?

Najczęściej wybór szkolne Tornistry rodzicom zwrócić uwagę na jasność i piękno. Oczywiście, dane te są ważne, ale nie powinna być decydującym czynnikiem przy wyborze tornister szkolny. Szczególnie ważnym wyborem toreb szkolnych dla najmłodszych uczniów – przyszłych pierwszej równiarki.

load...

Wybierając plecak jest bardzo ważny jest materiał, z którego ta sama paczka jest wykonany. Najczęściej stosowane do ich produkcji albo tkaniny lub skóry syntetycznej. Materiał używany do produkcji toreb szkolnych, musi posiadać następujące cechy:

 • Materiał powinien być łatwy do spakowania ważył tyle, ile samych książek.
 • Dodatkowo, materiał musi być bardzo trwałe. Tornister przez cały rok nie tylko służyć jako dziecko i poduszkę i stołku, a nawet piłki nożnej. Aby wytrzymać takiego obciążenia, plecak powinien być wykonany z bardzo wytrzymałego materiału. Szczególnie silna potrzeba być tornistry dla chłopców.
 • Jest również ważne, że materiał jest impregnowany specjalnej gleby i hydrofobowe kompozycji. Dzięki temu można szybko i łatwo usunąć zabrudzenia z plecaka, nie narażając go umyć.
 • I ostatnia rzecz, należy zwrócić szczególną uwagę na to na mróz tkanek. Jeśli materiał nie mają podobne właściwości, to jest już po -1 tkanki twardnieje i przypominają lodem skorupy. Jeśli etykieta plecak nie wskazuje, czy materiał mrozu, należy zwrócić uwagę na to, który kraj – z producentem. Częściej niż nie jest to grzech producentów z krajów o cieplejszym klimacie, w których nigdy ujemnej temperaturze.

Istnieją dwa rodzaje szycia plecaka: podszyciem i bez podszewki. Lepiej jest kupić torbę z podszewką. I okładzina ta powinna być wykonana z materiału, który można łatwo umyć i które szybko wysycha. Pozwoli to student trzymać portfel w celu łatwo. Rozlane napoje, zapomniane obiady, potekshie uchwyty – nigdy nie wiadomo, co może być w środku plecaka szkolnego?

Innym bardzo ważnym wymogiem dla szkolnego plecaka jest jedno małe, pozornie zupełnie nieistotna cecha. Tylna ściana wewnętrzna plecaka do uszczelnienia. Jest to konieczne, tak że zmieści na plecach dziecka i wspierać kręgosłup dziecka. Taki powrót opakowanie zmniejsza ryzyko skrzywienia kręgosłupa jest praktycznie zerowa. Tornister szkolny z ortopedycznym tyłu – dokładnie to, co jest niezbędne do zdrowego dziecka. Po tym wszystkim, skrzywienie kręgosłupa niesie znacznie większe zagrożenie, Sanchez może wydawać się na pierwszy rzut oka. Ten nieustanny ból i problemy ze zdrowiem narządów wewnętrznych, w tym układu sercowo – naczyniowego. Jest mało prawdopodobne, że ktoś z rodziców chcą ich dziecko.

Ponadto, należy zwrócić uwagę na ramiączka plecaka szkoły. Są one pod wieloma względami zależy od tego jak będzie praktyczny i wygodny tornister. Pasy muszą być dostosowane długości, a zaledwie sześć miesięcy dziecko może znacząco pociągnąć wzrost. Ponadto, jest to bardzo frustrujące, gdy pasek pod ciężarem ładunku, zaczynają pokroić w ramionach dziecko. W celu uniknięcia takiej sytuacji, co daje znaczny dyskomfort dla dziecka, przy wyborze plecaka szkolnego należy zwrócić uwagę na szerokość pasów.

Optymalna szerokość taśm powinien wynosić około 5 centymetrów. Jeden z pasów powinny być wyposażone w specjalny mechanizm zatrzaskowy, który ułatwia robienie zdjęć i opatrunku plecak w tych momentach, kiedy nie będzie tam, aby mu pomóc. Tornistry i plecaki nie mają trudności w prowadzeniu dzieci, inaczej plecak jest po prostu nie nadają się dla dzieci.

Dopuszczalny ciężar plecaka dla dziecka

Mówiąc o tym, jak wybrać odpowiedni portfel dla dziecka, nie mówiąc już o tym, że dziecko na co dzień musi być wystarczająco duży ciężar, który składa się z różnych elementów, takich jak:

 • Tutoriale. Już w pierwszej klasie z dzieckiem na codzień muszę nosić sporą liczbę podręczników.
 • Notebooki i inne materiały biurowe, które nie są ze sobą również ciężar tak lekki.
 • Szkoła sportowa zaprojektowany za odwiedzenie lekcje sportowe.
 • Wyjmowane buty. Obecnie praktycznie wszystkie współczesne szkoły kładą nacisk na noszenie dzieci oszczędzić buty.
 • Torby szkolne dla dziewcząt powinny mieć dodatkowe kieszenie. Po tym wszystkim, wszystkie dziewczyny bez wyjątku – duże mody, a oni są z pewnością docenią kieszeń na lustrze lub chusteczką.

Dlatego, jak już wspomniano powyżej, plecak powinien mieć najniższą możliwą wagę. Maksymalna możliwa waga plecaka szkolnego dla dziecka 7 lat wynosi nie więcej niż 700 gramów. Jest również bardzo ważne, aby wiedzieć, co jest uważane za maksymalne dopuszczalne obciążenie dla dzieci w różnym wieku. Naukowcy przeprowadzili różne badania na temat wpływu na zdrowie na sobie ciężki portfel i zdrowia dzieci. Więc co konkluzja przyszli. Bezpieczeństwo jest waga:

 • Dla młodszych uczniów klas od pierwszej do czwartej, liczba ta wynosi 2 – 2,5 kg.
 • Dla uczniów gimnazjum od piątego do ósmego, liczba ta nie powinna przekraczać 3, 5 kg.
 • W przypadku starszych masy uczniów nie przekracza 5 kg.

Jednak jest to bardzo przeciętny danych. W celu obliczenia oparte na fizjologicznych cech indywidualnych dziecka, ortopedyczne lekarze zalecają użyć następującego wzoru. Odjąć 10% masy ciała dziecka i odejmowanie 200 gramów. Będzie to maksymalna waga dla dziecka, które nie będzie powodować mu żadnej krzywdy.

Jednak, żeby nie powiedzieć lekarzom, zwłaszcza Ministerstwo Edukacji nie słuchać ich, a ciężar podręczników znacznym stopniu przekracza zalecaną normę. Tornistry dzieci są zapakowane po brzegi.
Dlatego tak ważne jest, aby wybrać naprawdę dobrą ofertę, która równomiernie rozłożyć obciążenie na ciele dziecka i zmniejszyć prawdopodobieństwo zmęczenia i rozwoju różnych powikłań, w tym związane – układu silnikowego i mięśni klatki.

Jak wspomniano powyżej, dzisiejsze dzieci muszą nosić do szkoły, nie tylko w formie, ale również zmiana obuwia. Często rodzice umieścić ją w tornistrze, ale to nie powinno robić. Po pierwsze, znacznie zwiększają ciężar plecaka, a po drugie może odkształcać sztywną wewnętrzną tylną. A to z kolei prowadzi do nierównomiernego obciążenia kręgosłupa dziecka i rozwój skoliozy.

Ponadto wymienne buty są bardzo często nie psują tylko wewnętrzną wyściółkę, ale książki z notebooków. Nie powinno być naiwna nadzieja, że ​​dziecko będzie buty pre-wrap w plastikowym worku. Dlatego but jest bardziej praktyczne kupić specjalną torbę szmacianą. Worki te są przedstawiane w bardzo szerokim zakresie, a będziesz w stanie wybrać ten, który przyjdzie do portfela dziecka.

Często niepotrzebnych problemów w portfelach dzieci są często w szkołach starają się rozwiązać w inny sposób. Na przykład, szafki w szatniach pozwalać dzieciom zostawić zmianę obuwia w szkole, a nie nosić go ze sobą na co dzień. Tam są tak zwane „Praktyka dwóch zestawów książek” W niektórych szkołach. Jeden zestaw podręczników znajduje się w pomieszczeniu, w którym dziecko uczy się, a drugi zestaw dziecko cieszy się jak w domu. Najpilniejsze to praktyka dla najmłodszych uczniów – pierwsze równiarki. To samo odnosi się do sportowych strojów i akcesoriów do pracy i wyciągnięcie wniosków. Wszystkie te rzeczy można pozostawić w pamięci w dedykowanych obszarach w szkole.

W uzupełnieniu do powyższego, zakup szkolnego plecaka należy wziąć pod uwagę kilka aspektów, które rodzice są bardzo często zaniedbywane:

 1. Jeśli idziesz na zakupy do plecaka, należy zabrać ze sobą dziecko. Weźmie udział w wyborze plecaka – to on miał, co najmniej rok, aby przejść z nim. Jeśli tylko pipsqueak zamierza stać się uczeń, wspólny wybór i zakup plecaka i inne przybory szkolne, aby pomóc im poczuć ich znaczenie i zaangażowanie w życie szkoły. A jeśli kupiliśmy plecak dla starszego dziecka, jego udział jest konieczny, więc nie pojawiają się skargi dotyczące jego wyglądu.
 2. Drugi aspekt odnosi się do miejsca zakupu. Sprzedaż toreb szkolnych – nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Staraj się unikać nabywania szkolnym plecaku na rynkach, miejsca naturalnego handlu, które często pojawiają się w oczekiwaniu na nowy rok szkolny. Ryzykujesz kupić niskiej jakości towarów i tornister przychodzą do pełnej ruinę długo przed zakończeniem roku szkolnego. To nie jest jedynym miejscem, gdzie można kupić plecak za bardzo rozsądną cenę. Nawiasem mówiąc, plecaki szkolne są sprzedawane tanio na koniec roku szkolnego. Wziąć ten fakt notatkę psychiczne.

  Jest o wiele bardziej rozsądne nabyć tornistry w dużych sklepach i specjalistycznych sklepach, którzy cenią swoją reputację i nie będzie sprzedawać towary niskiej jakości.

 3. Zakup tornister, nie wstydź się – zapytaj się ze sprzedawcą sanitarnych – epidemiologicznych wniosków i certyfikat dla wybranego pakietu. Wszystkie bona fide firmy – producenci dostarczają swoje produkty do wszystkich niezbędnych dokumentów, które okażą się ich jakość.

Oczywiście, może trzeba spędzić kilka dni na poszukiwaniu odpowiedniego plecaka. Należy jednak pamiętać, że worki szkolne dla pierwszych opinii spowodować, oczywiście, bardzo różne, ale bardzo podobny w jednym. Najlepsze torby szkolne – torby na jakość szkolnych. Nie jest konieczne, aby zaoszczędzić pieniądze i czas w poszukiwaniu – to wszystko wraca do ciebie następnie z Trójcy. Prędzej czy później jesteś zobowiązany odebrać plecak, który będzie służyć jako dziecka wiary – prawda, i dbać o jego zdrowie. I niech twój plecak zawsze będzie blog o niektórych piątki.

load...