Jak koszuli, udaru męskiej?

Zawartość:

Nikt od urodzenia nie ma żadnych umiejętności – cały potrzebę uczenia się w tym życiu. I gospodarstwa domowe nie są wyjątkiem. Niewielu z nowo hostessy stanie tu i tak, na bieżąco, aby wziąć i spawać barszcz albo doskonale wyprasowane koszule męskie. Nawiasem mówiąc, o tym, jak prasować koszulę, często nieświadomi samych mężczyzn. Ponieważ niektóre z nich w całym swoim życiu w rękach żelaza nie biorą. A większość niezamężnej koszula provisevshaya nocy na krześle, zostaje automatycznie eliminowane.

load...

Jednak taki prymitywny sposób nie jest dla kobiet! A w ogóle, to nie szuka prostych sposobów! Wszelkie doświadczona gospodyni może z całą pewnością powiedzieć: „I pogłaskał koszulę jak powinien, według wszystkich zasad”. I jak prawidłowo wyprasować koszulę? Nawiasem mówiąc, to nie jest tak łatwo – shirt zwierzę nie być zgnieciony w procesie poprzednio prasować. Jednak, jak już powiedziałem, wszyscy mogą uczyć się w tym życiu. To co mamy ze sobą i starają się zrobić – aby dowiedzieć się, jak prasować koszulę prawidłowo.

Sposób wytwarzania

Każdy proces (zwłaszcza takie ważne!) Wymaga przygotowania. Dlatego przede wszystkim spróbować osuszyć koszulę, powiesić je na wieszaku w pozycji pionowej. Jest czasami łatwiej jest śledzić cały proces prasowania. Ponadto, nie wysusza rzeczy – w tym przypadku, aby prasować to będzie dużo trudniejsze. Wyrzucić automatycznego koszulę suszenia w pralce, jeśli nie chcesz, aby przyjemne i łatwe prasowanie zamienił męki.

Żelazo … Oczywiście, prasować koszulę, można nawet prehistoryczne Rubel, ponieważ byli w stanie skorzystać z tego samego poprzednika. Ale mamy nowoczesne, lekkie i niezawodnych pomocników – żelazka. Ach, jak oni uczynić nasze życie łatwiejszym! Ponownie – i gotowe! A wszystkie fałdy są proste, a tkanina staje się nieskazitelna gładkość. Że Iron tylko trzeba wybrać mądrze! Ważne jest, że asystent miał nowoczesną powłoką nieprzywierającą, generator pary oraz kilka trybów temperatury. Czego chcesz? Po tym wszystkim, mamy do żelaza i nieważkości jedwabiu, bawełny i surowy, nastrojowy i uparty lnu.

Powierzchni do prasowania. Jest możliwe, aby nakryć do stołu w zwykłym ręcznikiem lub prześcieradłem. Można prasować koszulę na fotelu lub na kanapie. Ale jeśli masz deskę do prasowania, to jesteś gospodyni z nadklasy! Wszystko będzie przechodzić bez przeszkód, ponieważ żelazo na specjalnym urządzeniu, które jest wygodniejsze, szybsze i bardziej przyjemna.

load...

Ale nawet przy użyciu zwykłej (bez falbanek), elektryczny żelazo i spray z przegotowaną wodą i rozłożyć na koszulce tabeli, to na pewno będzie w stanie powrócić do jej nieskazitelny wygląd, jeżeli przestrzega się podstawowych zasad.

Proces

Główna zasada – prasować koszulę w pewnej kolejności. To jest otglazhivat przemian różnych częściach koszulki. Jest to bardzo ważne, że aby nie złamać! Należy zacząć od drobnych części, a następnie przejść do większych. Jednak niech nam wszystko w porządku.

 • Kołnierz

Konieczne jest, aby rozpocząć z kołnierzykiem. Jest to jeden z najdrobniejszych szczegółów, które w późniejszym prasowania nie jest izomnetsya. Ale jeśli pozostawić ją na później, należy pomnetsya wszystko było prasować wcześniej. Dlatego koszulę rozkładają na stole i zacząć delikatnie i ostrożnie otglazhivat kołnierzem na odwrotnej stronie. A jeśli od wewnątrz możemy prasować kołnierz jak jest to wygodne, to przednia strona musi być prasowane z narożników do centrum miasta. Ale w zgięciu tej części koszuli nie prasować – bend kołnierz, ponieważ jest blisko niego, i, odpowiednio, i ty.

 • Cuffs

Po potrzebę Iron kołnierz mankiety – drugi kawałek jego koszuli. Działamy zgodnie z poprzedniego algorytmu: pierwszy po niewłaściwej stronie, a następnie do przodu. Spróbuj utrzymać zmarszczki na mankietach nie było! Ta część węża jest zawsze w zasięgu wzroku, a więc musi wyglądać idealnie. Nawiasem mówiąc, mankiet podczas pracy nie są w nieładzie koszulę! A jeśli masz je prasować od niechcenia, a potem wszystko będzie jasne, że zmarszczki na mankiecie – wynikiem nieuczciwej prasowania.

 • Tuleja

Oczywiście, należy następujące prasować mankiety rękawa – większe części koszulki. Jeśli używasz deska do prasowania, potem nie zaniedbują specjalną półkę, zaprojektowany specjalnie dla rękawach. Rozpocznij rękaw żelaza od centrum, stopniowo przesuwając żelazko do krawędzi. Wygładza starannie szwy, ale strzały nie! Strzałki na rękawach, między innymi, są uważane za w złym guście.

 • Z powrotem

Tak, po rękawów koszuli otglazhivayte go z powrotem. I nie dlatego, że reszta jest mniej półki. Wystarczy wyobrazić sobie, że w rozpiętym i rozłożone na stole z powrotem koszulę i półki są uważane za jedną sztukę. A więc zaczynamy udaru nią od środka (i ramiona). Ten etap może być słusznie nazywany najłatwiej! Gładził plecy od jednego boku do drugiego szwu. Jedyną trudnością – ścieg jarzmo i podwija ​​pod spodem. Jeśli koszuli że PET, jest to styl, najpierw otgladte kokietka. Następnie przejdź przez żelaza na tkaninie w miejsce podwija. Tylko na wygładzając ją do owczarni! I już wtedy prasować resztę z tyłu.

 • Półki

Ostatnim etapem pracy – shirt półkach. Tu wszystko jest znacznie bardziej skomplikowana: kieszenie, guziki, szlufki, pasy, i wszystko jedno jarzmo. Zaczynamy otglazhivat drobnych szczegółów – kieszenie, jarzma i paski z przyciskami i pętle. Bardzo ostrożnie głaskać je dokładnie. Ale potem pozostaje stosunkowo bezproblemowe część półki, który już jest bardzo łatwy w obsłudze.

W rzeczywistości, wiele kochanek ze szczególnym zapałem stara się pręt z przyciskami. To, oczywiście, rację. Ale tu najważniejsze – aby rozciągnąć tkanki między przyciskami, więc nie był to bar krótsze paski z pętli. Ale planochka pętla po prostu być na widoku w guziki koszuli. I że powinna ona wyglądać dobrze – to musi być starannie wyprasowane, nie starając się zagniecenia i zmarszczki wygładzone.

Tutaj, rzeczywiście, i wszystko! Wziąć koszulę na ramiona i unieś lekko potrząsając. Prawda, przyjemność zobaczyć? Teraz prasować koszulę można powiesić na wieszaku i schował się w szafie. To się robi!

Pomocnych wskazówek

Jeśli proces prasowania koszul i przygotowuje dla niego wszystko jest jasne, pozostaje kwestią otwartą niektóre niuanse tego procesu.

 1. Bez względu na to, w jaki sposób suszone koszulę przed prasowaniem należy zwilżyć. Nawet jeśli żelazko jest wyposażone w generator pary, posypać koszulę ze zraszaczy.
 2. Nie należy używać tej techniki do jedwabiu i wiskozy koszulki (i innych rzeczy też). Ta tkanka wystarczająco nawilżania parą.
 3. Koszule z jedwabiu naturalnego lub sztucznego można prasować ze złej strony i tylko w odpowiednim zakresie temperatur tylko.
 4. Na rewersie również należy prasować ciemne koszule z dowolnej tkanki.
 5. Prasować koszulę z pewnością od razu powiesić na wieszaku, tkanina ostygnie w pozycji pionowej.
 6. Żelazka i rozpylacz powinien być napełniony tylko przegotowanej wody pozostaje na tkaninie, nie plami i rozwody.
 7. Inne metody są dopuszczone do prasowania koszul, ale wymaga pewnej umiejętności.

Oto kilka prostych zasad i tajemnic, których znajomość pomoże Ci łatwo poradzić sobie z trudnym, na pierwszy rzut oka, w pracy. Nie martw się, jeśli w pierwszym nie wszystko idzie gładko. Z biegiem czasu, proces ten nie będzie cię drażnić, a nawet odwrotnie – pozwoli uspokoić i odpocząć. Po tym wszystkim, wiesz już jak prasować koszulę. Więc przełożyć swoją wiedzę w praktyce. Powodzenia!

load...