Jak kochać swoją pracę i cieszyć się nim

Zawartość:

„Praca, praca przekazać Fedota z Fedota na Jakuba z Jakubem – dla wszystkich.” Jak często przychodzą na myśl to prigovorka? Jeśli ona regularnie przychodzi do Was, to oczywiste jest, że praca dla Ciebie – to tylko sposób na zarabianie pieniędzy. Ale w twojej mocy, aby je zmienić, a pokażemy Ci, jak kochać swoją pracę.

load...

Top 7 powodów, dla których nie lubię swojej pracy

Oczywiście, istnieją sytuacje, w których nie ma w ogóle, a nie do tego mi. Powody, na których występuje, może być masa. Jeżeli chcesz zmienić nastawienie do swojej kariery, to jest zrozumiałe, że przeszkadza Ci to zrobić. W związku z tym, należy zapoznać się z naszą listą i dowiedzieć się dokładnie, co dotyczy ciebie.

 1. Niskie dochody

  Jeśli nasi współobywatele rozmowy na ten temat, dlaczego nie lubią swoją pracę, to byłoby powodem w pierwszej kolejności. Nie jest to zaskakujące, ponieważ zarobki – jest najważniejszą rzeczą, która odróżnia pracę nawet najbardziej interesującym hobby. Niestety, pieniądze są prawie zawsze brakuje, a to powie nawet najlepszym menedżerem, który otrzymuje za swoją pracę sumę sześciu rysunek. Podstawą tego niezadowolenia jest doświadczona osoba różnicę między ich własnych wysiłków, wynagrodzeń i innych specjalistów dochodach podobnych. W tym przypadku warto zastanowić się: Czy twoja praca daje coś jeszcze oprócz pieniędzy, lub pilną potrzebę orientować się, aby zwiększyć zarobki?

  load...
 2. Brak wolnego czasu

  To po prostu tak się złożyło, że jeśli pieniądze, które zapłacił, wystarczy, zaczniesz odczuwać dotkliwy brak czasu na ich wydatkowania. W dzisiejszym świecie stało się normą pracować dwanaście godzin dziennie, ale to nie pasuje do wszystkich. Istnieje wiele możliwości zatrudnienia na ścieżkę niższych dochodach, ale o wiele więcej swobody i powinni rozważyć, czy ta historia – o ciebie.

 3. Despotyczny szef

  Bardzo często, szefowie są bardzo wyjątkowymi ludźmi. Difficile, szaleje żądań, sztywność i możliwość, aby przejść nad głowami – to często pomaga w ich nośniki, aby zrobić „miejsce w słońcu”, z którym zaczynają patrzeć swoich podwładnych. W tym przypadku ważne jest, aby zrozumieć, że główne wymagania są dość często założony i prowadzony na rzecz biznesu. Jeśli jesteś bardzo boli styl szef komunikacji, może warto myśleć o problemach z samooceną i nauczyć się znaleźć wspólny język z „problem” ludzi. W końcu, każda osoba może być dla Ciebie coś pożytecznego, nawet szef tyran.

 4. Bad Zespół

  „Serpentarium” – to właśnie cechy można usłyszeć od dziewcząt, które są zadawane nam powiedzieć o swoim zespole roboczym. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do działów, gdzie pracują tylko kobiety. Nie jest to zaskakujące, ponieważ jesteśmy bardzo skłonni do konkurowania ze sobą i „intryg pałacowych”. Zgadzam się, dość ponury obraz wyłania? Ale w tej sytuacji, można znaleźć swoje zalety: najbardziej chcesz iść do domu po ciężkim dniu w pracy i porozmawiać z kolegami nigdy nie zastąpi kontaktu z rodziną lub przyjaciółmi. Albo można wziąć go jako grę – oczywiście, jeśli to nie jest tak źle, że po prostu chcą uciec stamtąd.

 5. Brak perspektyw rozwoju zawodowego

  Z pewnością każdy z was chciałby w końcu rozwijać i podnosić swój status. I to może być problem, jeśli twoja praca nie przewiduje specjalnej kariery. Albo twój szef jest bardzo zaniepokojony swoim własnym fotelu i robi wszystko, aby utrzymać się na niższych pozycjach. Aby ominąć tę przeszkodę dla określonej pracy może być trudne, a następnie konieczne jest, aby myśleć o tym, jak realizować własne ambicje, a nawet zmiana miejsca pracy.

 6. Ciągły stres

  Niezadowoleni klienci, żądając szefa, współpracowników twardy, stały czas usterek i pęd pracy – z tym wszystkim tylko głowie się kręci! Czasami po prostu chcesz się czołgać w głęboką dziurę i nie wyjdzie stamtąd aż do następnego roku. Stop! Jest możliwe, że problem jest nie tyle pracy, ile w was. To może być niezdolność do zarządzania czasem, komunikować się z innymi ludźmi lub bolesnego odpowiedzi na krytykę – w każdym przypadku konieczne jest przeanalizowanie szczegółowo genezę tych doświadczeń. Może po prostu trzeba nauczyć się zrelaksować i odłączyć się od problemów operacyjnych w pewnym momencie. I, oczywiście, warto pamiętać, że żadna praca nie jest warta siwe włosy i wypalenie zawodowe od ciągłego stresu.

 7. Nuda

  Twoja praca przynosi tęsknotę? Nie jesteś sam, ponieważ tak wielu pracownicy czują się wyobcowani w swojej pracy: zdaje się do nich bez znaczenia, sensu i nudne. Możliwe jest, że fakt, że po prostu nie jest twój rodzaj aktywności. Na przykład, jesteś aktywny, energiczny i towarzyski człowiek, który okazał się jako księgowy i monotonna praca z numerami ciebie ssących cały sok. I zdarza się, że po prostu należy uświadomić sobie, kto i co jest przydatne do pracy, a to zupełnie zmienia wszystko.

Jak kochać swoją pracę

Tak, trzeba wyjaśnić cały kompleks przyczyn, które uniemożliwiają ci codziennie rano iść do pracy jako święto. Ale nie spiesz się, aby zmienić swoje życie i napisać list z rezygnacją. Prawdopodobnie naprawdę chcesz nauczyć się kochać swoją pracę i zacząć przyjemność z nim jutro.

Na początek można sobie wyobrazić szczegółowo doskonałą pracę: co robisz, z kim pracować, gdzie jest twoje miejsce pracy itp … Spróbuj po pewnym czasie, trzeźwe spojrzenie na ocenę obrazu wynikowego. Byłoby wspaniale, gdyby można omówić pracę z przyjaciół i znajomych – na pewno to będzie w stanie powiedzieć ci o działce i szefa i kolegów o coś niezwykłego. Najprawdopodobniej problem jest nie tylko ze sobą, a od niego tajemniczo staje się łatwiejsze. Ponadto masz możliwość oceny, jak realne jest idealnym, i czy jest to możliwe do osiągnięcia.

Ważne jest, aby zrozumieć znaczenie ich wkładu do wspólnej sprawy. Nie przez przypadek, niektórzy ludzie nawet zaangażowane w wolontariat: działalność ta nie może zostać wypłacona, to zajmuje dużo czasu i wysiłku, ale są one bardzo jasne wyobrażenie o tym, kim i jakie korzyści przynoszą do pracy. Pomyśl o tym, co osobiście zrobić dla swojego szefa i kolegów, firmy – ponieważ pieniądze tylko dlatego, że nikt nie jest wypłacana. Więc jesteś wartościowym pracownikiem – nadszedł czas, aby zacząć go zrozumieć.

W niektórych przypadkach bardzo skuteczne podróż to podróż służbowa. Tak, ale nie zdziw się, bo zmiana scenerii, a widząc „, jak to wynika z nich,” masz to nowe doświadczenie, które może po prostu nie mają wystarczająco dużo. Może zaglądał od swoich kolegów „odległych” sposób organizacji pracy lub nowy system motywacyjny, a to pomoże Ci kochać swoją pracę.

Najgorsze, co można zrobić – ma mieć pozycję ofiary. „Och, nikt mnie nie rozumie, a wszystko po prostu myśleć, jak boli!” – Jeśli ta idea tkwi w głowie, że nadszedł czas, aby zmienić swoje nastawienie do własnego życia. Zaczynają się przejąć inicjatywę i wziąć odpowiedzialność za to, co dzieje się z tobą. Bądź aktywny, zastanowić się nad decyzją problemów zawodowych, oferują pomysły, jak to zwykle bywa w taki sposób, że kariera niepowodzenia związane z własnych cech osobowych. Tak, a aktywna pozycja nie pozwalają już inni ludzie traktują cię jak głupi pszczoły roboczej!

Doprowadzić interes w pracy może pomóc konkurencyjnej chwilę. Zgadzam się, to jest jedna rzecz, aby stworzyć coś w splendid isolation, a co innego – w konkurencji z innymi pracownikami. Nie jest konieczne, aby porozmawiać z kimś o małej konkurencji – jeśli tylko będziesz o tym wiedzieć. Ale to może to zrobić zadanie trochę jak gra, i faktycznie, kiedy budzimy się dziecka, nudy i smutku odejść.

Jeśli nie masz żadnych przyjaźnie w pracy, to jest czas, aby ją wiatr. Konfrontacji trud pracy jest zawsze łatwiej z kimś razem, zamiast jednego. Jest to zespół co najmniej jedna osoba, która sprawia, że ​​przebłyski sympatii? Podejdź do niego i poprosił, aby wypić kawę razem. Nie jest konieczne, aby porozmawiać o pracy – być może, będzie o wiele bardziej interesujące, aby omówić hobby lub mężczyzn. Spróbuj zwiększyć liczbę takich ludzi. Im lepiej znasz swoich kolegów, tym łatwiej będzie ustalić priorytety dialogu i znaleźć indywidualne podejście do każdego z nich. I wtedy praca będzie o wiele łatwiejsze i bardziej przyjemne.

Trzeba wspomnieć o wygląd. Jak wiadomo, stan zdrowia kobiet zależy niemal bezpośrednio na jak to wygląda. Dlatego zachęcamy do twórczego podejścia do procesu doboru ubrań do pracy (o ile oczywiście korzystać z tego sprawę). Nawet jeśli w biurze przyjęła odpowiedni strój, nikt nie zatrzymuje się, aby wyrazić siebie i piękny wygląd nawet w tych ramach. Najważniejsze – traktować go z takim samym entuzjazmem jak wybrać strój na imprezę. Ścisły dress-case „swoją” kolor, elegancka bluzka, spódnica ołówek, wygodne obcasy – a poczujesz się jak królowa, która chce iść do pracy.

Oto kilka prostych wskazówek, takie. Nawet jeśli czujesz, że Twoja praca nie jest niczym oszczędzać, najpierw spróbować w miesiącu, aby zrobić coś, co zostało napisane powyżej. A jeśli to nie pomoże, to masz czyste sumienie może potrwać do poszukiwania pracy swoich marzeń. I to będzie gdzieś w pobliżu – gwarantujemy to!

load...