Jak kochać siebie raz na zawsze

Zawartość:

Miłość jest podstawą życia. Dzięki niej, światło pojawia się nowych ludzi, zmusza nas do zmiany i stać się lepszym. Ale głównym miłość – miłość człowieka do samego siebie. Tylko akceptując siebie i czuje respekt, możemy żyć pełnią życia i być szczęśliwym. Niestety, nie zawsze tak jest, a człowiek wydaje się czasami tak, jakby sama miłość – absolutnie niemożliwe.

load...

Jak mamy nie kochać?

Skąd wiesz, że nie kochasz siebie, to w jaki sposób?

 • Po napotkaniu nawet niewielki problem, paniki, a świat kurczy się do rozmiarów tego samego kłopoty;
 • Obsesyjne pragnienie, aby mieć wszystko kochał;
 • Stała self-winy i poczucie winy;
 • Nadmierne poleganie na opinii innych i chęć je usłyszeć pochwały w jego adres;
 • Niska samoocena profesjonalny, który przejawia się w tym, że nawet jako specjalista najwyższej klasy w swojej dziedzinie, uważasz, że ktoś może zrobić lepiej niż ty;
 • Żadnej krytyki jest postrzegana jako obraza;
 • Gotowość do pracy „na dole”, brak dbałości o siebie i swojej kondycji;
 • Głębokie poczucie użalania się nad sobą;
 • Myśli i pomysły własne wydawać całkowicie bezużyteczne i bezsensowne;
 • Dążenie do osiągnięcia ideału, aby zadowolić wszystkich;
 • Niechęć do szukania pomocy i tylko niezależne rozwiązania wszystkich możliwych problemów;
 • Niechęć do jego ciała;
 • Pragnienie, aby być niewidoczne dla wszystkich i niechęć do zgłaszania własnej dyskomfort;
 • Niezdolność do powiedzenia „nie”.

Oto długa lista odwrócił. Ponadto może on zostać przedłużony na czas nieokreślony, jako przejawów niechęci dla siebie może być wielka różnorodność. Każdy z nas może być funkcje tego planu. Nawiasem mówiąc, to nie zawsze jest niechęć do niego przenika wszystkie sfery życia człowieka: czasami przejawia się raczej w kategoriach zawodowych, a czasem – w jednostce.

Przyczyny niechęci do siebie

Aby zrozumieć, jak kochać siebie, musisz zrozumieć genezę tej wrogości. Najczęściej nogi wielu naszych problemów „rosnąć” z dzieciństwa. Nie jest to zaskakujące, ponieważ każdego małego dziecka, w rzeczywistości, to czysty arkusz, który ostatecznie wypełniona wysiłków i działań przez innych. Na sercu możemy pozostać na zawsze dwie role: małe dziecko, które pragnie miłości i zrozumienia ze strony rodziny i osoby dorosłej, która nadużywa i kontroluje nas.

load...

I wszystko jest dobrze, bo te dwie części całkowicie znoszą się nawzajem. Jednak jeśli dziecko u dziecka występują problemy, to jest stale obwiniany i krytykowany, że szuka przyczyny tych wszystkich kłopotów dla siebie. A on dochodzi do wniosku, że jest to po prostu złe. Ale czy był dobry, to wszystko byłoby inaczej. W ten sposób dziecko zaczyna odrzucać niektóre z jego cech. W ten sposób nasiona niechęci do siebie do gleby naszej duszy i zaczynają kiełkować.

W niektórych przypadkach rodzice starają kosztem dziecka realizować swoje własne marzenia i oczekiwania, które nie staną się rzeczywistością. Oni nie rozumieją, jak kochać siebie bez niego, a więc starają się rosnąć z dzieckiem, „normalne”, bo tylko w ten sposób mogą oni czuć sympatię do niego. Na przykład, moja matka zawsze chciała, aby mieć żonaty i miał dzieci, a ty wybrałeś karierę. Logicznie rzecz biorąc, to, co teraz czuję się nieswojo, bo nie zadowolić matkę, a ona myśli, że jesteś złą córką.

A czasem nie pasują do społeczeństwa i czasów. Współczesny świat jest tak skonstruowany, że wszyscy jesteśmy, ogólnie rzecz biorąc, staramy się być jak siebie i konkurować w ich sukces. A jeśli osoba jest znokautowany tego przepływu osób, to jest prawdopodobne, że nie będzie w stanie kochać siebie. Jeżeli weźmiemy pod uwagę ten sam przykład z małżeństwa i kariery, a następnie dziewczęta, którzy nie chcą nasze społeczeństwo dążyć do sukcesu, jak lubią gotować zupę do męża, być może nie będzie trudności z przyjęciem własnych wartości.

Wreszcie, czasami sami jazdy w takich warunkach, aby wydostać się z nich nie jest możliwe. Postawiliśmy sobie bar, do którego nie byłby osiągnięty i Maykl Dzhordan z Steve Jobs – i staramy! Na przykład, osoba chce zarobić dużo pieniędzy (dlaczego?), A on idzie do pracy w dużej korporacji z właściwego traktowania pracowników i warunków pracy. Po roku różnymi rezultatami, zaczyna powoli żuć na siebie, bo nie może być model „biuro plankton”. Chociaż ja nie rozumiem, dlaczego są potrzebne.

Innym powodem, że wiele osób ma niechęć do niego – jest to doświadczenie porażki. Niestety, nie wszystkie nasze zobowiązania zostały zakończone sukcesem: projekt może zostać odrzucony, ulubiony kwiat mógłby więdnąć i umiłowani – zerwać z tobą. I w tym przypadku, bardzo wielka pokusa, aby zanurzyć się w winę na uszy i długi czas, aby poddać się samobiczowania. Po poważnych niepowodzeń bardzo trudno jest kochać siebie i zacząć znowu coś zrobić, ale bez niego jesteś skazany na bardzo nieszczęśliwego życia.

Jak pokochać siebie?

Wszystko może być wyraźnie przyczyny i przejawy, jest jednak pytanie, jak kochać siebie, to jest wciąż otwarta. Ale rozwiązać tylko można, bo to jest Twoja samoocena zależy od stanu umysłu. Psychologowie opracowali szereg wskazówek i porad, które będą przydatne i interesujące dla każdego, niezależnie od ich własnej percepcji i postrzegania świata.

Godność i postęp

Można powiedzieć, że kochasz i coś się szczególnie nie za to. Nie jest to zaskakujące, gdyż można zauważyć tylko w pewnych braków i niedociągnięć. Nie wiadomo, kiedy i kto zaszczepił w was zwyczaj, ale fakt pozostaje faktem – to jest bardzo dużo uniemożliwia życia. Ale to niekoniecznie lubią i wstręt do siebie aż do śmierci!

Jak kochać siebie, jeśli nic nie robić? Javascript! Więc zacząć działać w kierunku, w którym najbardziej piękny: praca, hobby, życie osobiste. Jeśli po raz pierwszy wystąpić komplikacje, nie być zdenerwowany – dać sobie prawo do błędów, bo robisz to po raz pierwszy. Pierwszy sukces Cieszcie się i naprawić ten fakt na liście jego osobistych osiągnięć. Spalić nawet zupełny nonsens, na przykład, „nie krzyczał na prostacki ciotki w autobusie” lub „powstrzymał się od jedzenia drugi placek”.

Pamiętaj, aby zrobić listę wszystkich swoich zalet i cech, które odróżniają się od wszystkich innych. Wystarczy odłączyć krytycyzm i docenić siebie jakby z zewnątrz, jest obcy dziewczyna. Wkrótce okazuje się, że jesteś ładna, mądra, itd. … Nie zapomnij co najmniej raz dziennie, aby odnieść się do tych list, a do ładowania ich do miłości własnej.

Uczucia

W naszej kulturze, to skazany manifestację uczuć takich jak urazy, złości, gniewu, smutku. Przyzwyczajamy je ukryć i stopniowo rozczarowany w organizmie, które z jakiegoś powodu ma tendencję do przeżyć te emocje. Jest zatem bardzo ważne, aby dowiedzieć się, jak pozwolić sobie poczuć to, co czujesz, jak poprawnie wyrazić te emocje.

Na przykład, jesteś obrażony przez znajomego. Z przyzwyczajenia, chcę natychmiast ukryć głębsze emocje, a nawet sami do wstydu dla jej wyglądu. Ale nie rób tego! Emocje są naturalne i arbitralne, i znowu reaguje je w jakimś wypadku prawdopodobne, że to zasłużył. Twój przyjaciel naprawdę boli cię, masz prawo do wyrażania jej. Jest możliwe, że nie mogła myśleć o tym, jak nienawidzisz jej zachowanie. I, być może, jest to wygodne do „wytrzeć stopy na”, ale to warto zastanowić się, dlaczego potrzebujemy takiego przyjaciela?

Afirmacje

Istnieje wielkie psychologiczne narzędzie, które stopniowo uczy nas kochać. Nazwał afirmacje. Jej istota polega na mówienie specjalnych formuł słownych, które programują nasze umysły na temat pozytywnego myślenia i postrzegania. Stosując te wzory są tylko kilka razy dziennie, będzie w stanie osiągnąć znaczną poprawę w ciągu miesiąca. Przykładem pozytywnych afirmacji:

 • I – najbardziej urokliwy i atrakcyjny;
 • Świat jest otwarty do mnie, a ja we wszystkim do osiągnięcia sukcesu;
 • Mam piękne ciało;
 • I dać ludziom radość i światło;
 • Źródłem inspiracji jest we mnie;
 • Kocham i doceniam siebie;

Oświadczenia te są tylko próbka – w rzeczywistości nie jest nieskończony zbiór wszystkich możliwych afirmacji. Najważniejszą rzeczą podczas korzystania z nich – pojawienie się w sobie pozytywnej energii i radości. I, oczywiście, regularnie. Ta lekcja powinna mieć czas i wysiłek, a nie wymawia je w pośpiechu – tylko afirmacje zyska siłę w twojej duszy.

Wizualizacja

Innym umysłowe ćwiczenia ukierunkowane na osiągnięcie pożądanego stanu, czyli miłość własna. Twoje zadanie – wszystkie szczegóły sobie wyobrazić, co się stanie, gdy kochasz siebie. Przygotowaliśmy pytania, które pomogą Ci w celu uzyskania pożądanego obrazu ze wszystkimi szczegółami:

 • Co będziesz budzić się rano?
 • Jak będzie wyglądać?
 • Jaki będzie twój chód i gesty?
 • Co robię na co dzień?
 • Co zrobisz?
 • Jakie jest Twoje pytanie?
 • Gdzie i jak można żyć?
 • Dla kogo pracujesz?
 • Jaki będzie twój mężczyzna i dziewczyna?
 • Co robisz w wolnym czasie?
 • Jakie funkcje nie zostały w porównaniu do dzisiaj?

Odpowiedzi na te i inne pytania, wyobraź sobie ten obraz. Spójrz na niego ze wszystkich stron. Dodaj do wizerunku zapachów i dźwięków. Zanurz się w nim, a wy zostańcie w tym życiu krótki okres czasu – co najmniej pięć minut. Po tym, wydostać się z niego i słuchać siebie i swoich wewnętrznych uczuć. Regularnie wykonując to ćwiczenie, będzie stopniowo stają się jednym kogo reprezentują – pewnie i kochać siebie.

Zmiany

Ale miłość własna nie oznacza pokory i akceptacji tych cech, które w oczywisty sposób zepsuć swoje życie i utrudniają osiągnięcie szczęścia. Jest to raczej o tym, jak zarobić te cechy, które wydają się złe, ale w rzeczywistości nie są. Jak oddzielić ziarno od plew? należy przeanalizować, gdzie miały pragnienie, aby pozbyć się tej czy innej jakości. Jeśli powodem – w domniemanym potępienia ze strony innych i zasady „jest to konieczne, i wszystko”, jest prawdopodobne, że jest to brak miłości do siebie i niska samoocena.

Ale jeśli naprawdę kolidować z niektórych funkcji – na przykład, nadwagi lub przyzwyczajenia nosa tam, gdzie nie jest to konieczne – że, ​​być może, jest pozbycie się z nich. W tym celu należy opisać bardziej szczegółowo w jaki sposób można wyświetlić na kartce więc irytujących cech. Dodaj kolumnę, w tym opis negatywnych skutków swoich działań. Myśleć i analizować, dlaczego zachowują się tak (może stać się spokojny i leniwy podejmować żadnych działań). Wreszcie przedstawić szczegółowy plan, w jaki sposób można zmienić wszystko. I nie zapomnij, aby śledzić go religijnie!

Akceptacja

Niestety, nie wszystkie funkcje mogą być zmieniane – przynajmniej bez rozlewu krwi. Tak, i to byłoby smutne, gdyby ludzie mogli zmienić każdy nieprzychylny mu bagatela – pewnie wtedy nasz świat składa się z miliardów doskonałych cyborgów. Zgadzam się, że nie jest bardzo interesująca, aby żyć w takich warunkach!

Jednak, aby zrobić coś z jego niechęci do siebie i swoich indywidualnych cech potrzebnych. A klucz jest w tym przypadku decyzja. W końcu, nikt z nas nie jest doskonały, i można mieć żadnych wad. W niektórych przypadkach, nawet daje indywidualność i niepowtarzalny urok. Dlatego też kochać siebie za to, kim jesteś, bo jeśli coś nie zrobił, nie byłoby cię mieć.

Brzemię przeszłości

On przeszkadza wielu z nas. Jest to szczególnie widoczne na przykładzie stosunków z mężczyznami: jak nie ufamy nowych partnerów do starych oszustwa, należy oczekiwać ich lubić poprzednią linię postępowania, i po prostu myśleć źle o nich. Wszystko to – nasz negatywny bagaż, a niektórzy ludzie mają tak wiele, że nie przeszkadza tylko żyć, ale także po prostu kochać siebie. Z głowy nie opuszcza myśl: „Jeśli to się stało w moim życiu, więc mi się, że coś jest nie tak.”

To nie zawsze jest prawdą. Na przykład, pierwszy komunikacji z mężczyznami nie wskazuje na związek w ogóle, bo wtedy po prostu nie mają doświadczenia w celu oceny i przewidywania sytuacji. W przyszłości, po prostu były one jego norma i zapomnieć o tym, co mogło być inaczej. To nie jest twoja wina – więc osoba jest umieszczony. Ale można analizować swoje błędy i je poprawić – w szczególności, jeśli odpowiedzi na innego rodzaju mężczyzn. W każdym przypadku konieczne jest, aby puścić tego negatywnego doświadczenia i zacząć żyć na nowo.

Czasami sztuka miłości własnej mogą wydawać się bardzo skomplikowane nauki, ale tak nie jest. Przyzwyczajamy skarcić i obwiniać siebie, po prostu dlatego, że czasami dobre nastawienie do kogoś, kto znajduje odbicie w lustrze, wydaje się haniebne. To jest złe, bo tego człowieka – najbliższy, bezpieczne i domu. I za to sam warto kochać całym sercem i duszą.

load...