Jak karmić kota?

Zawartość:

Według statystyk, czyli koty są dziś najpopularniejszymi zwierzętami domowymi. A jeśli jeszcze do niedawna występowali funkcję użytkową (aby łapać myszy i szczury), teraz koty są uważane pełnoprawnymi członkami rodziny i mieszkają z nami ot tak, po prostu dlatego, że ich kocham. My z kolei, więc uczłowieczyć koty, że czasami taka postawa na ich szkodę. Na przykład, wielu właścicieli nie wiem, jak karmić kota i ograniczyć jego dieta składająca się wyłącznie z gotowej paszy. Inni nawet nie przeszkadza, aby kupić specjalne jedzenie i traktuje się ich zwierzęta, które jedzą sami.

load...

Jednak udomowione koty pozostanie tylko zwierzęta, ale nie byle co i drapieżny. A wieków istnienie z mężczyzną nie miała wpływu na ich potrzeby tej żywności, do której są przystosowane przez naturę. Oczywiście, aby zdecydować, jaki rodzaj żywności uraczyć kota – suchy pokarm, albo tzw naturalkoy – ty decydujesz. Ale wiem, że kot jest pomocne, a co szkodliwe, to jest niezbędne do dowolnego hosta. Ponadto, kot dorosły (cat) kotek w ciąży lub kota trzeba karmić na różne sposoby. Co powinno być zawarte w diecie Twojego zwierzaka? Czym różni się o pokarm dla dorosłych kotów i małych kociąt? Jak nakarmić kota, czekając na potomstwo? Spójrzmy prawdzie w oczy.

Ogólne zasady żywienia

Jak już powiedzieliśmy, koty nie straciło drapieżne instynkty i potrzebę jedzenia, typowe dla tego rzędu ssaków. Jedzą koty na wolności? Co będą produkować. Ofiarą przodków naszych domowych kotów były małe ssaki, ptaki, gryzonie i owady. Co jest godne uwagi, a dzikie i domowe koty jedzą całe swoje ofiary. Więc jeść koty to nie tylko mięso, ale wełna, pióra, jelita, a nawet drobne kości. A kot z jego jedzeniem trofeum, a co jest w brzuchu. Dlatego, jagody, zbóż, korzeni i liści (zieleń) stają się również jedzenie dzikich kotów. Należy zauważyć, że mięso (białka) Kot je surowego i wegetariańskie żywności (węglowodanów) w postaci pół-strawione. To podstawa to i potrzeba polegać dieta kota domowego.

Tak więc, w kota domowego diety pokarmów zwierzęcych i roślinnych powinny być włączone, z których większość – to mięso, a więcej – zboża i warzywa. Istnieją jednak pewne ograniczenia. Na przykład, przydatne dla kotów jest uważany wołowiny i drobiu, wieprzowiny, ale je karmić nie jest zalecane. Nieszkodliwe zboża – to płatki owsiane, kasza gryczana, kasza jęczmienna, ryż i. Przydatne warzywa – nieskrobiowych warzywa korzeniowe (buraki i marchew), jak i kapusta, cukinia, ogórki.

W odniesieniu do żywności mleczarskiej, koty mogą być podane tylko niskotłuszczowe niesłodzone produkty mleczne: jogurt, twaróg, Rjażenka. Przaśny mleko jest idealne do karmienia mały kotek i dorosłych zwierząt może powodować niestrawność. Jeśli ciało kota doskonale asymiluje mdły mleko, może też być zawarte w diecie.

load...

W odniesieniu do przetwarzania produktów, takich jak mięso i warzywa mogą być podawane jako surowe i gotowane, i zboża powinny być gotowane owsiankę. Ale i tu nie można mieć kota, więc pieczenie, a nawet innych smażonych potraw. W ogólności, wykaz produktów, które są tabu w diecie kota jest dość obszerna. Oprócz smażonych potraw nie należy podawać kotom, wędzone, marynowane i solone produkty. Są one również przeciwwskazany pikantne przekąski, przyprawy i słodycze. Nie wchłaniany przez rośliny strączkowe kocich ciała (groch, fasola, soczewica) oraz ziemniaki. Nie karmić kota surowych ryb i podrobów, ale gotowane na parze, ponieważ mogą one być zawarte w diecie kota.

Kociąt karmienia

Kocięta, jak ludzkie dzieci, potrzebują specjalnej żywności. Po pierwsze, ich układ pokarmowy nie jest jeszcze przystosowany do jedzenia odpowiedniego dla dorosłych zwierząt. Po drugie, w rosnącym kotek całkowicie różne wymagania w ilości białek i węglowodanów. Po trzecie, w porównaniu do dorosłych kotów z innych metabolizmu dzieci i innych perystaltyki. Dlatego ważne jest, aby nakarmić kotka prawo żywności w trybie właściwym.

Dieta – pierwszą rzeczą, która odróżnia kotka karmienia. Niektórzy eksperci zalecają nawet do zapewnienia dziecku okrągły całodobowy dostęp do miski z jedzeniem, inni są zdania, zamówionego jedzenia w określonym trybie. Jeśli dzielisz pierwszego punktu widzenia, wszystko jest proste: upewnij się, że dziecko w ciągu dnia było wystarczająco dużo żywności i wody. Jeśli jesteś zwolennikiem reżimu, a następnie system wielokrotnego użytku kotów:

 • Do dwóch miesięcy kociak nakarmić pięć lub sześć razy dziennie;
 • Od dwóch do czterech miesięcy, kotek karmione cztery razy dziennie;
 • Sześciu miesięcy kociak już przekłada się na trzy posiłki dziennie;
 • ósmym miesiącem życia, kocięta zaczynają karmić jak dorosłego kota, dwa razy dziennie.

Menu dla kotka jest również różni się od diety zwierzęcia dorosłego. Pamiętacie słynny slogan reklamowy że kotek żołądek mniej niż gilz? Więc pierwsze menu różnica dla dziecka – jest to ilość pożywienia. Chociaż zwierzęta te są rzadko przejadać, nawet w tak młodym wieku. Drugi warunek prawidłowego odżywiania – zrównoważone menu. Co karmić kota, więc nie zaszkodzi, i zapewniają doskonałe zdrowie.

 1. Chude mięso i kurczaka. W postaci surowej, jedynym peremorozhennoe lub parzone, zgarniania lub uwikłany w maszynce do mięsa. Kocięta w wieku trzech miesięcy można podawać mięso, pokroić na małe kawałki. Gotowane mięso bardzo młode kocięta są w postaci puree lub mięsa mielonego, dzieci są starsze to jest cięty lub demontowane na włóknie.
 2. Warzywa w dowolnej formie. Musisz zacząć od przynęty gotowanych warzyw, dając im mięsa. Stopniowo można nauczyć kociaka do surowych warzyw.
 3. Ryby morskie nie tylko i wyłącznie w formie gotowanej kości. Nie jest konieczne, aby dać zarówno mięso i ryby. Ryby karmić kociaka, pożądane jest, nie częściej niż raz dziennie.
 4. Twaróg jest bardzo przydatne i powinny być obecne w diecie dziecka. Dając kotki letniskowych niskotłuszczowe mogą i powinny być na codzień.
 5. Przaśny mleko i jogurt – obowiązkowym składnikiem żywienia kociąt do sześciu miesięcy. Podając te produkty mogą być kilka razy dziennie.
 6. Jaj i sera. Jest to z pewnością użyteczne produkty dla rosnącego organizmu, ale muszą być one podane nie częściej niż raz lub dwa razy w tygodniu.
 7. Grass – niezastąpionym źródłem witamin. A jeśli twój dom jest rozliczana kotka, należy posadzić w doniczce specjalny kota trawy. Sam dziecko zdecyduje, kiedy i ile są witamin, których potrzebuje. Ważne jest, aby mieć stały dostęp do doniczki z ziołami.
 8. I, oczywiście, świeża woda, do której dziecko musi być zawsze dostępna.

Karmienie kota w ciąży

Jeśli Twój ulubiony spodziewa się kociąt, trzeba dbać o swoich nawyków żywieniowych. Należy pamiętać, że podczas gestation kocięta kot diety zależy od czasu ciąży – na każdym etapie przyszłych matek mają różne potrzeby i ilość pożywienia, a jako część menu.

Już w ciągu pierwszych dwóch tygodni od liczby posiłków wzrasta do czterech razy, a ilość żywności o 10%. Nawiasem mówiąc, ilość żywności nie zostanie zwiększona ze względu na ilość porcji, ale ze względu na liczbę posiłków.

Począwszy od trzeciego do siódmego tygodnia ilość żywności wzrosły o 50%. W tym okresie ciąży kociąt mogą być dodawane i ilość porcji. Jednak ważne jest, aby nie objadać zwierzęcia, ponieważ w tym czasie kot może rozwijać otyłości, która jest bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie matki i kociąt zdrowia.

W siódmym tygodniu ciąży, twój kot zacznie jeść mniej, co jest związane ze wzrostem wielkości kotów, a wzrost ciśnienia w jamie brzusznej. Od tego czasu aż do narodzin zmniejszyć ilość porcji, ale zwiększenie liczby posiłków. A oto pełna odmowa jedzenia kota – wyraźny znak rychłego narodzinach małych kociąt.

Jeśli chodzi o skład menu ciężarnej kota, ona jest wymagane kalorii i bogate w minerały i białka żywności. Weterynarzy zaleca się zmniejszenie ilości węglowodanów na rzecz białka żywności, aw każdym razie nie podnieść kalorii z tłuszczu. Który musi zawierać menu cat nienarodzony kociąt?

Połowa dziennej diety – gotowana wołowina. Ponadto jest pewien karmić kota w ciąży twaróg, jogurt, warzywa i zboża. Ciężarna kot będzie musiała dać żółtka i gotowane kurczaka. Naturalna żywność powinna być uzupełniona leków i witamin i minerałów. Jeśli zwierzę jest przyzwyczajone do przetworów spożywczych, a następnie dać mu specjalną karmę dla kotów w ciąży bez dodatkowych witamin i minerałów. Niektórzy właściciele w okresie ciąży i dać koty jedzenie dla kociąt. Jednak przed podjęciem takiej decyzji, należy skonsultować się z lekarzem weterynarii.

Karmienie kastrowanego kota

Dużym problemem właściciele wykastrowanych zwierząt staje się ryzyko kamicy kotów. Dlatego wykastrowany kot dieta jest nieco inny od zwykłego kociego menu. Dieta pozostaje taka sama, ale skład żywności muszą być zmienione. Zadanie – wykastrowany kot produktów paszowych o minimalnej zawartości fosforu, wapnia i magnezu. W tym przypadku głównym warunkiem prawidłowego żywienia – wykluczenie z menu kota ryby w każdej postaci.

Następną rzeczą, którą trzeba zapewnić swoim zwierzakiem – picie dużej ilości płynów, jak wykastrowane zwierzęta mocz znacznie mniej, co również staje się ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych. Jest to szczególnie istotne dla zwierząt przekazanych do suchej karmy. Dlatego wielu lekarzy weterynarii zaleca karmienie kastrowanego kota tylko naturalnej żywności. Jeśli kot jest przyzwyczajony do suchej paszy, a następnie spróbuj stopniowo zastąpić go mokrym konserw. A jeśli to nie działa, a następnie wysuszone granulki moczyć w mleku lub wodzie.

Innym ryzykiem po kastracji – rozwój otyłości u kota. W związku z tym, zwierzę nie może objadać i dać mu tłustych. Warto również zwrócić uwagę na kaloryczności produktów, z których jedzenie jest gotowane lub liczby kalorii podanych na opakowaniu z gotowym jedzeniem. Nie jest zbędna i tygodniowe dni postu. Jednak jest przydatna nie tylko dla wykastrowanych zwierząt.

Są one również na zęby i dziąsła ryzyka wykastrowanych kotów. Jeśli twój kot zjada gotowej paszy nie jest powodem do niepokoju. Takie pasze zawierają dodatki żywieniowe dla profilaktyki chorób zębów. I dla wykastrowanych kotów, jedzenie naturalkoy, warto uwzględnić w diecie mięsa, pokroić na duże kawałki. Będzie to również zapobiec rozwojowi choroby dziąseł i próchnicy.

W ten sposób naturalny pokarm dla zwierząt wykastrowanych nie musi zawierać ryby. Jej głównym skład – chuda wołowina i kurczak, płatki, ser i warzywa. Możliwe jest również, aby przenieść zwierzę mocy łączy się i mu pełny posiłek i przygotowaną żywność.

Gotowe pasze i żywność naturalna

Karmienie kotów tzw naturalkoy pewnością przydatne do korzystania Konserwy kota. Chociaż producenci gotowych pasz twierdzą, że ta żywność jest zrównoważony, i nigdy nie będzie w stanie osiągnąć taki sam bilans podczas karmienia kotów naturalkoy naturalne zalety żywności są niezaprzeczalne.

Po pierwsze, jest naturalnym kotów genetycznie zmienione. Po drugie, pełne naturalnej żywności przedłuża żywotność kotów domowych. Po trzecie, żywność nie zawiera żadnych sztucznych dodatków i konserwantów, które są częścią każdej gotowej paszy. I po czwarte, to jest po prostu pyszne. Wyobraź sobie, że twoja dieta będzie się składać wyłącznie z konserw i krakersy. Jak znaleźć taką perspektywę? Więc pomyśl zanim zaczniesz regale kotu suchą karmę, nie ważne jak wysoka jakość i zrównoważony było.

Tak, że podczas karmienia naturalkoy zachować równowagę białek, tłuszczów i węglowodanów, to trzeba pamiętać, tylko proporcje: główną część diety mięsa i produktów mlecznych, a dodatkowe część diety – zboża i warzywa. Naturalnie, naturalnej żywności gotować też muszą, zgodnie z zasadami i w żadnym wypadku nie można uznać naturalkoy jedzenie ze stołu.

Jeśli wolisz gotowe suche lub mokre paszy, a następnie wybrać z nich tylko najwyższej jakości i dobrze udowodnione. Nawiasem mówiąc, kierując preferencji zwierzęcia jest niemożliwe, jak środki smakowo-zapachowe mogą być uzależniające do suchej paszy i stałe. W tym przypadku, jedzenie samo w sobie nie będzie różnić się jakość i zrównoważony skład, a zwierzę zaczyna uparcie odmawiają jakiejkolwiek innej żywności.

Jak jedzenie – na sucho lub na mokro – aby dać pierwszeństwo? Nie ma prostej odpowiedzi: jedzą puszki konserw. W tym przypadku znacznie ważniejsze – tylko zakupić najwyższej jakości żywności. I niech znacznie droższe, ale w suchym jedzeniem nie prowokować rozwój kamicy swojego zwierzaka, dermatoz lub zapalenie błony śluzowej żołądka.

Karma Super Premium i nie nadają się do codziennej diety. Fakt, że są one przeznaczone tylko dla okresu szkolenia zwierząt na wystawach, a ich głównym celem – aby poprawić wygląd kota. Nie pasza dla dorosłych (za wyjątkiem zwierząt ciężarnych) na sucho lub na mokro żywności przeznaczonej dla kociąt, i vice versa. Jeśli karmimy oznaczony przedział wiekowy, a następnie postępować zgodnie z zaleceniami producenta.

Ale ostateczna decyzja na korzyść rodzaju żywności lub paszy gotowy przyjąć Cię. Po tym wszystkim, jesteś odpowiedzialny za tych, którzy oswojone.

load...