Jak jeść i być traktowane na zaostrzenie choroby wrzodowej dwunastnicy 12

Zaostrzenie choroby wrzodowej dwunastnicy lub 12 żołądka wyleczyć na stałe. Ale jeśli lekarz pozwoli pacjent pozostanie w domu, jest on zobowiązany do ścisłego przestrzegania jego postanowień. Przede wszystkim to jest dieta z dwunastnicy podczas zaostrzenia, które są wystarczająco wytrzymałe. Jakie leki wziąć, jak jeść pacjenta i zapobiec powtórzeniu się ataku, to powie statya.Oglavlenie:

load...

Zasady diety

Przede wszystkim zadbać o żywności dietetycznej:

Pierwsze 5-7 dni pacjent polecamy następujące potrawy i produkty:

 • Grzanki z białego chleba namoczone w mleku lub bulionu; Potrawy
 • Wykonane z mięsa mielonego i parzona – tłuczone ziemniaki, kluski, soufflés;
 • Gotowane omlety i jajecznica;
 • Płynnej owsianki, gotowane w mleku – owsianych, kaszy manny;
 • Zupy lli_1, które są śluzowych buliony z kaszy, przyprawione masła lub śmietany;

 • Masła i bulionu biodra.

Ważne! musi być mleko lub śmietana w diecie. Zneutralizować kwas solny Ze względu na właściwości zobojętniania kwasu.

load...

Dieta musi być koniecznie

Mleka lub śmietanki. Po 5-7 dniach diety poszerzamy powodu czerstwiały (bez skórki), biały chleb, słaba herbata i puree z ziemniaków i marchwi.

Po 3-4 dniach od rozpoczęcia leczenia zaostrzenia choroby wrzodowej 12 wrzód dwunastnicy wolno stosować mniej rygorystyczne diety №1. Kiedy jej mięso i ryby nie przepuszcza się przez maszynkę do mięsa. Pozwolenie jeść owsiankę lepkie i nie puree wegetariańskie zupy (wyjątek – kapusta).

Ścisły zakaz ma zastosowanie do następujących produktów spożywczych:

Czy kiedykolwiek próbowałeś schudnąć? Sądząc po tym, że czytasz te linie – zwycięstwo nie było po twojej stronie.

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

 • Mięso, grzyby, ryby i wzbogacane buliony warzywne i zupy oparte na nich;
 • Smażonych potraw;
 • Tłustych mięs i ryb; Tapas
 • Lli_1;

 • Mięsne, rybne i warzywne;
 • Wędzonki i marynaty;
 • Ostre przyprawy i przypraw – pieprz, chrzan, musztarda;
 • Czarnego chleba i produktów z ciasta;
 • Nie

 • Puree surowe warzywa i owoce;
 • Lodów i napojów alkoholowych.

Uwaga! Pacjentowi zaleca się je 5-6 razy dziennie, ponieważ Food neutralizuje się kwas solny i nie pozwala na jej niekorzystny wpływ na tkankę śluzówki układu trawiennego.

Trzymać się diety powinny być nawet przy długotrwałej remisji

Choroby. Trzymać się diety №1 powinna być przez 3-4 miesięcy. Podczas leczenia pacjenta, obserwować ją przez 3-4 miesięcy po wypisie ze szpitala. Następnie należy przejść na dietę №5, że pozytywnie odniesie się do gulaszu, gotowane lub smażone bez skorupy mięsa i ryb.

Należy zwrócić uwagę! O tłustych, smażonych, pikantnych przypraw i przypraw, marynat i sosem pikantnym, wieprzowina i baranina tłuszczu zapominać nawet w trakcie stabilnej remisji, która trwa już od kilku lat.

Ogranicz słodycze z owrzodzeniami

W przyszłości, wziąć jedzenie w dobrze ustawionego czasu i co najmniej 3-4 razy dziennie. W przypadku zgagi i zarzucania „kwaśny”, ograniczyć produkty bogate w skrobię. Dotyczy to przede wszystkim cukru, słodyczy i wyrobów cukierniczych.

Farmakoterapia ostrej

Objawy ostrej choroby wrzodowej dwunastnicy – jasne i typowe. Ci, którzy doświadczyli nawrotu, dobrze pamięta charakteru bólu i dyskomfortu, które mówią o kolejnym zaostrzeniu.

Ważne! Nie angażują się w samokontroli i samoleczenia! Po tym wszystkim, ból może wskazywać, krwawienie i perforacji wrzodów. Podobne objawy towarzyszą choroby niedokrwiennej serca, kamica żółciowa, zapalenie pęcherzyka żółciowego i zapalenia trzustki ataku. Jeżeli którykolwiek z tych warunków wymagają natychmiastowej pomocy lekarskiej.

0. Choroba atakuje błony śluzowej przewodu pokarmowego

Systemu. Ponieważ niektóre z leków stosowanych niezgodnie z wydzielniczych i motorycznych funkcji dwunastnicy, powodując kołatanie serca, zawroty głowy, osłabienie, nagłe skok ciśnienia krwi, itp, powinny być podejmowane wyłącznie na zlecenia lekarza i nie przekracza określonej dawki.

Nawrotów metody zapobiegania

Zaostrzenie choroby wrzodowej pojawia się jesienią lub wiosną. Dlatego we wrześniu-październiku i marcu-kwietniu przeprowadzić leczenie zapobiegawcze.

 • Dodatek do leków przepisanych pacjentom woda mineralna – numer Essentuki 4, Smirnoff, Slavyanovskaya, Borjomi. Godziny, numer, a temperatura decyduje o gastroenterologa.
 • Jeść w tym czasie powinna być 5-6 razy dziennie. Aby upewnić się, że posiłki podzielone wymaga organizacji i wysiłku. Kolejna noc myśleć o tym, co się na przekąskę w pracy. Aby to zrobić, dopasowanie jabłka, mleko, sery, ciastka lub kanapki z serem i masłem.
 • Na obiad najlepsze miejsce jest uważane za dietetyczne jadalnia z restauracji lub diety. W przypadku ich braku, gotowane mięso, ryby lub puree mogą być podjęte w termosie. Zamiast zupy, wypić szklankę herbaty z śmietany lub mleka i pierwszego wieczoru do jedzenia w domu. Wszystkie posiłki powinny być gorące i pasują №1 wymagania dietetyczne.
 • Ważne, aby nie przemęczać fizycznie, emocjonalnie i uniknąć stresu w tym czasie. Staraj się spać co najmniej 7 godzin i spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu. Ciepły prysznic w nocy, uspokajających i witamin przepisane przez lekarza, pomaga w leczeniu i zapobieganiu ostrej choroby wrzodowej 12 wrzód dwunastnicy.

5. Woda mineralna „Borjomi»

Wielu ludzi żyje z tą chorobą starości, a jednocześnie są w stanie pracować i radosny. Mamy nadzieję, że będzie tak samo!

Potajemnie

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

load...