Jak gotować w multivarka pilaw z mięsa jagnięcego

Zawartość:

W multivarka można przygotować autentyczną orientalny pilaw. To danie jest jak prawie wszystko. To smaczne, obfite i zdrowe. Aby zamiast pilaw okazało nie zadzierać z mięsem, trzeba znać i przestrzegać pewnych zasad jego sporządzenia. Począwszy od procesu zamówień i dostaw żywności wykończenia pilaw na stole, trzeba postępować zgodnie z instrukcjami poniżej. I wtedy nie będzie miał żadnego rozczarowanie swoich możliwości, każdy szans Multivarki. W domu będzie z dumą powiedzieć znajomym co wspaniała gospodyni przygotowuje risotto.
Powrót do spisu treści

load...

Wybór produktu

Jak wybrać ryżowy pilaw

Przede wszystkim trzeba zrozumieć, jaki rodzaj ryżu pilaw nadają się do tego. Pierwsza zasada – trzeba wybrać zbóż w przezroczystym opakowaniu. W tym przypadku będzie oczywiste, czy jest to pakiet pyłu i okruchy ryżowej. Jeśli tak, oznacza to, że ta odmiana nie nadaje się, ze względu na jego kruchej zboża i zawierają dużo skrobi. Szybko się rozpaść, a ziarna trzymać się razem. Doskonały gatunek do pilaw – „chan” i „Thai”.

Ten ryż jest pyszne, i danie z Okazuje krucha. Jeśli sklep nie jest duży asortyment zbóż, może być wybrany przez następujące kryteria: średniej wielkości ziarna, małego przezroczystego, lekko żółtym zabarwieniu. Jest to najlepsze rozwiązanie dla obecnego pilaw. Druga zasada – nie kupić ryż parboiled. Fakt, że zboża przetworzone pary, raport pisząc na opakowaniu parzony. Dobre dla pilaw i wydłużoną postać, ale w przypadku, gdy jego ziarna są mocne i nieco przezroczysty.

Co wybrać jagnięcina

Następnym krokiem jest zakup mięsa, czyli jagnięcina. Jest to bardzo cenny produkt, który nawet przekracza wartość kaloryczną wołowiny. Jagnięcina jest niezwykłe ze względu na jego tłuszczowa zawiera śladowe ilości cholesterolu w porównaniu z innymi rodzajami mięsa. Wielu nie podoba specyficzny smak i zapach baraniny. Ale to szybko i łatwo zaradzić: podczas przygotowania posiłków umieścić rozmaryn i tymianek.

Można je łatwo sobie z tym wada wątpliwa, a mięso soczysty i smaczne, bez smaku. Pilaw najlepiej pasuje ostrze i mostek jagnięcy. Mięso powinno być różowe i niewielką ilość tłuszczu. Jeśli jest ciemno czerwony kolor i tłuszcz ma żółtą barwę, dzięki czemu zwierzę stare i słabo zasilany. Mięso to będzie trudne, żylasty i będzie wymagać dużo czasu na jego przygotowanie.

load...

Na wybór przypraw i przypraw

Przypraw i przypraw korzennych, które są stosowane do wytwarzania pilaw zwykle podane w recepturze. Ale nic nie stoi gospodyni dodać swoje ulubione danie przyprawy, pomimo faktu, że nie zapewniają one listę produktów. Tutaj szerokie pole do eksperymentowania ze smakami, które dają przyprawy.

Jednak w tym przypadku jakość potraw jest bardzo dobre jak oczekiwano dla receptury. Prawdziwe uzbecki pilaw jest nie do pomyślenia bez kminku (w tym czarnym) i berberysu. Często wykończone danie posypać ziół: majeranek, bazylia, kolendry. W sklepach można kupić gotowy zestaw przypraw do pilaw. W takim przypadku, jeśli zostanie podjęta decyzja o użyciu kilku różnych przypraw i przypraw, to powinien wiedzieć, że są lepsze i bardziej aromatyczne niż w szklanych pojemnikach w papierowych torebkach.


Powrót do spisu treści

Gotowanie pilaw korzystając Multivarki

Multivarka dość nowe urządzenie na naszej polskiej kuchni. Do każdej z nich dołączony szczegółowymi instrukcjami z wieloma zwojami, które mogą być wytwarzane z zastosowaniem tej techniki. Jednak ci, którzy często używa multivarka, odkrywając nowe możliwości tego urządzenia, pozwalając jej wejść, na przykład prawdziwe uzbecki pilaw. Aby to zrobić, po prostu trzeba przestrzegać pewnych zasad, które są wykorzystywane podczas przygotowywania pilaw w kocioł, i uwzględniać specyfikę Multivarki, aw szczególności jej tryby.

Prosty przepis na pilaw z jagnięciny w multivarka

Do wytwarzania naczynia 2 cebule potrzebne wartości średniej 2 marchewki, 1 kg mięsa baraniego, 1 kg ryżu, głowy czosnku, 50 g oleju roślinnego, tłuszczu jest pożądane owce wielkość plaster jaja. To daje kolor risinkam bursztynu i niepowtarzalny smak. Przyprawy i przyprawy gospodyni podnosi się. Wytwarzanie dowolnego pilaw ma cechę: marchewki może być cięty na paski lub pierścienie. Ale coraz częściej znajdują się w recepturach pokrojonymi w paski. Niektóre gospodynie wolą marchewkę utrzeć na tarce, ale to pomyłka. W tym przypadku, smak pokarmu zmienia się, ponieważ startą marchew zbyt szybko daje sok.

Pierwszą rzeczą, którą trzeba dobrze umyć z ryżem. W tym celu należy prawidłowo, trzeba zmienić co najmniej 7 wody. Podczas spłukiwania, ogon nie powinien ugniatać lub pocierać ręce, trzeba wykonać proste ruchy wymieszać. Gdy ryż jest całkowicie czysty i czysta woda, powinna ona być nasączone wrzącej wody w temperaturze pokojowej przez co najmniej godzinę.

Następnie przystąpić do cięcia mięsa baraniego. Pilaw jest tylko mięso i tłuszcz nie mieszka. Może on być zastąpiony kurdjuchnyj. Mięso jest cięty na małe kawałki i przemywa się bieżącą wodą. Następnie należy go przesunąć w durszlak. Dopóki woda spływa, niech nam gotowane warzywa. Cebule pokroić w pół pierścienie i marchew – julienne. Ponieważ jest to pożądane przygotowanie przypraw berberysu, kurkuma i curry.

Dojazd do zirvak przygotowania. W multivarku trzeba umieścić zdolność do pilaw i ustawić tryb „Pieczenie mięsa” .Powierzchnia, co jest potrzebne do gotowania, trudne do przewidzenia. To zależy od soczystości mięsa i jego miękkość. Po 4-5 minutach rozgrzewania Multivarki (ważne jest, aby nie przegrzać), wlać olej i poczekać, aż świeci. Obok położył posiekane na kawałki kurdjuchnyj tłuszczu. Jak tylko zaczyna przypominać kolor karmelu, usuń ją łyżką cedzakową. W temperaturze wrzenia oleju pominąć cebuli półpierścieni, i mieszając, należy oczekiwać, gdy staje się złotem.

Następnie delikatnie wzdłuż ściany, tak aby nie zmieniać temperaturę oleju, rozłożone kawałki jagnięcia. Do jego przygotowania będzie potrzebował co najmniej 20 minut. Multivarka mięsa gotowość może być określona przez olej, jak tylko to staje się oczywiste, a następnie przyszedł lay przyprawy i marchewki.

Kurkuma dać wodzie nie tylko niesamowity smak, ale także piękny kolor. Jeśli zakupiony suszonych liści kurkuma, trzeba je traktować z ostrożnością: są one pozostawione na dłoniach jasne żółte plamy, które są słabo wypranych. Po wszystkich niezbędnych przyprawy, sól, marchew dodany do zirvak, w dawnym reżimem musi kontynuować gotowanie przez kolejne 10-15 minut. Jeśli dodać łyżeczkę cukru, to pomoże ujawnić smak wszystkich produktów są w multivarka. Potem położył wcześniej spoczywał w ryżu durszlak, dostosowane zirvak powierzchni.

Ponadto należy ostrożnie wylano do wody z naczynia, tak, że obejmuje ona produkty nie więcej niż grubość małego palca. Tak, że płyn jest równomiernie rozprowadzane nad garnkiem ryżu trzeba przebić w kilku miejscach z drewnianym kijem. W środku „zakręcony” kasztanowych całego gotowania czosnku. Po tym, pokrywa jest zamknięta, a tryb jest ustawiony na „Para” przez 15 minut. Jeśli taka funkcja w multivarka nie, wybierz inny, odpowiedni do gotowania ryżu. Po sygnał, że reżim „Para” zakończy swoją pracę, trzeba otworzyć pokrywę i zamknij ją ponownie. Pozostawiając w ten sposób pulę parowa, ale tryb „ogrzewanie” nie musi być odłączony. Pozwoli to na wodzie „spacer”.

Klasyczny przepis na pilaw z jagnięciny w multivarka

Ten pilaw, ze względu na kompozycję składników, można uzyskać ostre i trochę kwaśny. Na jej wytwarzanie muszą 2,5 multistakana wody, 1,5 multistakana ryżu, 0,5 kg baranina 1 cebula średnia wielkość, marchew 1, 1 pomidor, papryka, przyprawy, sól, 100 g oleju roślinnego. Przede wszystkim przygotować warzywa: posiekać pół-ringi i marchew – julienne. W multivarka podsmażyć cebulę na złoty kolor. W tym celu, urządzenie musi być zainstalowany system „pieczenie”. Podczas zazharki cebulę pokroić w kawałki mięsa i obranych pomidorów. I mamy również pokroić w cienkie plasterki.

Raz staje się jasne, że cebula jest gotowa, układać w misce, przemywa kawałki mięsa, marchwi i pomidorów. Produkty w multivarka trzeba wymieszać i zamknąć pokrywę. Zastrzegamy zirvak przygotować przed końcem reżimu. W tej chwili przygotowujemy się do zakładki Rys. Należy starannie płukane w wodzie i zalać wodą w temperaturze pokojowej. Po sygnale zegara, aby otworzyć pokrywę i umieścić w multivarku soli, przypraw i ryżu. Nie zapominaj, że receptura zapewnia 1,5 szklanki wody, która jest dodawana do miski z jedzeniem. Jest to konieczne, aby zapewnić, że ciecz jest równomiernie rozprowadzany w mieszaninie produktów. Następnie trzeba ustawić tryb multivarka „Pilaf”. Jak tylko usłyszysz sygnał timera, trzeba otworzyć pokrywę i mieszać ryż, a następnie pozostawić w multivarka pod pokrywa zamknięta przez kolejne 20 minut.

load...