Jak gotować suchą szarlotkę?

Zawartość:

Istnieje wiele receptur wypieku wykorzystaniem jabłek. Owoc ten jest dostępny, a więc jest często używany jako główny składnik dla różnych ciast. Ale wielu nie lubią angażować się w przygotowanie tych potraw ze względu na długi i żmudny proces ugniatania. W tym przypadku nie ma wspaniałą alternatywą – do wypieku ciasta z suszonych jabłek. Jego cechą jest to tylko suche składniki wchodzące w skład kompozycji. Aby przygotować wypiek potrzeba minimum produktów i wysiłków. W tym przypadku, ciasto jest niezwykłe, bardzo delikatny, topienia w ustach.
Powrót do spisu treści

load...

Potrzebne składniki i gotowanie

Przygotowanie suchej ciastko w jednej z najbardziej popularnych receptur dla których chcesz wziąć:

 • 200 g mąki;
 • 200 g kaszy manny;
 • 200 g cukru;
 • 2 łyżeczki proszku do pieczenia i 4 g wodorotlenku sodu;
 • 100-150 g masła lub margaryny;
 • Wanilia, cynamon.

Do napełniania potrzeba 1 kg jabłek i cukru do smaku.

Gdy wszystkie składniki są przygotowywane, jesteś gotowy i to było ugotowane.

 1. Wstępnie przygotowuje się warstwę mąki ciasta. Aby to zrobić, dobrze wymieszać mąkę, cukier i cynamon. Następnie do otrzymanej mieszaniny i grysiku sody lub proszku do pieczenia dla testu. Po ponownym wymieszaniu suchej część tortu będzie gotowy do dalszego wypieku.
 2. Teraz można przystąpić do przygotowania nadzienia jabłkowego. Wymagać to będzie jasne jabłko obrać i zetrzeć je na grubej tarce. Następnie składany do miski i wymieszać z cukrem do smaku.
 3. Piec ciasta najlepiej na patelni żeliwa lub formy metalowej. Wstępnie wybrany do przygotowania potraw powinno być dobrze smarować masłem.
 4. Ponadto należy natłuszczonej dno misy lub kształt układ trzeciego suchej mieszaniny. To na pewno musi być starannie wyrównane i górna pokrywa jabłkowym. W tym celu wymaga połowę zebranej masy. Jabłka powinny być rozłożone w małych porcjach tak, aby były rozmieszczone równomiernie.
 5. W górnej części warstwy ciasta również składa się z suchej cyklu, którą trzeba wlać do napełniania.
 6. Gotowe do pieczenia szarlotki, składniki według przepisu trzeba pokryć olejem. Będzie to wymagało ruszt go na grubej tarce i rozprowadzić równomiernie na powierzchni. Ważne jest, że cały placek pokryta olejem. W procesie pieczenia, będzie topnieć i impregnowania warstwy mąka dobrze.
 7. Piec do gotowania musi być ogrzewana do 200 ° C. Czas pieczenia jest – 35-40 minut. Gotowe ciasto powinno być dobrze rumiane.
 8. Gdy piec danie można posypać cukrem pudrem, następnie schłodzić i dopiero wtedy ostrożnie pokroić na kawałki a la carte.

load...

Powrót do spisu treści

Ważne porady i wskazówki

Suche ciasto jabłko smakuje lepiej, jeśli gotować, aby wziąć trochę cierpkie owoce. Jeśli są one słodkie, dodać niewielką ilość kwasu cytrynowego.

Ci, którzy upiec ciasto, stosując ten przepis po raz pierwszy spotykają się często z braku jabłek lub nierównomiernie rozprowadzać je na powierzchnię do pieczenia. W wyniku tego, pierwsza warstwa mąki nie może chłonąć i pozostają suche. Ale doświadczenie tym razem nie jest to konieczne, ponieważ nie wpłynie na smak pozostałej części.

Suche ciasto przepis jest idealny dla tych, którzy lubią słodkie wypieki. Ilość cukru może być zmniejszona, jeśli jest to pożądane, będzie to również zmienić i smak potrawy.

Aby ciasto było bardziej łagodny, które można umieścić na powierzchni oleju jest większa niż podano w przepisie. Aby łatwo pocierać ją na tarce, to powinno być dobrze mrożona.

Gotowy suchy placek z jabłkami daje bardzo miękkie i czasami trudno jest wydostać się z kształtu. Dlatego trzeba ją pociąć na kawałki starannie. Zastosowanie gotowania papier do pieczenia nie jest zalecane, ponieważ większość z soku jabłkowego będzie przepływać pod nim, i jest wchłaniany w suchej mieszanki. W wyniku pieczenia nie jest dość soczysty.

W niektórych recepturach wskazują, że jabłka mogą być dodawane do tartych marchwi lub squasha. Z tego tortu będą smakować jeszcze lepiej.


Powrót do spisu treści

Suche szarlotka – unikalny smak i korzyści

Ponadto w celu ułatwienia przygotowania i doskonały smak, suche ciasto jest również bardzo zdrowe danie. Obejmuje ona jabłka w postaci wypalanej, które mają wiele użytecznych właściwości. Dla człowieka, są one doskonałym źródłem wielu witamin i substancji, takich jak przeciwutleniacze. Również w tych owoców zawiera pektyny, garbniki, flawonoidy, pozwalając zachować zdrowie, zwalczanie zakażeń i usuwania toksyn z organizmu.

Poza jabłkami pieczone są lepiej wchłaniane, tak że suche ciasto, przepis, z których są one obecne, to wyjątkowa gratka. To z pewnością cieszyć się zarówno dzieci jak i dorosłych, a jednocześnie doskonale ozdobić nie tylko zwykły rodzinny obiad, ale także świąteczny stół.

load...