Jak gotować ryż ostry?

Gotowany ryż – to najczęstsza naczynie na naszej planecie. Aby to popularne danie z ryżu często wymagane jest kruchość. A jeśli włączyć ryż w nieciekawej bałagan może nawet dziecko, to nie każda kobieta wie, jak gotować ryż kruchy.

load...

Więc pytanie, prędzej czy później, wszyscy kucharze są podane. Nie śledzić, rys slipnetsya lub spali, zdjąć z ognia, zanim ryż jest wilgotne.

Dlatego podczas gotowania ryżu należy przestrzegać kilku ważnych zasad:

 • Woda jest zawsze wymagane dwa razy więcej niż planowane gotować ryż;
 • Zastaw ryż dopiero po wodę do wrzenia;
 • Przed gotowania ryżu przemywa się kilka razy z przepływającej wody, dzięki czemu są wypłukiwane z nagromadzonych pyłów;
 • Woda nigdy nie dodać przyprawy, ryż gotować dla siebie;
 • Pamiętaj, aby przykryć rondel z pokrywką, lepiej przejrzysty, dzięki czemu można kontrolować proces gotowania;
 • Ryż gotować wystarczy mały ogień i nigdy nie otwierać pokrywy, nie można wypuszczać parę;
 • Na patelni ognia z ryżem powinien spędzić dokładnie 12 minut, kolejne 12 minut potrawa powinna wstać, chodzić.

Dopiero po tych wszystkich kroków, można otworzyć pokrywkę i dodać przyprawy smakowe ryżu. Dopiero teraz można dodać olej, sól, pieprz, lub dodać pojazdów.

Odmiany ryżu wielka różnorodność jakiegoś po prostu nie jest przeznaczony do gotowania krucha, czy też jest trudne do przygotowania.

Rozważmy kilka odmian ryżu więcej:

 1. Ryż brązowy jest usuwana tylko w górnej warstwie okładkowej. Jej ziarna zawierają otręby skórki. Jest to skóra z ryżem i nazwał go odcień brązu. Smakosze z całego świata mówią, że ryż brązowy różni niesamowity smak i aromat. Gotować kruchy brązowy ryż jest trudniejsze do przyrządzenia dwukrotnie potrzebują więcej wody niż zwykle do gotowania ryżu. I bądź cierpliwy, brązowy ryż przygotowuje się około czterdziestu minut.
 2. Ryż Basmati jest inny przyprawione orzech i delikatną konsystencję. Zwykle wytwarza się go ze złożonych kuchni krajowej, które wymagają zwiększonej lepkości produktu. Basmati jest niemożliwe gotować krucha.
 3. Ryż jaśminowy jest bardzo czuły i ma specyficzny smak. Pod koniec gotowania, zawsze okazuje lepkie i bardzo przestronne. Ryż jaśminowy jest gotowane krucha.
 4. Arborio, risotto, już tytuł jest jasne, że głównym celem tej odmiany ryżu gotuje swoje ulubione włoskie danie – risotto. Gatunek ten jest przeznaczony do wytwarzania gęstej kaszy ryżu. Jeden Arborio zboża pochłania pięć razy bardziej płynny niż waży się! Gotować krucha Arborio nawet nie być w stanie gotować włoskie.
 5. Paella Valencia, inna miękka odmiana ryżu służy wyłącznie do gotowania paelli. Luźny nie jest parzona.
 6. Czarny ryż znaleźć w naszych supermarketach jest trudna i za cenę, to jest kilka razy droższe niż zwykle. Czarny ryż ma specyficzny smak ziół. Jest on stosowany w przygotowaniu wschodnich traktuje. Luźny nie jest parzona.
 7. Czerwony ryż. Ta odmiana ryżu ma wyraźny orzechowy smak. Mocno gotowane miękkie i stosowane do wytwarzania różnych mieszanek Azji. Luźny nie jest parzona.

W naszym kraju najbardziej znanym danie ryż – pilaw. Aby przygotować się do kruszenia pilaw kucharzy wymyślić setki receptur, to pilaw każde ziarnko żyć własnym życiem. Jak gotować pilaw krucha? Postępować w ten sam sposób jak w przepisie do gotowania ryżu oddzielnie, nie przynosząc aż ryż całkowicie ugotowane, zdjąć z ognia, bez konieczności otwierania pokrywy. Po usunięciu risotto z ognia i odstawić, on popłynął w swoich smaków. Obecnie ten pilaw zostaną rozrzucone na płytach swoich gości.

load...

Nowoczesne kochanki coraz zadać pytanie, jak gotować ryż kruchy w kuchence mikrofalowej? I czy to możliwe? Jest to możliwe, ale trzeba zaopatrzyć się bakeware. Działać zgodnie z zasadą już znany, najpierw umyć ryż dobrze, a następnie zagotować wodę, a dopiero potem wlać ryż do pojemnika. Umieszczać kuchenki mikrofalowej w trybie wysokiej mocy i czekać na wynik 12 minut. Po wyjęciu z kuchenki mikrofalowej ryż, niech chodzić, a następnie dodać przyprawy i służyć.

Bon appetit!

load...