Jak gotować pizzę – niuanse Home Cooking

Zawartość:

W ciągu ostatniego stulecia, produkcja procesu pizzy nie zmieniła się znacznie, o ile oczywiście przymknąć oko na fakt, że nowoczesne piece zastąpiły centrum wiekowej. Wszystko inne, włącznie z tradycyjnie ręcznego wytwarzania ciasta i napełniania, pozostały niezmienione. Klasyczna włoska pizza nie jest zrobione „w pośpiechu” i nie lubi zamieszania, cały proces powinien być celowe i mierzone.

load...

Przed gotować pizzę w domu, staramy się tworzyć w kuchni, że wyjątkowa atmosfera, która unosi się w kuchniach Włoszech. Albo przynajmniej inspirowane z odpowiednim nastroju. Sposoby gotować pizzę w domu dużo, ale każda kobieta decyduje za siebie, jak gotować pizzę, i jaki rodzaj receptury będzie jego atut. Ponieważ wiele zależy od dostępnego czasu preferencji smakowych i nastrojów.

Niuanse domowej pizzy

W domu, pizza jest gotowane po prostu i można upiec mu żadnej gospodyni – nawet posiadając wybitne talenty kulinarne. Domu gotowania pizzy można piec w piekarniku lub smażyć na patelni, gotować w kuchence mikrofalowej lub na parze – tutaj nikt nie będzie dekret, i jesteś wolny, aby działać na swój własny sposób, wybierając przepis i sposób przygotowania.

Jeśli zacząłeś upiec pizzę w piekarniku, konieczne jest, aby ciasto drożdżowe. Piec piec do pizzy na dwa sposoby – bezpośrednio na tacy lub w okrągłym kształcie do pieczenia. Jednak subtelnych forma do pieczenia jest szczelnie grubość nie może być mniejsza niż trzy milimetry. Jeśli upiec pizzę na blasze, to powinny być smarowane (najlepiej roślinny). Jednak ze słodkim pizzy gotowania, można użyć oleju, ale należy posypać mąki do pieczenia, pizza jest nie przegrzać.

Cokolwiek wybierzesz przepis ciasto, ciasto do pizzy nigdy nie przewrócił. Ciasto jest po prostu położył się na blasze lub patelni i przeciągnął się równomiernie na całej powierzchni rąk. Przed wysłaniem pizzę w piekarniku, należy stanąć na 5-7 minut. Czasami pizza nie jest umieszczana w piecu natychmiast i piec aż do połowy pierwszego ciasta bez wypełnienia (tworząc ostry). A dopiero potem je zdobyć z pieca, rozłożone warstw wypełniających i wysyłane do pieca aż gotowane.

load...

Zasadą jest, że pizza nie potrzebuje więcej niż połowę czasu, ale każdy pizzę specjalnego, dlatego jeden pizzy przepis jest inny, nawet czas gotowania. Przykładowo, ciasto do pizzy może być cienkie lub grube. Cienkie ciasto upieczone przez dwadzieścia minut, a grubsze ciasto musi być pieczone przez prawie godzinę, ale jest to konieczne, aby zmniejszyć ogień.


Ciasto drożdżowe na pizzę

Klasyczny przepis pizzy – pizza z ciasta. Jednakże, pizza ciasto jest wykonana w ramach systemu uproszczonego, a przepis jest bardzo różni się od ciasta przepis na polskich ciast. Dlatego domowej pizzy może być doskonałą alternatywą do pieczenia ciasta drożdżowego.

Składniki:

  • Mąka – 1 filiżanka;
  • Sól – ćwierć łyżeczki;
  • Suchych drożdży – 1 łyżeczka;
  • Wody (ciepła) – jedna trzecia szkła;
  • Mleko – ćwierć filiżanki;
  • Oliwę z oliwek – 1 łyżka.

Przygotowanie:

Wrzenia mleko, ochłodzić do temperatury pokojowej i wlano ją do dużego naczynia i rozcieńcza wodą. Następnie należy dodać drożdże i sól, dodać przesianej mąki i dobrze wymieszać. Po tym, dodać oliwę, zagnieść ciasto i umieścić go w odporności na pół godziny. Następny dojrzewające ciasto umieścić na planszy, mąką i ponownie zagnieść ją dokładnie. Czas pieczenia zależy od nadzienia. Jeśli jest wystarczająco cienka warstwa, Pizza szybko gotowane, bardziej gęste i bardzo sycące objętość zajmie więcej czasu pieczenia.

Polewy do domowej pizzy

Polewy do pizzy można rozdzielić na ciecz (sosy) o grubości (w stanie suchym). Płynne lub słodkie nadzienia wymagają parowanie przygotowawcze (dziesięć minut), a tym samym wydłużyć czas pieczenia. W tym przypadku, temperatura pieca jest lekko obniżona, tak, aby ciasto nie jest uszkodzone. Nadzienie sucha otrzymuje się w sposób konwencjonalny dla tarty napełniania.

Koniecznie trzeba przestrzegać gęstość ciekłego nadzienia: nie może się rozprzestrzeniać. Na przykład sok lub syrop z owoców i jagód szybko moczyć w cieście, który pojawi się wilgoć. A jeśli płyn wypełniający będzie przeciekać przez ciasto, pizza spali. Optymalny wariant napełniania gdy dolna warstwa sprawiają, że gęstszy mięsa lub ryby, a bardziej miękką wierzchnią lub soczyste produkty (grzyby, warzywa). Potem ich sok przenika dolne warstwy wypełnienia, ale nie spadnie na dole formularza.

Jeśli używasz przepis pizza z smakach surowej żywności (mięso mielone, świeże grzyby) oraz te, które są prawie gotowe (kiełbasa, konserwy rybne), surowy farsz należy położyć ostatnią warstwę (na górze). Należy posypać serem, więc to nie jest otwarte, i pogrążał, jak pod maską.

Jeżeli ciasto ciasta jest cienka, lepiej jest, aby mała warstwy wypełnienia. Może to być gotowe mięso, szynki, ryby lub suszone owoce. Grube ciasto jest idealne na bujne, wielowarstwowych lub niegotowane dodatkami. Gruby placek, można rozłożyć napełnianie warzyw i mięsa surowego.

I, oczywiście, żaden z tego przepisu pizzy jest kompletna bez sera. Pizzy ser jest konieczne do podjęcia zdecydowane i odważne, i pożądane jest układanie kilku warstw. Jest to możliwe, na przykład, pierwsza warstwa sera ciasta wlać bezpośrednio lub umieścić go między warstw różnych produktów. Górna warstwa pizzy – jest zawsze i koniecznie tarty ser, który powinien topić i obrócić flan jest w pizzy.

Polewy do produkcji słodkiego pizza – jest, co do zasady, świeże owoce, dżem lub grubej dżem, które nie wymagają długiego pieczenia. Słodkie ciasto do pizzy może być twaróg lub puff, pałkarz jest bardziej smaczne i lepiej upieczone przez. Jednak słodki pizzy można już twierdzić, że znane nam keks.


Homemade pizza na patelni i kilka

W domu, ogień pan i otwarty jest czasem lepiej przeciwnie. Ciasto z patelni mogą być łatwo usunięte, prawie nigdy niedogotowane, a zatem na piecu, można wypiekać różne rodzaje pizzy i umieścić je we wszelkich dodatków. Przed rozpoczęciem patelni ogrzewa się do pożądanej temperatury, w małej ilości tłuszczu z olejem roślinnym i są ogrzewane.

Ciasto cienko walcowane rozłożone na gorącej patelni, a dopiero potem położyć farsz na nim. Następnie przykryć patelnię pokrywką i Bates ogień, który ogrzewa ciasto równomiernie. Lepiej używać garnków ze szklanymi pokrywkami, są najbardziej odpowiednie do pieczenia pizzy. Patelni pizzy osiąga gotowy znacznie szybciej niż w piekarniku – tylko piętnaście minut. Gotowość do pizzy sprawdzane za pomocą zapałkę lub wykałaczkę, przebić ciasto jest w najgrubszym miejscu. Jeśli jest sucha mecz, więc pizza jest gotowa.

Na patelni jest bardzo wygodne do wypieku pizzy słodki: to nie płynie i nie ma potrzeby, aby spędzić dużo czasu. Piec pizza na patelni, nie trzeba smarować górną warstwę majonezu lub coś podobnego.

Z wielu powodów, na przykład z powodu problemów zdrowotnych, niektórzy ludzie nie mogą sobie pozwolić pieczone pizza, i dlatego czasami chęć spróbować tego pyszne bardzo duży. W tym przypadku można zrobić pizzę na łaźni parowej lub w podwójnej kotła. Pizza przepis, użyj kilka łatwego przaśnego ciasta. Miesza się go tylko w jajach i mleka, bardzo niewiele jest utrzymywana piankowa wystarczająco grubą warstwę na powierzchni siatki. Następnie na ciasto rozciąga się napełnianie, pizzy i parze przez czterdzieści minut.

Jak widać, w domu, można gotować pizzę w tradycyjny sposób, aby dokonać szybkiego pizzy patelni lub pizzy diety dla pary. Start z faktu, że wydają się bardziej proste, a potem spróbować innych receptur pizzę. Na pewno będzie w stanie wykonać tę pizzę w domu, zwłaszcza jeśli gotować z przyjemnością.

load...