Jak gotować pierogi z wiśniami?

Zawartość:

Każda kuchnia ma tak zwane dania sezonowe. Dla nas, to jest, na przykład, sałatki zima, kiedy nadąża z kapustą lub pierogi z wiśniami, o których nie można nie pamiętać w ogniu sezonu letniego. Jednak dzięki nowoczesnym pierogi z nadzieniem wiśniowym technologicznych przestał być sezonowe danie, i gotować je o każdej porze roku – dobre, prawie każdy supermarket sprzedaje mrożone wiśnie. A przepis na to danie jest dość tradycyjny i prosty, dzięki czemu może być łatwa do zapamiętania i gotować pierogi nadziewane ze świeżych lub mrożonych wiśni. Tak więc, jeśli dusza prosi, i swędzenie, pamiętaj przepis i gotować!

load...

Pierogi ze świeżymi wiśniami

Jeśli lato jest w pełnym rozkwicie, po prostu grzech nie spróbować pierogów z wiśniami. Jest smaczne i słodkie danie, może spróbować każdy, ale nie każdy jest gotowy do niej w domu. Jest to naprawić. Spróbujmy gotować pierogi z wiśniami w domu? Biorąc pod uwagę, że przepis na ich przygotowanie jest proste w przygotowaniu pierogi są w stanie absolutnie każdy gospodyni.

Składniki:

  • 500 (2 filiżanki) i mąki;
  • 200 ml (kubek) wody;
  • 1 jajko;
  • 120 (ponad pół szklanki) cukru;
  • Pół kilo świeżych wiśni;
  • Śmietana (do smaku)
  • Szczypta soli.

Przygotowanie

load...

Jak gotować pierogi nadziewane świeże wiśnie? Aby to zrobić, trzeba myć owoce, a następnie usunąć je z kości i odsączyć sok. Niektóre gospodynie natychmiast zasnąć wiśnie z cukrem. Więc to jest możliwe do zrobienia, ale wtedy wiśnia da prawie cały sok i nadzienie będzie suchawy. Tak, wyjeżdżamy wiśnie sam i przystąpić do przygotowania ciasta. Dla niego, my proseem mąkę, umieścić go w misce i dodać sól do mąki i jaj. Można dodać łyżkę cukru. Wlać do mąki pół szklanki wody i zacząć ugniatać ciasto, stopniowo dodając wodę, która, nawiasem mówiąc, może potrzebować więcej lub mniej tej samej szklanki. W celu osiągnięcia pożądanej konsystencji ciasta, które powinno być dość odporne, ale pozostają miękkie i nie przykleja się do rąk. Zostaw minutach ciasto na dwadzieścia lub trzydzieści, a następnie wymieszać z nim położyć na stole, i dodać trochę mąki.

Teraz zaczynamy rzeźbić pierogi. Tutaj masz dwie opcje. W pierwszym przypadku można rozciągnąć ciasta w warstwie o grubości około trzech milimetrów, a cięte nich plastrami poprzez szeroką dyszę. Drugi przykład wykonania – szczypać się z małych kawałków ciasta, zwinąć je w kulę, a następnie kształt ściegu płaskiego okrągłego wielkości Patty. Czy jak są wygodne: pierogi przepis pozwoli obu opcji.

Weź patty lewą ręką, umieścić na niej trochę (łyżeczka) wiśni i wlać około łyżeczkę cukru. Dalsze zaschipyvat rozpocząć krawędź patty formowania półkole z nadzieniem w środku. Aby uczynić go bardziej wygodnym zaschipyvat, kubek z ręki naleśnik łodzi – przyjęła kształt kluska powiedzieć, jak wygodne to zaschipyvat. Uroda może być krawędź ciąg kluska zaschipnut, ale nie można tego zrobić – smak potraw nie ucierpi.

Okładzina pierogi ułożyć na posypanej mąką stole lub pokładzie siekanie, ale nie pozostawiać przez dłuższy czas: w razmoknet ciasta i rozdarcia. Choć Sculpt kluskami, postawić na kuchence garnek z wodą – niech wrzenia wody. Gdy woda wrze, to podsolite i upuść kluski do wrzącej wody i ostrożnie część (ostrożnie!) I wymieszać. Przykryć garnek pokrywką i tak szybko, jak woda przychodzi ponownie do wrzenia, zdjąć pokrywę. Gotować pierogi dla dziesięciu lub piętnastu minut. Kiedy pojawiają się – można usunąć. Ważne! W żadnym wypadku nie należy pozostawiać gotowe pierogi w garnku z wodą – są w nim raskisnut! Podawać kluski powinny być ze śmietaną lub masłem, posypane cukrem.

Pierogi z mrożonych wiśni

Ten przepis nie różni się od poprzedniego, z wyjątkiem wiśni. Ale niektóre niuanse tego przepisu ma nadal. Jeśli zdecydowaliśmy się gotować mrożone pierogi z wiśniami, owoce muszą najpierw odmrozić. Po pierwsze, praca z miękkiego, a nie kamień wiśnie będzie bardziej wygodne. Po drugie, rozmrożone wiśnie daje dużo soku, który jest więcej niż pierogi i ciasto barwienia błękitem. Po trzecie, wielkość mrożonych jagód są znacznie większe niż rozmrożone i pierogi w procesie gotowania będzie cienka.

Cóż, sam przepis jest tradycyjny. Przygotować nadzienie, zagnieść ciasto, zagotować wodę, rzeźbić pierogi i gotować je. Nawiasem mówiąc, mrożonych wiśni mrożonych wiśni mogą być zastąpione, który, nawiasem mówiąc, może być wykonane ze świeżych jagód. Wystarczy wybrać wiśnia, kolorowych i słodkich odmian. Jednak w tym przypadku, nie okazują tradycyjnych pierogów z wiśniami. Zewnętrznie – tak, ale smak będzie inny.

Weźmy, panie przyjęty przepis, gotować pierogi i raduyte jemu i jego rodzinie własnych umiejętności kulinarne i smaczne lato (nawet w zimie będzie jeszcze lata!) Danie. Gotować z przyjemnością i smacznego!

load...