Jak gotować Lagman własny dom

Zawartość:

Jednym z najbardziej popularnych i tradycyjnych potraw w Azji Środkowej i na Wschodzie jest Lagman. To naczynie sporządza się z mięsa, gulaszu z makaronem i warzyw. Istnieje wiele odmian jego sporządzenia. Z biegiem czasu, wiele przepisów dodano nowe składniki, jednak przedstawić potrawa ma swój własny przepis, który został również dawna wiadomo narodami Chin, Kazachstanu, Tatarstanu i Tadżykistanu.
Powrót do spisu treści

load...

To jest Lagman?

Laghman – danie na bazie mięsa. Niektóre gospodynie przygotowują ją w postaci zupy, a ktoś robi jak gulasz.

Charakterystyczną cechą jest recepta Laghman bogaty aromat i smak.

Po tym wszystkim, do przygotowania żywności stosowany specjalny makaron, jagnięciny i warzyw. Jest jeszcze wiele dyskusji na temat właściwej receptury Laghman. Polskie gospodynie używają różnych opcji gotowania. Ktoś myśli, że skład jest wymagane rzodkiewki lub rzodkiewka. Inne – sprawiają, że konsystencja gęstsza Laghman celowo, dodając swój przepis na kilku nowych produktów.

Tradycyjnie używane do gotowania jagnięciny. Jednak w różnych odmianach receptury można znaleźć i inne rodzaje mięsa: wieprzowiny, wołowiny, cielęciny, indyka lub kurczaka. Do przygotowania Laghman dowolnego mięsa można wybrać dom. Pierwszeństwo należy dać miazgi z małym ogniu. Smak tej potrawy okaże się niesamowite.

load...


Powrót do spisu treści

Kluski

Głównym składnikiem potrawy – to makaron. W wielu krajach jest ona przygotowana w sposób niezależny. Do wytwarzania konieczne jest wyrobić ciasto, składające się z 500 g. Mąka, 2 jajka i 300 ml wody. Ciasto ugniata aż do uzyskania homogeniczności, po czym pozostawiono do odstania w temperaturze pokojowej w ciągu 2-2,5 godziny.

Otrzymane ciasto ugniata ręce do konsystencji modeliny, to musi być elastyczna, lub otwory mogą być utworzone przez toczenia się. Ciasto miał dobrą konsystencję, możliwe jest, aby zwilżyć je w słonej wodzie. Więc nie będzie oderwać i przykleić się do rąk.

Następnie ciasto podzielić na małe kawałki. Otrzymaną masę gorąco do postaci długiego wici. W celu lepszego rozciągniętych makaronem, ciasto powinno być smarowane olejem. Doskonałymi makaron powinien być podobny do skręconej długości kordu większej niż 50 cm.

Można również kupić gotowe makaron w sklepie w postaci włoskiego makaronu. Jednak smak jest znacznie gorszy od domu. Ten przepis Laghman nadal mówi o makaron, które są przygotowywane w domu.


Powrót do spisu treści

Jak gotować Lagman w domu

  1. Na początku konieczne jest gotować makaron w lekko osolonej wodzie. Aby makaron nie trzymać się razem, może być w wodzie dodać łyżkę oleju słonecznikowego. Następnie gotowane kluski trzeba wyrzucić na durszlak do szkła wodnego.
  2. Kolejny krok – przygotowanie sosu w domu. Jest również nazywany „vadzha”. Ta tradycyjna potrawa jest zwykle gotuje się w kotle. Można użyć głębokiej patelni lub małą pulę. Sos do mięs niezbędnej diced (500 g, wołowa lub jagniąt). Krojone mięso musi znajdować się w ogrzewanym kotle z olejem słonecznikowym. W ciągu następnych 20 minut, zaleca się, aby upiec mięso na złoty kolor. Następnie dodać do mięsa i otchischenny posiekanej cebuli. Na sos nadal potrzebujemy marchewki, konieczne jest, aby wyciąć duże paski. Marchew są również dodawane do czajnika.

    Aż cebula i marchew duszona z mięsem, trzeba drobno posiekać kapustę, pokroić w julienne rzodkiewki i fasoli, posiekać paprykę i pomidory. Powstałe warzywa umieszczone w kotle, mieszano i przykrywa pokrywką. Mieszaninę zgaszono pożaru około 15-20 min., A następnie dodano do wrzącej patelni. Ponownie, przykryć pokrywką i dusić przez 20-30 minut. Na sos będzie potrzebował ziemniaki należy pokroić w drobną kostkę. Ziemniaki są również dodawane do sosie z przyprawami (sól, bazylia, kolendra, czosnek). Kolejne 20 min. Naczynie powinno stać na ogniu, aż gotowane sos.

  3. Gotowane konsystencja sosu powinien przypominać gęsty sos lub zupę. Do naczynia bardziej pachnący, gospodyni dodano zamiast przegotowanej wody w sosie bulionu. Smak uzyskanego Lagman bardzo nasycony.

Powrót do spisu treści

Serwująca dania

Danie jest zwykle podawane w głębokim talerzu lub piala. Na dnie naczynia rozłożyć na twardo makaron. Aby kluski są podzielone, to jest możliwe do zmiany za pomocą szczypiec, widelców lub ramionach. Top – wlać sos sos. W górnej części naczynia mogą być ozdobione ziół – bazylii lub kolendry. Również dla ostrości i przypraw smakowych Lagman może być podawany razem z plasterkami papryki.

Zewnętrznie, danie wygląda bardzo apetycznie powodu obfitości warzyw, ziół i przypraw. Ponadto lagman – bardzo satysfakcjonujące posiłku. Przygotowanie danie około 50 minut.

Każdy, kto próbował przynajmniej raz Lagman będzie w stanie zrozumieć, dlaczego to danie tak ukochany i popularne w wielu krajach. Nic dziwnego, że wiele osób chwalić Lagman i wierzę, że tradycyjnej żywności dla siebie. W wielu domach Lagman jest ozdoba świątecznego stołu, hołd dla gości. Pomimo faktu, że przygotowanie mnóstwo opcji, wszystkie gospodynie podzielają miłość do tego dania.

load...