Jak gotować kebab

Zawartość:

Kebab jest tradycyjnie dania orientalne. Receptą na jego przygotowanie pochodzi z krajów arabskich. Najbardziej popularne to danie wygrał na Kaukazie i na Bałkanach. Początkowo kebab przygotowano tylko z jagnięcego, które musiały być odmiany bardzo gruba. Integralną częścią tego przysmaku jest duża ilość cebuli i różne przyprawy.
Powrót do spisu treści

load...

Jaki jest kebab

Do tej pory, kompozycję składników staje się coraz bardziej zróżnicowane. Teraz nie jest rzadkością, aby zobaczyć ten potrawa z wołowiny czy nawet kurczaka. Niektórzy smakosze zarządzać gotować nawet wieprzowina. Wybór mięsa – to kwestia gustu. W każdym przypadku konieczne jest zgodne z prawem technologii. Należy pamiętać, że przepis na to danie jest wyjątkowy. Nie dodawać żadnych jaj ani mąki lub chleb. Tradycyjnie kebab nawleczone na szpikulce i gotowane na węgiel drzewny. Dziś jest pieczony w piecu.


Powrót do spisu treści

Tradycyjna metoda uzbecki

Przepis jest dość proste, to jest uważany za tradycyjny cel uzbecki. Ugotować danie, trzeba będzie 1 kg baraniny tłuszczowej. Cebula jest wskazane, aby wziąć co najmniej 2 średnie cebule. Dodaj sól i pieprz do smaku. Tradycyjny uzbecki kebab przygotowane przy użyciu przyprawy zwane Zira. Przyprawa ta jest wystarczająca do 0,5 h. Łyżką. Oszałamiający zapach doda kolendrę mieloną, co wymagało 1 h. Łyżka.

Aby przygotować ten naczyń wschód, powinny być wybrane z jagnięciny w udo lub ramię. Lamb jest konieczne, aby usunąć wszystkie fotele i muskularnego folię, a następnie pocięte na bardzo małe kawałki plew. Jeśli jagnięcina nie jest bardzo tłuste, można dodać około 200 gramów tłuszczu owiec, które muszą zostać usunięte z filmu i bardzo drobno posiekane. Cebuli powinny być bardzo drobno pokrojone. Potem trzeba wymieszać wszystkie składniki i dokładnie wymieszać. Należy uzyskać dobry farsz. Uzbek przepis musi obejmować proces pokonując otrzymanego mięsa. Do uzyskanej mieszaniny podniesiono i wyrzucane do kontenera. Odpierając nadzieniem zajmie 5-10 minut.

load...

Następnie należy dokładnie zwilżyć ręce w wodzie i wyrzeźbić długi kotlet, który następnie nawleczone na patyku. Uzbeckie kebab powinny być gotowane na węglach do złotego koloru.


Powrót do spisu treści

Metoda pieczenia w piekarniku

Ten przepis jest odpowiedni dla tych, którzy mieszkają gospodyń w rytm życia miasta i nie ma możliwości, aby dostać się do natury do gotowania tam kebab. Cechą charakterystyczną jest to, że to danie jest przygotowywane w piekarniku.

Uwierz mi, nie gotowane w piecu przyznać kebab w smaku gotowanego na węglu.

Aby zacząć rozumieć niezbędne składniki. W tym przypadku najbardziej odpowiednie z nich będzie tłuszczowych cielęciny, ponieważ ma bardziej delikatny smak. Cielęcina wystarczająco równy 1 kg. Tłuszcz ogona jest integralną częścią naczynia, tak szybko, jak to jest w stanie dać specjalny unikalny smak. Sala potrzebujemy 200 g Przygotowanie 2 cebule średniej wielkości, soli i pieprzu. Bez żadnych kosztów, nie kebab receptę bez kminku, który zajmie około 0,5 godziny. Łyżką. Musimy również dodać łyżeczkę mielonej kolendry i zioła do smaku.

Cielęcina pożądane, aby wybrać część lub krzyżowej kręgosłupa. Mięso musi być oczyszczona z wszelkich żyłek i filmów, silnie ścięcie szczególną kuchennego siekiery. Należy pamiętać, że w tym naczyniu mięso powinno być pokrojone w postaci mięsa mielonego, drobno dokładnie. Można używać w maszynce do mięsa, ale w tym przypadku jakość swoich łopatek powinna zostać uchylona. W żadnym wypadku nie kupić magazyn wołowinę, ponieważ jego jakość jest naprawdę nie nadaje się do gotowania kebab. Jeszcze w recepturze tej potrawy nie jest do niczego zaleca się używać zmielone mięso. Następnie również drobno pokroić tłuszczu ogona.

Następnym etapem jest mieszanie garmażeryjnych i tłuszczu, dodać sól, pieprz, kminek, kolendrę podłoża i trochę zieleni. Z zieleni nie przesadzaj. Nie jest wskazane, aby dodać więcej przypraw, ponieważ składniki te będą wystarczające. Następnie trzeba dobry farsz Repulse. Sposób ten polega na bicie wycisnąć nadmiar wilgoci wynikającej mielone. Pamiętaj, że musisz posiekać bardzo drobno. W przeciwnym razie, może po prostu zwinąć ciasto. Bicie proces zajmie Ci około 10 minut. Gotowanie powinno być wyłącznie na receptę.

Powrót do spisu treści

Kształtowanie i pieczenia w piekarniku

Umieścić w pobliżu zbiornika z wodą, która od czasu do czasu konieczne mokrymi rękami. Podzielić farsz na równą liczbę piłek, z którego można tworzyć wydłużony kiełbasy. Należy je starannie nawleczone na szaszłyki. W procesie naciągania lekko ścisnąć nadmiaru wilgoci.

Ten przepis jest przeznaczony do pieczenia kebab w piekarniku. Nadaje się również dla tych, którzy zdecydowali się przygotować to danie na węglach. Korzystnie przed pieczenia szaszłyki kebab są gotowi umieścić w zamrażarce przez 5-10 minut. Procedura ta nie straci kształtu naczynia.

Pieczenia należy uprzednio ogrzać. Po tym, rozłożone kebab na blasze, które zostały rozplanowane z folii wcześniej. Nasze danie jest gotowane przez około 30 minut. W tym czasie konieczne jest przewracać kilka razy.

Chociaż nie jest to kebab pieczenia, można zrobić marynowanie cebulę. Taki dodatek do dania głównego będzie bardzo odpowiednie i dać specjalny unikalny smak. Przygotować 2 duże cebule. Pokroić cebulę w cienkie pół-pierścieni, które są następnie wycisnąć trochę w celu przyporządkowania niewielką ilość soku. Aby wyrafinowany smak może być posypane proszku cebula berberys. Następnie moczone w occie cebulę i pozostawić na około 15-20 minut. Gotowy kebab, pokryte złotym skorupie, trzeba wyciągnąć i wyjąć szaszłyki. Otrzymała danie rozkładają duży płaski talerz i posypać cebulki. Możesz dodać zioła do smaku, korzystnie kolendry. Fani mogą uzupełniać sosy danie pikantny ketchup, który w tym przypadku będzie bardzo pomocne.

Te przepisy są najbliżej tradycyjnych metod. Pamiętaj, że jako część kebab musi być obecny gruby ogon i przyprawy kminku. To właśnie te składniki, które są obecne w niemal każdym przepisie, kebab, sprawiają, że smak tej potrawy jest tak wyjątkowy.

load...