Jak działa akupunktura na organizm człowieka?

Zawartość:

Akupunktura – jest to bardzo stara metoda leczenia różnych chorób. Termin ten ma również szereg innych nazw: an_1, an_1, an_1, refleksologia. Wszystkie te słowa oznaczają jeden z obszarów tradycyjnej medycyny chińskiej, która opiera się na pewnego rodzaju ekspozycji za pomocą igieł ściśle określonych miejscach – punkty akupunktury na ciele człowieka. Ich ogromny zestaw. Podstawą tej metody leczenia polega praca z tymi punktami. Wielu ludzi wierzy, że jeśli prawo do pracy na nich, można nie tylko pozbyć się stresu, przyspieszyć odzyskanie lub ustalenie zaburzeń czynnościowych w organizmie, ale również całkowicie wyleczyć z wielu chorób.
Powrót do spisu treści

load...

Co to jest an_1?

Korzenie akupunktury wrócić do głębokiej przeszłości. Znacznie następujący fakt wiadomo, że ponad 5000 lat temu w Chinach za pomocą obróbki ciśnieniowej na punkty akupunktury zostały wykorzystane. Gdy czas tej metody leczenia ewoluowała. Ich umiejętności i tajemnice przekazywane mistrzów akupunktury z pokolenia na pokolenie. Trzeba powiedzieć, że również w tworzeniu wielu an_1 wpływa filozoficznych i religijnych nauk starożytnych Chinach. Na przykład, taoizm.

Pomiędzy III i VII wne Technika ta jest najbardziej popularna wśród wielu Azjatów. W krajach zachodnich, an_1 rozprzestrzenił się w XX wieku. Jednak w związku z rozwojem medycyny tradycyjnej i współczesnej nauki, ten rodzaj leczenia jest uważana tylko jako alternatywę. Nasz kraj nie spotkał się z akupunktury nie tak dawno temu, dopiero w ostatnim stuleciu.

Powrót do spisu treści

Co Akupunktura leczy?

Akupunktura jest zwykle traktowane jako efekt leków nie pomaga lub pomoże w części. Zwykle jest to spowodowane chorobami nerwowych, migreny, zapalenia stawów, zapalenia kości i stawów. Akupunktura szeroko stosowane w leczeniu zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego, do leczenia impotencji, depresja. Jest to bardzo popularna metoda w walce z nadwagą.

load...

Wpływ na niektórych punktów akupunktury pomaga uporać się z bólem głowy, ból zęba, wysokiego i niskiego ciśnienia krwi, kaszel, ból, różne bóle krzyża, oziębłości, bóle krążków międzykręgowych i serca. Punkty akupunktury są z kilku rodzajów. Harmonijny punkt odpowiedzialny za układowej pracy organów. Posprzątać system nerwowy pomaga kojąco na miejscu. Punkty motywacyjne pomóc w zwiększeniu energii organizmu. Istnieją specjalne punkty. Wpływ na ich zastosowanie w leczeniu różnych chorób.

Podstawowe efekty leczenia akupunkturą osobę jest następujące stwierdzenie. Kiedy dana osoba zachoruje, ma złamane związek między ciałem a niezdrowym punktu, który jest odpowiedzialny za ciałem. A jeśli fizycznie działać w tej kwestii, stosunki między nią a chorym organizmie zostanie przywrócona i normalne funkcjonowanie organizmu. Efekt terapeutyczny tej procedury według specjalistów mogą pojawić się wymienione, a po pewnym czasie. Punkty akupunktury są zlokalizowane w 32 regionach ciała ludzkiego. Zwykły człowiek istnieje około 1000. Najgęściej zaludnionych części ciała są punkty uszu, nóg, rąk i głowy. Refleksoterapevtov w swojej pracy stosując około 150 aktywnych pikseli. Najskuteczniejszym gojenie i tylko 10 z nich.

W nowoczesnych szpitalach, wraz z tradycyjnym wpływ na punkty akupunktury z igłami, również za pomocą urządzenia wiązki laserowej o działaniu termicznym i magnetycznym. Ale ta jest zbliżona do techniki akupunktury nazwie akupresury. W ten sposób, wszystkie takie same, to istnieją an_1, z tą tylko różnicą, że nie stosuje się igieł. W konsekwencji, ryzyko przynieść infekcji w organizmie znika. Nawiasem mówiąc, akupresury jest przedmiotem w szkołach chińskich. Chińczycy wierzą, że każde dziecko powinno być w stanie pomóc sobie, aby uczynić siebie.

Powrót do spisu treści

Plusy i minusy akupunktury

Muszę powiedzieć, że każdy inny stosunek do akupunktury. Niektórzy badacze medyczne mówią, że skuteczność tego leczenia jest nie większa niż efekt placebo. Oznacza to, że jeśli mówimy w prostych słowach, metoda ta pomaga do tego stopnia, że ​​pacjenci i ich lekarze wierzą w niego. Podkreślają oni, że nie jest skuteczna tylko w leczeniu, ale także niebezpieczne.

Ten an_1, podobnie jak wszystkie inwazyjnych metod leczenia może spowodować negatywne skutki na ciele, działań niepożądanych i ciężkich powikłań. Wśród nich można wymienić takie jak na przykład krwawienie, sinienie, bóle, uszkodzenia nerwów i organów wewnętrznych, nudności, wymiotów, chorób zakaźnych, w tym infekcji HIV. Jeżeli wpiszesz zły igłę w skórze spowodowane mimowolny skurcz zniekształca jego mięśnie. Często zdarza się, że igła nie można po prostu wyjść ze skóry. Aby wyodrębnić pierwszą trzeba wykonać specjalny wyrzucający masować mięśnie wokół niego.

Procedura ta może być dokonana jedynie wysoko wykwalifikowanego eksperta w tej dziedzinie, z zachowaniem wszystkich norm sanitarnych i higienicznych. Tylko w tym przypadku możliwe jest, aby zredukować wszystkie negatywne skutki do minimum. Jeśli wpaść w ręce nie miał o tym pojęcia ludzi uważających się za ekspertów od akupunktury, to wynik tego postępowania może stać się śmiertelne.

Druga część podnosi się naprzeciwko. W niektórych krajach, an_1 jest aktywnie wykorzystywane w leczeniu różnych chorób. Wśród nich są przewlekłe, a nawet te, które wymagają interwencji chirurgicznej. Światowa Organizacja Zdrowia uznała, że ​​an_1 jest skuteczna na człowieka skutków ciała. W roku 2017 UNESCO umieściło go na liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości. Jednak w chwili obecnej nie ma wiarygodnych dokumentów, które potwierdzają, że an_1 pomogła leczyć raka lub inne poważne choroby.

Powrót do spisu treści

Przeciwwskazania do akupunktury

Jak w przypadku każdego zabiegu, od akupunktury ma swoje przeciwwskazania. Są to: ostre choroby zakaźne, rak, nowotwory, ciężkie choroby nerek, serca, dramatyczna utrata masy ciała, wiek w klatce piersiowej, stanie nietrzeźwości, choroba psychiczna, narkomania, ostry ból nieznanego pochodzenia, po ciężkim wysiłku fizycznym, po uruchomieniu, po ciepłej kąpieli wody.

Wpływ igieł jest surowo zabronione dla kobiet w ciąży. Nie jest zalecane dla osób z grzybowych i wirusowych chorób, przewlekła choroba wątroby, uczulonych osób z wysokim progu bólu i pobudliwości nerwowego.

load...