Jak dostroić się do pracy po świętach Bożego Narodzenia: Survival Guide

Zawartość:

Choinka, szampan, mandarynki, Olivier – to wszystko jest symbolem święta Nowego Roku. Za każdym razem robimy listę przyszłych planów i poprzysiągł sobie, aby im sprostać. Rząd polski w połowie ostatniej dekady dokonał nam wszystkim „dar”, ogłaszając ogólne dziesięć Nowy Rok świąt. Z jednej strony, to z pewnością była radosna nowina, ponieważ wszyscy w końcu miał okazję jakościowo odpocząć po długim roku. Ale z drugiej strony, po kilku świąt, stało się jasne, że do pracy w połowie stycznia, nie chce nikogo i trzeba dwa tygodnie, aby odzyskać od święta. W tym artykule, będziemy wam jak przyspieszyć ten proces i uczynić go tak łatwe i wygodne dla Ciebie.

load...

Bardziej niebezpieczne długie wakacje?

Wydawałoby się, radujcie się: masz dano możliwość relaksu przez pracodawcę! I długi reszta wydaje się być znacznie bardziej użyteczne, ponieważ organizm ma czas na dostosowanie się do niego. Jednak nie wszystko jest tak proste, a wydłużone wakacje Nowy Rok przyniesie radość ze smutkiem. Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy – to jest ich bezpośrednie szkody dla zdrowia. To po prostu tak się złożyło, że w Polsce każdy święto obchodzone zwykle na wielką skalę, czyli alkoholu i obfitego jedzenia. W związku z powyższym, dla niektórych z nas święta noworoczne przekształcony imprezę dziesięć pitnej, a to absolutnie nie jest dobre dla organizmu! Oczywiście, większość ludzi nie „świętować” od rana do nocy, ale nadal wykorzystywane ilości alkoholu i żywności, wiele razy więcej niż na zwykłych dni.

Innym ważnym powodem, dla którego święta noworoczne są w stanie zepsuć nastrój – to nuda. Tak, nie zdziw się, dość banalne nuda! We współczesnym świecie to zrobił dużo pracy i trochę odpocząć, ale skoncentrowany, a my się do tego przyzwyczaić. A kiedy do czynienia z sytuacją, gdzie dostaliśmy tyle, ile dziesięć dni na wakacjach, nie wiemy, jak je wypełnić. Dobra, pierwszego stycznia snu. Drugi poszedł do kina, centrum handlowe, kręgielnia i basen. I co wtedy zrobić? Po prostu nie wiem, co robić, nudzi, i to jest bardzo męczące.

Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że nasze ciało jest zaprojektowany w sposób następujący: a prawdziwe wakacje dla nas jest zmiana aktywności. W ciągu tygodnia roboczego mi zachować zajęty: praca, dom, wypoczynek, praca, dom, rekreacja i tak dalej. W święta noworoczne nie dostaniesz to zrobić, ponieważ cały swój czas wypełniony jest bezczynność. A jak już wspomniano powyżej, wszelkie normalne pomysły osoba urlop kończy się gdzieś w połowie wakacji.

I byłoby w porządku, jeśli urlop dostaliśmy w lecie (chociaż jak jak nasz rząd obiecał rozważyć to pytanie!) Byłoby to możliwe do wystąpienia z tak wielu wspaniałych zajęć: spacery, wycieczki, grille, plaża – wszystkie rzeczy, które kochamy tak wiele do zrobienia podczas cieplejszych miesięcy. Jednak w dwudziestu poniżej kłuć nos na ulicy jest bardzo problematyczne dla większości z nas.

load...

Chociaż z tej sytuacji jest: można wybrać jedną z uprawiania sportów zimowych i poświęcić mu wszystkie dni świąt noworocznych. Ale w ten sposób masz pułapkę za wszystkich naszych artykułów. Najprawdopodobniej przez dziesięć dni masz tyle przyzwyczaić do tego sposobu życia, kiedy nie będzie musiał przejść i można spędzić czas na przyjemności, że pomysł pozostawienia pracy spowoduje Ci nerwowy tik i chęć ucieczki w Goa. W związku z tym, wszystko w każdym przypadku dochodzimy do głównego problemu – mianowicie, jak odzyskać od święta?

Jak dostroić się do pracy po świętach Bożego Narodzenia?

Tu dochodzimy do części zabawy – odpowiedź na pytanie, jak dostroić się do pracy w biurze po świętach Bożego Narodzenia. Natychmiast chcę powiedzieć, że nie ma żadnych cudów i łagodny dyskomfort po rozpoczęciu dni roboczych jest możliwe. Będziemy jednak powiedzieć, jak uczynić go mniej dotkliwe. Tak więc zestaw do pracy!

Praca domowa

W rzeczywistości, to pierwszy krok w kierunku, który jest skonfigurowany do pracy po wakacjach, trzeba zrobić przed nimi – a mianowicie, aby zaprowadzić porządek na pulpicie iw biznesie. Wszyscy wiemy, że czas przed Nowym Rokiem – nagły wypadek, a na czele każdego pracownika dumpingowych wiele spraw. Tak więc, aby powrócić do pracy po długim wypoczynku w dobrym nastroju, tych przypadkach konieczne jest, aby zakończyć, i to lepiej nie próbować je gromadzić (inaczej wigilia będziesz wyglądać uciemiężonego konia).

Starają się natychmiast wypełniać rozkazy przełożonych, bez narażania ich na bok, dzięki czemu nie nerazgrebaemaya zgromadził wiele spraw. Ponadto nie zaleca się pozostawić najtrudniejsze rzeczy odpowiedzialny „na później”, od zderzenia z nimi po świętach, na pewno nie będzie zadowolony. Przed wakacjami należy oczyścić swój pulpit i na komputerze, to jest o wiele bardziej przyjemny powrót do czystości niż w bałaganie. A siła w przyszłości będzie go uratować, bo nie trzeba myśleć o tym, co i gdzie jest.

Relax naprawdę

Jak już wspomniano powyżej, wiele osób nie trwać długo jak święta noworoczne długo oczekiwany urlop, jak i tortur lenistwo i nic nie robi. Oczywiście, kiedy jesteś po tym, torturowani i zmęczony, iść do pracy, a następnie po prostu chcesz ukryć pod stołem i nie zobaczyć. Dlatego najprostszą i najbardziej oczywistą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby pracować podwójnie ciężkiej pracy nie wydaje – dobrze jest spędzić wakacje.

Jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu dla rodziny (i wszyscy wiemy, że nowoczesna kobieta robocza jest zawsze tam), a następnie można wypełnić tę lukę. Umieścić to wszystko razem w salonie i wielkiej spędzać czas! Grać w gry planszowe, tworzyć rzemiosła, komunikować, oglądać filmy w rodzinie – w ogóle zrobić wszystko, czego nie mają wystarczająco dużo czasu w ubiegłym roku. Pójść gdzieś razem, ponieważ długie zimowe – to świetna okazja do nawiązania kontaktów rodzinnych.

Ale ona nie była jedyną. Jeśli nie lubisz zimy i zimno na zewnątrz, pójść gdzieś do ciepłych krajów. Niech drogie, ale nie rób tego, to ciężko pracował przez cały rok jako przekleństwo? Ponadto, po wyjazdów sylwestrowych spadnie znacząco w cenie, można zwrócić się do biura, aby odebrać wycieczkę do własnych umiejętności. Jeśli pójdziesz za granicą nie działa, można tu odpocząć. Po prostu trzeba zaplanować wakacje, tak aby były nudzić! A następnie dobre wrażenie z ferii zimowych będzie niezbędnym dla Ciebie w chwilach zmęczenia i prac adaptacyjnych.

Sporządź plan

Innym rozwiązaniem, które pomaga zredukować „szkodliwe skutki” pracy – sporządzanie planu. Można to zrobić w pierwszym dniu roboczym lub nawet dzień przed – jako rozgrzewkę przed wejściem rytm biznesowego. Najważniejszą rzeczą – uporządkować rzeczy w kolejności ich znaczenia, jak iw treści. Należy zauważyć, że we wszystkich organizacjach o różnym pracownikom harmonogram publikacji do pracy, więc kilka wspólnych spotkań lub projektów będzie być trudne, aby na początku i połowy stycznia.

Nie od razu po świętach oczekiwać szybkiego wybuch aktywności i zaplanować całą masę rzeczy. Spróbuj, jeśli to możliwe, aby sprawnie wprowadzić kanał roboczy – dzięki czemu można zmniejszyć obciążenie stresem na nim. To normalne, że jeśli kilka dni pójdziesz do przygotowań, więc w pierwszym tygodniu zajęć wynosi nie więcej niż jedna ważna sprawa do tej pory i rozcieńczyć harmonogram prostu zajęty, nie wymagają szczególnego zaangażowania.

Podaruj sobie

Wydawałoby się, że w tej transakcji? Ty, jak zwykle, iść do pracy, zarabiać dla niego wynagrodzenia – premie, które wciąż potrzebują? Mylisz się! Zaraz po świętach nie jest łatwo wejść do biznesu, więc Poddać się ze zrozumieniem i zrobić samemu nie zmuszać. Jeśli masz coś nie działa – a następnie spróbuj umieścić go na następny dzień. Dla każdej dokonanej transakcji Spotkać się z czymś słodkim i przyjemnym – czekolada, ciepłej kąpieli, a może nawet przyjemne zakupy. Od pewnego czasu, doda wam pozytywne, a kiedy przyjdzie do nich, tylko stopniowego znoszenia tych małych przyjemności.

W ogóle, traktuje się w cierpliwość i zrozumienie. Jeśli coś nie zostanie zrobione szybko i dobrze, a następnie pozwól, aby zatrzymać trochę głupie i powolny w tym trudnym okresie swego życia. Nie żądaj zbyt wiele od siebie, ponieważ w tym samym czasie być lepszym pracownikiem, matką, żoną, dziewczyną, gospodyni domowa i kobieta w tym samym czasie jest niemożliwe – najprawdopodobniej gdzieś w obrazie „czarnych dziur”. I to nie jest przerażające – tylko prawo do priorytetów i zwrócić uwagę na naprawdę ważne rzeczy.

Znaleźć równowagę w swoim życiu

Jest to bardzo ważne i pożyteczne jest równowaga. Oznacza to, że w życiu są jednakowo reprezentowane swoje najważniejsze obszary: rodzina, praca, przyjaciele i swoje pragnienia i potrzeby. Jeśli niektóre z tych stron zdarzyć niewspółosiowości, poczujesz się smutny i przygnębiony z powodu czegoś z tej listy w swoim życiu zostaną pominięte.

Oczywiście, lista obszarów mogą się różnić, ponieważ każda jest ważna w życiu dobytkiem. Nie zapominaj, że cała ta uwaga musi być podawana codziennie, a zwłaszcza pierwsze dni po świętach Bożego Narodzenia, kiedy jesteś tak niezbędne siły i dobry nastrój. Wszystko to pomoże Ci poradzić sobie ze stresem spowodowanym przejściem z jednego życia do drugiego.

Obserwować codzienne

Jest to wyspa stabilności w oceanie zmiany na swoim ciele. Tak, trzeba być zrekonstruowana z pracy wypoczynkowego i dlatego nie można pozwolić, aby siedzieć w telewizji do późna w nocy i spać do południa w weekendy. Cóż, jeśli nawet w czasie świąt Bożego Narodzenia, aby zachować pozory trybach – bo wtedy nie będzie miał dodatkowy stres związany z jego wyglądu po zakończeniu wakacji.

Należy pamiętać, że system powinien być jak funkcje fizjologiczne. Dowiedzieć się, o czym marzysz normę, i mieć pewność, aby pozwolić sobie spać tak długo, jak to konieczne. Jeśli jesteś nocnym Markiem, należy zachować swoją poranną rutynę do minimum i starają się zrobić wszystko, co możliwe w godzinach wieczornych: umyj włosy, przygotować ubrania, zbierać – do rana można tylko umyć, ubrać się i iść do pracy. No i, oczywiście, bez nadmiernych obciążeń i prace po Nowym Roku – Oszczędzaj siły!

Komunikować się z kolegami

Brzmi to nieco dziwnie, ale to fakt: komunikację ze współpracownikami – to świetny sposób, aby szybko angażują się w środowisku pracy. Zapytaj ich o tym, jak spędzali Sylwestra i powiedz nam coś o sobie. Stopniowo od nieformalnej komunikacji może przejść do omówienia planów pracy i wszelkich projektów. Zgadzasz się, że aby rozwiązać rzeczy razem – to łatwiejsze i bardziej zabawne, bo w tym przypadku problem nie wydaje się tak globalny, a wiele głów to nie jedna. Jest prawdopodobne, że ktoś z kolegów może powiedzieć nic konkretnego na temat wszelkich problemów z pracy. Ponadto, można zrozumieć, czy członkowie zespołu się do pracy, a można naładować swój entuzjazm z kimś, kto czuje pobodree.

Myśleć pozytywnie

W końcu, na początku tygodnia pracy – to nie jest tak źle, szczególnie dla tych, którzy są zaangażowani w ulubionej firmy. W ciągu długich wakacji noworocznych, prawdopodobnie miał przegapić ulubionego pracy: aby osiągnąć cele zawodowe, aby komunikować się ze współpracownikami, ściany rodzimej biurze, po wszystkim. Pomyśl o tym, co jest wam znane i znane: komputer stacjonarny, a foldery kolorów rozłożone na pulpicie – wszystkie nawykowe i stabilne punkty odniesienia w przestrzeni, gdzie spędzają większość dnia.

Pozytywne myślenie pomaga nie tylko w pracy, ale także w życiu. Można nawet spróbować specjalnego ćwiczenia psychologiczne – aby znaleźć dziesięć korzyści, wyjściem do pracy. Już w trzecim akapicie, zdajesz sobie sprawę, że świat nie jest tak źle, a to może sobie pozwolić na trochę pracy. Na przykład, może warto pomyśleć o nadchodzącym weekendzie i powiedzieć sobie, że aby uzyskać prawo do odpoczynku, aby zrobić wszystko, co się dzieje w tym tygodniu. Najbardziej użyteczne, co można zrobić – jest dodanie odsetek do pracy. Próbować zmieniać zwykłe monotonne lekcje jako dziecko, kiedy znudzi, po prostu wymyślić jakąś grę i robi to, i to jest fundamentalnie zmienia firmę.

Dowiedz się zostawić pracę w pracy

To brzmi prosto, ale wielu z nas nie jest w stanie tego zrobić. To, nawiasem mówiąc, jest jednym z powodów, które są trudne do pracy po wakacjach, gdy przestrzenie robocze i prywatne są połączone ze sobą. Dlatego też, jeśli nie chcesz iść powolny w styczniu, nauczyć się zostawić problemy z pracą w biurze.

Można stosować kilka prostych rytuałów myśleć celów, z których będzie się roli „Ja jestem pracownikiem” i wejście w rolę „jestem w domu”. Przykładem takich działań może być w niepełnym wymiarze wanna lub prysznic, garderoba w ubraniach roboczych, trochę światła i tradycyjną przekąskę lub jakiejkolwiek innej działalności, która ma symbolizować wam takiego przejścia. Zobaczysz, to z pewnością owocować!

Motywować siebie

Psychologowie zauważyli, że po wakacjach ponad osiemdziesiąt procent pracowników istnieje ogólny spadek motywacji i chęci do pracy. I to właśnie motywacja jest źródłem energii, tak niezbędne dla naszej zdolności do życia! Dlatego, jeśli chcesz wejść do rutynowej pracy, trzeba motywować siebie.

Należy rozumieć, że każdy człowiek ma swoją własną listę motywatorów: dla niektórych jest to pieniądze dla czyjegoś prestiżu, podczas gdy inni pracują wyłącznie na pochwały od szefa. W każdym razie, spróbuj stworzyć otoczenie wokół siebie, które obejmują te czynniki. Bardzo przydatne w tym przypadku byłoby czytanie literatury motywacyjnej: jest zbudowany w taki sposób, że środkowa część książki, zacznie odczuwać wewnętrzną windę i przypływ energii. Ale musisz wrócić do rytmu pracy po weekendzie!

Nie zapomnij o sobie

Już pisałem o tym wyżej, ale powtarzanie – matką nauki. Twoje zdrowie i stan ciała – jest to najważniejszy czynnik, w jakim stanie pozostawić do pracy, i jak szybko wejść w rytm. W związku z tym, w czasie wakacji Nowy Rok nie zaleca się nadużywanie alkoholu, tłustych potraw, jak również leżący na kanapie (ale może być i tak wszyscy to wiedzą).

Pamiętam, jak użyteczny spacery na świeżym mroźnym powietrzu? Pamiętaj, aby uwzględnić je w swoim harmonogramie – oprócz korzystnego wpływu na organizm, dadzą okazję być sam ze sobą i odzyskać wewnętrzny spokój ci. Jeśli to możliwe, przejdź sportowych: pomaga nam zachować kształt i przyczynia się do rozwoju tak zwanych „hormonów szczęścia” – endorfin – to nie będzie zbędna w mroźnej zimy.

Naturalnie, jeśli po wakacjach Nowy Rok mieć trochę czasu, aby zdominować wewnętrzną chęć pozostania dłużej w stanie wypoczynkowego. Ale bardzo szybko zaakceptować konieczność udania się do pracy i pogodzić się z nim, a te wskazówki pomogą Ci to zrobić tak skutecznie i bezboleśnie.

load...