Jak dostroić się do pracy po chorobie: przywraca moc

Zawartość:

Choroba jest zawsze mocno niepokojące: leżysz słaby i rozczochrany w łóżku, a nawet wędrować do kuchni jest prawdziwym wyzwaniem. Jednak negatywne skutki dolegliwości cielesnych nie ograniczają się do złego stanu zdrowia. Jeśli pracujesz, must-have choroby jest tzw „zwolnienie lekarskie” (doświadczenia te nie są obciążone darmowa artystów i bezrobotnych). Dla niektórych osób staje się nieplanowany urlop, a niektóre wycie rozpaczy i brakowało w biurze. Ale nawet tak, a inni mogą być zainteresowani w narzędzia, które pomogą Ci dostroić się do pracy po chorobie.

load...

Wpływ choroby na ludzką psychikę

W porządku, że dolegliwość fizyczna wpływa na ludzką psychikę, nikt nie będzie się kłócić. Ale, że wpływ ten może być zarówno ujemne i dodatnie, słyszeliśmy, prawdopodobnie kilka. Niektóre rodzaje chorób może poprawić nastrój, zwiększyć wydajność, powoduje ostre ataki optymizmu – to wszystko jest wynikiem uwolnienia specjalnych środków chemicznych. Istnieją choroby, które zakłócają funkcjonowanie kory mózgowej, a to może również spowodować pozytywne zmiany w postawie i charakteru danej osoby.

Jednak jest to raczej zabawa fakt, zamiast częstym zjawiskiem w rzeczywistości. Zgadzam się, że rzadko chorują, więc sprawia, że ​​czujesz się dobrze, i rozjaśniła głowę – coraz częściej na odwrót. Satelity praktycznie każdej choroby są senność, osłabienie, pogorszenie w myśleniu, słaba koncentracja, obniżenie nastroju. Wyjaśniają, że szef nie chce cię widzieć w pracy w tym okresie (chociaż istnieje klasa liderów nie różnią się umysł, którzy nie dają swoich podwładnych zwolnienie chorobowe).

Ale nie tylko choroba fizyczna powala nas na zwykłym torze roboczym. Opieki w szpitalu, siedzi w domu i choroba powoduje szereg zmian w stylu życia, z powodu których zastanawiamy się, jak dostroić się do tej pracy. Zmiany te obejmują:

 • Zmień zhizniBuduchi rytm zdrowa osoba, przyzwyczaić się do faktu, że dziewięć powinna przyjść do urzędu, aw sześciu nie powinno wyjść. To odbywa się w ciągu pięciu dni, a następnie przez dwa dni wolnego – to zwykły rytm. Ale z początkiem choroby zmienia się, a życie staje się jedno wyjście ciągłe. A ponieważ człowiek – żywej istoty w biorytmy, że dla niego jakiekolwiek ich zmiany – stres, po którym konieczne jest do odzyskania.
 • Oddzielenie od roboczej listy sredyEst zawodów, w których przerwa jest obarczona oddzieleniu od kontekście zawodowym. Nie było cię w pracy tylko tydzień, ale w tym czasie udało się zdarzyć tyle ważne, że już czuje się jak nowicjusz w pracy, który zajmuje ostatnie kilka lat. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do stanowisk kierowniczych i obszarów szybko rozwijających się, takich jak Internet, telekomunikacja, reklama, itp
 • Wyłączanie z obscheniyaRabotaya biznesu pięć dni w tygodniu, można się przyzwyczaić do określonego stylu komunikacji: szybko przechwycić informacje próbować mówić tylko najważniejsze, aby zbudować swoją mowę poprawnie, należy użyć specjalnych warunków pracy. Ale jeśli spędzić tydzień w domu, to może dobrze rosnąć z tego sposobu komunikacji i trzeba więcej czasu, aby powrócić do niego.
 • Nadmierne rasslablennostIz braku siły w czasie choroby, przyzwyczaić się do nic nie robi: zwykły aktywność jest oglądanie telewizji i drenaż nieskończoną liczbę filiżanek herbaty. Tak, to może być bardzo przyjemne, ale kiedy przychodzi czas na powrót do pracy, mogą wystąpić pewne trudności, aby spotkać się i łączą w „wyścigu biurowej.”
 • Nawyk nie śledzić soboyKak spojrzeć w czasie choroby? Potargane włosy, czerwone rzutki nos, popsutymi odzież kryty – to w przeciwieństwie zewnątrz atrakcyjne i czuwa nad kobietą. Ale w pracy po prostu tak! Po chorobie Państwo odstąpić od codziennego rytuału kierunkiem marafeta, a potrzeba stosować makijaż, styl włosy i wybrać ubrania mogą być dodatkowy stres przy wyjeździe do pracy.

Oto niepełna lista tego, co mogą, oprócz choroby, zrujnować swoje życie. Jak widać, większość z tych niedogodności związane ze zmianą tempa życia, które jest stresujące dla większości ludzi (z wyjątkiem, być może, tych, którzy chcą zmienić i uczynić ich sposób życia, ale ludzie lubią danego problemu jest rzadko o tym, jak dostroić praca – one zwykle nie iść do urzędu). Ale co z tym zrobić?

load...


Jak dostroić się do pracy po przymusowych wakacjach

Nieprzyjemny boczny choroby wszystko jasne i dobrze znane. Ale w jaki sposób, aby upewnić się, że zatrute minimalnej trwałości nowoczesnej kobiety, która buduje karierę – to jest dla Ciebie? Co zrobić, aby uzyskać dostęp do tej pracy nie staje się chorobą swojego ciała dodana stres? Psychologia i Psychofizjologia odpowiedzieć na te pytania i wiele innych.

 1. Daj sobie przerwę. Najgłupszą rzeczą, jaką można zrobić – jest nadal pracować podczas choroby. Jasne opcja, gdy szef nie przyjmuje zwolnienie lekarskie (choć w tym wypadku prawdopodobnie powinieneś pomyśleć o zmianie pracy), ale zdarza się, że kobieta, z powodu różnych lęków i uprzedzeń nadal wykonywać swoje obowiązki zawodowe z czterdziestu temperatury. Nie rób tego! Twoje ciało i tak wyczerpany – brakowało mu jeszcze dodatkowych obciążeń! W każdym przypadku, w ostrej fazie choroby jest lepiej leżeć w domu: nie zarażać współpracowników i szybko przywrócić zasilanie, aby rzucić na r ścieżkę kariery. W tym momencie zapytać kolegów, aby nie przeszkadzać i nie zadzwonić do biura.
 2. Jeśli to możliwe, staraj się nie zmieniać rytm swojego życia. Oczywiście, jeśli masz gorączkę, a chcesz spać przez dwadzieścia godzin dziennie, nie mają do czynienia z nim. Ale jeśli nie ma takiej potrzeby, spróbuj iść do łóżka i wstawać w zwykłym czasie tygodnia pracy – to zaoszczędzić energię na restrukturyzację biorytmy.
 3. Stopniowo obejmuje pracę jako odzysku. Psychologowie twierdzą, że największy stres jest ostry dip w jej kompetencji. Ale można temu zapobiec, jeśli odzyskanie będzie stopniowo zwiększać obciążenia. Na przykład, położyć w ciągu dnia i poczuć siłę – można spróbować oczyścić pracy e-mail i odpowiedzieć na najbardziej pilne części liter. Czy można nazwać kolegów i wziąć na szereg problemów, co jest możliwe do przeprowadzenia zdalnie. W dobie wysokich technologii, istnieje wiele sposobów, aby być na bieżąco z leżącego w domu w ciepłym i przytulnym łóżku.
 4. Wróć do języka roboczego. Ostrzec męża i domowników, że jesteś na godzinę lub dwie dziennie mówisz do nich w oficjalnym sposób biznesowego. Wyjaśnić im, dlaczego jest to potrzebne. Można także wziąć telefon z kilkoma dużymi klientami – to pomoże Ci nie złamać zwyczaj komunikacji biznesowej.
 5. Spacerem od pełnego relaksu. Jak wiecie, bezczynność i lenistwo są dokręcone, tak szybko, jak się zrelaksować i poczuć siłę, aby rozpocząć zwiększanie obciążenia, ponieważ ktoś musi gotować i sprzątać mieszkanie. Więc zacznij powoli robić prace domowe, ale na tyle, aby nie zmęczyć. Następnie przejście do czasu pracy nie będzie nierozsądne, aby załadować.
 6. Daj się do góry. Oczywiście temperaturę i osłabienie całkowity nie jest szczególnie treningu. Ale przez ostatnie dwa lub trzy dni choroby zwykle nie różnią się pod względem nasilenia objawów, więc można zwrócić uwagę na te dni. Moczyć w ciepłej kąpieli, zrobić usuwanie włosów, myć zęby, umyj włosy i uczesać – te proste zabiegi mogą pomóc poczuć się jak kobieta ponownie. Daleko nie musi stosować makijaż i fryzurę zrobić bojowy „po drodze” (ale nie zakazane), ale doprowadzić do porządku po prostu trzeba, i to, co pomoże Ci szybko wrócić do formy po chorobie.
 7. Zyskać siłę. Będzie przydatny dla wszystkich znanych Ci porady na temat zdrowego stylu życia: dobre i poprawne jeść, spróbuj chodzić na wolnym powietrzu co najmniej dwie godziny dziennie (jest to łatwe do zrobienia dzięki nadejściem lata!), Wykonać ćwiczenia rano – w ogóle próbować ładować ich wigor ciała i energia.
 8. Zmiłuj się nad sobą. Nie starają się nadrobić stracony czas i od razu po chorobie może podwoić ilość pracy, w tym fakt, że brakowało. W ciągu miesiąca ciało musi pracować w trybie oszczędzania energii. Czego to może być wyrażona?

Po pierwsze, należy unikać szkodliwych i niepotrzebnego stresu. Jest przydatny stres, na przykład, umiarkowanej aktywności fizycznej lub rozwiązania problemów psychicznych, i nie są szkodliwe – krzyczał szef Rush pracy w biurze lub komunikacji z klientami konfliktowych. Tak więc, jeśli to możliwe, aby chronić się przed nim.

Po drugie, nawet ładunek muszą być dozowane. Jeśli mocno wziąć na byłego lub nawet podwoić ilość pracy, że organizm nie może tego znieść, a można nawet dostać znowu chory. Dlatego oszczędzić swoje ciało i wrócić do pracy stopniowo, począwszy od wykonania najprostszych zadań.

Po trzecie, odprężyć się. Pozwól sobie zjeść pyszną czekoladę lub obejrzeć ulubiony film noc zamiast czyszczenia. To właśnie w taki przyjemny drobiazg leży sekret dobrego nastroju i dobrych duchów. Szczególnie konieczne jest pieścić się po zakończeniu wszelkich spraw trudnych i kosztownych.

Więc, ciało odzyskać od choroby – to długi i żmudny. W sumie, to może trwać do miesiąca. W celu dostrojenia do pracy jak ty i leczyć się z nimi ostrożnie. W końcu nic nie jest bardziej w prawo niż własnych sygnałów ciała. I że może wam najbardziej skutecznych sposobów na powrót do pracy.

load...