Jak dobrać rajstopy: wybierz odpowiedni rozmiar i skład

Rajstopy – bardzo ważnym elementem garderoby każdej kobiety, niezależnie od wieku, statusu społecznego, wielkości portfela. Rajstopy zdobione nogi kobiet, jeśli są właściwie dobrane. Ale z różnych modeli i kolorów, prezentowane w sklepie, czasem oślepiony. Jak wybrać odpowiednie rajstopy?

load...

Zawartość:

Jak dobrać rajstopy

Czym jest DEN

Odnosi się to do rajstopy gęstości. DEN – jest „denier”, wartość wskazuje ciężar włókna i długość 9 km. Zatem, rajstopy, które ma gęstość 20 den, wykonane z przędzy 9 km, które ważą zaledwie 20 g. Pp_2

load...

Rajstopy, których gęstość 10-15 DEN nosić w czasie upałów. To bardzo subtelne, niemal niezauważalne na rajstopy stopy. Do codziennego noszenia w okresie letnim zaleca się użyć rajstopy gęstości 15-20 DEN. Rajstopy 40 DEN nosić w chłodne dni, nadają się one do okresu jesienno-wiosennym. Naturalnie, rajstopy 40 DEN silniejsza niż rajstopy 20 den. 50-180 DEN Rajstopy zaprojektowane do zimnej pogody, czy jest to lecznicze i profilaktyczne pończochy, które są podane dla kobiet w ciąży i tych, którzy cierpią z powodu żylaków.

Gęstość w różnych częściach rajstopy mogą się różnić. Tak więc, jeśli gęstość DEN Rajstopy 40, na piętach, palcach i majtki gęstości składnika może być 60-70 DEN.

Skład jako punkt odniesienia wyboru

Jeśli nie jest częścią rajstopy Lycra (Lycra, Dorlastan lub spandex), nawet po dłuższym noszą te rajstopy nie są rozciągnięte i nie zmienia swojego kształtu. Jednak, jeżeli opakowanie wskazuje Lycra rajstopy najmniej 10%, lycra, najprawdopodobniej tylko zawarte w taśmie. Dlatego rozciągnąć rajstopy, a może nawet będzie przeszkadzać w kolanach. Jeśli więcej niż 30% lycra prawdopodobne te pończochy medyczne. Najlepszym zawartości lycry – 10-30%.

Struktura zawiera kilka rajstop i mikrowłókna – dużą liczbę pasm, które nadają miękkość i wytrzymałość przędzy. Z reguły, jest ciepłe pończochę, są one droższe.

Rajstopy zimowe mogą zawierać akryl – sztucznej wełny. Ten miękki rajstopy, a ich cena jest niska, ale mają wadę: po nosisz je kilka razy na rajstopy będą pellety.

Jak określić rozmiar rajstop

Co do zasady, na opakowaniu, można znaleźć tabelę rozmiarów skorelowania danych ze swojego wzrostu i wagi, a następnie wybierz rozmiar swoich rajstop. Najczęstszym wielkość 1-6 numerów etykiet. Ale zdarza się, że rozmiar oznaczony XL (Extra Large) w alfabecie łacińskim – bardzo duża, L (large) – duży, M (w środku) – Średnia, S (small) – mały. Jeśli masz wątpliwości, kiedy uczysz wykresu rozmiar na opakowaniu rajstop, to lepiej wziąć produkt będzie większy niż – czy pończochy są zbyt małe, to od razu tworzą strzałek.

Wybierz gamę rajstop

  • Można kupić rajstopy z bawełnianym klinem. Są to te, które mogą być noszone bez majtek.
  • Sprzedaży mają rajstopy z szortami i bez nich. Jeśli masz zamiar nosić tych rajstop krótkiej spódnicy, najlepiej kupić rajstopy bez spodenek.
  • Istnieje wiele symulatorów rajstop. Jeśli pakiet pyszni się napis „UP”, co oznacza, że ​​mogą pociągnąć za brzuch i podnieść pośladki. Gęstość rajstop do 180 DEN.
  • Jeśli potrzebujesz rajstopy z antivarikoznye efekt, spójrz na pakiet oznaczony „Support”. Gęstość wynoszącą od 50 do 100 DEN, że zwalnia zmęczenie nóg o różnym stopniu skurczu i specjalnych przędzy tkania.
  • Antycellulitowe rajstopy działania i rajstopy impregnowane antyalergiczne sprzedawane w aptekach. Są one oznaczone dopiskiem „Claresse”.

Kupujący rekomendacja Wideo rajstopy

load...