Jak do diagnozowania i leczenia alergii w czasie ciąży?

Zawartość:

Alergie w ciąży występuje u wielu kobiet w ciąży. Zjawisko to powoduje wiele dolegliwości, więc nie opóźniać leczenia. Jakie są objawy i skutki tej choroby? Jak ją leczyć? Więcej na ten temat poniżej.
Powrót do spisu treści

load...

Czym jest alergia? Możemy zagłębić się w istotę koncepcji

Tak więc, zanim dowiedzieć się, co zrobić, konieczne jest, aby zrozumieć istotę zjawiska alergii w czasie ciąży. Choroba ta występuje, gdy organizm człowieka spadek pewnych substancji lub komponentów, które są nazywane alergenów. A następnie układ odpornościowy rozpozna te substancje i zaczyna je atakować, widząc jak obcy i zupełnie niepotrzebne.

Istnieją różne objawy, które, nawiasem mówiąc, może być zastosowane do wielu układów i narządów. Więc może masz reakcję skórną (np na twarzy lub rękach wysypka i zaczerwienienie). Ponadto, często wpływa na układ oddechowy, oczy, a nawet układ trawienny. Alergeny mogą służyć różne substancje. Na przykład, często jest uczulenie na pyłki, a nawet zwykle pyłu.

Alergeny mogą być i jedzenie. Warto zauważyć, że często ma wpływ ciąży na alergie, ale nie zawsze. Na przykład, uważa się, że zmiany hormonalne zachodzące w czasie ciąży (nie ma znaczenia, co trymestrze, ale szczególnie silne wybuchy występować we wczesnych stadiach, najczęściej w pierwszym trymestrze), może być rodzaj wyzwalacza, czyli prowokować reakcje alergiczne.


Powrót do spisu treści

Objawy alergii: Jak rozpoznać chorobę

Jakie są objawy alergii? Jak już wspomniano, alergie czasie ciąży może wpływać na różne układy organizmu. Tak więc, istnieje wiele form, zależnie od wyświetlaczy w konkretnym przypadku: alergie układu oddechowego, skóry, jedzenie. Jeden lub drugi znak choroby zależy od tego, jak to było alergenem i jak dostał się do organizmu. Na przykład, jeśli przyczyną był dany produkt, to nie jest biegunka lub wymioty (ale często w takich przypadkach, wysypka na twarzy, ramionach i innych częściach ciała), jeżeli czynnikiem wpływającym było powietrze, a raczej to, co zawierał, to może przejawiać objawy oddechowe. Więc wymienić główne objawy alergii:

load...
 1. Reakcje skórne zwykle objawia się jako wysypka, zaczerwienienie, swędzenie i pieczenie ciężkiej. Jeśli nic nie zostanie zrobione, urazy na miejscu może pojawić się ciasto, które następnie znikają i tworzą bardzo prawdziwe rany. Zaczerwienienie może być bardzo swędzące, przynosząc dyskomfort przyszła mama.
 2. Reakcje układu oddechowego często wpływa na niemal wszystkie narządy oddychania. Na przykład, takie oznaczenie może przejawiać się jako zapalenie błony śluzowej nosa. Ponadto, może być przekrwienie nosa i zwiększone wytwarzanie śluzu i częste kichanie (jak często się zdarza, gdy reakcja na pyłek). Może on być, i kaszel (która w pewnych przypadkach rozwija się astma alergiczna).
 3. Reakcja układu pokarmowego, nie jest niczym niezwykłym. Więc jeśli nagle nastąpił wymioty, nie należy od razu myśleć o zatruciu, może to być reakcja alergiczna. Ponadto, często i objawów, takich jak biegunka, bóle żołądka i jelit.
 4. Inną oznaką alergii – to obrzęk. Na przykład, jeśli ktoś jest uczulony na ukąszenia owadów, które niektórych gryzą mogą puchnąć i wzrost wielkości w kilka razy. Niezwykle niebezpieczny obrzęk naczynioruchowy, gdyż może to prowadzić do uduszenia z powodu braku niezbędnych środków przeciw alergii.
 5. W najcięższych przypadkach może wystąpić wstrząs anafilaktyczny, które pojawiają się, gdy ilości alergenów rolek. Jej objawami są: ciężkie niekontrolowane wymioty, trudności w oddychaniu, napady, ciężka biegunka, gorączka do znaków granicznych, a nawet utrata przytomności. Wszystko to może prowadzić do śmierci!

Powrót do spisu treści

Konsekwencje alergii w czasie ciąży: że grozi?

Sama alergia na przyszłość dziecka ma prawie żadnego wpływu, ponieważ płód jest chroniony przez łożysko, co niesie ze sobą tarczę i filtrów funkcje. Ale to nie znaczy, że nic nie można zrobić i nie przyjmować leki przeciw alergii.

Choroba często przynosi wiele dolegliwości, które we wczesnym stadium, gdy organizm jest przebudowany w nowy sposób, i przeżywają ciężkie ładunki, bardzo niestosowne (aw rzeczywistości nawet poranne mdłości może rozpocząć się w pierwszym trymestrze).

Jeśli istniała silna wysypka na twarzy, czy gdzie indziej, przyszła mama jest porysowana, niespokojny i nerwowy, a to wszystko zrobić w okresie ciąży, nie powinny.

Poza tym, na przykład, w reakcji na pyłki może określać nosa, co powoduje niedobór tlenu. Brak tlenu płodu we wczesnych stadiach rozwoju może być katastrofalne, ponieważ wszystkie narządy (chociaż niedotlenienie jest szkodliwe w każdej fazie) są tworzone w tym czasie. Wreszcie, lekarz przepisze leki w przypadku reakcji alergii (szczególnie silne). A nawet w trakcie maści ciąży może być niebezpieczne. Tak, że niektóre składniki leku mogą przenikać do płodu i zapewnienia, że ​​bezpośredni wpływ negatywny. Dlatego alergia należy traktować po prostu czas i prawidłowo.


Powrót do spisu treści

Jak leczyć alergie czasie ciąży: ważne punkty

Co powinno być leczenie alergii w czasie ciąży? Różni się on od środków przeciw chorobie w stanie normalnym, ponieważ nie wszystkie leki są dozwolone w okresie ciąży, nawet jeśli jest to maść.

Aby zacząć, to wymienić główne produkty i wskazać, czy je przyjąć i przypadki, w których to zrobić.

 • Suprastin. Lek ten został zatwierdzony w drugim i trzecim trymestrze ciąży, ale nie zawsze, ale tylko w przypadkach, gdy korzyści dla matki jest znacznie większa niż prawdopodobnego zagrożenia dla płodu. Najczęściej, lek ten jest stosowany w ostrych form alergii.
 • Tavegil nie zaleca się stosowania, ponieważ badania stwierdzono, że składniki narzędzia mieć negatywny wpływ na dziecko w łonie matki. Są dozwolone tylko w przypadku zagrożenia życia kobiety i niemożliwe jest użycie innych środków.
 • Pipolfen nie powinien być przyjmowany w okresie ciąży.
 • Allertek mogą być podjęte, jeżeli korzyści przewyższają potencjalne ryzyko.
 • Claritin. Przeciwwskazania do stosowania tego leku nie jest obecny, ale korzystanie jest uzasadnione, gdy korzyść dla matki jest większa niż wpływ na dziecko.
 • Feksadin może być stosowany w przypadku oczywistej korzyści.
 • Difenhydraminy nie powinny być podejmowane, gdyż może to spowodować silne skurcze macicy (w wyniku rozpocząć przedwczesnego porodu).
 • Astemizol jest bardzo toksyczny, więc nie wolno używać podczas rodzenia.
 • Terfenadyna może zmniejszyć masę płodu, dlatego kobiety w ciąży nie powinny przyjmować go.
 • Tsetrin mogą być podjęte, ale wyłącznie pod stałym nadzorem lekarza i ze szczególną ostrożnością.

Jeżeli osoba alergia skórna (w szczególności, taka cecha, jak wysypka), na przykład, na rękach lub na twarzy, państwo może ułatwiać terapii miejscowej. Można zastosować jakąś maść. Ale nie każdy maść wolno używać. Na przykład, nie zaleca się stosowania tego hormonu.

Jako antyalergiczny mogą być stosowane i popularne receptury na bazie ziół (często stosowany serii, rumianek, szałwia, dąb). Zatem cykl może być stosowany jako wywar. Receptura jest następujący: wysuszono trawy na ekranie 2 łyżki. łyżka wlać szkła wrzącej wody i wlewów w ciągu pół godziny. Następnie można zwilżyć w bulionie segmentu tkanin i dołączyć do obszaru dotkniętego. Wewnątrz serii ciąża nie może być stosowane, to jest przeciwwskazany w tej formie.

Jeżeli wysypka się mokra, możliwe jest smarowanie jej maści cynku lub roztworu procesowego nadmanganianu potasu (nadmanganian potasu). Jeżeli skóra staje się sucha, można kultywować oleje (wazelina).

Jeśli alergia jest pokazany w postaci problemów z układem pokarmowym, leki można podawać, sorbenty, co z toksynami (lub enterosorbent Enterofuril), a także jako środki przeciw biegunce objawowe i wymioty (Smekta).

Jeśli jest uczulenie na pyłki lub kurzu, które objawia się w postaci przeziębienia, można użyć kropli do nosa, na bazie roślinnej, aby zmiękczyć błony śluzowej. Nadmierne stosowanie leków zmniejszających przekrwienie nie są tego warte, działają na cały organizm i może prowadzić do niedotlenienia płodu.

Innym ważnym aspektem leczenia – ograniczenie kontaktu z alergenem. I za wszelką cenę musi być przepisany przez lekarza!


Powrót do spisu treści

Zapobieganie: unikanie alergie

Do alergii nie są złapać z zaskoczenia, trzeba wykonać odpowiednie środki zapobiegawcze. Są one wymienione poniżej.

 1. Prawidłowe odżywianie. Należy używać tylko naturalnych produktów i wysokiej jakości. Ale od potencjalnych alergenów powinny być opuszczone. Należą do nich: orzechy, czekolada, truskawki, owoce cytrusowe, owoce morza i tak dalej. Oczywiście, aby ograniczyć się w ogóle nie jest konieczne, ale lepiej jest spróbować czegoś śledzić reakcję organizmu.
 2. Ważne jest, aby utrzymać właściwą styl życia, spać, spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu i, oczywiście, porzucić złe nawyki (bierne palenie ma również negatywny wpływ na przyszłe zdrowie dziecka!).
 3. Przez wybór higieny i kosmetyków należy podchodzić odpowiedzialnie, gdyż oni też mogą wywołać reakcje alergiczne.
 4. Warto pamiętać, że niektóre z tkanki mogą powodować alergie, więc lepiej, aby dać pierwszeństwo do ubrań i bielizny wykonane z naturalnych, hipoalergicznych materiałów.

Podsumowując, możemy dodać, że alergie mogą być niebezpieczne i dla matki i dla płodu, jeśli leczenie nie będzie terminowe i skuteczne. Ale na własną rękę rozpocząć przyjmowanie niektórych leków nie może, to może być niebezpieczne! Wszelkie preparaty po badaniu musi wyznaczyć lekarza, który jest zobowiązany do przestrzegania leczenia i kondycji kobiet.

load...