Jak długo trwa ciąża u kotów? Jak płynie?

Zawartość:

Na pytanie, ile ostatniej ciąży u kotów w literaturze podano dokładną odpowiedź: „Średni czas trwania ciąży u kotów jest dziewięć tygodni.” Jest to jednak tylko liczby warunkowe (i dziewięć miesięcy u ludzi). W normalnym przebiegu ciąży kot nosi potomstwo od pięćdziesięciu ośmiu do siedemdziesięciu dwóch dni. Co określa poszczególne etapy ciąży, i jak to ma miejsce? Spójrzmy prawdzie w oczy.

load...

Różne etapy ciąży

Po pierwsze, istnieje przekonanie, że krótkie włosy i długowłosych kotów są różne etapy ciąży. Choć nie zostały jeszcze znalezione dowody naukowe na to fakt, że jest to miejsce. Na przykład, należy zauważyć, że zazwyczaj (ale nie zawsze!) Długowłosy koty kocięta wylęgowych dłużej. Ich ciąża trwa od sześćdziesięciu trzech do siedemdziesięciu dwóch dni. Krótkowłosy oczekiwać pojawienie się potomstwa urodzonego od pięćdziesięciu ośmiu do sześćdziesięciu ośmiu dni. A koty syjamskie i Abyssinian (rzekomo!) Hatching kociąt dłużej niż zwykle.

Wiek ciążowy i koty zależy od liczby wyklutych kociąt. Najczęściej duże mioty może stać się przyczyną krótszego czasu trwania ciąży. A jeśli kot nie ponosi więcej niż pięć kociąt, a potem rodzi przed ich średnia życia. Jednak nawet narodziny bardzo dużego miotu (z ośmiu do dwunastu kocięta), który rozpoczął się przed dolnym paski ciąży (mniej niż 58 dni) są uważane za patologiczne. I takie przedwczesne kocięta często nie przetrwać.

Spowodować wydłużenie puszkę Ciąża i niewielką liczbę szczeniąt na ściółce i napięcie odczuwane przez ciężarną kota w ostatnim okresie ciąży kociąt. Jednocześnie, opóźnienie dostawy z jednego tygodnia jest uważany za całkiem do przyjęcia i zdrowie noworodka nie jest naruszona. Jednak długa zwłoka wymaga interwencji człowieka, w przeciwnym razie może to doprowadzić do awarii. Ale w każdym przypadku, aby kontrolować czas ciąży może obsługiwać tylko wtedy, gdy zna dokładną datę krycia, a zatem koncepcja, która odbywa się na dzień lub dwa po kopulacji. To jest „punktem wyjścia” w ciąży.


Kalendarz ciąży

Ciąża kota można podzielić na trzy główne okresy.

Pierwszy trymestr

Po zapłodnieniu zapłodnionego jaja (zygoty) dołączony (wszczepione) do ściany macicy i podczas pierwszego tygodnia komórce osiąga wielkość średnicy cząstek pyłu do trzech dziesiątych milimetra. W tym okresie, przyszłość wygląda bardziej jak kotka na pustej fiolki z wiązką. Sam bańka będzie wtedy uczestniczyć w tworzeniu łożyska, a „knot” rozwinie się zarodek.

load...
  • Ciekawe! Biolodzy odkryli, że miejsca mocowania dla każdego zarodka indywidualnie ustalana z góry i zależy od płci kociaka.

Każdy kociak rozwija indywidualnie kokon zwany „kosmówki.” Ten kokon jest otoczony przez łożysko, które zapewnia odżywienie płodu. Łożysko włókien powleczonych, którego ilość jest regulowana szybkość wzrostu zarodków.

  • Ciekawe! Jeśli jeden kosmki łożysko wyprostować, ich powierzchnia wynosi pięć metrów kwadratowych. Jeśli w tym okresie będą przeplatać kosmków łożyskach kocięta przeciwnej płci, wtedy światło będzie fałszywe hermafrodytów.

Do piętnastego dnia ciąży zarodek osiąga wielkość dwóch do dziesięciu milimetrów. On staje się widzialny głowę, a tam są początki mózgu. Przez osiemnastego dnia zaczynają tworzyć nogi. Aż do dwudziestego pierwszego dnia ciąży tworzą początki słuchowego pojawia pigmentacyjne przyszłych oczy, narządy wewnętrzne zaczynają się rozwijać. To było w tym czasie staje się pierwsze oznaki ciąży biernego: kota i skręcić różowe sutki rosną.

Drugi trymestr

To właśnie podczas tego okresu ciąży zarodek zamienia płodu i staje się bardzo, bardzo małe kota. Jak to się dzieje? Po pierwsze, tworzy się zarodków obrąbka, płatków uszu u rąk i nóg. Nadal rozwijać szkielet, mięśnie i wewnętrzne narządy rozrodcze. Tworzą rdzeń kręgowy, szczęki, języka, podniebienia. To zaczyna się rozwijać system hormonalny.

Pod koniec drugiego trymestru lufy jest utworzony: są policzki, podbródek, nos i usta. Kości zaczynają być wypełnione wapnia i forma zębów (w szczękach głębokość). Narządy wewnętrzne są umieszczone w miejscach zarezerwowanych dla nich, zwiększając głowę, powieki pojawiają się i trójkątne uszy. Na głowie rozwija policzki, podbródek, nos i usta. Kształtowanie zewnętrznych narządów płciowych, a na palcach pojawiają pazury.

  • Ciekawe! Kobiety rosną szybciej uszczelek. Wiele owoców w tym okresie jest trudne do ustalenia.

trzeci trymestr

Ostatnim etapem kotów ciąży. Na początku tego okresu, płód rośnie do ośmiu centymetrów. Skóra staje się grubsza i zbiera się w fałdach, zwiększając uszy, ogon i wydłużone. Na czterdzieści czwartego dnia pojawia się jedwabiste futro, a po czterech dniach nabiera koloru. W tym czasie płód dorasta do dwunastu centymetrów dłuższe.

W pięćdziesiątym ósmym dniu powstawania płodu jest uważany za zakończone, a wszystkie pozostałe dni poprzedza narodziny. Przez dwanaście godzin (lub nawet dni) przed kotami dostawczych temperatura spada do odbytnicy trzydzieści siedem i pół stopni, a okres prenatalny może trwać do półtora dni.


Dopisek

Normalny zdrowy kot będzie rodzić bez problemów dokładnej natury czasu zastrzeżone. A ile dni będzie trwało ciążę, to zależy od indywidualnego samego cipki. Jednak bezpiecznie przystąpieniem ciąży u kotów nie może trwać dłużej niż siedemdziesięciu dwóch dni, a mniej niż pięćdziesiąt osiem. Średnio kot nosi potomstwo dwóch miesięcy. I co ciekawe!

  • Dojrzałość płciową osiąga koty mają do pięciu miesięcy, a koty są tylko dziewięć.
  • Podczas swojego życia, kot może rodzić więcej niż sto kotów.
  • Średnio kot ma dwa lub trzy mioty rocznie.
  • W jeden miot kociąt może urodzić się z różnych ojców.
  • Potomstwo jednej pary kotów od siedmiu lat, aby osiągnąć czterysta dwadzieścia tysięcy.

Naprawdę niesamowite zwierzęta!

load...