Jak diagnozowane i leczone chlamydia

Zawartość:

Do tej pory istnieje wiele chorób przenoszonych drogą płciową, której objawami są małoletni lub nie pojawiają się wcale. Często choroby te stają się przewlekły przebieg i rozwinąć w postaci przewlekłej. Jednocześnie, rozprzestrzenia się w organizmie kobiety, nie tylko seksualne, ale wpływa również na inne narządy.

load...

Straszna choroba wywołana przez Chlamydia jest Chlamydia. Zlokalizowane w układzie moczowo-płciowym, może wywołać zapalenie spojówek, chorób błony śluzowej, zakażenia ucha, uszkodzenie serca i stawów. Ponieważ charakterystyczne objawy choroby nie ma, przez długi czas kobiety muszą znosić niewygody, nie mając pojęcia o prawdziwych przyczynach jej występowania.

Tylko wizyta u lekarza i wyników laboratoryjnych w stanie dać odpowiedź na to, jaki rodzaj infekcji powoduje stan zapalny.

Powrót do spisu treści

Jak uzyskać chlamydia?

Istnieje kilka sposobów zakażenia chlamydią. Na jak infekcja dostaje się do organizmu zależy od miejsca i jego rozwoju. Zgodnie z częstością choroby, an_4 wstrzykiwania mogą być następujące:

load...
  1. Zakażenie poprzez kontakt seksualny – głównym sposobem na uzyskanie chlamydią u kobiet. Zazwyczaj, zapalenie zaczyna się od błon śluzowych narządów płciowych, a następnie przenosi się do macicy i pęcherza moczowego, często powodujące bezpłodność, zapalenie pęcherza moczowego, szyjki macicy erozji.
  2. Zakażenie dziecka z zakażonej matki podczas porodu – proces, który może spowodować uszkodzenie płuc lub zapalenie spojówek u noworodków. Uważa się, że chora z chlamydią może zakazić płód, ale do tej pory to stwierdzenie nie jest do końca udowodnione.
  3. Zakażenie przez kontakt– domowego i sposób udowodnionym, który ma prawo istnieje. Wynikało to z faktu, że żywotność chlamydiami do przedmiotów gospodarstwa domowego i zdolność do utrzymania tkanki około 2 dni.
  4. Zakażenia drogą kropelkową – są niezwykle rzadkie, sposób jest możliwe w kontakcie z pacjentem, Chlamydia pneumonia.

Po wystąpieniu infekcji, tylko mniej niż 35% kobiet odczuwa objawy. W zasadzie to zauważyć choroba bezobjawowa. To jest bardziej niebezpieczne, ponieważ leczenie zakażenia chlamydią nie zostanie przeprowadzona i jest swobodnie rozprowadzane po całym organizmie, powodując dolegliwości i powikłań. Długotrwały przebieg zakażenia może stanowić zagrożenie dla płodu, kiedy kobiety w ciąży są zainfekowane.


Powrót do spisu treści

Objawy choroby

Przy penetracji Chlamydia następujące choroby mogą występować w narządach wewnętrznych:

  • Coleitis objawia się swędzeniem, pieczenie w okolicy narządów płciowych, upławy, ból w dolnej części pleców i podbrzusza, gorączka;
  • Szyjki macicy, w którym występuje infekcja reprodukcji kanału szyjki macicy, co powoduje, że jego stan zapalny, a następnie przechodzą do erozji;
  • śluzówki macicy, jajnika i zapalenia jajowodu powodowanymi przez Chlamydia uwięziony w macicy i jajowodów.

Rozpoznanie tych zaburzeń jest tylko ginekolog z sondażu osobistym, a na podstawie wyników USG.
Powrót do spisu treści

Obrobiony zakażenie chlamydiami

Pierwszą rzeczą, aby powiedzieć, że leczenie choroby powinny być wykonywane wyłącznie pod nadzorem specjalisty.  Tylko w tym przypadku będzie to przynieść pożądany efekt. Generalnie, w przypadku podawania leków do leczenia chlamydia ginekologa uwzględnia osobowości pacjenta. Usunąć schematy i algorytmy jak leczyć zakażenia chlamydiami nie istnieje, więc przy wyborze terapii kombinowanej lekarz analizuje stan ogólny pacjenta, w obecności współistniejących chorób lub stanów mikroflory jelitowej.

Ponieważ chlamydia u kobiet odnosi się do chorób spowodowanych zakażeniem bakteryjnym, trzeba antybiotyków. Wybór leków jest ograniczona obok mające zdolność do zabijania mikroorganizmów wewnątrz komórki. Są to preparaty tetracykliny, fluorochinolony, makrolidy. Jest to obowiązkowe przy wyborze leków należy wziąć pod uwagę obecność koinfekcji, czy efekt leku może być nieskuteczne.

Wielu pacjentów cierpiących na chlamydia, oznaczone i choroby grzybowe, więc często w kompleksowe leczenie u kobiet należą leki przeciwgrzybicze w postaci tabletek. To środków przeciwgrzybiczych, takich jak „Flukonazol”, „nystatyna” „Pimafutsin” i tym podobne. W ostrych i przewlekłych form chlamydii są obowiązkowe immunomodulatory terapii komponent lub immunostymulujące. – „Viferon” „Takvitin” „TSikloferon” itd skracają one czas powrotu, wsparcie i wzmocnienie układu odpornościowego, zmniejszyć skutki uboczne leków. Należy pamiętać, że niekontrolowane przyjmowanie podczas leczenia zakażenia chlamydiami u kobiet leki, immunomodulatory są zdolne do wyrządzenia poważnych obrażeń, więc mogą być podejmowane wyłącznie na podstawie recepty.

Ogromną rolę w powołaniu terapii skojarzonej podaje się witaminy, termin leków nie powinna być mniejsza niż 2 miesiące. Gdy główny zakończeniu leczenia, zwykle przydzielony Normalizowanie leków mikroflory jelitowej. Środki te mogą być na bazie enzymów – „Mezim” „Festal” lub „pankreatyny” gepaprotektory – „Essentiale forte” i innych leków do wątroby, probiotyki – „Hilak Forte” „Atsipol” itp bakteriofagów -. „Gronkowcowe „” coliphage „i tak dalej.

Ponadto, jeśli jest to konieczne, aby wyleczyć Chlamydia u kobiet nie mogą być ignorowane i fizjoterapii. Dobry efekt leczenia daje stosowanie magnitolazera, jontoforeza, elektroforezę lub magnetoterapię z pewnymi lekami. Do bezpośredniego oddziaływania na obszar leczenia infekcji stosowane tampony, mikro lewatywa, dopochwowe i doodbytnicze czopki z lekami.

Jeśli mówimy o tym, jak w leczeniu zakażenia hlamidifnuyu, nie wolno nam zapominać o najważniejszym elementem terapii, która jest właściwa dieta. W tym czasie, gdy nieleczona, kobiety jest niepożądane użycie ostre i słone przekąski, alkohol i wyroby cukiernicze. Nie zaleca się do płci, aktywne lub ciężkich ćwiczeń.

Do tej pory badania nie udowodnił szkody z wykorzystaniem produktów mleczarskich do leczenia chlamydii, ale eksperci twierdzą, że bakterie kwasu mlekowego w mleku, ser, kefir, jogurt, masło, itp, można negować wszystkie Skutki antybiotykami infekcji , Mikroorganizmy są przyzwyczajeni do leków i nie reagują na leczenie.

Aby zrekompensować brak wapnia w przypadku braku produktów mlecznych, jest możliwe, aby tabletki i proszki zawierające pierwiastek śladowy niezbędne dla ludzkiego organizmu. 2-3 tygodni po całkowitym utwardzeniu Zakażenie chlamydiami nabiału znowu mogą być spożywane.

Powrót do spisu treści

Metody tradycyjnej medycynie do leczenia zakażenia chlamydiami

Kompleks posiada dobry efekt leczenia choroby, która wykorzystuje an_4 medycyny ludowej. Tak, czosnek w każdym czasie uznano za doskonały środek przeciwpasożytniczy, który jest zalecany i uzdrowienie z chlamydią. W celu przygotowania czosnek infuzyjnego stosować następujące receptury: 6 pokruszonych czosnek, wypełniony szklanki wody i 1 parze przez noc, a następnie wielokrotnie infuzji przesączono przez gazę. Użycie podobnego rozwiązania impregnacji tamponu i Bicze.

Duża liczba zwojami, które mogą pomóc leczyć chlamydie, stworzony na podstawie wyżynnego macicy – rośliny, która jest uważana za magazyn substancji odżywczych dla kobiet. Tradycyjna medycyna korzysta z tych leków w wielu przypadkach. W ten sposób możliwe jest przygotowanie nalewki, które trzeba wykorzystać do długich kursów czasowych. Aby przygotować nalewki wynosi 100 g suchej trawy wlać 500 ml wódki, brandy, alkohol i naciskać na co najmniej 7 dni, przez wytrząsanie w ciemnym miejscu regularnie. Powstałe narzędzie stosuje się 3-4 razy dziennie 25-30 kropli.

W celu wytworzenia leku w postaci roztworu stosowanego do douching nagietek, właściwości przeciwbakteryjne, które są z powodzeniem stosowane w leczeniu wielu chorób. 50 g pokruszonego suchego surowca wlewa się 500 ml alkoholu, a następnie podawany przez 14 dni w ciemnym miejscu, wylano do hermetycznego zbiornika i przesączono. Przed użyciem otrzymaną mieszaninę rozcieńcza się czystą wodą w stosunku 1:10.

Przestrzegając wszystkich zaleceń lekarza i wyraźnie wskazane do nich następujące schematu leczenia może być w dość szybkim czasie pozbyć się chlamydią. środki folk w celu zwiększenia skuteczności tradycyjnych leków i znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

load...