Jak dbać o rzęsy

Klaśnięcie rzęsy – i zdjąć! (Z piosenką „rzęsy” Br. Grimm)

Puszysty, długie rzęsy – ważnym narzędziem w arsenale każdej kobiety, która chce być atrakcyjnym i proszę ludzi. Niewielu z silniejszej płci jest w stanie oprzeć się ospały, kopertowanie spojrzenie spod gęstych rzęs piękne. Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, jak dbać o rzęsy, aby stworzyć obraz „najbardziej urokliwy i atrakcyjny”?

load...

Na szczęście dla tych, którzy z natury piękne długie rzęsy. Oni po prostu użyć tuszu – i wszystko, co można podbić, fascynują, urzekają. Ale co z tymi, którzy mają rzęski są krótkie i rzadkie, ale nadal stale łamane? Zachodnia prasa zapewnia czytelników, że nadszedł czas, aby kupić wszystkie sztuczne rzęsy i zatrzymać kompleksów o swoich niedoskonałości. Jednak nasze dziewczyny wiedzą pewnie, że to „plewy” mężczyzn nie do tabaki: faceci kochają naturalne piękno. Więc przejdźmy naszą rzęski poważnie – jak stwierdzono w słynnej reklamie: „Po tym wszystkim, że na to zasługują”

Co zrobić, jeśli rzęsy wypadają

Okresowo na policzkach, zauważamy upadłe rzęsy. Niektórzy z nas, szczotkowanie cenny włosy, uważnie wpatrując się w lustro, próbując zrozumieć: to był wypadek lub poważny problem? I ktoś wybiera podniecony rzęska palec i w pośpiechu, aby złożyć życzenia. Pamiętaj, że jako dziecko „które upadły rzęs policzek?”. Ale kłopoty dziewczynki jednocześnie o rząd wielkości większa. Oni wiedzą wszystko zbyt dobrze cenę wyrazistym wyglądzie i jego wpływ na płeć przeciwną.

Po pierwsze, pamiętajmy, że ludzka rzęska „żyje” około 90 dni, a całkowite odnowienie rzęs występuje w ciągu 7-8 tygodni. Tak więc, jeśli zdarzy ci się zauważyć wytrąconego rzęski – alarm bić wcześnie. Ale jeśli rzęsy po prostu „obsypany” na własne oczy, coraz mniej, to jest czas, aby brać je poważnie. Istnieje kilka powodów, dla utraty rzęs:

 • Kosmetyki niskiej jakości;
 • Niewłaściwa pielęgnacja rzęs;
 • Alergia lub zapalenie oka;
 • Różne choroby, osłabionej odporności.

load...

Jeśli utrata rzęs nie wynika z braku opieki, lepiej udać się do lekarza i rozpocząć leczenie. W przeciwnym razie jest zbyt późno, aby zacząć dbać o swoje rzęsy.

 1. Przede wszystkim, rzęsy wymagają zasilania. Co składa się z rzęsek? Keratyny – białka o wysokiej masie cząsteczkowej (nie mylić z karoten – marchwi pigmentu). Gdzie indziej zawiera keratynę? W pietruszki, pieprzu, kwiatów. Produkty te muszą być stosowane coraz częściej i dać ich rzęsek przyzwoite jedzenie. Pomoże to w celu ich wzmocnienia i zatrzymać wypadanie włosów.
 2. Bądź ostrożny przy wyborze maskary. Zakup produktu kosmetycznego na ulicy stragany, ryzykujesz działa na fałszywy i spowodować poważne szkody dla zdrowia. Jeśli podczas stosowania maskary miałeś swędzenie, zaczerwienienie oczu – niezwłocznie spłukać z makijażem i pożegnać się z niskiej jakości tuszu. Idealnie, w tuszu powinien zawierać witaminy i keratynę. Więc nie wahaj się dokładnie przeczytać skład na opakowaniu i sprzedającego do zadawania odpowiednich pytań.
 3. Nie zapomnij usunąć makijaż każdego wieczoru przed snem. Należy to zrobić w kierunku od nosa do policzków. Stosuje się do usuwania makijażu na górnych i dolnych rzęs, przytrzymaj 30 sekund i usunąć za pomocą wacika. W żadnym wypadku nie wolno pocierać, że istnieją siły – więc nie tylko wyciągnąć parę rzęsek, ale także zarobić zmarszczki.
 4. Większe znaczenie dla grubej pięknej rzęs jest prawidłowa, zbilansowana dieta. Staraj się chronić siebie od nadmiaru słodkich i produktów skrobiowych, ponieważ to węglowodany zapobiec organizmowi wchłaniać substancje, które wzmacniają rzęsy. Wziąć jedzenie jak dużo warzyw, owoców i świeżych soków może być – mają dużo witamin i pierwiastków śladowych.
 5. Opalanie, chronić oczy z wysokiej jakości okulary. Faktem jest, że negatywny wpływ promieniowania ultrafioletowego nie ogranicza się do skóry, ale również na rzęsach i włosach.

Jak sprawić, by rzęsy dłużej?

Niestety, nie. Rzęsy można zwiększyć lub wydłużyć wizualnie za pomocą dobrego tuszu, ale w każdym przypadku „native” włosy pozostają takie same długości. I cokolwiek maski, toniki i mleczka użyć, obecna sytuacja nie może ulec zmianie. Fakt, że każdy z nas położył rzęs aktywności genetycznej i zdolność do ich dłużej niż przepisane przez matki natury po prostu wykluczone. Istnieją, oczywiście, operacja specjalna – Rzęsy przeszczep. Procedura ta została wynaleziona raz dla tych, którzy cierpią z powodu poważnych oparzeń i utraconych rzęs. Teraz jednak operacja ta jest dostępna, a modnych kobiet, które chcą magicznie zrobić swoje rzęsy dłuższe, grubsze tak.

Ta operacja dwugodzinny można porównać z pracą jubilera: włosy podjęte z tyłu głowy i przeszczepione na górnej powiece. I wszystko jest niczym, ale tylko rosnąć rzęsy, takich jak włosy zwykłym czasem posiadacz musi je wyciąć. Można sobie wyobrazić, jak będzie wyglądać w oczy, jeśli nie uprawiane rzęsy wyciąć w czasie, albo zrobić to bałagan! A jeśli zaczną się zwijać, problem nie unika: może on wystąpić w różnych kierunkach. Co więcej, czasami właścicielem rzęsek przypadać po takiej operacji. Więc gdzie lepiej mieć, choć krótki, ale jego rzęsy. Wysokiej jakości kosmetyki pomogą wizualnie oszukać tych, którzy wątpią piękno oczu.

Tradycyjnych receptur do pielęgnacji rzęs

Istnieje wiele przepisów, które mówią, jak dbać o rzęsy w domu. Najbardziej interesujące – nie trzeba wydawać zbyt dużo, ponieważ wszystkie składniki można znaleźć w domu lub kupić w lokalnej aptece jest dosłownie „za nic”.

 1. Podjąć w równych proporcjach rycynowego łopian, olejowy roztwór witaminy E. Dodawane do bitu soku z aloesu. Teraz wlać uzyskany masy do czystej probówki tuszu i użyć środka. Możemy wykonać tę procedurę codziennie przed pójściem spać przez miesiąc, a trafisz innym ze swoich luksusowych, gęstych rzęs. Po osiągnięciu pożądanych rezultatów, należy użyć tych olejów na profilaktykę.
 2. Na następny balsam trzeba 10 gramów wazeliny, 7 g oleju rycynowego, 0,25 g taniny. Wszystkie te narzędzia można łatwo kupić w każdym drogerii, a liczba gramów liczonych od masy produktu (to nie jest trudne). Jeśli stosuje się tę mieszaninę na rzęsy codziennie przez miesiąc, można zauważyć, oszałamiający efekt: rzęsy stają się jedwabiste i gruby!
 3. Wymieszać olej rybi z olejem rycynowym i stosować na rzęsy na miesiąc. Rezultatem będzie zauważalny nie tylko ty, ale również inni.
 4. W przypadku, gdy nie masz alergii na składniki ziołowe, spróbuj wspaniały mix masażu 1 łyżeczkę oleju rycynowego i drobno posiekaną pietruszkę. Nałożyć mieszankę na powieki i rzęs, zrobić delikatny masaż palec strefy. Efekt terapeutyczny tej maski jest oszałamiająca: skoro pietruszka zawiera keratynę, rzęsy i skórę wokół oczu znajdzie kwitnienie, zadbany wygląd.

Czy wiesz, że najdłuższe rzęsy na świecie w tej chwili, 52-letni mieszkaniec Indii Phut Rava Maul? Długość jego rzęs 4,7sm jest fakt, że jest wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Jeśli pan pozwoli Maul rzęs twarz, dotrą do końców dolnej wardze. I to pomimo faktu, że indyjski nigdy nie troszczył się o nich, ale raczej uznać to „bogactwo” haniebną fakt. Nawet nie wie, jak prawidłowo dbać o rzęsy, to jest mało prawdopodobne, ktoś będzie w stanie utrzymać się z takim zapisem (a jeśli? Czy jest to konieczne). Ale aby rzęsy przedmiotem osobistej dumy i podziwu innych ludzi – dlaczego nie?

load...