Jak dbać o ryby w akwarium? Instrukcja dla początkujących

Zawartość:

Miłośnicy ryb akwariowych – wyjątkowych ludzi. Nie każdy może poczuć miłość tych przedstawicieli jest obce ludzkiej podwodnego świata. Ale osobiście obserwować ich życie jak może, wszystko. W każdym razie, mężczyzna zwrócił się do akwarium, nie pozostanie obojętny na strzelistą, jakby w stanie nieważkości, ryby za szybą. Mówią, że taka kontemplacja jest przydatna dla zdrowia psychicznego i fizycznego, i akwarium z rybami i służy jako maskotka feng shui, a jako modne i stylowe wnętrza.

load...

Więc jeśli z jakichkolwiek powodów, zdecydowaliśmy się umieścić akwarium w domu i hodować ryby, a następnie trzeba będzie dyspozycję zgodnie z którym konieczność ochrony ryb. Chodzi o to, obserwujemy kłopotliwe, ale warto. Niestety, instrukcje pielęgnacji ryb nie jest podłączony do akwarium i samych ryb. Dlatego, nauczyć się dbać o ryby trzeba, w oparciu o doświadczenia doświadczonych hobbystów oraz specjalnych świadczeń. Proponujemy Państwu zestaw reguł, które ułatwią swoją opiekę nad akwarium i ryby.

Wybór akwarium i ryby

Trzeba dbać nie tylko dla ryb, ale również przez akwarium. Dlatego strzeżcie się zbyt dużym akwarium lub, aby natychmiast rozpocząć jeśli trzeba zakupić warto trochę do zrobienia. Ogólnie rzecz biorąc, wielkość akwarium i urządzenia zależy bezpośrednio od tego, ile i jakie dokładnie masz zamiar łowić ona zawarta. Oraz, z drugiej strony, jeśli masz już akwarium o pewnej wielkości, trzeba nabyć i właściwe, że wielkość ryby. Ponadto musimy pamiętać, że dla utrzymania niektórych gatunków ryb akwariowych potrzeb, wyposażone w różnego rodzaju jaskiń i schronisk. Jest to szczególnie ważne dla ryb, prowadząc dennych życia.

A jeśli masz już akwarium, trzeba wybrać rybę, głównie na podstawie jego wielkości. Jeżeli akwarium jest niewielka, a ryby muszą mieszkać w nim nie duże. Ale duży i przestronny akwarium może rozstrzygać daleko od małych ryb akwariowych lub dużej liczby małych ryb.

load...

Zakup ryb akwariowych, skonsultować się warunki niezbędne do ich treści: temperatura wody, jego twardość i kwasowość, napowietrzanie potrzeba, filtracja, oraz częstotliwość zmian wody w akwarium, a także o tym, co i jak często karmić ryby. Mniej ważne informacje będą w tym szczegółowe informacje na temat pokoju mogą współistnieć w zbiorniku podoba Ci rybę. Dowiedzieć się, czy istnieje ryzyko ataków drapieżnych gatunków ryb jeden do drugiego, i czy chcesz dla niektórych ryb szczególną starannością.

Razem z akwarium i ryby trzeba będzie zakupić glony i akcesoriów, które pomogą utrzymać ryby w akwarium niezbędny mikroklimat i złagodzić swoją opiekę dla nich i dla akwarium.

Jaki jest dbałość o ryby?

Ogólnie rzecz biorąc, wszelkie instrukcje do pielęgnacji ryb akwariowych będzie zawierać wykaz niezbędnych środków i działań z twojej strony, co następuje:

 • Stworzenie komfortowych warunków życia;
 • Obsługuje parametrów mikroklimat w akwarium;
 • Karmienia;
 • Inspekcja;
 • Czyszczenia akwarium.

Dodatkowe środki obejmują leczenie ryb. Taka troska, oczywiście, środek konieczny, ale jest to całkiem możliwe: akwarium ryby (jak również wszystkie żywe istoty) są przedmiotem różnych chorób. Dlatego Twoje ryby nie są wykluczone takie dolegliwości jak wszelkiego rodzaju infekcje, zakażenia (porażenia), owrzodzenia, gruźlica, oraz konkretnych chorób ryb akwariowych. Leczenie jest zasadniczo ograniczone do izolacji indywidualnego pacjenta i dodano do leków wody. Jednak przy dobrej opieki i odpowiedniej konserwacji, większość ryb akwariowych sprawny przez całe życie. A co dokładnie powinna być opieki, należy rozważyć trochę więcej.

Siedlisko

Akwarium – zamknięty system ekologiczny, siedliska ryb. Jeżeli wsparcie potrzebne do ryb parametry środowiska, będą czuć się komfortowo, będą mogli uniknąć wielu chorób i daje dodatkowy kłopot. Jak dbać o ryby z tego punktu widzenia? Co trzeba zrobić, aby utrzymać komfortowe warunki istnienia swojej ryb akwariowych?

 • Każdego dnia trzeba sprawdzić temperaturę wody i utrzymanie dokładnej temperatury, które są wymagane dla danego rodzaju ryb.
 • Woda jest niezbędna do napowietrzania i filtr. W tym celu jest specjalny sprzęt.
 • Stan wody wpływa nie tylko jego czystość, ale także których skład zależy w dużej mierze od żywych roślin akwariowych. Dla pełnego wzrostu i fotosyntezy roślin wodnych potrzebują światła, które jednak nie są wymagane i ryby. Dlatego od czasu do czasu w zależności od czasu trwania światła dziennego jest konieczne umieszczanie oświetlenie akwarium.
 • „Bad” może sprawić, akcesoria wody niskiej jakości do akwarium, z tworzywa sztucznego i dymu papierosowego. Więc nie skąpić na tanie dekoracje i nie palić (nie pozwól go innym) w pobliżu akwarium.
 • Okresowo wlewano i świeżej wody okresowo czyści sam akwarium.

Zgodnie z zaleceniami doświadczonych akwarystów, całkowicie nie zastąpi wodę w akwarium. W razie potrzeby zmienić wodę trzeba tylko usunąć brud i zanieczyszczenia z dolnej części akwarium opróżnić dwie trzecie starej wody i wlać świeżej wody, która musi być taka sama temperatura, sztywność i kwasowości, jak poprzednie.

Karmienie

Jest to drugi ważny aspekt ogólnych przepisów określających codziennej pielęgnacji ryb. Zwykle dorośli akwarium ryby są karmione raz lub dwa razy dziennie, a narybek – cztery do sześciu razy. Które jedzenie – suchy, żywy lub mrożony – pasuje do Twojego ryb zależy od gatunku. Ale z reguły podawana różne kanały ryb i wybrać ten, że są one bardziej skłonne do jedzenia.

Ważne jest, aby określić ilość paszy, ponieważ jest to niemożliwe, aby objadać się ryby, ale też nie trzeba trzymać głodujących. Dokładna ilość paszy dla ryb zależy od wielkości i liczby mieszkańców akwarium, więc będzie musiał zdefiniować własne. Aby obliczyć optymalną ilość paszy dla ryb na początku trzeba uważać.

Właściwa „część” jest to, że ilość jedzenia, że ​​ryby mogą zjeść w pięciu do dziesięciu minut. Jeśli po tym czasie ryby są już tam nie ma, ale jedzenie wciąż pozostaje, to wylewa się zbyt dużo. Te nadwyżki muszą zostać usunięte z akwarium. Jeśli ryba zjadła całe jedzenie na pięć minut i nadal szukać, co jeszcze do zarabiania pieniędzy, a następnie wlać część była zbyt mała.

Kontrola prewencyjna

O dziwo, ale dbać o ryby w akwarium jest konieczne i przez zwykłą obserwację. Oprócz monitorowania stanu wody, trzeba zbadać ryby i rośliny na codzień. Rozkładających się roślin wodnych i konieczne jest natychmiastowe usunięcie i ryb z objawami choroby muszą samodzielnie. Oto, co powinno być powiadamiani w wyglądzie i zachowaniu ryb:

 • Rany, owrzodzenia i narośla na ciele;
 • Zdecydował się na skalach końcowych;
 • Patyna i widoczne plamy na płetwy i ogonem;
 • Nadmiernie wybrzuszenia oczy;
 • Torbiele (białe przezroczyste ziarna) na wadze;
 • Depresja i wyczerpane gatunki ryb.

Te ryby konieczne jest przesadzić do innego akwarium, aby dać im kwarantannę. Aby uzyskać więcej informacji na temat sposobów leczenia rybę, trzeba skonsultować się ze specjalistą, ponieważ autodiagnostyki początkujący akwarysta wystarczająco trudne. A izolacja jest potrzebna do choroby nie jest przenoszona do innych ryb.

Generalne sprzątanie akwarium (podczas opieki nad rybami i akwarium dla siebie) przeprowadza się rzadko. Jednakże, jeżeli potrzeba z opóźnieniem, a następnie przeniesione do innej ryb akwariowych, woda jest odprowadzana, czyste ściany, spód i filtr do wody. Następnie wlewa się do zbiornika i czysta woda zaczęła łowić.

Oczywiście, różne rodzaje ryb akwariowych wymagają różnych warunków. Jednak początkujących akwarystów nasz przydatny skrócona instrukcja z zestawem ogólnych zasad pielęgnacji ryb. Pamiętaj, że ryby – żywe stworzenia i wymagają uwagi i opieki, i niech ta opieka będzie uciążliwe dla ciebie. Powodzenia!

load...