Jak dbać o róże w wazonie prawo?

Zawartość:

Przez wieki, róża jest uważana za królową kwiatów. Jej królewski wygląd symbolizuje miłość i bogactwo, zapach daje żywotność i bogatą paletę odcieni cieszy oko. Podziwiając piękną różę jest zawsze przyjemność, i to nie ma znaczenia, rośnie na łóżku lub stoi w wazonie. Piękny bukiet róż – godny prezent dla każdej kobiety, niezależnie od wieku i stanu.

load...

Kup róże nie jest trudne – są sprzedawane przez cały rok w wyspecjalizowanych sklepach kwiatowych. W cieplejszych miesiącach mogą rosnąć na własną rękę w ogrodzie. Trudności wynikają z magazynów już cięte kwiaty dostarczane w wazonie.

Jak ciąć róże: sztuczek handlu

 • Aby róże dłużej świeże, powinny one być odcięte w porannych;
 • To w tym czasie płatki róży i łodygi najbardziej nasyconej wilgocią, a elastyczne pąki nadal zachowują chłód nocy;
 • Jeśli masz zamiar zrobić kilka po prysznicem, delikatnie strząsnąć każda róża z kroplami deszczu, tak aby nie uszkodzić delikatnych aksamitne płatki;
 • Cięte róże, które nie są jeszcze w pełni rozkwitł, a oni stoją w wazonie na długi czas.

Tak, cięte róże. Teraz trzeba zająć się tym, że zachowały swój pierwotny wygląd, tak długo jak to możliwe. Poniżej wyjaśniamy, jak dbać o kwiaty, określone w wazonie.

Jak utrzymać ciętych róż?

Jak przystało na osobę z krwi królewskiej, róża jest bardzo kapryśna i nie długo wątroby wśród kwiatów. W zależności od gatunku, koloru i gęstości płatków z dobrej opieki róża w wazonie może być maksymalnie dwóch tygodni. Jeśli dziewczęta odcięcia nie zwracają wystarczającej uwagi, ich życie będzie bardzo krótko, bo po prostu położyć kwiaty w wodzie – to nie znaczy, aby je zachować. Dbać o róż ciętych powinny być oparte na zaleceniach, które rozciągają się ich świeżość:

load...
 • Woda dla rośliny lepiej się broniła, temperaturę w pomieszczeniu;
 • Dozowanie pomiędzy długością trzpienia, wysokość i objętość wazony wody: dłuższe pnie, tym wyższa powinna być miska i więcej wody;
 • Nie należy umieszczać w wazonie z róż w kolorze;
 • Róże w wazonach nie umieszczać w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, w przeciągi, zbyt suche lub dymny pokoju, a także obok owocu;
 • Szkodliwe bliskości kolorów do grzejników centralnego ogrzewania, i innych takich urządzeń gospodarstwa domowego;
 • W apartamentach o niskiej wilgotności może być kilka razy dziennie, aby rozpylać kwiaty z atomizerem, unikanie kąpieli w zarodku;
 • Optymalna temperatura w pomieszczeniu, w którym znajduje się bukiet powinny być chłodne – nie więcej niż 18 stopni Celsjusza.

Jak umieścić róże w wazonie?

Przede wszystkim, należy zwolnić kilka taśm, wstążek i opakowania prezentów – Kwiaty potrzebują powietrza i przestrzeni. Przed zorganizować je w wazonie, odciąć łodygi na krawędzi kąta i lekko podzielić ją. Pozwoli to zwiększyć obszar, wilgoci chłonny. Najlepiej, aby proces ten lepszy pod wodą, aby zapobiec tworzeniu się zakrzepów krwi w żyłach antena łodygi. Usuń wszystkie liście i kolce, które byłyby w wazonie poniżej poziomu wody, aby zapobiec ich degradacji.

Woda w wazon z bukietem świeżych ciętych róż powinny być zmieniane codziennie. W tym przypadku, należy przemyć końce łodyg pod bieżącą wodą, a sekcje aktualizacji. Samu wazon, przemyć za pomocą wrzącej wody. Nocą można przenieść różę z wazonem w wannie ze świeżą zimną wodą. W tym przypadku, należy uważać, aby woda nie dostanie się w głowach płatków, albo stać się czarny.

Rozwiązania, które przedłużyć żywotność kwiatów ciętych

Aby przedłużyć elegancję i świeżość róż ciętych mogą być dodawane do ogrzania wody rozpuszczono połowę tabletki kwasu acetylosalicylowego zmieszane z cukrem łyżki pary. Możliwe zamiast czystej wody do podjęcia kompozycji odżywczej wytworzono stosując kwiatowe konserwant. Używanie konserwantów, ściśle przestrzegać instrukcji jego użytkowania, a w każdym razie nie zwiększać dawki.

Jest również możliwe, aby stosować roztwory azotanu srebra (0,4 g) i chlorek wapnia (5 g), rozcieńczono w jednym litrze wody. Istnieje popularne przekonanie, że łyżka wódki dodaje się do wody, gdzie są róże, sprawia, że ​​również ich życie dłużej.

Dla ciętych róż Care – uciążliwe, ale warto. Dumnie podniesioną głową beauties róże długo, aby dać Ci doskonałe samopoczucie, nasycając powietrze z upojnych aromatów domu.

load...