Jak dbać o kota po sterylizacji lub pierwszej opieki weterynaryjnej

Zawartość:

Koty – niezwykle płodny stworzenia. Już sześć miesięcy (a niektóre z czterech miesięcy!), Stają się one zdolne do zapłodnienia i rozmnażania własnej naturze. Zachowują one zdolność dosłownie do ostatnich dni życia. Więc takie rzeczy menopauza u kotów nie istnieje. A jeśli nie zamierza co najmniej dwa razy w roku słodko cieszyć się swoją ulubioną nowe potomstwo, przede wszystkim wybrać jej wysterylizowana.

load...

Dziś ta operacja stała się bardzo popularna wśród wielu właścicieli kotów. Po pierwsze, daje absolutną gwarancję sterylności reprodukcyjnego kota. Po drugie, ta operacja odbywa zwierząt dość łatwo, a zwykle nie ma żadnych poważnych konsekwencji. I po trzecie, dbanie o kota po sterylizacji nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności lub kosztów finansowych. Chociaż opieka dla kota nie jest tak trudne w okresie pooperacyjnym, niektóre zasady nadal trzeba znać. Warto więc przyjrzeć się, jak dbać o kota po zabiegu, i być gotowy na jakieś niespodzianki.

Bezpośrednio po zabiegu

Jeśli chodzi o usunięcie jajników i macicy, to operacja brzuszna, która odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Dlatego najwcześniejsze cechy pielęgnacji zwierząt po takiej operacji – kontrola nad jego zachowania po znieczuleniu. Ale dbać o pielęgnacji operowanego kot jest konieczne przed zabiegiem. Na przykład, w manipulacji lub torbie, która działała na kota do domu, trzeba położyć ciepłą pościel. A jeszcze lepiej na drodze z powrotem zawinąć go w coś ciepłego. Faktem jest, że po zabiegu spada temperatura ciała kota, a zwierzę będzie zamrażać.

load...

Pierwszy dzień po zabiegu – czas emocjonalnych zawirowań dla gospodarzy. Po tym wszystkim, będą musieli zobaczyć, jak zwierzę oddala się od znieczulenia, a spektakl jest, szczerze mówiąc, nie był przyjemny. Wyobraź sobie, co oglądać bezradny łapy zaburzającego, nie skoordynowane ruchy i rozpaczy oczy swojego ukochanego kota. Twoim zadaniem w tym okresie – w celu ochrony kota, ponieważ może on spaść podczas chodzenia, wpadając na ściany i narożniki, niejasnym kierunku. Wychodząc z kotem znieczulenia może nagle wskoczyć i próby ucieczki, mogłaby zaplątać się w przewody i wątków, a nawet rannych. Dlatego wszystkie potencjalnie niebezpieczne elementy muszą być usunięte, a sam kot nie kładzie się na kanapie, krześle lub łóżku i innych wysokich mebli.

Organizować cipki tymczasowy ciepłe wygodne kanapy na podłodze, w miejscu chronionym przed przeciągami. Upewnij się, że kot leżał tylko na prawej stronie, bo w przeciwnym razie zwiększy obciążenie serca jest osłabiony po operacji zwierzęcia. Nie zniechęcaj się nietypowego zachowania dla swojego zwierzaka. Podczas odzyskiwania z narkozy cipki może nagle obudzić się i skakać, cross nogi na podłodze lub na łóżku, syczenie lub miauczy. W tym momencie jej zachowanie jest nieadekwatne. Jednak zwierzę przestraszyło ich stan tak jak ty. Więc spróbuj się uspokoić chorego.

Jest to możliwe w ciągu pierwszych godzin po sterylizacji arbitralnej oddawaniem moczu i wymioty. Być tak przygotowane do takiego ucisku i upewniając się, kota, aby przenieść się na takich powierzchniach, które następnie będą łatwe do mycia. A także należy upewnić się, że spanie po znieczuleniu zwierzę nie jest przeciążony, wymioty. Jeśli nie można właścicielem kota docierania wody nadal, ale chce pić, dać jej wody z pipety – dużo wody kota w tym momencie nie jest konieczne, ważne jest, aby nie wysychają w ustach.

A inny straszny moment – otwarte oczy śpi po znieczuleniu kota. Tak kot nie przymknąć oko, nawet podczas pracy. Więc trzeba kopać w oczy specjalnym roztworze i zacisnąć i złamać wieki zwierzęcia co dwadzieścia minut, aż zacznie migać cipki na własną rękę lub po prostu nie zamkniesz oczy. Jednak bardziej szczegółowe instrukcje, to na pewno dostać się do weterynarza jeśli wziąć kota po zabiegu.

Pielęgnacja pochorobowa

O dniu odstąpić od swojej cipki znieczulenia i zacznie zachowywać się dość adekwatnie, choć jej ruchy są nadal niepewne. W pełni koordynować swoje ruchy zwierzę może tylko po trzy lub cztery dni. Nawiasem mówiąc, przez cały ten czas, zwierzę może odmówić jedzenia. Jednakże potrzeba, aby nakarmić kota. Pierwszy podawania po operacji wolno w ciągu jednego dnia, i podawać wodę do puszki zwierząt i musi być w ciągu trzech godzin. Dieta i reżim karmienia może obserwować stare i znane zwierzęcia. Nie należy jednak dać mu jedzenie, które mogą powodować zaparcia lub biegunki.

Wszystkie dodatkowe pielęgnacja kota po zabiegu zmniejsza się do szwów operacyjnych przetwarzanie. Koty po zabiegu perebintovyvayut nie jak zwierzę można łatwo zdjąć bandaże. Do pracy dostaniesz jej ulubiony ubrany w specjalny koc z więzi z tyłu. Cały czas przed usunięciem szwów zwierzę powinno być w koń-szmatki. Na kocu szwy nie musi być całkowicie usunięty. To po prostu delikatnie zdjąć tylne nogi, a następnie umieścić z powrotem. Szwy powinny być traktowane zgodnie z instrukcjami lekarza weterynarii. Zwykle odbywa się to za pomocą chlorheksydyny.

Nawiasem mówiąc, to wydaje się być wygodne i bezpieczne koc może wiązać się potencjalne zagrożenia dla zwierzęcia. Na przykład, oklemalas z pooperacyjnym dolegliwości kot może znaleźć się, że jest zupełnie zdrowy i zaczynają prowadzić normalne dla swojego aktywnego życia. Ten ekstremalka zacznie łatwo skoki na progach nocnym stoliku, sofa, stół i okna, a do tego jest jeszcze wdziękiem i zręcznie, że jest mało prawdopodobne. Jest możliwe, że nie tylko zabawny cipki doprygnet do celu, złapać coś z ciągów i powiesić koce.

Wierzymy, że podnieść biedaka z wieszaka będzie bardzo trudne, ponieważ zwierzę będzie aktywnie zniechęca się oprzeć, skręcanie, sycząc i zmiennym pazury i zęby. A jeśli tak się dzieje w twojej nieobecności, konsekwencje mogą być najbardziej żałosny. W związku z tym, przez około dwa tygodnie (do czasu ich wycofania szwy i koc) starają się ograniczyć ruch kota w domu.

Ściśle mówiąc, jest to opieka nad kotem po sterylizacji. Jeśli zwierzę jest zdrowe, a operacja została przeprowadzona w klinice o dobrej reputacji, nie istnieją żadne poważne komplikacje powinny powstać. Jednak przy najmniejszym podejrzeniu możliwych powikłań pooperacyjnych Pamiętaj, aby skontaktować się z weterynarzem. W tym przypadku lepiej jest dmuchać na nie patrzeć. Więc być świadoma swojego kota, a należy pamiętać, że jesteśmy odpowiedzialni za tych, którzy oswojone.

load...