Jak dbać o fiołki kwitną obficie oni?

Zawartość:

Odwiedzonych pokaz kwiat lub w sklepie i widząc fioletowy, po prostu nie mógł się oprzeć i kupiłem to piękno? A teraz obawiają się, że nie uda się zniszczyć roślinę i dlatego, że nie wiem, jak dbać o fiołki? Nie martw się niepotrzebnie, kilka prostych porad w tym artykule pomogą przedłużyć żywotność rośliny kwiaty i cieszyć się nowym codziennie.

load...

Fiołki przyszedł do nas z Afryki Wschodniej. To właśnie tam, w górach uzumbarskiye pierwszy odkrył te kwiaty francuski botanik Saint-Paul Iller. Nazwa naukowa fiołków – senopoliya, którą otrzymała na cześć jego odkrywcy.

  • Fiołki, jak jasne światło, ale nie sprzyjają bezpośrednie działanie promieni słonecznych, więc najlepiej jest, aby zachować te kwiaty na oknie północnym.
  • Jeśli nie masz takiej możliwości, nie ma potrzeby do rozpaczy – wystarczy użyć zasłony wykonane z grubego materiału na bezpośrednie działanie promieni słonecznych świecącym na rośliny, a pokój był wystarczająco dużo światła.
  • Jeśli chcesz, aby Violet wyglądało piękne i symetryczne, włącz go kilka razy w tygodniu. Nie zapomnij odebrać off zwiędłe kwiaty i uszkodzonych lub pożółkłe liście.
  • Jeśli chodzi o temperatury, normalna temperatura w pomieszczeniu jest dość wygodne z fioletem.
  • Robocze wpływać roślina nie jest najlepszym sposobem.
  • Wilgotność powinna być na tyle wysoka, aby Violet dobrze jest w kuchni, bo gotowanie powietrze jest gorące i wilgotne.
  • Parametry pot są również istotne dla właściwej pielęgnacji i wzrostu. Stosowanie małych doniczek z tworzywa sztucznego około piętnastu centymetrów średnicy około dziesięciu centymetrów wysokości.

Co sadzić i jak do wody?

Podłoże powinno być krucha, łatwo wchłaniają wodę i dobrą oddychalność. Są gotowi ziemnych mieszanka fiołków. Ale jeśli nie chcesz patrzeć na nich, należy postępować w następujący sposób: wlać połowę keramzytu pot (to tak lekkie, porowate elementy materiałowe brązowy owal), który jest sprzedawany w sklepach, położyć kawałek węgla drzewnego i dodać zwykłej ziemi.

Zastanawiasz się, jak dbać o fiołki w pierwszej kolejności przychodzi na myśl podlewania roślin. Nie powinno być odprowadzone. Gleba powinna być wilgotne, ale nie zbyt mokry. Aby dowiedzieć się dokładnie, czy podlać roślinę, zanurzyć palec w ziemię – jeśli jest sucha, to podlewać, oczywiście, jest czas.

load...

Jeśli chodzi o proces podlewania, to najlepiej podlewać fiołki w ten sposób: Weź głęboki miski, wlać go ciepłą wodą i umieścić rozparł z donica, zostawiając go tam, aż do czasu, gdy kwiat nie pić tyle wody.

W czasie, gdy kwitną fiołki, muszą być nawożone co dwa tygodnie. Jeżeli zakład nie kwitną, nawozić to rzadko – mniej więcej raz w miesiącu. Nawozy należy dodać do wody do nawadniania.

Słyszeliście wiele dyskusji na temat, czy należy spryskać rośliny wewnątrz czy nie. Oczywiście, że warto! Zwłaszcza jeśli fioletowy pozostawia stępione przez pył. Weź kwiaty w łazience i to obleyte prysznica (jet nie powinna być silna i ciepła). Po tym, pozostawić fiolet w łazience, liście wyschły zupełnie, jakby położyć mokry fiołek na jasne światło, jej liście pokryte plamami.

Od czasu do czasu, fiołki trzeba przesadzają. Tyle w ciągu roku zmienić ziemię i posadzić kwiaty w tych samych doniczkach. Po przesadzeniu rośliny powinny być dobrze podlewane, a następnie nie wody przez dwa dni. Najlepiej jest przeszczep wykonać wiosną.

Gdy zimno ulica …

Wraz z nadejściem chłodów, wiele roślin domowych umiera z powodu niewłaściwej pielęgnacji. Fakt ten odnosi się do fioletowo w pierwszej kolejności. Aby zachować piękno czuć się dobrze i nadal zachwycają z kwiatami, trzeba zrozumieć, jak dbać o fiołki w zimie, tworząc pozytywną atmosferę dla nich.

Zimą fiołki są mało światła, więc trzeba zainstalować dodatkowe oświetlenie lub po prostu włączyć światła w ciemności przez kilka godzin, aby przedłużyć godzin dziennych.

Podlewanie kwiatów w zimnie potrzeba trochę mniej, bo jeśli stagnacja woda i ziemia nie wchłonie go, roślina może zacząć gnić korzenie. Jeśli nagle zauważyć, że nadal wypełnione kwiaty, krótki przeszczep go w czystym i suchym podłożu, pokryte szklanym słoju. Bank może być usunięty, gdy pojawiają się nowe korzenie. Można zauważyć to, ponieważ roślina uruchomić nową kartkę papieru.

Jeśli jesteś na oknach zimno, najlepiej jest usunąć kwiaty z parapetu. Fiolet nie znosić niską temperaturę i może być zamrożone. Suche powietrze jest utworzony przez ogrzewanie, a także zaszkodzić fiołki. Dlatego należy wypełnić keramzyt rondlu, napełnić go wodą i umieścić garnek na szczycie rośliny. Zamierza przewietrzyć pomieszczenie, usunąć kwiaty z dala od przeciągów.

Jeśli zastosujemy wszystkie te wskazówki, odnosi się do rośliny z miłością i troską, twoje fiołki dziękuję obfity i długi okres kwitnienia.

load...