Jak dbać o doniczkowej cytryny: wszystkie szczegóły zawartości

Zawartość:

Powiedz mi, lubisz się podobać sobie aromatycznej herbaty z dodatkiem plasterka cytryny? Myślę, że odpowiedź będzie pozytywna. Teraz można kupić zdrowe owoce dostępne w każdym sklepie spożywczym. Ale co, jeśli starają się rozwijać samodzielnie? Ten pomysł tak wiele zalet, że staje się jasne, dlaczego wiele z nich już umieścić go w rzeczywistości.

load...

Wszyscy wiemy, że cytryny – pierwszy zapaśnik z zimna. Ale rosną w swoim domku na drzewie cytryny to nie tylko z praktycznego punktu widzenia. To drzewo będzie udekorować cały pokój i wypełniają powietrze wokół radosnej zapachu. Warto więc dowiedzieć się, jak dbać o doniczkowej prawa cytryny, nie tylko cieszyć się jego pięknem i zapachem, ale także uzyskać plon przydatnych owoców.

Lokalizacja i temperatura

Wraz z nadejściem wiosny nadchodzi najbardziej kluczową czas w opiece cytryn wewnętrznych. W tym okresie, drzewa cytrynowe pochodzi fazę aktywną, zaczynają zaczynają rosnąć rośliny pączkowanie występuje. W celu uzyskania bardziej użytecznej jajnika, a następnie zapewniają lepszy rozwój pąków, utrzymanie roślin w temperaturze pokojowej około + 14..18 ° C Zwiększenie stopnia wpływu na drzewie cytryny przygnębiające, może rozpocząć się zrzucić pąki i jajniki.

Po utworzeniu temperatura zewnętrzna jest nie niższa niż + 12 ° C, mogą być pobierane z zewnątrz powietrze pachnące zwierzęcia. Niech korzystających z jej swobodę na tarasie, w ogrodzie lub na balkonie. Od cytrynowy nie tolerują nagłych zmian w warunkach temperaturowych, być przygotowane do schronu w zimnej pogody kawałku konopie, gaza lub nawet lekkim kocem. Aby stopniowo przyzwyczaić drzewa na słońcu, po raz pierwszy, to trzymać się w cieniu.

load...

Kiedy będzie upadek, nie dokręcić z procesem odwrotnym zwrotu cytryny w domu. W przeciwnym wypadku, uderzając w ścianę z ciepłych przytulnych temperaturach zewnętrznych niższych, może kwitnąć ponownie. Dlatego też, gdy powietrze na zewnątrz chłodzi się do temperatury 10-12 ° C rozpoczyna się stopniowo oswajania drzewa cytrynowego w celu powrotu do domu. Wprowadzenie go w nocy w pokoju, a następnego dnia ponownie umieścić na ulicy. Procedura ta może być wykonana w ciągu tygodnia, a następnie w końcu zostawić psa w pomieszczeniu.

Najbardziej optymalną temperaturę w całym pomieszczeniu podczas cytryny zimą wynosi od 14 do 16 ° C, w warunkach umiarkowanej wilgotności w pomieszczeniach. Pozwoli to krzew zachować wszystkie liście i owoce ich – dojrzewają. Pomieszczenie, w którym zimy twojej uroczej cytryny, nie zapomnij, aby przewietrzyć codziennie. Wystarczy pamiętać, że roślina kiedy to nie powinno być na skrzyżowaniu przepływu powietrza: zimne i ciepłe z okna pokoju. Dlatego nie należy otworzyć okno okno, gdzie cytryna-Signor. On nie będzie zadowolony z zaniedbaniem osoby.

Należy również pamiętać, że dobre oświetlenie odgrywa dużą rolę w uprawie i pielęgnacji drzew cytrynowych. Kochają jasny pokój wypełniony światłem słonecznym. Jednak nie ma potrzeby iść zbyt daleko – z bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne powinny być chronione rośliny, liście nie sparzyć. Rosnące eksperci cytryny i guru zaleca, aby zachować swoje drzewa cytrynowe na zachodnich lub wschodnich okien.

Dla wygodnego cytryny istnienie trwa około dwanaście godzin w jasnym miejscu. Kiedy nadchodzi jesień i zima, naturalne światło nie wystarczy. Dlatego należy uważać, aby kupić świetlówki aby pomóc zrekompensować brak okruchy światło dzienne, cytryny. Nadal dbać o to jak najszybciej, aby określić położenie jego przystojny. Cytryny są wrażliwe na zmiany oświetlenia, przestają rosnąć w czasie adaptacji do nowych warunków dostarczania światła. Dlatego nie należy stawiać drzewko z jednego miejsca zbyt często.

Podlewanie i wilgotność

Lemon uwielbia wodę. Wiosną i latem zapewnić mu regularne i obfitego podlewania, ale nie nadmiernie wypełnienia. Zgromadzone w wodzie patelni musi być odprowadzana. W zimie podlewanie powinno być bardziej umiarkowane, ale konieczne jest, aby upewnić się, że gleba w doniczce, w każdym razie nie jest całkowicie wyschnąć. Warstwa wierzchnia może być trochę wyschnie, to nie zaszkodzi drzewo, w przeciwieństwie do całkowitego wysuszenia gleby. Liście roślin w tej sytuacji zaczynają żółkną i kruszyć. Ale istnieje niebezpieczeństwo nadmiernego zwilżania w ziemi, zwłaszcza jeśli temperatura w pomieszczeniu jest cool. Stojąca woda może spowodować proces rozpadu w korzeniach, co spowoduje w Lemon Tree śmierci.

Najbardziej idealna do podlewania roślin wodnych – deszcz lub stopionego śniegu. Ponieważ nie zawsze można mieć pod ręką taką wilgoć, woda do nawadniania cytrynowy można stosować zwykłe, dobrze uregulowane. Jego temperatura powinna być w tym przypadku dwóch, trzech stopni wyższej od temperatury powietrza. Czas na podlewanie jest również ważna. Wiosną cytryn lepiej nawilżają wcześnie rano, a latem i jesienią – w godzinach wieczornych.

Cytryny bardzo słabo tolerować nadmierne wysuszenie na powietrzu, zwłaszcza wraz z wysoką temperaturą. Dlatego w obszarach z centralnego ogrzewania opieki należy podjąć, aby utrzymać komfortową roślinę wilgotności. Można to osiągnąć na kilka sposobów. Jest możliwe umieszczenie puli z roślin na paletach metalowych, która rozszerza się glinę lub żwiru, i wlać do wody. I rośliny spryskuje się ciepłą wodą w ciągu dnia. Środki takie wystarczy, aby stworzyć warunki konieczne do szczęśliwego istnienia firmy drzew cytrynowych.

Opatrunek

Ogromne znaczenie w opiece doniczkowe cytryny jest terminowe opatrunek i nawóz. Jest to ważne dla prawidłowego wzrostu i dalszego rozwoju roślin. Częstotliwość karmienia i tylko sama liczba nawozów zależy od wielu czynników: stan rośliny, pory roku, nawet wielkość pojemnika, w którym rosnące cytrynę. Aby prawidłowo dbać o rośliny, ważne jest, aby zapewnić terminowe żywienia i żywienia. Jest to szczególnie ważne w okresie intensywnego wzrostu, który występuje w roślinach z miesiąca marca i trwa do października.

Zapłodnić swoją cytrynę raz na dziesięć do czternastu dni z nawozów płynnych. Można używać zarówno mineralne i organiczne formy ubierania, ich przemian. W okresie zimowym będzie wystarczająca do zapłodnienia Lemon Tree nie częściej niż raz w miesiącu, a także zmniejszając dawkę nawożenia. Obserwować widok zewnętrzny cytryny. Drzewo cytryna sam może powiedzieć, jak dbać o nich i jak jest karmienie deficytu. Na wzrost pędów, liści koloru, koloru i wielkości owoców, można łatwo zrozumieć, jakie konkretne składniki odżywcze roślina czuje potrzebę.

Brak azotu przejawia się w tym, że liście zaczynają żółkną. Nowe liście są zniekształcone i w pełni rozwijać. Wydajność roślin zmniejsza się, a owoc staje się mniejszy. Niedobór fosforu niszczy metabolizm cytryny. Liście stają się blade, zacznie spadać. Forma płodu jest zdeformowany, coraz brzydkie. Jeśli nie ma wystarczającej ilości żelaza pokój w zakładzie Lemon może chorują chlorozy. Przejawia się to w tym, że liście zmieniają kolor. Stają się one jasno, a żółty. Kolor płodu staje się lżejsze, po czym rozpoczyna się drzewa, aby pozbyć się wszystkich rozwijających cytryna owoc ich opuszczenie. Wierzchołki gałęzie zaczynają wysychać.

Wybierz dania na drzewie cytryny

Doniczkowe rośliny cytrusowe, takie jak cytryna, kochać aby żyć w pieczonych naczyń glinianych. Młode drzewa powinny być przesadzane co roku. Zrobić na wiosnę. Starsze drzewa są przesadzane co trzy lub cztery lata, zmienia się co roku, tylko wierzchnią warstwę ziemi. Nie należy umieszczać cytrynę w pokoju zbyt wiele w zakresie potraw. Skoro już wiesz, że stojącej wody cytryny zaszkodzić, nie zapomnij wypełnić dnie naczynia hojny warstwa drenażu.

Formacja z koroną i cięcia gałęzi

Pierwsze trzy lub cztery lata, drzewa cytryny potrzebne w tworzeniu korony. Niech chaotyczny odcinek pędów w gałęziach drzew i niekontrolowanego wzrostu. Jeśli jest to możliwe, staramy się dać koronę krzewienia i proporcjonalności. Pot, który zwiększa swoje zwierzę, należy od czasu do czasu obracać, ale nie więcej niż trzydzieści stopni miesięcznie. Kiedy wewnątrz korony poszczególnych gałęzi rośnie pionowo dysponowania nimi.

Dopóki drzewo jest jeszcze młody, to nie stało zdrewnienia i masz możliwość dostosowania wzrost gałęzi, psuje wygląd roślin. Aby to zrobić, można trzymać kij i ciąg naprawić błędny oddział w pożądanym kierunku. Długie pędy powinny być przycięte. Im bardziej cytrynowy będą krzewy, tym szybciej rozpocząć proces kwitnienia. Pojawienie drzewie będzie również bardziej estetyczny i atrakcyjny. Pamiętaj, że wszystkie pąki w roku sadzenia upewnij się odgryźć. Kwitnienia rośliny wymagają młody zbyt duże zużycie energii, potrzeba dużo składników odżywczych. Więcej raczkujący wystarczająco roślina może nie wytrzymać takiego obciążenia, co zwiększa możliwość jego śmierci.

Korona opieki dorosłych Lemon Tree jest jego polewa wymagane, eliminując bolnyhili złamane gałązki i nowe pędy, które rosną w koronie. Gdy cytryna zaczną przynosić efekty, trzeba będzie przeprowadzić normalizację plonu. Ma to na celu usunięcie części wschodzących kwiatów. Gdy żniwa usuwa normalizacji słabych pąkami lub kwiatami, aw niektórych przypadkach nawet gałęzie z kwiatami. Usuwanie niepotrzebnych pąki, dajesz drzewko do skoncentrowania się na dojrzewaniu jajnik użyteczne. Ale nawet wtedy, gdy wszystkie pąki pojawiają się zdrowe, nadmierne zakwity może wyczerpywać roślinę. Ponadto zmniejsza się liczba użytecznych jajnika. Prowadzi to do tego, że nawet z obfitego plonu na pierwszy rzut oka, nie wszystkie owoce produkowane są równie dobrej jakości. I drzewo, po spędzeniu wszystkie swoje wysiłki, nie może zacząć owocować w następnym roku.

Zwalczanie szkodników

Należy pamiętać, że w opiece nad cytryny trzeba chronić drzewa przed szkodnikami, takimi jak owady skalę, czerwony przędziorków i wciornastków. Z klęsce roztoczy na roślinach zagrożonych zniszczeniem, jeśli nie znajdą się w odpowiednim czasie, że został zainfekowany. Reveal jest dość prosta w ślad w internecie, który zazwyczaj znajduje się na spodniej stronie liści.

W trybie pilnym należy zwiększyć wilgotność i przetwarzać rozwiązanie Lemon Tree aktellik leku. Skala owady żywią się sokiem z drzewa cytrynowego. W wyniku narażenia pojawiać żółte plamy, a ostatecznie liście zaczynają więdnąć i odpadać. W ciężkich przypadkach, aby pozbyć się szkodników i pasożytów należy używać karbofosom zakładów przetwórczych. Rozcieńczyć leku powinno być w ilości do 15 kropli na 1 litr wody.

Jeśli tak to nie są najbardziej skomplikowane przepisy dotyczące pielęgnacji i konserwacji cytrynowym drzewie domu, wkrótce będziesz mógł cieszyć się całą „Lemon Grove” na swoim parapecie. Cieszyć się nie tylko wspaniały zapach, który pochodzi z roślin, ale również zorganizować herbata z cytryną uprawianych o własnych siłach. Życzymy powodzenia w tym przyjemnym i ekscytujących sposobów!

load...