Jak dbać o dekoracyjne róży: uprawa nie jest ciężarem, lecz radość

Zawartość:

Cieszyć się pięknem kwiatów stale lub kocha każdą osobę, od czasu do czasu. Wszystkie kolory bez wyjątku mają swój niepowtarzalny urok, dotknął nas na struny duszy. Ale rozpoznał królową kwiatów i zasłużył słusznie nazywa piękny-Rose.

load...

Doświadczeni ogrodnicy i miłośnicy to dopiero początek jest równie silny podziw dla ich wyjątkowe piękno. Ale jeśli wpadł na pomysł, aby rozstrzygnąć ten kwiat Royals w swoim domu, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. W nim, pokażemy, jak dbać o dekoracyjnych róża dobrze się rozwijać w pełni zdrowy, pełen siły i urody kwiatu był w stanie każdemu, kto wymusza taki cel.

Warunki ozdobnych róż

Istnieje wiele niuansów, które wymaga zgodności z opieki nad różami, ale wynik uzyskany z zainwestowanego wysiłku, na pewno cię zadowolić innych. Oczywiście, róża dość wymagający od warunków jego przetrzymywania. Ale jest takie piękne kobiety nie jest dozwolone? Ale wdzięczność za stałą opieką dla prawidłowego zastosowania wiedzy o tym, jak dbać o róże być te kwiaty z ich obecności będzie tworzyć w domu bardzo szczególną aurę.

Miejsce pod słońcem

Aby róże zachwyciła nas swoim królewskim pięknem, dbać, aby zapewnić im słoneczne, jasne i dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Nie należy jednak sądzić, że Rose będzie przyznawana, jeżeli okaże się na południowym oknie. W zimie jest to dość zadowolony. Ale dla niej zbyt niewygodne, latem, ponieważ roślina będzie bardzo gorąco. Będąc w tych niekorzystnych warunkach dla siebie, wstał szybko ujawniają pąki, a potem równie szybko osyplet płatków. Dlatego, okno będzie najbardziej odpowiednie dla pobytu kwiat z dostępem do południowo-wschodniej i południowo-zachodniej.

load...

Od pierwszych dni od marca do października korzystnie utrzymuje wzrosła w warunkach niskich temperatur. Od około 12 do 14 ° C Jeśli masz możliwość, aby zapewnić zawartość róż w niskiej temperaturze, początkowo wybrać sobie różnorodność, co może być, a w zimie, aby utrzymać ciepło. Obejmują one, na przykład, odnosi różu bengalskiego. Nie jest okres odpoczynku. Jeżeli krótkie zimowe dni ją podać dodatkowe oświetlenie od około szesnastu do osiemnastu godzin, róża będzie można rozkoszować się kwitnienia aż do Nowego Roku.

Kiedy prawdopodobieństwo mrozów spadnie do minimum, co jest zazwyczaj bliżej do połowy maja, róża może być podjęte na tarasie, balkonie lub w ogrodzie. On przyniesie kolory niezaprzeczalną zaletę. Jeżeli wszystkie rośliny czasu, aby zachować tylko pokój, umrą, bez względu na to, w jaki sposób starał się dbać o nich. Jednakże, w celu oswojenia wzrosła do przepływu świeżego powietrza powinno być stopniowe, wychodząc z regularnym wietrzenia pokoju, unikając przeciągi.

Procedury wody i wilgoci

Pielęgnacja wzrosła szczególnie pracochłonne pod względem środków nawadniających. Musisz kontrolować wilgotność ziemi w doniczce na codzień. Podczas aktywnego wzrostu kwiatu, który odbywa się w kwietniu i trwa do końca września, należy regularnie ugasić pragnienie róża z ciepłą wodą, która nie ma wapna. Ziemia musi być wilgotna, ale nie mokra. Jeśli piękno spędzą zimę w cieple, tryb podlewania nie ulega zmianie nawet w przypadku wystąpienia w okresie jesienno-zimowym. Kiedy przeniósł się do chłodnym miejscu, to jest możliwe, aby ograniczyć podlewanie, ale bez ryzyka w całkowitym wyschnięciu gruntu.

Suche naloty kryte róża: liście zaczynają suche, to traci pąki. Zatem starać się, aby nadać jej wysoki poziom wilgotności: umieścić naczynie z róży w zasobniku z wodą, aby wlać żwiru lub innego odwadnianie. Spray wzrosła, ale uniknąć kontaktu z kroplami wody bezpośrednio na kwiaty, inaczej spadnie, zanim zostanie zauważony. Kiedy zimowania w zimnej wilgoci najbliższej róż powinna zostać zmniejszona.

Urocze smakosze

Zapewniając właściwą opiekę dla róż, należy pamiętać, że mają dużo energii. Bez regularnego karmienia pogorszyć róży kwiat. Od marca do sierpnia w większości menu rośliny raz na czternaście dni musi być obecny nawóz. Po upadku intensywności żerowania można zacząć zmniejszać i zatrzymać zimę. Doskonały wpływ na stan gleby podlewania róż takich organicznych zapłodnienia jako roztwory drobiu lub miotów bydła.

Zmierz dwa razy, raz wyciąć, a następnie – roślina

Ci, którzy mają właśnie dołączył do uprawy róż i tylko sprawia, że ​​pierwsze kroki, od pielęgnacji roślin, z jakiegoś powodu części oddziałów cięcia. Z tych środków krzewy ozdobne stają się nierównomiernie gruba. Ale to nie jest najbardziej smutne. Zbyt wydłużony ze względu na nadmierne oddziałów zagęszczające tworzące pąki zatrzymania. Więc zawsze pamiętać, że cięcie – środek, który stymuluje kwitnienie roślin. Procedura powinna być przeprowadzona przed rozpoczęciem okresu aktywnego wzrostu wiosny. Robią to co dwa lata.

Młody Rose powinna być przeszczepione na wiosnę każdego roku. Starsze osoby nie potrzebują. Mają wystarczająco dużo górną warstwę ziemi i mogą być bezpośrednio przeszczepione co dwa do trzech lat. Do przeszczepu należy użyć luźną glebę. Co do gleby, a następnie bez problemu sklepach można znaleźć specjalny grunt dla naszych kapryśnych uroków.

Ale możliwe jest, aby przygotować się i, jeśli zajdzie taka potrzeba. Optymalna mieszanka do rośliny zawiera gliniastej gleby i torfu (dwie części), piasek (jedna część) i arkusza podłoża (jednoczęściowa). Śledź kwasowości: pH 5,5-6,5 jest najbardziej odpowiedni dla róży. Doświadczeni hodowcy, stwierdzono, że ozdobny róża kwitnie najlepiej jeśli posadzone w doniczkach nie więcej niż siedem lub dziesięć centymetrów średnicy.

Jest jeszcze inny subtelność, że znają wszystkie profesjonalnych plantatorów. Svezheposazhennuyu wzrosła do kilku dni, powinna być umieszczona w worku z tworzywa sztucznego w celu utrzymania wilgoci i ma pewien mikroflory. Inkubować kwiat w tych warunkach przez pewien czas, a następnie można zacząć stopniowo zwiększać i jego wentylacji. Więc Rose lepiej tolerują przeszczep i lepszą aklimatyzację.

Uwaga – niebezpieczeństwo!

Wszystkich niebezpieczeństw zagrażających kwiat może spowodować największe szkody dla owadów, takich jak mszyce. Atakują rośliny żywe pędy, wśród liści, wnikają pąków i kwiatów roślin. Wtedy zaczynają karmić soku komórkowego róża, biorąc swoją siłę i piękno. W wyniku tego działania następuje zniekształcenie liści i łodyg.

Rose osłabia i odpady z dala przed naszymi oczami. Zatrzymuje swój rozwój, pąki kwiatowe nie są już ujawnione. Wytrąca się na liściach lepkiej rosy – wybór obrzydliwych insektów. Po tym, nie może być ogłoszone okopcony grzyby. Jako środki do uwalniania róż przed szkodnikami rozpoczęciem przetwarzania go z mydłem i wodą przez co najmniej dwa lub trzy razy.

Jeśli zakażenie bardziej globalnej skali, należy stosować aktellik rozwiązanie. Rozcieńcza w litrze wody do około 15-20 kapel.Esche jeden skutecznego sposobu zwalczania roztoczy choroby lub mszyc jest uważany następujące rozwiązanie: należy zwracamy krwawnika, a następnie wlew dodać trzy do czterech gramów zielone mydło, a następnie rozpocząć przetwarzanie krzewów. Leczenie powinno być prowadzone, że dopóki nie upewnić się, że ślad pozostał szkodników.

Bądźcie płodni i rozmnażajcie się

Najbardziej dostosowany do pielęgnacji i wzrostu w domu tylko kornesposobnye róż. Co można powiedzieć o ich szczepionych odpowiedników, które są zwykle zabitych w drugim roku. Najlepszym sposobem, aby uzyskać kornesposobnyh roślina jest ukorzenienia.

W tym celu, zielone sadzonki, które są pobierane z kwiatów, które rosną w domu. Około miesiąca przed podjąć łodygę, róża zaczynają karmić popiołu i nawozów fosforowych. Ponadto rozpoczyna się natryskiwanie roztworu tlenochlorku miedzi, rozłożenie, że nie więcej niż 5 g na jeden litr wody.

Do rozmnażania wybierać pędy z pąkami rozwiniętych, które albo kwiat lub kwiat końcowych. Przycinanie należy uciekł z ostrym nożem, dzieląc ją przez sadzonki, które jest dwa lub trzy pąki. Przed sadzeniem się przez sześć godzin łodygi na jednym końcu w roztworze IAA. Rozcieńczyć tak następująco: 100 -150 mg zmieszane z jednym litrem wody.

Sadzenie sadzonek powinna być pochylona, ​​nie więcej niż dwa centymetry. Pojemniki zawieszone z sadzonek powinny rassazhennymi pod folią, utrzymując w warunkach wysokiej wilgotności i w temperaturze co najmniej 22 ° C Natychmiast po posadzeniu obficie podlewane należy lądowe i pritenit sadzonek od bezpośrednich promieni słonecznych. Zakorzenienie odbywa się w ciągu dwóch do trzech tygodni. W tym czasie konieczne jest przewietrzyć codzienne sadzonki i kilka razy dziennie spryskiwać sadzonek.

Z zastrzeżeniem wszelkich subtelności i niuansów, które nam powiedziano w naszym artykule, dla szlachetnego róż opieki będzie tak udany, że w domu będą zawsze rosną w dużych ilościach. Oczywiście, taki rozwój można tylko pozazdrościć.

Ale tylko biały zazdrość. Będzie jeszcze lepiej podążać za przykładem i zaczną rosnąć kwiaty, które są tak piękne i smaczne. Zwłaszcza, że ​​prędzej czy później wyjazd nie wydaje się tak czasochłonne – zwłaszcza, gdy widzisz swoje wspaniałe rezultaty.

load...